Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν το συνδεσα με τον υπολογιστη μου ειπε βρεθηκε νεα εκδοση.. ξεκεινα να κανει download και οταν παει να κανει install μου λεει πως δεν γινεται... περιεργο πραγμα!!

 

Το μόνο περίεργο είναι το ότι το βρίσκεις περίεργο :p

 

Δεν κάνει αναβάθμιση έτσι... Για να κάνει κανονικά πρέπει να έχεις μαμά έκδοση και να μην έχεις αλλάξει κάποια από τα system apps.

Edited by mariosx
τυπογραφικό
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποτε τωρα τι μου προτεινεις??!

 

Το ίδιο πράγμα που προτείνω εδώ και μέρες: φλάσαρε την pre-rooted official από XDA :D

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παταω volume up + power μου αναβει για λιγο μπλε το λεδ, αλλα δεν με βαζει σε recovery mode, καμια ιδεα????

Εχει σημασια οτι ειχα κανει root στην συσκευη?

 

Το ίδιο πράγμα που προτείνω εδώ και μέρες: φλάσαρε την pre-rooted official από XDA :D

 

Θα μπορουσες να βοηθησεις λιγο? αυτο προσπαθω να κανω, αλλα δεν με βαζει σε recovery mode, ειχα την εκδωση .45 και ειχα κανει root. Εσυ πως το εκανες?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το με το πισι !!

 

φιλε το συνδεω συνεχεια για να δω αν μ ηρθε απλα λεω μηπως μ εμφανιστει και στο κιν επειδη το εχω συνεχεια στο wifi

Link to comment
Share on other sites

φιλε το συνδεω συνεχεια για να δω αν μ ηρθε απλα λεω μηπως μ εμφανιστει και στο κιν επειδη το εχω συνεχεια στο wifi

 

απο το κινητο μην περιμενεις!! στον υπολογιστη θα σου ερθει!! υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα με την 4,1 οτι η led ενδειξη ειναι ασπρη σε ολα (sms mail κληση) . Το εχει και κανενας αλλος αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να βοηθησεις λιγο? αυτο προσπαθω να κανω, αλλα δεν με βαζει σε recovery mode, ειχα την εκδωση .45 και ειχα κανει root. Εσυ πως το εκανες?

 

Φοβάμαι πως όχι. Είμαι με την .55 rooted και δεν θα αναβαθμίσω any time soon.

 

Δουλεύουν όλα πολύ ρολόι για να κάνω αλχημείες...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα με την 4,1 οτι η led ενδειξη ειναι ασπρη σε ολα (sms mail κληση) . Το εχει και κανενας αλλος αυτο??

 

Νομίζω αυτό έχει να κάνει με το θέμα που έχεις στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε κάτι ώστε να φύγει η ασπριλα από τις επαφές και τα μυνήματα...τώρα με jelly έχουν άσπρο φόντο ..και δεν είναι πολύ ωραίο.. Δε θέλω να βάλω εφαρμογές γιατί κάνουν μια ώρα ανοίξουν..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..λοιπον δυστυχως εχω μονο 70 χαρακτηρες για μηνυματα...μπηπως μπορω να κανω τιποτα

ωστε να εχω 160??..δεν θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη οπως handsent κλπ..θελω την stock:):):):)

Link to comment
Share on other sites

http://s24.postimg.org/is4sfegpg/baterry.jpg

 

Σας παραθέτω και κατανάλωση μπαταρίας με JB. Η διαφορά είναι ελάχιστα καλύτερη με JB κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω..λοιπον δυστυχως εχω μονο 70 χαρακτηρες για μηνυματα...μπηπως μπορω να κανω τιποτα

ωστε να εχω 160??..δεν θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη οπως handsent κλπ..θελω την stock:):):):)

 

Όχι. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Πατήστε το κουμπί αναζήτηση και κάντε ένα search.

 

http://s24.postimg.org/is4sfegpg/baterry.jpg

 

Σας παραθέτω και κατανάλωση μπαταρίας με JB. Η διαφορά είναι ελάχιστα καλύτερη με JB κατά τη γνώμη μου

 

Δεν φαίνεται τίποτα :)

 

εδώ με το σωστό Link:

 

http://s24.postimg.org/lm7xsuivo/baterry.jpg

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακολουθησα τις οδηγιες που λεει ο τυπος στο βιντεο και εβαλα αυτη την official jelly bean..http://www.youtube.com/watch?v=k_jLwaiGXi0

..εκανα βλακεια που δεν περιμενα να μου ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακολουθησα τις οδηγιες που λεει ο τυπος στο βιντεο και εβαλα αυτη την official jelly bean..http://www.youtube.com/watch?v=k_jLwaiGXi0

..εκανα βλακεια που δεν περιμενα να μου ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση?

 

Μια χαρά το έκανες. Και εγώ έτσι έκανα την αναβάθμιση γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Και με την αναβάθμιση είναι άλλο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Hello,

Μια ερώτηση γιατί έχω κολλήσει.

Αν επιλέξω wipe data στο flash-tool σβήνονται και από την κάρτα SD ή όχι?

Δεν με πειράζει αν σβηστούν από το τηλ, αλλά δεν θέλω να σβηστούν από την κάρτα SD.

Sorry χαζή ερώτηση αλλά έχω κολλήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το έκανες. Και εγώ έτσι έκανα την αναβάθμιση γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Και με την αναβάθμιση είναι άλλο κινητό!

 

ωραια ευχαριστω πολυ!!!

 

Hello,

Μια ερώτηση γιατί έχω κολλήσει.

Αν επιλέξω wipe data στο flash-tool σβήνονται και από την κάρτα SD ή όχι?

Δεν με πειράζει αν σβηστούν από το τηλ, αλλά δεν θέλω να σβηστούν από την κάρτα SD.

Sorry χαζή ερώτηση αλλά έχω κολλήσει. 

 

με επιφυλαξη νομιζω πως σβηνει τα παντα,σαν να ειναι καινουριο το τηλεφωνο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

με επιφυλαξη νομιζω πως σβηνει τα παντα,σαν να ειναι καινουριο το τηλεφωνο

 

Και εγώ αυτό νομίζω…

 

Αλλά κάποιος σίγουρα ξέρει? :help::help:

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου ειναι λιγο υπερβολικο να λεμε πως με την αναβαθμιση ειναι αλλο κινητο,,οι διαφορες στα δυο λειτουργικα ειναι πολυ μικρες και αν παει γρηγοροτερα ειναι γιατι το καθαρισαμε εντελως και παει τοσο γρηγορα οσο σαν να το αγορασαμε τωρα,απολυτα λογικο.
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου ειναι λιγο υπερβολικο να λεμε πως με την αναβαθμιση ειναι αλλο κινητο,,οι διαφορες στα δυο λειτουργικα ειναι πολυ μικρες και αν παει γρηγοροτερα ειναι γιατι το καθαρισαμε εντελως και παει τοσο γρηγορα οσο σαν να το αγορασαμε τωρα,απολυτα λογικο.

 

Εγώ προσωπικά έχω δει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Μου βγάζει πλέον άνετα ένα 24 ωρο, ενώ πριν κάθε 10 ώρες ήθελε φόρτιση.. Και το κινητό έχει πάλι όλες τις εφαρμογές που είχα και πριν. Και στην προηγούμενη έκδοση ήμουν και ροοτ με διαγραφή όλων των άχρηστων εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην World Jelly Bean Λειτουργεί κανονικά το TrackID και το Edit Music info σε ξεκλειδωμένο Bootloader :blink:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δειχνει να βελτιωνεται σε σχεση με τις πρωτες μερες του jb. Σαν χαρακτηριστικο ιδιο δειγμα,το βραδυ το βαζω σε λειτουργια πτησης απο τις 1 περιπου εως τις 8 το πρωι.Με ics ετρωγε 3-4% μεχρι το πρωι. Σημερα,το εβαλα απο βραδυς με 48% μπαταρια,το πρωι που απενεργοποιησα την λειτουργια πτησης ηταν ακομα στο 48% και περιπου στις 1 το μεσημερι,χωρις να εχω αγγιξει καν τη συσκευη εκτος απο μια κληση,επεσε στο 47%.Νομιζα οτι κολλησε το ποσοστο διπλα στην μπαταρια αλλα λειτουργει μια χαρα τελικα. Ενδεικτικο ειναι αυτο και φυσικα συνεχιζω να το παρακολουθω.

 

 

Εμεις που φλασαραμε με flashtool την world jelly bean,οταν συνδεσουμε στο pcc θα μας βγαζει αναβαθμισεις?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου ειναι λιγο υπερβολικο να λεμε πως με την αναβαθμιση ειναι αλλο κινητο,,οι διαφορες στα δυο λειτουργικα ειναι πολυ μικρες και αν παει γρηγοροτερα ειναι γιατι το καθαρισαμε εντελως και παει τοσο γρηγορα οσο σαν να το αγορασαμε τωρα,απολυτα λογικο.

 

Άλλο κινητό σίγουρα όχι. Είναι όμως ένα κλικ πιο πάνω. Και το λέω με σιγουριά μιας και δεν έσβησα/καθάρισα τίποτα. Κουβαλάει ακριβώς ο,τι και πριν συν το junk που πήρε με την αναβάθμιση. Αλλά η μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε. Το αντίθετο μάλιστα. Όχι πολύ χειρότερα, αλλά σίγουρα μικρότερη αυτονομία από ότι πριν. Προς το παρόν τουλάχιστον...

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...