Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς να τραβήξει βίντεο μεγάλης διάρκειας; Εμένα στα 19 λεπτά περίπου σταμάτησε μόνο του να τραβάει κι έπρεπε να το ξεκινήσω ξανά. Το αρχείο που δημιουργήθηκε είχε μέγεθος 1.9GB. Υπάρχει κάποιος περιορισμός στον χρόνο/μέγεθος του βίντεο πέρα από τα 4GB του filesystem;

 

Χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος, θα πω ότι και στην DSLR που έχω δεν με αφήνει να τραβάω συνεχές βιντεο γιατί υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης του αισθητήρα, και με αναγκάζει να το σταματήσω (κόβει απο μόνο του δηλαδή) και να το ξαναξεκινήσω πάλι. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο πρέπει να συμβαίνει και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά που ασχολήστε με Costum ROMs κλπ, μπορείτε να μου προτείνετε ποια είναι η καλύτερη Costum ROM??? Εννοώ στα παρακάτω θέματα: Mπαταρία, Tαχύτητα, Smoothness και επίσης να έχει τα παρακάτω 2 Mods: Τοggles στην StatusBar και 1% Battery Steps...

Ευχαριστώ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπορεσες κ τραβηξες 19 λεπτα αδιακοπου βιντεο με τετοια χαλια αυτονομια μπαταριας της συσκευης ευτυχισμενος να εισαι....
Δεν έφαγε πολλή μπαταρία, θα μπορούσα να τραβάω για πάνω από 2 ώρες άνετα πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το svox . Αγόρασα την ελληνική φωνή αλλά για κάποιο λόγο δεν γίνεται ενεργοποίηση . Μου γράφει : the voice data failed to install.please make sure there is an activeinternet connection and try again. If theproblem persists, please try again at a later time or contact the developer. Κανείς καμιά ιδέα …
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα προβλημα οταν περασα την 75 κ μετα καθως εχω το κινητο σε κατασταση αναμονης αναβει μονο του χωρις λογο κ μετα ξαναναβει....:wacko::worry:

 

Το πιο πιθανό είναι να φταίει κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα. Δοκίμασε να αφαιρέσεις τις τελευταίες που πέρασες και να τις ξαναεγκαταστήσεις μία μία μέχρι να βρεις ποια φταίει.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που ασχολήστε με Costum ROMs κλπ, μπορείτε να μου προτείνετε ποια είναι η καλύτερη Costum ROM??? Εννοώ στα παρακάτω θέματα: Mπαταρία, Tαχύτητα, Smoothness και επίσης να έχει τα παρακάτω 2 Mods: Τοggles στην StatusBar και 1% Battery Steps...

Ευχαριστώ...

Πρεπει να ξεκλειδωσεις το bootloader, θα χασεις την εγγυηση :mad:.

Έχω πρόβλημα με το svox . Αγόρασα την ελληνική φωνή αλλά για κάποιο λόγο δεν γίνεται ενεργοποίηση . Μου γράφει : the voice data failed to install.please make sure there is an activeinternet connection and try again. If theproblem persists, please try again at a later time or contact the developer. Κανείς καμιά ιδέα …

Ρωτησε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249 για το προβλημα που εχεις θα παρεις ποιο ευκολα απαντηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξεκλειδωσεις το bootloader, θα χασεις την εγγυηση :mad:.

 

Τα ξέρω αυτά και δεν με απασχολεί καθόλου...

Δεν συγκρίνονται οι ευκολίες και τα Mods των Costum ROMs με εκείνα των Stock ROMs...

Επίσης διάβασα όλα αυτά περί bootloader κλπ στο xda...

Δεν ρώτησα πως θα περάσω Costum ROM... Αλλά ποια Costum ROM από αυτές που υπάρχουν στο xda, προτείνουν αυτοί που ασχολούνται...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω αυτά και δεν με απασχολεί καθόλου...

Δεν συγκρίνονται οι ευκολίες και τα Mods των Costum ROMs με εκείνα των Stock ROMs...

Επίσης διάβασα όλα αυτά περί bootloader κλπ στο xda...

Δεν ρώτησα πως θα περάσω Costum ROM... Αλλά ποια Costum ROM από αυτές που υπάρχουν στο xda, προτείνουν αυτοί που ασχολούνται...

Απλα σου εγραψα το μειονεκτημα, αφου δεν σε απασχολει το ξεκλειδωμα παω πασο ;)

Δεν ξερω να σου πω-προτεινω καποιοα rom και δεν εχω ψαξει το θεμα rom γιατι αυτη τι στιγμη δεν θελω να ξεκλειδωσω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

App χωρις root ωστε να αναβοσβηνει το κατω μερος της συσκευης μας σε αναπαντητες κλησεις και μνμ :) Εαν η αναρτηση ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω μετακινηστε το :)

 

ονομα εφαρμογης : illumination bar notification απο Rundgong

 

link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ydW5kZ29uZy5pbGx1bWluYXRpb25jb250cm9sIl0.

Link to comment
Share on other sites

.....................Και μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς να τραβήξει βίντεο μεγάλης διάρκειας; Εμένα στα 19 λεπτά περίπου σταμάτησε μόνο του να τραβάει κι έπρεπε να το ξεκινήσω ξανά. Το αρχείο που δημιουργήθηκε είχε μέγεθος 1.9GB. Υπάρχει κάποιος περιορισμός στον χρόνο/μέγεθος του βίντεο πέρα από τα 4GB του filesystem;

Το δοκιμασα και βγαζει video 19 λεπτα 1.9gb αλλαξα το μεγεθος και το εβαλα στα 720p και εβγαλε 45 λεπτα 1.9gb.

App χωρις root ωστε να αναβοσβηνει το κατω μερος της συσκευης μας σε αναπαντητες κλησεις και μνμ :) Εαν η αναρτηση ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω μετακινηστε το :)

 

ονομα εφαρμογης : illumination bar notification απο Rundgong

 

link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ydW5kZ29uZy5pbGx1bWluYXRpb25jb250cm9sIl0.

Με Handcent SMS το εχει δοκιμασει καποιος? στο δικο μου δεν δουλευει. Με της κλησεις μια χαρα.

Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με off-topic για το ποστ σου. Αν θες ποσταρε το και στα τοπικ των p και u.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

App χωρις root ωστε να αναβοσβηνει το κατω μερος της συσκευης μας σε αναπαντητες κλησεις και μνμ :) Εαν η αναρτηση ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω μετακινηστε το :)

 

ονομα εφαρμογης : illumination bar notification απο Rundgong

 

link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ydW5kZ29uZy5pbGx1bWluYXRpb25jb250cm9sIl0.

Καλό ακούγεται, αλλά δε το εγκατέστησα γιατί με ανησυχούν λίγο τα permissions που ζητάει. Για ποιό λόγο πχ θέλει άδεια για να διαβάσει τις επαφές;

 

Το δοκιμασα και βγαζει video 19 λεπτα 1.9gb αλλαξα το μεγεθος και το εβαλα στα 720p και εβγαλε 45 λεπτα 1.9gb.
Άρα έχει όριο μεγέθους το 1.9 gb. Ελπίζω να υπάρχει κάποιο patch σε rooted κινητά που να αναιρεί αυτό το όριο γιατί σε full hd είναι λίγος ο χρόνος.
Link to comment
Share on other sites

App χωρις root ωστε να αναβοσβηνει το κατω μερος της συσκευης μας σε αναπαντητες κλησεις και μνμ :) Εαν η αναρτηση ειναι σε λαθος θεμα παρακαλω μετακινηστε το :)

 

ονομα εφαρμογης : illumination bar notification απο Rundgong

 

link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ydW5kZ29uZy5pbGx1bWluYXRpb25jb250cm9sIl0.

 

Ωραιος και το ήθελα, αλλά δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος :( για το S

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος και το ήθελα, αλλά δεν έχει επιλογή για αλλαγή χρώματος :( για το S
Το S έχει μόνο άσπρο led οπότε δε μπορεί να γίνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις κάνα καλο ζευγάρι ακουστικά ενσύρματα με το s ?

τα μαμα είναι από κακά έως απαράδεκτα και ψάχνω κάτι καλύτερο γιατί ακούω πολύ μουσική

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα μεταχειρισμένο 3 ημερών από αντικατάσταση (το παλιό είχε πρόβλημα με την οθόνη, το παλικάρι που το πήρα το είχε στείλει για αντικατάσταση οθόνης, αλλά επειδή δεν είχαν οθόνη, του έστειλαν καινούργια συσκευή, με καινούργιο IMEI,απόδειξη κλπ)

 

Αυτά που ήθελα να ρωτήσω είναι τα εξής:

 

1) Στη πάνω μεριά του πίσω καπακιού, πάνω από την κάμερα, εκεί που ενώνεται το καπάκι με το unibody, κάνει ένα μικρό κενό, είναι φυσιολογικό???

2) Άμα βγάλετε το πίσω καπάκι, στο άσπρο αυτοκόλλητο γράφει και σε σας "Made in China"???

3) Η συσκευασία σας είχε μέσα ακουστικά και screenprotector??? Εμένα δεν είχε ούτε ακουστικά ούτε screenprotector...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα ένα μεταχειρισμένο 3 ημερών από αντικατάσταση (το παλιό είχε πρόβλημα με την οθόνη, το παλικάρι που το πήρα το είχε στείλει για αντικατάσταση οθόνης, αλλά επειδή δεν είχαν οθόνη, του έστειλαν καινούργια συσκευή, με καινούργιο IMEI,απόδειξη κλπ)

 

Αυτά που ήθελα να ρωτήσω είναι τα εξής:

 

1) Στη πάνω μεριά του πίσω καπακιού, πάνω από την κάμερα, εκεί που ενώνεται το καπάκι με το unibody, κάνει ένα μικρό κενό, είναι φυσιολογικό???

2) Άμα βγάλετε το πίσω καπάκι, στο άσπρο αυτοκόλλητο γράφει και σε σας "Made in China"???

3) Η συσκευασία σας είχε μέσα ακουστικά και screenprotector??? Εμένα δεν είχε ούτε ακουστικά ούτε screenprotector...

 

1)Μια μικρή γραμμή την έχει

2) Ναι και στο κουτί απο έξω το γραφει

3) Ειχε ακουστικά, (σε μαυρο χρώμα, τα ήθελα σε άσπρο). Screenpotector δεν ειχε αλλα εχει μια μεμβρανη κολλημενη επανω στην οθόνη

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις κάνα καλο ζευγάρι ακουστικά ενσύρματα με το s ?

τα μαμα είναι από κακά έως απαράδεκτα και ψάχνω κάτι καλύτερο γιατί ακούω πολύ μουσική

 

Εγω εχω απορια για τα Smart-Headset, αν αξιζουν τα λεφτα τους. http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.009666

 

 

 

Αγορασμενο απο Wind εμενα ειχε Hdmi καλωδιο, ακουστικα, φορτιστη 1500 και screen protector.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις κάνα καλο ζευγάρι ακουστικά ενσύρματα με το s ?

τα μαμα είναι από κακά έως απαράδεκτα και ψάχνω κάτι καλύτερο γιατί ακούω πολύ μουσική

Εκτός από τα ασύρματα MW600 χρησιμοποιώ και τα creative EP-830 από τα οποία είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

3) Η συσκευασία σας είχε μέσα ακουστικά και screenprotector??? Εμένα δεν είχε ούτε ακουστικά ούτε screenprotector...

Είχε ακουστικά, φορτιστή, καλώδιο hdmi και screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια οσοι μπορειτε μεσω Seus.. Νομιζω κατι παιζει γιατι με το κομπανιον δεν μου βγαζει διαθεσιμη ενημερωση ή εστω εκδοση λογισμικου οτι ειναι ηδη ενημερωμενο...:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεν μου εβγαζε την .75 αναβαθμιση διαθεσιμη απο το μενου ρυθμισεων του κινητου αλλα με το pc companion την εβγαλε αμεσως και το οποιο προγραμμα ηθελε και αυτο update.Αυτη τη φορα εγινε πολυ γρηγορα η αναβαθμιση του κινητου.Απολυτως καμια διαφορα δεν ειδα ακομα σε τιποτα ουτε προς το καλο ουτε προς το χειροτερο
Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε μια ματια οσοι μπορειτε μεσω Seus.. Νομιζω κατι παιζει γιατι με το κομπανιον δεν μου βγαζει διαθεσιμη ενημερωση ή εστω εκδοση λογισμικου οτι ειναι ηδη ενημερωμενο...:D

με sus μου την εβγαλε και την κανω τωρα, απο το τηλεφωνο δεν μου εβγαζε τιποτα. Με pcc δεν δοκιμασα.

 

edit: ROOT για την .75 εχουμε? ΟΧΙ????? τα ΝΕΥΡΑ μου.....

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

με sus μου την εβγαλε και την κανω τωρα, απο το τηλεφωνο δεν μου εβγαζε τιποτα. Με pcc δεν δοκιμασα.

 

edit: ROOT για την .75 εχουμε? ΟΧΙ????? τα ΝΕΥΡΑ μου.....

 

Νομίζω ότι έχει στο xda... Και για .75 και για .76

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει στο xda... Και για .75 και για .76

Σε ευχαριστω φιλε αλλα θελει πρωτα ξεκλειδωμα bootloader και υπαρχει περιπτωση να χαθει η εγγυηση :cry::cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε αλλα θελει πρωτα ξεκλειδωμα bootloader και υπαρχει περιπτωση να χαθει η εγγυηση :cry::cry:

 

Ε δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να το κάνεις root....

Δυστυχώς...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...