Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω μολις την εκανα, και δεν ειδα καμια διαφορα, μα γιατι να εχει τωρα update αφου θα ερθει τωρα το παγωτο? δεν το καταλαβα αυτο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα στην μπαταρια ειδα τωρα διαφορα με την .75 κι οχι με την .73 ,ξεκινησα φουλ απο το πρωι στις 7 με πολλες κλησεις λιγο νετ κλπ στο 58% τωρα που γραφω Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα θα ελεγα με τετοια οθοναρα κ αν την εχεις κ στο φουλ την φωτεινοτητα....:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα στην μπαταρια ειδα τωρα διαφορα με την .75 κι οχι με την .73 ,ξεκινησα φουλ απο το πρωι στις 7 με πολλες κλησεις λιγο νετ κλπ στο 58% τωρα που γραφω

 

Εξαιρετικα θα ελεγα με τετοια οθοναρα κ αν την εχεις κ στο φουλ την φωτεινοτητα....:D

 

Παιδια ειστε σιγουροι οτι υπαρχει αρκετη διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας......θα μου εκανε τρομερη εντυπωση:confused:

Παντως σε εμενα δεν εχει ερθει καποια ειδοποιηση για αναβαθμιση.......ειδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ωραίο εμφανισιακά αλλα όσο ωραίο design άλλο τόσο η sony σκότωσε τη σειρά xperia είναι δυνατόν τόσο ακριβά κινητα αυτό και το P και να βγάζουν προβλήματα?, μου φαίνεται θα ρίξω μαύρο στη SONY(εχω το RAY),δεν σέβεται καθόλου τους καταναλωτές μιλάμε για συσκευές 380-450 ευρώ δεν είναι ψίχουλα,εκφράζω απλά μία αγανάκτηση και μία γνώμη...

συγχωρέστε με

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Σήμερα απο άυριο θα ειμαι και εγώ κάτοχος του S, αντικαθιστώντας το πραγματικά λατρεμένο ARC S.

Το χω δει το κινητό απο φίλους, εχω διαβάσει πολλά reviews και το κινητό φυσάει.

Ο μόνος φόβος ειναι η οθόνη με την κιτρινίλα.. Θα φανεί. Ελπίζω να είμαι τυχερός..

Σε τι ποσοστό χρηστών έχει θέμα η οθόνη να γνωρίζει κανείς;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Σήμερα απο άυριο θα ειμαι και εγώ κάτοχος του S, αντικαθιστώντας το πραγματικά λατρεμένο ARC S.

Το χω δει το κινητό απο φίλους, εχω διαβάσει πολλά reviews και το κινητό φυσάει.

Ο μόνος φόβος ειναι η οθόνη με την κιτρινίλα.. Θα φανεί. Ελπίζω να είμαι τυχερός..

Σε τι ποσοστό χρηστών έχει θέμα η οθόνη να γνωρίζει κανείς;

50-50 εισαι για να σε τυχει!και εγω το εχω αυτο το προβλημα αλλα δεν με ενωχλει και τοσο, ετσι δεν εκανα καμια κινηση να το παω για servise!αλλα θα το παω καποια στιγμη,απλως θελω να σου πω οτι δεν ειναι αμαν και τοσο μεγαλο προβλημα,θεμα συνηθειας ειναι.εκτος απο αυτο το θεμα δεν εχει τιποτα αλλο απο προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε και εμένα μόλις τώρα η αναβάθμιση σε .75, η διαφορά που είδα άμεσα ειναι ότι έγινε πιο γρήγορο στην αποκριση, για την μπαταρία ειχα δει μεγάλη διαφορά με την .73, θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω.

Επίσης και εμένα μου εμφάνισε την κιτρινιλα μια μέρα που το είχα πουσάρει τρελά και ειχε φτάσει 43 βαθμούς, αλλά δεν με ενοχλεί, και δεν εκανα κίνηση. Δεν την εμφανίζει πάντα, μονο όταν περάσει τους 40 βαθμούς και για εμένα ειναι ανεπαίσθητη.

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά που είδα άμεσα ειναι ότι έγινε πιο γρήγορο στην αποκριση,

καλό update τότε. είναι σπαστικό να μην σου είναι γρήγορο σε αυτή τη λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Καλο που βγαζει ενημερωσεις η εταιρια πριν την μεγαλη αναβαθμιση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ωραίο εμφανισιακά αλλα όσο ωραίο design άλλο τόσο η sony σκότωσε τη σειρά xperia είναι δυνατόν τόσο ακριβά κινητα αυτό και το P και να βγάζουν προβλήματα?, μου φαίνεται θα ρίξω μαύρο στη SONY(εχω το RAY),δεν σέβεται καθόλου τους καταναλωτές μιλάμε για συσκευές 380-450 ευρώ δεν είναι ψίχουλα,εκφράζω απλά μία αγανάκτηση και μία γνώμη...

συγχωρέστε με

 

Το προβλημα ειχες φιλε μου στη συσκευη σου,διοτι και αλλες εταιρειες τα εχουν τα θεματακια τους και οτι θεμα να υπαρχει γενικως μπορει να υπαρξει και καποια λυση να σε βοηθησει ειτε με update,ειτε με αντιπροσωπια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει βιντεοκληση; μιλαω για βιντεοκληση μεσω δικτυου κινητης (οχι skype κ.τ.λ) Αν οχι μηπως θα κανει μετα το παγωτο; Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα στην μπαταρια ειδα τωρα διαφορα με την .75 κι οχι με την .73 ,ξεκινησα φουλ απο το πρωι στις 7 με πολλες κλησεις λιγο νετ κλπ στο 58% τωρα που γραφω

 

ξεκινησαμε με την 75 παλι!!! αυτα ειναι!! :ninja::ninja:

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πηρα με την 75 περασμένη

δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση του μιας και βγάζει γύρω στις 18 ώρες

όλα ανοιχτά όμως...

Τις τελευταίες μέρες είχε ένα bug το latitude πιστεύω ότι και από εκεί υπήρχε λόγος και αιτια για battery drain

μιας και δεν μπορούσε να βρει στίγμα με τίποτα και έψαχνε συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το παρέλαβα και εγώ στα χέρια μου.

Δεν θα κάτσω να πω ποσο ωραιο ειναι, γρηγορο κτλ κτλ

 

Ειχε μέσα 2 απο αυτά τα smarTags, φορτιστή sony Ericcson 850mAh:mad: και φορούσε την έκδοση 75.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το παρέλαβα και εγώ στα χέρια μου.

Δεν θα κάτσω να πω ποσο ωραιο ειναι, γρηγορο κτλ κτλ

 

Ειχε μέσα 2 απο αυτά τα smarTags, φορτιστή sony Ericcson 850mAh:mad: και φορούσε την έκδοση 75.

 

Πλακα κανεις εμενα εχει 1500mAh φορτιστη,βεβαια δεν ειχε τα smartTags,αλλα ειχε κανονικα hdmi καλωδιο:p

Για πες μας και εντυπωσεις αφου το δουλεψεις λιγες ημερες με την 75 πως ειναι η μπαταρια

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το παρέλαβα και εγώ στα χέρια μου.

Δεν θα κάτσω να πω ποσο ωραιο ειναι, γρηγορο κτλ κτλ

 

Ειχε μέσα 2 απο αυτά τα smarTags, φορτιστή sony Ericcson 850mAh:mad: και φορούσε την έκδοση 75.

 

Τα ίδια με τον Alex και στο δικό μου.

Δεν νομίζω να μπέρδεψες τον κωδικό του φορτιστή(EP 850) με το output(1500)?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το παρέλαβα και εγώ στα χέρια μου.

Δεν θα κάτσω να πω ποσο ωραιο ειναι, γρηγορο κτλ κτλ

 

Ειχε μέσα 2 απο αυτά τα smarTags, φορτιστή sony Ericcson 850mAh:mad: και φορούσε την έκδοση 75.

 

Δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ε;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια με τον Alex και στο δικό μου.

Δεν νομίζω να μπέρδεψες τον κωδικό του φορτιστή(EP 850) με το output(1500)?

 

 

οχι γραφει κανονικά output 850mA. Είναι ίδιος με αυτόν που έχει το ARC S.

Δεν ειναι ελληνικής εισαγωγής. DE γράφει απ΄εξω.

Τώρα για ατην μπαταρία παιδιά εγω το δουλευω σε 3G συνέχεια μέσω του vodafone full σήμα γιατι είμαι σχεδόν όλη την ημέρα στο γραφείο. Θα φανεί. Παντως το είχα 2 ώρες στην μπρίζα και ειχε φορτίσει 39% (απο το 8% που το έβαλα.) Αλλα δεν το αφήσα απ τα χέρια μου μέχρι που πόνεσε το χέρι μου. Μπράτσα θα κάνω με αυτο το "τουβλακι":p

 

edit: Το handsfree VH50 δεν υποστηρίζεται. Κρίμα και ήταν αρκετα βολικό. (ειδικά οταν εφευγε το κινητό κάτω απο κάθισμα για ψάρεμα ήταν οτι πρεπει )

 

PS: To άσπρο χρώμα ειναι φανταστικό. Ειχα και τα handsfree με το ένα ακουστικό σε ασπρο χρώμα και το mW600 σε ασπρό. Οποτε δεν ήθελα να χαλάσω το ..σετάκι :)

Edited by nondaz
εισαγωγή του PS
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδεσα το κινητο μεσω pc companion μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου,οταν παω να το κανω εγκατασταση σε windows 8 μου βγαζει μηνυμα κατα την διαδικασια της προετοιμασια στο τελος το εξης μηνυμα ''Σφαλμα Εγκαταστασης δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση η' η εκκινηση των στοιχειων ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου''

Τα ιδια και με windows 7 μονο που μου το βγαζει στην αρχη κατα τη διαδικασια της προετοιμασιας.Δοκιμασα και με αγγλικα και ελληνικα εγκατασταση του pc companion τα ιδια:worry::confused:

Το δοκιμασα αρκετες φορες απο το πρωι και τιποτα

Το παω στην αντιπροσωπια να το κανουν αυτοι η' δοκιμαζω κατι αλλο

Τα φωτα σας please:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδεσα το κινητο μεσω pc companion μου εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου,οταν παω να το κανω εγκατασταση σε windows 8 μου βγαζει μηνυμα κατα την διαδικασια της προετοιμασια στο τελος το εξης μηνυμα ''Σφαλμα Εγκαταστασης δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση η' η εκκινηση των στοιχειων ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου''

Τα ιδια και με windows 7 μονο που μου το βγαζει στην αρχη κατα τη διαδικασια της προετοιμασιας.Δοκιμασα και με αγγλικα και ελληνικα εγκατασταση του pc companion τα ιδια:worry::confused:

Το δοκιμασα αρκετες φορες απο το πρωι και τιποτα

Το παω στην αντιπροσωπια να το κανουν αυτοι η' δοκιμαζω κατι αλλο

Τα φωτα σας please:p

Κατέβασε την εφαρμογή Update Service της SONY από εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και δοκίμασε να κανείς το update από κει .

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Update Service της SONY από εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και δοκίμασε να κανείς το update από κει .

 

Την κατεβασα και την εγκατεστησα στα windows 7 μου εκανε κανονικα ληψη και εγκατασταση της αναβαθμισης:)

Για να δουμε τις επομενες ημερες πως θα παει απο αυτονομια μπαταριας και ενα 10% παραπανω ευχαριστημενος θα ειμαι για την φοβερη οθονη,αλλα ιδιαιτερα ενεργοβορα.:p

Ευχαριστω πολυ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και την εγκατεστησα στα windows 7 μου εκανε κανονικα ληψη και εγκατασταση της αναβαθμισης:)

Για να δουμε τις επομενες ημερες πως θα παει απο αυτονομια μπαταριας και ενα 10% παραπανω ευχαριστημενος θα ειμαι για την φοβερη οθονη,αλλα ιδιαιτερα ενεργοβορα.:p

Ευχαριστω πολυ.

Alex ποια εχεις τωρα την .75?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Alex ποια εχεις τωρα την .75?

 

Ναι φιλε μου αυτην εχω τωρα απο 73 ενα μηνα που την ειχα.

Εντυπωσεις τις επομενες ημερες αν και τωρα με τη ζεστη κανει δειλα-δειλα εμφανιση κατω στο κεντρο ενα κιτρινο σημαδι 1,5-2 εκατοστα ιδιαιτερα στη πλοηγηση με 3G που ζεσταινετε αρκετα και σκεφτομαι να το παω στη Sony για αλλαγη οθονης τωρα που εχω παραλληλα και δευτερη συσκευη και εχω ανεση χρονου για αναμονη μεχρι να μου κανουν αντικατασταση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...