Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω ipad αλλά "χαζεύω" στα φόρα μιας και ψήνομαι αρκετά, στο οικονομικό σκαλώνω ολίγον. Απλώς ήθελα να δείτε αυτή τη θήκη http://tinyurl.com/965hd4f.

Με ενθουσίασε πολύ η ιδέα συνδυασμού ενός high end gadget με φυσικά υλικά!!!

NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικά αυτή του τύπου το case είναι απλά τέλειο. Λίγο μπούγιο βέβαια αλλά το προστατεύει πάρα πολύ και επίσης το στήνεις οπουδήποτε για να απολαύσεις μια ταινιούλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ipad αλλά "χαζεύω" στα φόρα μιας και ψήνομαι αρκετά, στο οικονομικό σκαλώνω ολίγον. Απλώς ήθελα να δείτε αυτή τη θήκη http://tinyurl.com/965hd4f.

Με ενθουσίασε πολύ η ιδέα συνδυασμού ενός high end gadget με φυσικά υλικά!!!

Επειδη εχω δοκιμασει παρα πολλες θηκες εχω να σου πω οτι εκτος οτι ειναι σχετικα ογκωδης δεν προστατευει και πολυ.

Αν θες προστασια η νεα θηκη της Apple ειναι η καλυτερη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δοκιμασει παρα πολλες θηκες εχω να σου πω οτι εκτος οτι ειναι σχετικα ογκωδης δεν προστατευει και πολυ.

Αν θες προστασια η νεα θηκη της Apple ειναι η καλυτερη.

 

Φιλε μου ποια ειναι η νεα θηκη της Apple;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει τρεις θηκες.Την αρχικη smart case,που καλυοτει δυστυχως,μονον το πανω μερος,την οθονη δηλαδη,και δυο αλλες,που καλυπτουν μεν και το πισω,αλλα δεν δουλευει καλα το πτυσσομενο εμπρος τμημα,αφηνοντας μερικες φορες ανοικτο το μηχανημα,αφου δεν κλειδωνουν οι μαγνητες.

Αυτη η θηκη που λες,ειναι original,και η ποιοτητα ειναι οπως η smart case;

Και ,ποσο κανει,γιατι κι αυτο μετραει.

Εdit. Βρηκα αυτο στη Γερμανια,με μεταφορικα 5€.http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem=&clk_rvr_id=394797484387&item=350577384948&meta_categ_id=176973&ebayCategoryId=176973

Ξερεις αν ειναι original;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

 

Σταματη, εγω ηξερα το smart cover το οποιο καλυπτε μονο την οθονη και αγκιστρονοταν με τα μαγνητακια, αυτη φαινεται αρκετα καλυτερη εφοσον καλυπτει και το πισω αλουμινενιο μερος της ταμπλετας.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

συμφουριστες χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Το προβλημα εχει ως εξης :

ο γιος μου εκανε ζημια στην οθονη του ipad 3 32gb wifi celcular ενος φιλους

Το ipad ειναι πληρως λειτουργικό καθως το κρακ εχει γινει στη πανω γωνια και επεκτείνεται κάθετα στο μαύρο πλαίσιο.

Η λύση νουμερο 1 ειναι να του το αλλαξω εγω με αγορα ανταλλακτικών απο το ebay (κοστος 80 ευρω)

η λυση νουμερο 2 ειναι με μια επιδοτηση κινητου που εχω να δώσω αλλ 400 ευρω να του πάρω ενα καινουργιο και να κρατησω το χαλασμένο εγω..

 

Αξιζουν 480 ευρω ? για το Ipad3 (το 80 θα τα δώκω οταν πλεον με ενοχλει το σπασιμο στην οθονη)

 

Βοηθηστε ενα windowsboy μεν ,συμφουριστα δε ;)

 

Υγ.

Για την βοηθεια της επιλυσης να σας αναφέρω οτι υπάρχει budget 300 τα οποια θα πήγαιναν για την αγορα Laptop το οποιο ανετα μπορει να αντικατασταθεί απο το παραπάνω ipad

:thanks:

Edited by lepes
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σημερα αγορασα ενα ipad3 wifi, το οποιο ειχε αρχικα την ios 5.1.1. Το προβλημα που εντοπισω ηταν οτι δεν με εβρισκε σε χαρτες. Δοκιμασα apps οπως accuweather και μου εβγαζε "σφαλμα στο gps". Ξερω οτι δεν εχω την εκδοση 4g , αλλα πιστευα οτι θα μπορουσε να κανει εντοπισμο σε χαρτη στο περιπου μεσω wifi. Περασα και την ios 6 αλλα παλι τα ιδια. σας εχει τυχει κατι παρομοιο. Το προβλημα που βγαζει ειναι "cannot determine location."

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

συμφουριστες χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Το προβλημα εχει ως εξης :

ο γιος μου εκανε ζημια στην οθονη του ipad 3 32gb wifi celcular ενος φιλους

Το ipad ειναι πληρως λειτουργικό καθως το κρακ εχει γινει στη πανω γωνια και επεκτείνεται κάθετα στο μαύρο πλαίσιο.

Η λύση νουμερο 1 ειναι να του το αλλαξω εγω με αγορα ανταλλακτικών απο το ebay (κοστος 80 ευρω)

η λυση νουμερο 2 ειναι με μια επιδοτηση κινητου που εχω να δώσω αλλ 400 ευρω να του πάρω ενα καινουργιο και να κρατησω το χαλασμένο εγω..

 

Αξιζουν 480 ευρω ? για το Ipad3 (το 80 θα τα δώκω οταν πλεον με ενοχλει το σπασιμο στην οθονη)

 

Βοηθηστε ενα windowsboy μεν ,συμφουριστα δε ;)

 

Υγ.

Για την βοηθεια της επιλυσης να σας αναφέρω οτι υπάρχει budget 300 τα οποια θα πήγαιναν για την αγορα Laptop το οποιο ανετα μπορει να αντικατασταθεί απο το παραπάνω ipad

:thanks:

 

Πιο λογική λύση μου ακούγεται να δώσεις τα 80 ευρώ και να το επισκευάσεις μόνος σου αν και κουμάντο στα χρήματα σου μονό εσύ κάνεις. Οπως και επίσης το αν δεν σε καλύπτει το iPad και θες να προχωρήσεις σε Laptop πάλι δικό σου θέμα είναι αφου σταθμίσεις τα +/- με βάση την χρήση που θες να του κάνεις. :)

 

Αν θες την δική μου άποψη το iPad δεν το αλλάζω με καμία συσκευή και ούτε με ενδιαφέρει να αποκτήσει περισσότερα PC features (υπό την έννοια ότι δεν θα κοιτάξω ποτέ ανταγωνιστηκά tablet εκτός και αν αποκτήσουν αναλόγου ποιότητας/περιεχομένου App store). Απολαμβάνω το υπερπλήρες οικοσύστημα του iOS στις 10 ίντσες του iPad γι'αυτό που είναι και προσφέρει. Ισως αγοράσω το iPad mini για 5 μήνες μέχρι να βγει το iPad 4 (μάρτιο) καθώς το βάρος του iPad 3 είναι το βασικό του αρνητικό στην πολύωρη χρήση. Από την στιγμή που σε καλύπτει έναντι του Laptop και έχεις και γιο που ασχολείται θα ήταν "μέγα λάθος" να το δώσεις...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τις υπηρεσιες τοποθεσιας τις εχεις ενεργοποιημενες?

 

 

Ναι τις έχω ενεργοποιήσει. Τελικά έψαξε στο Ιντερνετ και είδα ότι είναι ένα θέμα που παρατηρείται. Η λύση είναι κλείσιμο wifi, κλείσιμο iPad , κλείσιμο μοντέλο, και άνοιγμα στις συνέχεια των ίδιων συσκευών. Αυτό έκανα και εγώ και δούλεψε.

 

Τώρα κάτι άλλο. Το συνδέω στον λάπτοπ αλλά δεν φoρτιζει. Ωστόσο το βλέπει κανονικά το iTunes. Γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δε φορτιζει στα pc μονο σε mac υπολογιστες οποτε μη σ ανησυχει αυτο

 

Όταν είναι κλειστή η οθόνη μια χαρά φορτίζει από USB. Απλά θέλει πολύ περισσότερο χρόνο.

 

Εξαρτάται την παλαιότητα του PC/Mac. Θέλει η θύρα να είναι USB highpower.
Edited by daospi
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Πιο λογική λύση μου ακούγεται να δώσεις τα 80 ευρώ και να το επισκευάσεις μόνος σου αν και κουμάντο στα χρήματα σου μονό εσύ κάνεις. Οπως και επίσης το αν δεν σε καλύπτει το iPad και θες να προχωρήσεις σε Laptop πάλι δικό σου θέμα είναι αφου σταθμίσεις τα +/- με βάση την χρήση που θες να του κάνεις. :)

 

Αν θες την δική μου άποψη το iPad δεν το αλλάζω με καμία συσκευή και ούτε με ενδιαφέρει να αποκτήσει περισσότερα PC features (υπό την έννοια ότι δεν θα κοιτάξω ποτέ ανταγωνιστηκά tablet εκτός και αν αποκτήσουν αναλόγου ποιότητας/περιεχομένου App store). Απολαμβάνω το υπερπλήρες οικοσύστημα του iOS στις 10 ίντσες του iPad γι'αυτό που είναι και προσφέρει. Ισως αγοράσω το iPad mini για 5 μήνες μέχρι να βγει το iPad 4 (μάρτιο) καθώς το βάρος του iPad 3 είναι το βασικό του αρνητικό στην πολύωρη χρήση. Από την στιγμή που σε καλύπτει έναντι του Laptop και έχεις και γιο που ασχολείται θα ήταν "μέγα λάθος" να το δώσεις...

:thanks:

 

αν και windowsboy συμφωνω στο οτι το ipad γενικα ειναι ακομα μπροστα απο τις αλλες ταμπλετες ,ετσι και αλλιως ο φίλος τελικα το θέλει original γιατι έχει σκοπο να το πουλησει,αρα η λυση έγινε μονοδρομος .

Εχει κάποιος να προτείνει κάποιο ανταλλακτικο που είναι όμοιο με το original ?

εχει αλλάξει κανέις την οθόνη μόνος του ?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστή η οθόνη μια χαρά φορτίζει από USB. Απλά θέλει πολύ περισσότερο χρόνο.

 

 

Εμφανίζεται δηλαδή το εικονίδιο της φόρτισης στην μπαταρία ; 'Η γράφει στο iPad " δεν φορτιζεται" και παρόλα αυτά φορτιζεται πολύ αργά.

 

Υ. Γ. Το λάπτοπ είναι του 2007.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται δηλαδή το εικονίδιο της φόρτισης στην μπαταρία ; 'Η γράφει στο iPad " δεν φορτιζεται" και παρόλα αυτά φορτιζεται πολύ αργά.

 

Υ. Γ. Το λάπτοπ είναι του 2007.

 

Γράφει "Δεν φορτίζεται" αλλά όταν κλείσω την οθόνη και την ανοίξω μετά από πχ. 30' , έχει ανέβει το ποσοστό της μπαταρίας.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι αυριο θα ειμαι κάτοχος λευκου ipad 3 ;)

χρείαζομαι 2 συμβουλες

1.Ποια ειναι η καλύτερη θήκη για προστασια απο πτώση ?

2.Έχει αλλαξει κάνεις οθονη ? εαν ναι πιο ειναι το πιο κοντινο στη "μαμα" ?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα τ καινούριο ιiPad και είμαι λίγο άσχετη από αυτά!ξερει κανείς πως να ανεβασω τραγουδια στο Facebook και πως να με βγάζει μέσα στη συνομιλία;;
Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβασεις τραγουδι στο Facebook ανοιξε με τον Safari ή γενικα το browser που εχεις το Youtube, βρες το τραγουδι που θες και πατα share, θα σε πεταξει στη σελιδα του mobile facebook και θα μπορεις να γραψεις και σχολια.

 

Για να κανεις chat ή κατεβασε την εφαρμογη του Facebook απο το Αpp Store ή κατεβασε το IM messenger ή αν εχεις καποιο browser οπως ο Chrome(αυτη ειναι μακραν η χειροτερη λυση) πατα πανω δεξια την επιλογη "Αιτηση Ιστοτ. για Υπολ." για να σου βγαλει το desktop site.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά ενώ παταω share μου βγάζει μόνο επιλογή tweet και όχι Facebook:/ επίσης κατέβασα το app Facebook for iPad κ ενώ μ βγάζει συνομιλία δεν με βγάζει συνδεδεμένη στους φίλους.μπορω να κάνω κάτι γι αυτό;

 

Μόλις κατάφερα να μου εμφανίσει κ το Facebook!! Τ μόνο πρόβλημα η συνομιλία πλέον!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

 

Θα κανω μια ερωτηση που την εκανα και στο αντιστοιχο του note 10.1.

 

Πως ειναι η ποιοτητα εικονας σε avi & mkv 720p & 1080p?

 

Θελω να παρω για τις ταινιουλες αλλα δεν ξερω πως τις παιζει. Εχει ομαλη εικονα; μενει συγχρονισμενος ο ηχος; δεν ειδα και τοσο πολυ καλα τα βιντεακια απο youtube.

 

εσεις τι αρχεια βαζετε συνηθως; το avplayer προτιματε;

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

 

Θα κανω μια ερωτηση που την εκανα και στο αντιστοιχο του note 10.1.

 

Πως ειναι η ποιοτητα εικονας σε avi & mkv 720p & 1080p?

 

Θελω να παρω για τις ταινιουλες αλλα δεν ξερω πως τις παιζει. Εχει ομαλη εικονα; μενει συγχρονισμενος ο ηχος; δεν ειδα και τοσο πολυ καλα τα βιντεακια απο youtube.

 

εσεις τι αρχεια βαζετε συνηθως; το avplayer προτιματε;

 

Πάρε καλύτερα το note γιατί θα παιδευτείς πολύ με το ipad. Την ευχρηστία του bsplayer δεν πρόκειται να την βρεις στο ipad.

Σε 720p είναι καλό το ipad. Πιο πάνω μην περιμένεις....

Εγώ πάντως το μετάνιωσα που το πήρα....:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...