Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Να ρωτήσω το ipad με πόσους υπολογιστές μπορώ να το συνδέσω?Γιατί κάποιος μου πε ότι αν τον συνδέσω με δεύτερο διαφορετικό υπολογιστή, θα κλειδώσει.ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από το καινούριο firmware αντιμετωπιζα αρκετά σκαλωματα...

Αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πλέον μπορώ να πω ότι ναι το καινούριο iOS 6.0 είναι απλά εκπληκτικό...

Με την μπαταρία δεν ξέρω τι παίζει μιας και βλέπω να κρατάει λιγότερο από πριν...

Βέβαια το δουλεύω ασταμάτητα μόλις μια ώρα και ίσως το συμπέρασμα μου να μην είναι ασφαλές...

Κατα τα αλλά είμαι εντυπωσιασμένος από το iOS 6.0

Το μόνο που μου την έχει σπάσει λίγο είναι ότι στο iPad με την εγκατάσταση έφυγε το YouTube και σαν εφαρμογή δεν υπάρχει στο μάρκετ...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να χάσουμε το jailbreak για το 6 στο ipad? Το δοκίμασε κανείς;

 

Και εγω σκεφτομαι να το κανω, αλλα χανεις το installous, τα tweaks μεσω cydia που φτιαχνουν πολλα πραγματα. Επισης δεν ξερω τι γινονται και ολα τα σπασμενα apps που εχεις εγκαταστησει μολις βαλεις την κλειδωμενη προς το παρον εκδοση 6. Ελπιζω να μην χανονται.

Link to comment
Share on other sites

@dbouras , οι δημιουργοι του το αποσυρανε επειδη ειχε πολλα bug , θα το ξανανεβασουν

 

We are sorry to tell you that we decided to temporary remove our AVPlayerHD from the App Store due to a major bug in it. The update is already in the App Store review process and we will inform you as soon as it is available in the App Store.

 

You can also send us an email if you’d like to get a notification as soon as the update is available!"

 

οποτε κανε υπομονη καποιες μερες και θα ειναι παλι οκ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να το κανω, αλλα χανεις το installous, τα tweaks μεσω cydia που φτιαχνουν πολλα πραγματα. Επισης δεν ξερω τι γινονται και ολα τα σπασμενα apps που εχεις εγκαταστησει μολις βαλεις την κλειδωμενη προς το παρον εκδοση 6. Ελπιζω να μην χανονται.

Δεν χανονται αν κανεις σωστα την δημιουργια αντιγράφου ΑΛΛΑ δεν θα παιζουν χωρις jb

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

@dbouras , οι δημιουργοι του το αποσυρανε επειδη ειχε πολλα bug , θα το ξανανεβασουν

 

 

 

οποτε κανε υπομονη καποιες μερες και θα ειναι παλι οκ

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση. Μου έλυσες και δικό μου πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία χρήσης με το 6;

Δεν το δοκιμάσα στο δικό μου ακόμη λόγω jb αλλά σε φίλο που έκανε αναβάθμιση παρατήρησα μια πτώση ταχύτητας. Πιθανόν να ήταν της ιδέας μου αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία χρήσης με το 6;

Δεν το δοκιμάσα στο δικό μου ακόμη λόγω jb αλλά σε φίλο που έκανε αναβάθμιση παρατήρησα μια πτώση ταχύτητας. Πιθανόν να ήταν της ιδέας μου αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλους.

 

Στην ταχύτητα δεν παρατηρώ πτώση...

Εκεί που τα πράγματα σε σχέση με την 5.1.1 είναι χειρότερα είναι στην μπαταρία...

Πραγματικά την καταπίνη όταν είσαι στο internet σε stand bay καταστάσεις είναι το ίδιο με πριν...

Επίσης αν σε ενδιαφέρουν οι χάρτες τότε θα έχεις και εκεί ένα μεγάλο θέμα...

Κατά τα άλλα νομίζω πως βαδίσανε προς το καλύτερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@dbouras , οι δημιουργοι του το αποσυρανε επειδη ειχε πολλα bug , θα το ξανανεβασουν

 

 

 

οποτε κανε υπομονη καποιες μερες και θα ειναι παλι οκ

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να μειωνει ενα απ τα σημαντικοτερα του. Οπλα, τη μπαταρια, βραστα!!! Εγω ακομα δε το χω περασει, κι αν αυτο με τη μπαταρια ισχυει, με βλεπω να μενω στην 5
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να μειωνει ενα απ τα σημαντικοτερα του. Οπλα, τη μπαταρια, βραστα!!! Εγω ακομα δε το χω περασει, κι αν αυτο με τη μπαταρια ισχυει, με βλεπω να μενω στην 5

Μεινε στην 5.1.1 με JB εγω εβαλα την 6 σε New iPad και εχω σπαστει.

Η μπαταρια εγινε πιο χαλια...

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν καταβάσω τη 5.1.1 μπορώ να το γυρίσω πίσω από την 6?

Αν θυμάμαι αντέγραφες το ios firmware στο pc σου και πάταγες restore στο itunes με πατημένο control και σου έβγαζε να επιλέξεις firmware. Το έχει κάνει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Μεινε στην 5.1.1 με JB εγω εβαλα την 6 σε New iPad και εχω σπαστει.

Η μπαταρια εγινε πιο χαλια...

 

Πάντως εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση το ίδιο μου φαίνεται,

Το μόνο πρόβλημα που έχω και απ ότι είδα σε ξένα φόρουμ το έχουν πολλοί είναι αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα,δεν δουλεύει όπως στην 5.1.1 που όταν πήγαινα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο έπεφτε και η φωτεινότητα..

Τώρα με την 6.0 αυξάνεται η φωτεινότητα νε μεν όταν είμαι σε χώρο με αρκετό φωτισμό αλλά δεν χαμηλώνει όταν πάω σε σκοτεινό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το 6 σε νέα συσκευή και παρατηρώ μια διαφορά στην απόκριση και στην ταχύτητα.

Ίσως να ήταν ιδέα μου βέβαια γιατί δεν είχα δίπλα το δικό μου να συγκρίνω.

Πάντως αυτό με την μπαταρία είναι σοβαρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση το ίδιο μου φαίνεται,

Το μόνο πρόβλημα που έχω και απ ότι είδα σε ξένα φόρουμ το έχουν πολλοί είναι αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα,δεν δουλεύει όπως στην 5.1.1 που όταν πήγαινα σε ένα σκοτεινό δωμάτιο έπεφτε και η φωτεινότητα..

Τώρα με την 6.0 αυξάνεται η φωτεινότητα νε μεν όταν είμαι σε χώρο με αρκετό φωτισμό αλλά δεν χαμηλώνει όταν πάω σε σκοτεινό χώρο.

 

Στο δικό μου δεν δουλεύει καθόλου η αυτόματη φωτεινότητα. Πολλές εφαρμογές σκάνε και το error file του ipad έχει γεμίσει.....και το έκανα reset μετά την αναβάθμιση....αντί να γίνονται καλύτερα χειροτερεύουν...άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της μπαταρίας νομίζω ότι υπάρχει και ένα μικρό θέμα με το WiFi.

Δεν έχω τις ίδιες γραμμές που είχα πριν σταθερά...Σε απόδοση δεν είμαι σίγουρος αλλά σε γραμμές είμαι μια πολλές φορές και δύο πιο κάτω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχώ παρεί το ipad 3 με την εκδοση 5.1 για να κανώ το jb χρειαζεταί η 5.1.1 δεν μπορω ομώς να κάνω αναβαθμιση σε 5.1.1 αλλά μονό στην 6.δοκίμασα χειροκινητά με το itunes αλλα δεν γινεταί τιποτά.τελικά υπαρχει τρόπος?ξερει καποίος?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε εγω ειχα κανενα προβλημα με τη μπαταρια. Κατα τα αλλα αδιαφορη αναβαθμιση, μονο πες το φεισμπουκ κατι ειναι αλλα και αυτο αχρηστο..
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε εγω ειχα κανενα προβλημα με τη μπαταρια. Κατα τα αλλα αδιαφορη αναβαθμιση, μονο πες το φεισμπουκ κατι ειναι αλλα και αυτο αχρηστο..

 

η αυτόματη φωτεινότητα σου δουλεύει??

Link to comment
Share on other sites

Γει σας....

Ετυχε να πεσει στα χερια μου και σερφαρισα, για λιγο ομως,με το καινουργιο ipad 3 ενος φιλου....

Απο γραφικα ,ποιοτητα κειμενου δε το συζηταω βασιλευς επι της γης ,το μονο που με προβληματισε ηταν η αργη ταχυτητα στο ιντερνετ.

Ειπα μην φταιει η συνδεση μου και μπηκα με το τηλεφωνο μου, ενα αλκατελ και πηγαινε σφεντονα....

Ειναι το ipad3 αργο απο κατασκευης η πρεπει να απευθυνθουμε σε τεχνικο σε οτι αφορα το wi fi?

Link to comment
Share on other sites

Γει σας....

Ετυχε να πεσει στα χερια μου και σερφαρισα, για λιγο ομως,με το καινουργιο ipad 3 ενος φιλου....

Απο γραφικα ,ποιοτητα κειμενου δε το συζηταω βασιλευς επι της γης ,το μονο που με προβληματισε ηταν η αργη ταχυτητα στο ιντερνετ.

Ειπα μην φταιει η συνδεση μου και μπηκα με το τηλεφωνο μου, ενα αλκατελ και πηγαινε σφεντονα....

Ειναι το ipad3 αργο απο κατασκευης η πρεπει να απευθυνθουμε σε τεχνικο σε οτι αφορα το wi fi?

 

Τουλάχιστον στο σερφάρισμα το iPad πάει με χίλια..κάτι άλλο θα φταίει

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στο σερφάρισμα το iPad πάει με χίλια..κάτι άλλο θα φταίει

 

Όντως δεν έχει τέτοια θέματα ιδίως με την 5.1 ήταν παντού απολαυστικό...

Με την 6.0 έχει κάποια θεματακια το WiFi δεν ξέρω στην απόδοση αλλά στο σήμα σίγουρα. ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχώ το ipad3. Αναβάθμισα σε ios6 αλλά δεν φορτώνει το App Store. Εμφανίζεται μια λευκή οθόνη. Γνωρίζει κανείς πως να το φτιάξω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχώ το ipad3. Αναβάθμισα σε ios6 αλλά δεν φορτώνει το App Store. Εμφανίζεται μια λευκή οθόνη. Γνωρίζει κανείς πως να το φτιάξω; Ευχαριστώ

 

Κλειστω και άνοιξε το μια φορά το I pad

Κάνε και μια επαναφορά εργ ρυθμίσεων και πιστεύω θα στρώση.

Μεγάλη απογοήτευση τελικά το ios 6.0 κύριοι.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...