Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησα να κανω tether απο το κινητο στο ipad και ενω ολα εγιναν οκ και το ipad συνδεθηκε κανονικα, οταν ανοιγω τον safari με πεταει σε μια σελιδα της vodafone και μου ζηταει να αγορασω internet, την στιγμη που εχω ενεργοποιηση πακετο 500mb στο κινητο?

 

Ξερεις κανεις τι παιζει εδω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 φορά το μήνα να κάνεις μια πλήρης αποφόρτιση και θα είσαι οκ

http://www.apple.com/batteries/ipad.html

http://www.apple.com/batteries/

 

Κατατοπιστικη η apple, θα θελα μονο κατι τελευταιο. Οταν ειναι κλειστο και το βαζουμε στη φορτιση, ανοιγει. Ειναι καλυτερα να το κραταμε ανοιχτο(κλειδωμενο) ή να το κλεινουμε οσο φορτιζει?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικη η apple, θα θελα μονο κατι τελευταιο. Οταν ειναι κλειστο και το βαζουμε στη φορτιση, ανοιγει. Ειναι καλυτερα να το κραταμε ανοιχτο(κλειδωμενο) ή να το κλεινουμε οσο φορτιζει?

 

Αν και θα αργεί αρκετά να προτιμας φορτίσεις σε pc. Τίποτε άλλο, φορτιζε το οπότε θες, κλειστό η ανοιχτό αρκεί να κανείς την μηνιαία αποφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα αργεί αρκετά να προτιμας φορτίσεις σε pc. Τίποτε άλλο, φορτιζε το οπότε θες, κλειστό η ανοιχτό αρκεί να κανείς την μηνιαία αποφόρτιση.

 

Για το iphone ναι είναι καλύτερα αλλά το iPad δεν φορτίζει στο pc.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Για το iphone ναι είναι καλύτερα αλλά το iPad δεν φορτίζει στο pc.

 

Εξαρτάται την παλαιότητα του PC/Mac. Θέλει η θύρα να είναι USB highpower.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την παλαιότητα του PC/Mac. Θέλει η θύρα να είναι USB highpower.

 

Δεν το γνώριζα αυτό ούτε καν έχω ακούσει τον όρο USB highpower.

Θα το ψάξω.

Ευχαριστώ :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

ας μοιραστω μαζι σας κατι που εγραψε παλικαρι σε αλλο φορουμ, και αρκετοι δε το γνωριζαμε

 

Οταν βαζεις ενα βιντεο στην μαμα εφαρμογη youtube και πατας το home button, το βιντεο σταματα να παιζει. Παρολαυτα υπαρχει τροπος ν ακους τη μουσικη σου στο "παρασκηνιο"/

 

Βαζεις το βιντεο να παιξει, πατας home button, μετα 2 φορες για να μπεις στο multitasking, και συρεις δεξια το δαχτυλο. εκει κανονικα εμφανιζεται επιλογη για τον ηχο/ipod ομως τωρα υπαρχει το youtube! οποτε αν πατησεις play το τραγουδι παιζει κανονικα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ναι, το 4G του νεου ipad ειναι απολυτα 100% συνεργασιμο με τα 3G networks, αν δεν βρει 4G αυτορυθμιζεται αναλογα σε οποιο βρισκει, κι αν δεν βρει ουτε 3G τοτε βρισκει EDGE η GPRS και παιζει με αυτα :) (εξαλλου μονο στο USA εχουν 4G service, σε ολο τον υπολοιπο πλανητη δεν εχουν ... και φυσικα η Apple δεν πουλαει ipads μονο στο USA) :)

 

Πολλα προβληματα αναφερονται εδω https://discussions.apple.com/thread/3822207 που λενε οτι το ΑΤ&Τ μοντελο συνδεεται μονο με EDGE και οχι με 3G σε διαφορες χωρες. Επισης υπαρχουν και αναφορες οπου η συσκευη αρνειται να αναγνωρισει αλλο carrier απο την ΑΤ&Τ.

 

Στο ebay αν γραψεις ipad 3rd generation, υπο την κεφαλιδα cellular μπορεις να επιλεξεις ΑΤ&Τ, Verizon η UNLOCKED. To Verizon δεν κανει στην Ελλαδα, αλλα πια η διαφορα μεταξυ των αλλων 2? Υποτιθεται οτι η ΑΤ&Τ δεν εχει κλειδωσει τη συσκευη.

 

Πηρε κανεις ΑΤ&Τ μοντελο και ειχε η εχει προβλημα συνδεσης 3G?

 

Υπαρχει σιγουρα διαφορα στην τιμη, αλλα το ρισκαρεις? Αν εχει προβλημα θα πρεπει να το στειλεις πισω με δικα σου εξοδα κλπ. Συν το οτι ρισκαρεις τελωνειο.

 

Μια ασχετη ερωτηση: Μπορω να βαλω τη sim του κινητου μου στη συσκευη (ειτε ειναι καρτοκινητο ειτε ειναι συμβολαιο) η θα πρεπει να αγορασω αλλη data only sim?

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Πολλα προβληματα αναφερονται εδω https://discussions.apple.com/thread/3822207 που λενε οτι το ΑΤ&Τ μοντελο συνδεεται μονο με EDGE και οχι με 3G σε διαφορες χωρες. Επισης υπαρχουν και αναφορες οπου η συσκευη αρνειται να αναγνωρισει αλλο carrier απο την ΑΤ&Τ.

 

Στο ebay αν γραψεις ipad 3rd generation, υπο την κεφαλιδα cellular μπορεις να επιλεξεις ΑΤ&Τ, Verizon η UNLOCKED. To Verizon δεν κανει στην Ελλαδα, αλλα πια η διαφορα μεταξυ των αλλων 2? Υποτιθεται οτι η ΑΤ&Τ δεν εχει κλειδωσει τη συσκευη.

 

Πηρε κανεις ΑΤ&Τ μοντελο και ειχε η εχει προβλημα συνδεσης 3G?

 

Υπαρχει σιγουρα διαφορα στην τιμη, αλλα το ρισκαρεις? Αν εχει προβλημα θα πρεπει να το στειλεις πισω με δικα σου εξοδα κλπ. Συν το οτι ρισκαρεις τελωνειο.

 

Μια ασχετη ερωτηση: Μπορω να βαλω τη sim του κινητου μου στη συσκευη (ειτε ειναι καρτοκινητο ειτε ειναι συμβολαιο) η θα πρεπει να αγορασω αλλη data only sim?

Το δικό μου είναι απο Αυστραλία αλλά ποτέ δεν δοκίμασα να βάλω sim :P

Θα δοκιμάσω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ηρθε με την καρτα της ΑΤ&Τ και εχω βαλει καρτα της voda.Αρχικα δεν ελαβε αυτοματα τις ρυθμισεις,τις εβαλα χειροκιντητα και δουλευει μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί screenprotector? πήρα τη θήκη της apple.

 

Αυτή εδώ την θήκη πλάτης να του βάλεις και είσαι εντάξει.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0667300&catid=010300

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ την θήκη πλάτης να του βάλεις και είσαι εντάξει.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0667300&catid=010300

 

To smart case δηλαδή που πήρα δεν είναι καλό?

Link to comment
Share on other sites

To smart case δηλαδή που πήρα δεν είναι καλό?

 

Ναι αλλά πρέπει να καλύψεις και την πλάτη γιαυτό και σου προτείνω την συγκεκριμένη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να καλύψεις και την πλάτη γιαυτό και σου προτείνω την συγκεκριμένη θήκη.

 

Κατάλαβα τι εννοείς, αυτό που πήρα όμως έχει και για την πλάτη, δεν είναι μόνο μπροστά.

Είναι ενιαίο σαν βιβλίο.

Anyway, η οθόνη με απασχολεί πιο πολύ αλλά δεν νομίζω να πάθει κάτι αφού καλύπτεται.

Πάντως είναι πολύ ωραία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείς, αυτό που πήρα όμως έχει και για την πλάτη, δεν είναι μόνο μπροστά.

Είναι ενιαίο σαν βιβλίο.

Anyway, η οθόνη με απασχολεί πιο πολύ αλλά δεν νομίζω να πάθει κάτι αφού καλύπτεται.

Πάντως είναι πολύ ωραία συσκευή.

 

Αφού έχεις smartcase μην σε ανησυχεί τίποτα άλλο.

Εγώ έβαλα screen protector μόνο για το καλοκαίρι που το έβγαζα πολύ από το σπίτι και σήμερα την έβγαλα.

 

Ο φίλος μάλλον θα το μπέρδεψε με smartcover.

 

Το iPad είναι για εμένα το μόνο gadget που αξίζει τα λεφτά του.

Edited by sakiss
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει εφαρμογή αντίστοιχη του BSPlayer για IOS?

 

Ρίξε μια ματιά σε avplayer και gplayer αν σου κάνουν.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.σημερα αγοράσα κι εγώ το ipad3 32αρι χωρίς 3g.να ρωτησω με το jailbreak είναι ασφαλές και πως μπορώ να το κάνω?εφαρμογές και games που βρισκώ όταν γινεί?μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικα ολές τις λειτουργιεσ?(itunes,game center. κτλπ).ξερώ ρώταω πολλά αλλα μεχρί χτες μονό με android ασχολιομουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.σημερα αγοράσα κι εγώ το ipad3 32αρι χωρίς 3g.να ρωτησω με το jailbreak είναι ασφαλές και πως μπορώ να το κάνω?εφαρμογές και games που βρισκώ όταν γινεί?μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικα ολές τις λειτουργιεσ?(itunes,game center. κτλπ).ξερώ ρώταω πολλά αλλα μεχρί χτες μονό με android ασχολιομουν.

 

Οτι θες για Jailbreak απευθύνεσαι εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=141

 

JB για iOS 5.1 έχω δώσει στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να χάσουμε το jailbreak για το 6 στο ipad? Το δοκίμασε κανείς;

 

Το 6 είναι όπως και το 5/4 κτλ με πολλά νέα features. Το αν αξίζει ή όχι έχει να κάνει γενικότερα με την φιλοσοφία που εσύ επιλέγεις να χειρίζεσαι τις συσκευές σου.... δλδ με JB ή όχι. Πήγαινε στην ενότητα Apple iOS-> iOS 6, διάβασε τα νέα features και ανάλογα κρίνε μόνος σου. Θα παρακαλούσα οι ερωτήσεις περί Jailbreak να περιορίζονται στην ενότητα του Jailbreak, link το οποίο δίνω πιο πάνω! Τέλος για το αν μας αρέσει ή όχι το iOS 6 υπάρχει και γι'αυτό σχετική ενότητα που μόλις σου έγραψα πως να πας. Ορίστε και το link :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336865

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...