Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για παράδειγμα στην παρακάτω ιστοσελίδα που απαιτεί java την εμφανίζει????

 

http://finance.in.gr/Analysis.aspx

 

Όχι, δεν την εμφανίζει.

 

Γράφει :MetaStock for Java would appear here if your browser supported Java.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν την εμφανίζει.

 

Γράφει :MetaStock for Java would appear here if your browser supported Java.

 

για αυτό ρωτάω....υπάρχει ποτέ περίπτωση να αποκτήσει java ή υπάρχει άλλο browser που να υποστηρίζει????

Link to comment
Share on other sites

για παράδειγμα στην παρακάτω ιστοσελίδα που απαιτεί java την εμφανίζει????

http://finance.in.gr/Analysis.aspx

δυστυχως το ipad δεν υποστηριζει Java ... :blink: (δες και στο παρακατω link, για real-time trading το ηθελε κι αυτος, but no luck, sorry guys) ;)

https://discussions.apple.com/message/16774059#16774059

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οριο στα αρχεια που μπορουμε να μεταφερουμε στο νεο ipad? Ρωταω γιατι αγορασα το avplayer hd και ενω μπορω να μεταφερω mkv αρχεια μεσω της εφαρμογης wifi transfer που ειναι 1 εως 1.5 gb , δεν τα μεταφερει οταν ειναι πολυ μεγαλα. Για παραδειγμα δεν μπορω να μεταφερω ταινιες που εινα 4 ή 5 gb αλλα μεταφερει κανονικα επεισοδια σειρων που ειναι μεχρι και 1.5 gb. Αν ξερει κανεις ας βοηθησει.

 

Να επαναφερω την απορια μου αφου δεν απαντησε κανεις εως τωρα. Αν λοιπον καποιος ξερει, υπαρχει προβλημα στη μεταφορα μεγαλων αρχειων στο νεο ipad?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφερω την απορια μου αφου δεν απαντησε κανεις εως τωρα. Αν λοιπον καποιος ξερει, υπαρχει προβλημα στη μεταφορα μεγαλων αρχειων στο νεο ipad?

Ευχαριστω

Οχι.

 

Στο AVplayerHD εχω βαλει πολλες ταινιες πανω απο 6GB και μεσω wifi και με καλωδιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

'Εχει ακούσει κανείς για καινουριο i-pad 7 ιντσών; :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οχι.

 

Στο AVplayerHD εχω βαλει πολλες ταινιες πανω απο 6GB και μεσω wifi και με καλωδιο.

 

Σταματη πως το κανεις? Φανταζομαι με wifi transfer χρησημοποιεις την εφαρμογη, και διαλεγεις το αρχειο απο την ιστοσελιδα στο http://192.168.1.2:8080 σωστα? Αν ειναι μικρο το αρχειο, πατωντας submit ξεκιναει να μεταφερει την ταινια. Αν ειναι μεγαλο, βγαζει λευκη σελιδα και υστερα τιποτα. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

'Εχει ακούσει κανείς για καινουριο i-pad 7 ιντσών; :)

 

Τέτοιες φήμες ακούγονται απο την εποχή του iPad1, προσωπικά δεν πιστευω οτί θα δούμε κάτι τέτοιο σύντομα αλλά ποτέ μην λές ποτέ!

Και τιμή 200-250 δολλάρια λεεί, αν ισχύει οι υπόλοιποι κατασκευαστές ας σταματήσουν να βγάζουν tablets, δεν θα έχει νόημα!:lol:

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως λες το κανω.

 

Μηπως το ρουτερ σου κολαει;

 

Εμενα το pc ειναι με καλωδιο στο ρουτερ.

 

Εχω καταληξει βεβαια να τις βαζω με καλωδιο γιατι βαριεμαι οση ωρα κανει το wifi να καθομαι να κοιταω το iPad.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

πχ η αναζητηση στο google με τα keywords "new ipad 3g issues" δινει καπου 4 εκατομμυρια results (!!)... :blink: (by the way μια χαρα τους τα γραψες στο forum φιλε Nick, σωστος, και γ*μ* τα αγγλικα !!) ;) :D (κι αυτο ειδικα το forum το διαβαζουν τεχνικοι κι απ την Apple)

https://www.google.com/search?num=30&hl=en&newwindow=1&safe=off&site=webhp&q=%22new+ipad%22+3g+issues&oq=%22new+ipad%22+3g+issues&aq=f&aqi=g1g-q5&aql=&gs_l=serp.3..0j0i22l5.12473.14784.0.17886.2.2.0.0.0.0.144.277.0j2.2.0...0.0.AWAdKTLyn7k

 

Nα 'σαι καλά φίλε μου. Για να δούμε θα δεήσουν να κάνουν κάτι.. χτες, γιατί κάτι λένε για iOS 6 και κάτι beta κλπ κλπ, οπότε ΔΕΝ το κόβω να κάνουν κάτι σύντομα. Μακάρι να βγω ψεύτης γιατί με το συγκεκριμένο 3G καψόνι... ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ! :sick:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Ένα κάρο λεφτά... και η βασική λειτουργία της συσκευής ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ !!!! :mad:

 

Κι εγω ο βλαξ,που εσκασα το παραπανω κατοσταρικο,για να εχω καμια φορα 3g,εκανα μια τρυπα στο νερο,;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ο βλαξ,που εσκασα το παραπανω κατοσταρικο,για να εχω καμια φορα 3g,εκανα μια τρυπα στο νερο,;

με την ευκαιρια, προσωπικα πιστευω οτι οι περισσοτεροι που αγοραζουν τα 3G μοντελα (πχ ipad1, ipad2, ipad3) τελικα πολυ σπανια θα χρειαστουν το 3G, εκτος βεβαια αν το θελουν αναγκαστικα για την δουλεια τους, αν ειναι επαγγελματιες. Κι εδω που τα λεμε το να πληρωνει κανεις καθε μηνα παγιο στους παροχους για να εχει 3G και να μην το χρειαζεται πραγματικα, δε λεει... Διορθωστε με αν κανω λαθος :blink:

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια, προσωπικα πιστευω οτι οι περισσοτεροι που αγοραζουν τα 3G μοντελα (πχ ipad1, ipad2, ipad3) τελικα πολυ σπανια θα χρειαστουν το 3G, εκτος βεβαια αν το θελουν αναγκαστικα για την δουλεια τους, αν ειναι επαγγελματιες. Κι εδω που τα λεμε το να πληρωνει κανεις καθε μηνα παγιο στους παροχους για να εχει 3G και να μην το χρειαζεται πραγματικα, δε λεει... Διορθωστε με αν κανω λαθος :blink:

Ξερεις,ελεγα αμα παω στο χωρio,να μπορω να εχω ιντερνετ και εκει,μιας και δεν υπαρχει wifi.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για ipad που δεν έχει γίνει jailbreak που να κλειδώνει άλλες εφαρμογές; ή γενικά εφαρμογή που να κλειδώνει φακέλους που έχουν μέσα μόνο εφαρμογές και να ζητάει password κάθε φορά που ανοίγουν; Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις,ελεγα αμα παω στο χωρio,να μπορω να εχω ιντερνετ και εκει,μιας και δεν υπαρχει wifi.

ενταξει, λογικο, κι εγω παω στο χωριο 2-3 φορες το χρονο, απο μερικες μερες καθε φορα, αλλα δεν εχω παθει και τιποτα μεχρι σημερα που δεν ειχα internet και βολευομουνα με αυτα που ειχα περασμενα στο ipad offline ... :confused: (βασικα 5-10 pdf να του εχει περασει καποιος, 1-2 ταινιες, και 3-4 games φτανουν και περισσευουν για να εχει να αχολειται ... ασε που στο χωριο βασικα παμε για αλλα πραματα, για βολτες στην εξοχη, στον καθαρο αερα, να κανουμε καμια δουλεια, κλπ, κλπ, οχι να βγαζουμε τα ματια μας ολη μερα στις οθονες ...) :) Δηλαδη να εχω 3G συσκευη και να πληρωνω παγιο στον παροχο 12 μηνες το χρονο για μερικες μερες που θα μαι στο χωριο ??!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παντός μερικά παιχνίδια έχουν κάποιο lag στο iPad 3 όπως πχ το metalstorm wingman ενώ στο iPad 2 που είχα ήταν πιο smooth...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μετά από πειράματα (εκεί καταντήσαμε..) έβγαλα το εξής συμπέρασμα:

 

1) Πρέπει η επιλογή ΦΟΡΕΑΣ να είναι ρυθμισμένη "χειροκίνητα". Αν είναι "αυτόματα" ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν ξαναγυρνά με τίποτα το 3G σήμα..

 

2) Όταν χάνεται το 3G σήμα (και δυστυχώς χάνεται συχνότατα, είτε λόγω σημείου λήψης, είτε λόγω απενεργοποίησης συσκευής, ακόμη και όταν είναι κλειδωμένη και stand-by), θα πρέπει να ανοιγοκλείσουμε την επιλογή "Δεδομένα". Συγκεκριμένα, την κελίνουμε, κοιτάμε να εξαφανιστούν ΟΛΕΣ οι μπάρες σήματος από το εικονίδιο της Voda (ή όπου άλλου παρόχου) πάνω αριστερά, και ΤΟΤΕ ξαναενεργοποιούμε την επιλογή "Δεδομένα".

 

Μόνο έτσι.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μιας κ ακόμα περιμένω την συσκευή....αν είναι 3g και εγώ δεν του βάλω κάρτα για δίκτυο (προς το παρόν),δεν θα δουλεύει καθόλου σαν συσκευή??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μιας κ ακόμα περιμένω την συσκευή....αν είναι 3g και εγώ δεν του βάλω κάρτα για δίκτυο (προς το παρόν),δεν θα δουλεύει καθόλου σαν συσκευή??

 

Θα μπορείς είτε να δουλεύεις το wifi (αν έχεις) για internet , είτε απλά ως συσκευή σε flight mode (δλδ με ό,τι εφαρμογές έχεις περασμένες, που δεν χρειάζονται δίκτυο).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα έκανα κ εγώ σύνδεση 3g στην cosmote. Η κοπέλα μου είπε ότι μπορώ να στέλνω μήνυμα από το iPad για να ενημερώνομαι για το υπόλοιπο των mb μου. Τώρα ή εγώ είμαι άσχετος ή αυτή δεν ξέρει τι λέει......γίνεται να στείλω sms από το iPad στο 1256; Αν ναι πως; Αυτή μου είπε από την εφαρμογή μηνύματα του iPad αλλά δε στέλνει...ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφει ο φιλος παραπαβω ισχυει...θα πρεπει οι εταιρειες κινητης, οπως εχουν το καρτοιντερνετ, να κανουν κατι αντιστοιχο και για το το ipad. Κι εγω ακομα δεν εχω ενεργοποιησει συνδεση, ακριβως επειδη το θελω για 2 μηνες το καλοκαιρι
:cool:
Link to comment
Share on other sites

αυτο που γραφει ο φιλος παραπαβω ισχυει...θα πρεπει οι εταιρειες κινητης, οπως εχουν το καρτοιντερνετ, να κανουν κατι αντιστοιχο και για το το ipad. Κι εγω ακομα δεν εχω ενεργοποιησει συνδεση, ακριβως επειδη το θελω για 2 μηνες το καλοκαιρι

 

Άρα δεν έχουμε τρόπο να στείλουμε μήνυμα από non-jailbroken ipad στο 1256; και χωρίς χρήση εφαρμογής που να χρειάζεται λεφτά για να την αγοράσεις..

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote εχει αυτο

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvancedIOTGonRequest-p/section/Internet_E-mailwithLaptop

Περυσι το καλοκαιρι αυτο ειχα στο iPad2, τωρα εχω παρει με 10€ το μηνα 2gb το μηνα με δεσμευση για 6 μηνες απο τη Vodafone ( online προσφορα)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...