Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vancouver, 8:00 το πρωι της Παρασκευης.
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το tetherig πως ακριβως γινεται...εχω το note με vodavone 1500mb και θελω στο ipad 3 να συνδεωμαι μεσω αυτου...γινεται???και αν ναι πως...

Ευχαριστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το tetherig πως ακριβως γινεται...εχω το note με vodavone 1500mb και θελω στο ipad 3 να συνδεωμαι μεσω αυτου...γινεται???και αν ναι πως...

Ευχαριστω...

Πολυ εύκολα απο το μενου του Note θα επιλεξεις Tethering και φορ. Σημ. Πρόσβασης/διαμόρφωση φορ. Σημ. Πρόσβασης. Θα βάλεις δικό σου κωδικό και είσαι έτοιμος.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολυ εύκολα απο το μενου του Note θα επιλεξεις Tethering και φορ. Σημ. Πρόσβασης/διαμόρφωση φορ. Σημ. Πρόσβασης. Θα βάλεις δικό σου κωδικό και είσαι έτοιμος.

 

Κατεβάζεις καποιο προγραμμα απο το μαρκετ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις καποιο προγραμμα απο το μαρκετ???

 

Όχι όλες οι android συσκευές το έχουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλες οι android συσκευές το έχουν.

 

οκ ευχαριστω πολυ...

Παρασκευη που ερχετε το ipad3 το βλεπουμε παλι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το νέο ipad.Δεν είχα ποτέ ταμπλέτα ή smartphone ή άλλο apple.

 

Θέλω να μου πείτε

1)Γίνεται να βάλεις με κάποιο τρόπο εξωτερική μνήμη; πχ κάποιο σκληρό δίσκο;αν όχι η έκδοση με τα 16gb είναι μικρή αν θες πχ να πάρεις 2-3 ταινίες μαζί σου σε κάποιο ταξίδι.

2)Υπάρχουν αξιόλογα παιχνίδια για Ιpad και πόσο επηρεάζει το lag της οθόνης το χειρισμό;

 

3)Μπορείς να γράψεις ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το νέο ipad.Δεν είχα ποτέ ταμπλέτα ή smartphone ή άλλο apple.

 

Θέλω να μου πείτε

1)Γίνεται να βάλεις με κάποιο τρόπο εξωτερική μνήμη; πχ κάποιο σκληρό δίσκο;αν όχι η έκδοση με τα 16gb είναι μικρή αν θες πχ να πάρεις 2-3 ταινίες μαζί σου σε κάποιο ταξίδι.

2)Υπάρχουν αξιόλογα παιχνίδια για Ιpad και πόσο επηρεάζει το lag της οθόνης το χειρισμό;

 

3)Μπορείς να γράψεις ελληνικά;

 

1) ΟΧΙ - Το 16αρι αν θέλεις ταινίες , παιχνίδια ,φώτο δεν θα σε βολέψει , χρυσή τομή είναι το 32 .

2) Έχει πολλά και καλά, παιχνίδια για όλα τα γούστα. lag δεν έχω παρατηρήσει.

3) Κανονικά.

 

Και τιμουλες βγήκανε παιδιά - http://www.isquare.gr/store/ipad2/new-ipad.html

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε συνεχεια του πιο πανω μου ποστ για να εχω tetherig απο το note στο ipad3 πρεπει να εχω το ipad wifi+3g η και με το απλο wifi μονο καλυπτωμαι!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε συνεχεια του πιο πανω μου ποστ για να εχω tetherig απο το note στο ipad3 πρεπει να εχω το ipad wifi+3g η και με το απλο wifi μονο καλυπτωμαι!!!

Νίκο και με το απλό(WIFI) καλύπτεσαι ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Νίκο και με το απλό(WIFI) καλύπτεσαι ;)

 

Οκ ευχαρηστω...

Πριν απο λιγο πηρα ενα τηλ στο istore στο κολωνακι και τους ρωτησα για παρασκευη...

Δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι απι οτι μου ειπαν ποσα και πια κοματια θα φερουν...

Καλα ειναι δυνατον???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τωρα στο istorm στο river west , τα νεα δεν ειναι καλα για τους λατρεις του μαυρου χρωματος , μαυρα εχει μονο με 4G και wifi , στο λευκο εχει περιπου τα παντα , σε ερωτηση ποτε θα φερουν μαυρα μονο wifi απαντουν στην νεα παραλαβη που μαλλον θα ειναι από εβδομαδα και δεν ειναι και σιγουροι αν θα υπαρχουν μαυρα !! Μου φαινεται η προσπαθουν να σπρωξουν λευκα !!!!???
Link to comment
Share on other sites

Το golden-I στο Golden Hall σχεδον ξεπουλησε.

Ευτυχώς πρόλαβα...:D

Η οθόνη απλα "δεν υπάρχει"...

ΌΜΩΣ...Ενω το κείμενο είναι εκπληκτικά καθαρό,οι περισσότερες φωτογραφίες στα site φαίνονται πολυ χειρότερα,απο ότι στο παλιο iPad γιατι προδίδεται η χαμηλη τους ανάλυση.

Είναι σα να έχεις πάρει τη τελευταία καταπληκτική smart TV της Samsung και να παρακολουθείς παλιο σήριαλ στην ΕΤ1 σε 576p.

Edited by sportbilly2000
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 32 wifi+ 3g σε ασπρο απο το κολωνακι...

Αντε να δουμε και os...

Παιδια πρωτη φορα σε aple γενικως...

Μιας και ειμαι φαν του android...

Σε λιγο εντυπωσεις και βοηθεια απο ολους εσας...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το golden-I στο Golden Hall σχεδον ξεπουλησε.

ΌΜΩΣ...Ενω το κείμενο είναι εκπληκτικά καθαρό,οι περισσότερες φωτογραφίες στα site φαίνονται πολυ χειρότερα,απο ότι στο παλιο iPad γιατι προδίδεται η χαμηλη τους ανάλυση.

 

Λογικό μου ακούγεται. Αν βάλεις μια ταινία με χαμηλή ανάλυση σε HD TV δεν θα δεις ότι χαλάει η ποιότητα της;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να αγορασε απο το καταστημα getitnow? παρακολουθουσα απο το πρωι το σαιτ τους και κατα τις 8:40 το πρωι που τα ανεβασαν ονλαιν τα εμφανιζε ολα τα μοντελα εξαντλημενα...

μαλον θα τα τσιμπησαν ολα οι υπαλληλοι

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στους πιο παλιούς ....

Κάτι αντίστοιχο του tapatalk for android υπάρχει; Γιατί βλέπω ότι το tapatalk δεν είναι free

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στους πιο παλιούς ....

Κάτι αντίστοιχο του tapatalk for android υπάρχει; Γιατί βλέπω ότι το tapatalk δεν είναι free

 

Ούτε στο Android είναι free. Υπάρχει το απλό υπάρχει και το HD με 3,99€ νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το 64άρι 4G από Expansys. Για εμένα που έχω και το 2 και το 1, θα έλεγα ότι η οθόνη δεν με εντυπωσίασε όσο περίμενα. Φαντάζει υπέρλαμπρη βέβαια (φοβερή φωτεινότητα και αντίθεση), αλλά βάζοντας το 2 δίπλα στο 3, η διαφορά - τουλάχιστον στο UI του iOS - δεν είναι τόσο εμφανής όσο υποδηλώνει η διαφορά στην ανάλυση. Βέβαια δεν έχω κάνει ακόμη σύγκριση στο browsing και σε video/photos όπου λογικά θα γίνεται εμφανής. Θα έλεγα όμως ότι κάποιος λογικός (και όχι τρελός όπως εγώ) κάτοχος του 2, δε χρειάζεται να "καίγεται" να πάρει το 3. Για τις βασικές του ανάγκες, το 2 θα τον ικανοποιεί πλήρως. Από εκεί και πέρα, θεωρώ δεδομένο ότι θα βγουν προγράμματα και παιχνίδια που θα κάνουν μόνο για το 3 (όπως το Infinity 2 που δεν παίζει στο iPAD 1). Μέχρι τότε, όμως, μη βιαστείτε...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...το μηχανάκι κάνει restart?όπως τα android.και αν ναι πως???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες μετά το άνοιγμα των διαφόρων καταστημάτυων που ταχα θα στοκάριζαν αι-παντς σήμερα στο ελλάντα και η ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ της εταιρίας, ήτοι τα i-pads στα 64 τζι μπι με 3τζι σύνδεση είναι εξαντλημένα...

 

σόρρυ δηλαδή 5 κομμάτια έφερε το καθε κατάστημα?

 

πόσοι τρελοί να' ούμε στήθηκαν πρωτη μέρα να πάρουν το αι παντ?

 

έλεος δηλαδή, υπάρχουν και κάποια apple fun boys που παρσκευη πρωι δουλεύαν.....

 

ΕΛΕΟΣ ΕΛΛΑΔΑ!

 

αφήστε καμια ναυρχίδα για το σάββατο ρε....

Link to comment
Share on other sites

Το είδα απο κοντά σήμερα σε πλαίσιο.Ομολογώ ότι περίμενα κάτι καλύτερο.Δίπλα-δίπλα με το ipad 2 η διαφορά στην οθόνη δεν ήταν και τόσο μεγάλη.Μου φάνηκε επίσης κάπως βαρύ..
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και γω λαιβ και οσο αφορα την οθονη ναι ειναι καλυτερη απο 2 .και αυτο το καταλαβαινεις στα παιχνιδια η αναγνωση κειμενων.η ταχυτητα μου φανηκε οχι και τοσο γουαω σε σχεση με το 2.η καμερα ολα τα λεφτα αλλα πιος νιαζεται να βγαζει φωτος με το αιπαντ ιδιως σε συναυλια ας πουμε για να μη βλεπουν οι απο πισω;;;:lol:κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση για καπιο λογο μιλωντας προσωπικα η οθονη του 4 μου φανηκε λιγο καλυτερη..αλλα την αδικει φυσικα το μεγεθος αρα δε μπορει να γινει ισοτιμης συγκριση...

δεν μου φανηκε βαρυ ισα ισα ιδιο βαρος με το 2..Συμφωνω για καπιον που εχει το 2 δεν χρειαζεται να βιαστει να το παρει.για καπιον που εχει το ενα ΝΑΙ αξιζει τα 500 η τα σχεδον 1000 με 4g l:lol: ...Τωρα γιατι δεν βαλαν το σιρι ενω ελεγαν οτι θα μπει ...:O.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...