Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη μπαίνει μια χαρά, αυτή του φοράω.
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνουν το έχω στα χέρια μου, και φοράει θήκη από iPad 2.

Βασικά από αυτό (iPad 3 64GB 4G) γράφω τώρα, ΜΑΜΑΕΙ ΛΕΜΕ!!!

Πρέπει να είναι ένα από τα πρώτα που πουλήθηκαν, Παρασκευή 16/08/12 8:00 το πρωί ώρα Βανκουβερ το πήρα. Πιο πριν παρόλο που το είχαν ΔΕΝ μπορούσαν να το πουλήσουν.

 

Α, τέλεια! Απορώ βέβαια πως γίνεται αυτό αφού είναι πιο παχύ, αλλά χαίρομαι ιδιαιτέρως. Και εγώ περιμένω το 64άρι 4G από Expansys (προπαραγγελία).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έφερα σήμερα απο Καναδά. 8:50 πετουσα, 8:00 άνοιγαν τα μαγαζιά.....τελικά τα κατάφερα και το έχω στα χέρια μου!
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

πειτε μας εντυπωσεις ρε παιδια.

η οθονη ειναι τοσο καλη οσο ακουγεται?

μπαταρια?

σκεφτομαι 16αρι. αξιζει ή να παω σε 32?

ειδατε κατι αρνητικο?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πια έκδοση του iPad 3 αξίζει να αγοράσεις ;

 

Εγω αυτη τη φορα πηρα 32αρι WiFi (white). Το 3g σε ipad 1 και 2 το ειχα χρησιμοποιησει 2-3 φορες στις διακοπες, οποτε προτιμω να κανω τη δουλεια με tethering πλεον.

Το απογευμα θα γραψω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Απλα μαλλον χωραει μεγαλη συζητηση αν η μετα βαση απο το 2 στο 3 αξιζει.οχι οτι δεν ειναι εργαλειο απλα για καποιον που εχει το 2 νοωμιζω σε πρωτη φαση ειναι λιγο υπερβολικο το 3

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Απλα μαλλον χωραει μεγαλη συζητηση αν η μετα βαση απο το 2 στο 3 αξιζει.οχι οτι δεν ειναι εργαλειο απλα για καποιον που εχει το 2 νοωμιζω σε πρωτη φαση ειναι λιγο υπερβολικο το 3

 

Κοιταξε Νικο, την ιδια κουβεντα καναμε και απο το ipad 1 στο 2 και παει λεγοντας.

Νομιζω οτι οι λογοι που εχουμε για τη μεταβαση απο το 2 στο 3 ειναι περισσοτεροι απο οτι οταν πηγαμε στο ipad δευτερης γενιας.

RAM (βασικοτατο και λογος απο μονος του) και οθονη (τεραστια διαφορα, εικαστικη (οχι πιξελιασμα), αλλα και πρακτικη (περισσοτερη πληροφορια σε μια οθονη), που θα ειναι και το panel που θα δουμε για κανα 2-3 χρονια απο την apple υποθετω.

Το γεγονος οτι διατηρησαν και την αυτονομια στα ιδια υψηλα επιπεδα (απιστευτη η χωρητικοτητα της νεας, με μικρη θυσια σε παχος-βαρος), νομιζω οτι καθιστουν το νεο ipad μια καλη αγορα.

Οχι, δεν ειναι επιβεβλημενη η μεταβαση στο καινουριο. Οπως δεν ηταν και στο δευτερης γενιας.

Αλλα ειναι ενα καλο update και -κατ'εμε- το πιο τιμια τιμολογημενο προϊον της apple στο εμποριο (οσο τιμιο μπορει να ειναι βεβαια ενα gadget-ακι, που απο τη φυση του ειναι υπερτιμολογημενο, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα)...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε Νικο, την ιδια κουβεντα καναμε και απο το ipad 1 στο 2 και παει λεγοντας.

Νομιζω οτι οι λογοι που εχουμε για τη μεταβαση απο το 2 στο 3 ειναι περισσοτεροι απο οτι οταν πηγαμε στο ipad δευτερης γενιας.

RAM (βασικοτατο και λογος απο μονος του) και οθονη (τεραστια διαφορα, εικαστικη (οχι πιξελιασμα), αλλα και πρακτικη (περισσοτερη πληροφορια σε μια οθονη), που θα ειναι και το panel που θα δουμε για κανα 2-3 χρονια απο την apple υποθετω.

Το γεγονος οτι διατηρησαν και την αυτονομια στα ιδια υψηλα επιπεδα (απιστευτη η χωρητικοτητα της νεας, με μικρη θυσια σε παχος-βαρος), νομιζω οτι καθιστουν το νεο ipad μια καλη αγορα.

Οχι, δεν ειναι επιβεβλημενη η μεταβαση στο καινουριο. Οπως δεν ηταν και στο δευτερης γενιας.

Αλλα ειναι ενα καλο update και -κατ'εμε- το πιο τιμια τιμολογημενο προϊον της apple στο εμποριο (οσο τιμιο μπορει να ειναι βεβαια ενα gadget-ακι, που απο τη φυση του ειναι υπερτιμολογημενο, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα)...

 

Δεν διαφωνω βαγγελη σε τιποτα απο αυτα που παραθετεις,απλα θεωρωγια καποιον που εχει το 2 η δυνατοτητα μεταπωλησης αν και ειναι εφικτη θα σημανει αρκετα μεγαλη απωλεια χρηματων.οποτε και θαχασεις χρηματα και θα βγαλεις χρηματα απο την τσεπη σου,για μια αναθμιση της ραμ και για καλυερη οθονη :cool:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω βαγγελη σε τιποτα απο αυτα που παραθετεις,απλα θεωρωγια καποιον που εχει το 2 η δυνατοτητα μεταπωλησης αν και ειναι εφικτη θα σημανει αρκετα μεγαλη απωλεια χρηματων.οποτε και θαχασεις χρηματα και θα βγαλεις χρηματα απο την τσεπη σου,για μια αναθμιση της ραμ και για καλυερη οθονη :cool:

 

Αυτο που περιγραφεις ειναι και ο νομος των gadgets. Ειδικα φετος, βλεπω οτι οι τιμες των μεταχειρισμενων ipad 2 ειναι σε ελαφρως χαμηλοτερο επιπεδο απο αυτες που επικρατουσαν περυσι για το Ipad 1 (και κατα τη μεταβαση στο 2), ενδεικτικο του γεγονοτος οτι περισσοτεροι ειναι αυτοι που θελουν να κανουν φετος τη μεταβαση.

Κλεινοντας, θα πω πως η υποθεση οθονη ειναι το βασικοτερο component για μια ταμπλετα. Ουτως η αλλως προκειται για συσκευες καταναλωσης περιεχομενου (πρωτιστως), οποτε μια καλη αναβαθμιση που βοηθα εκει ειναι για μενα περισσοτερο σημαντικη απο αναβαθμισεις σε γραφικα - cpu κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Φοβάμαι πως το 16αρι θα είναι λίγο,όταν αρχίσουν να βγαίνουν apps και games που θα είναι optimize καθαρά για το new iPad δεν θα είναι μικρά, ειδικά τα παιχνίδια, φωτογραφίες και τα videos απ την cam , το λειτουργικό επίσης έχει φάει και αυτό κάποιο χώρο απ το σκληρό επομένως δεν θα είναι καθαρά 16 ,κάποιοι λογικά θα θέλουν να έχουν και ταινιούλες σε 1080.

Όπως είπα... φοβάμαι πως το 16αρι θα έχει ταλαιπωρία λόγο των συμβιβασμών που θα πρέπει κάποιος να κάνει.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Φοβάμαι πως το 16αρι θα είναι λίγο,όταν αρχίσουν να βγαίνουν apps και games που θα είναι optimize καθαρά για το new iPad δεν θα είναι μικρά, ειδικά τα παιχνίδια, φωτογραφίες και τα videos απ την cam , το λειτουργικό επίσης έχει φάει και αυτό κάποιο χώρο απ το σκληρό επομένως δεν θα είναι καθαρά 16 ,κάποιοι λογικά θα θέλουν να έχουν και ταινιούλες σε 1080.

Όπως είπα... φοβάμαι πως το 16αρι θα έχει ταλαιπωρία λόγο των συμβιβασμών που θα πρέπει κάποιος να κάνει.

 

Ακριβως. 32GB ειναι η χρυση τομη τιμης - διαθεσιμου χωρου (κι αυτο το μεγεθος αστειο ειναι, αλλα απλα αποδεκτο).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αξίζει να το πάρω με 3G διότι είμαι πολλές ώρες στο μαγαζι και δεν έχω Wi fi. Η μήπως μέσω iPhone προτιμότερο να δίνω Ίντερνετ ;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αξίζει να το πάρω με 3G διότι είμαι πολλές ώρες στο μαγαζι και δεν έχω Wi fi. Η μήπως μέσω iPhone προτιμότερο να δίνω Ίντερνετ ;

Αν νομίζεις πως αξίζει τα 100 με 150 ευρώ παραπάνω που κοστίζουν η 3g εκδόσεις για κάτι που μπορείς να κάνεις με tethering απ το κινητό σου απλά και όμορφα.

Εγώ έχω wind με 1,5gb το μήνα στο κινητό μου,δεν έχω λόγο να πληρώσω και άλλη σύνδεση.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind με 1,5gb το μήνα στο κινητό μου,δεν έχω λόγο να πληρώσω και άλλη σύνδεση.

 

Αυτο ειναι το σημαντικοτερο, οχι τα 100 ευρω παραπανω (που δεν ειναι και αμελητεα φυσικα, καλυτερα ειναι να τα επενδυσεις σε μεγαλυτερο μοντελο σε μνημη), καθως δεν υπαρχει λογος να ψαχνεις δευτερη καρτα με data...

Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιείς όλη μέρα δίνοντας ίντερνετ από το iPhone, θα σου αδειάζει την μπαταρία. Το tethering είναι για περιπτώσεις που το χρειάζεσαι σπάνια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο iPad 3 32GB WiFi White:

- Η οθονη ειναι σαν τη μεταβαση απο 3gs σε iphone 4. Με αλλα λογια, λογος αγορας απο μονος του για μια συσκευη, που προοριζεται για καταναλωση περιεχομενου...

- Ταχυτητα πρακτικα ιδια με ipad 2

- Μπαταρια απλα απιστευτη (και πως να μην ειναι με τη χωρητικοτητα της). Στην πραξη θεωρω πως ειναι +15% μεγαλυτερη απο του Ipad 2 σε 5.1 (πιο ασφαλη συμπερασματα μετα απο μερικες φορτισεις).

Επιτελους, εκλιπουν τα γνωστα προβληματα που εφερε η 5.0.1 στο Ipad 2 με τη ram (αν και οπως διαβαζω λυθηκαν κι εκει σε μεγαλο βαθμο) και πλεον το μηχανημα δουλευει οπως θα επρεπε με ios 5.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο iPad 3 32GB WiFi White:

- Η οθονη ειναι σαν τη μεταβαση απο 3gs σε iphone 4. Με αλλα λογια, λογος αγορας απο μονος του για μια συσκευη, που προοριζεται για καταναλωση περιεχομενου...

- Ταχυτητα πρακτικα ιδια με ipad 2

- Μπαταρια απλα απιστευτη (και πως να μην ειναι με τη χωρητικοτητα της). Στην πραξη θεωρω πως ειναι +15% μεγαλυτερη απο του Ipad 2 σε 5.1 (πιο ασφαλη συμπερασματα μετα απο μερικες φορτισεις).

Επιτελους, εκλιπουν τα γνωστα προβληματα που εφερε η 5.0.1 στο Ipad 2 με τη ram (αν και οπως διαβαζω λυθηκαν κι εκει σε μεγαλο βαθμο) και πλεον το μηχανημα δουλευει οπως θα επρεπε με ios 5.

 

Καλά άστα αυτά και κοίτα αν σκοπεύετε να πουλήσεις το Note να μ έχεις υπ όψη σου γιατί έρχομαι Ελλάδα πριν το Πάσχα :)

 

Εγώ προς το παρών δεν σκέφτομαι το iPad 3 gen. Καλή η οθόνη άλλα δεν την χρειάζομαι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλά άστα αυτά και κοίτα αν σκοπεύετε να πουλήσεις το Note να μ έχεις υπ όψη σου γιατί έρχομαι Ελλάδα πριν το Πάσχα :)

 

Εγώ προς το παρών δεν σκέφτομαι το iPad 3 gen. Καλή η οθόνη άλλα δεν την χρειάζομαι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Χαχα, εκανα πολλες δοκιμες με τα note Κωστα, με αυτο που εχω τωρα σκοπευω να συμβιωσω αρκετο χρονικο διαστημα (και θα σου προτεινα να το παρεις πουλωντας το S2 σου, αξιζει 100% τα χρηματα του - χθες επαιζα με ενα 4s ξανα και μου φανηκε αστειο).

Οχι, απαραιτητη δεν ειναι σιγουρα η οθονη, ειναι δεδομενο αυτο (ουτε σκοπευω να παιζω παιχνιδακια, για να δω την καλυτερη gpu), πιο πολυ με χαροποιει το 1 GB RAM (που του χρονου με ios 6 για παραδειγμα θα ειναι παλι ανεπαρκης και παει λεγοντας).

Αυτα τα 2 (note, ipad 3) βλεπω να με καλυπτουν απολυτα για τις χρησεις που θελω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 2 (note, ipad 3) βλεπω να με καλυπτουν απολυτα για τις χρησεις που θελω...

 

Με κάλυψες πλήρως με τα παραπάνω και πιστεύω οτι εχεις τον καλύτερο συνδυασμο(note+ipad3)

πουλάω το s2 περιμένω το ipad3 για να το πάρω...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

βαγγέλη απο που το πήρες εσύ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέχεται αυτό ειναι μουφα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα είναι κράχτης -

http://img820.imageshack.us/img820/1456/58111229.jpg

βάζεις την παραγγελία και μετά σου λεει εκτιμώμενος χρόνος παράδοσης 21μερες:mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 2 (note, ipad 3) βλεπω να με καλυπτουν απολυτα για τις χρησεις που θελω...

 

Με κάλυψες πλήρως με τα παραπάνω και πιστεύω οτι εχεις τον καλύτερο συνδυασμο(note+ipad3)

πουλάω το s2 περιμένω το ipad3 για να το πάρω...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

βαγγέλη απο που το πήρες εσύ???

 

To εφερε καλος φιλος απο Αγγλια (ωρα αγορας 00:17 της launch day απο PC-World) ;)

Link to comment
Share on other sites

για αυτο λεω Νέο iPad 16GB Wi-Fi + 4G στα €639

στο σπιτι εχω desktop και λαπτοπ( με χαλασμενη μπαταρια δεν κραταει πανω απο 20 λεπτα)

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο iPad 3 32GB WiFi White:

- Η οθονη ειναι σαν τη μεταβαση απο 3gs σε iphone 4. Με αλλα λογια, λογος αγορας απο μονος του για μια συσκευη, που προοριζεται για καταναλωση περιεχομενου...

- Ταχυτητα πρακτικα ιδια με ipad 2

- Μπαταρια απλα απιστευτη (και πως να μην ειναι με τη χωρητικοτητα της). Στην πραξη θεωρω πως ειναι +15% μεγαλυτερη απο του Ipad 2 σε 5.1 (πιο ασφαλη συμπερασματα μετα απο μερικες φορτισεις).

Επιτελους, εκλιπουν τα γνωστα προβληματα που εφερε η 5.0.1 στο Ipad 2 με τη ram (αν και οπως διαβαζω λυθηκαν κι εκει σε μεγαλο βαθμο) και πλεον το μηχανημα δουλευει οπως θα επρεπε με ios 5.

 

Συμφωνώ και επαυξανω σε αυτά που είπε ο Βαγγέλης.

Η οθόνη είναι καταπληκτική!

Η ταχύτητα του, εμένα μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορο απο το 2, είχα καμμιά 15ρια εφαρμογές ανοικτές και δεν καταλάβαινε τπτ.

Μπαταρία.....απο το πρωί(14:00 λόγω jet lag ) είτε εγώ είτε τα παιδιά "παίζουμε με αυτό και η μπαταρία τωρα (05:20) είναι στο 43%.......

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε και απαντάμε

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...