Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρνα μια οποιαδήποτε έκδοση να δεις αν φτιάχνει, αν φτιάξει ξαναπέρασε με flashtool μια παλιότερη, προσωπικά προτείνω την 6.1.1.Β.1.75 που είναι 4.0.4 και δεν έχει κανένα θέμα με κολλήματα στις κλήσεις ή wifi.

 

Πού μπορώ να βρω αυτή την έκδοση και πώς μπορώ να την περάσω χωρίς root?

 

EDIT:

http://d-h.st/Dcm

 

Αυτό βρήκα από την .75

 

http://uploaded.net/file/7zmty1iv

 

Και αυτό για το flashtool

 

Είναι σωστά, μην κάνω καμιά πατάτα;

 

Και αν κάποιος μπορεί να βάλει κάποιες σύντομες οδηγίες στα ελληνικά

 

Ευχαριστώ

Edited by zxr
We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φακός που υπήρχε πριν από την έκδοση .75 και δεν υπάρχει μετά από αυτή, υπάρχει κάπου σαν .apk να τον κατεβάσω;
We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη έκδοση στην οποία να δουλεύει η κάμερα χωρίς κολλήματα σε full HD?

Θέλω να το έχω μόνο και μόνο για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν το θες μόνο για κάμερα ίσως να είναι καλή λύση η 2.3 αλλιώς η 4.0.4 ( 6.1.1.b.1.75 ) που τυχαίνει να φοράω τώρα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Έχω την εντύπωση ότι μου κάνει μερικά κολλήματα σε 1080p με την camera, αλλά μπορεί να οφείλεται στο ότι είναι παραφορτωμένο εφαρμογές κλπ. Πάντως αυτές τις 2 θα δοκίμαζα
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κολλήματα έχω κι εγώ στα 1080 και έχει πάνω την 4.1.2 (6.2.Α.1.100).

Θυμάμαι όμως πριν τις πρώτες αναβαθμίσεις η κάμερα έπαιζε πολύ καλά αλλά δεν θυμάμαι τι έκδοση είχε πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και καλές γιορτές. Είμαι στην 4.0.4 που θεωρώ την πιο σταθερή official και σκεφτόμουν να βάλω για πρώτη φορά την CM11. Από όσο βρίσκω πληροφορίες, μέσα στα bugs είναι ότι δεν δουλεύει η εγγραφή βίντεο. Όμως εδώ σα να λέει το αντίθετο ή κανω λάθος; Γνωρίζει κανείς από προσωπική εμπειρία τελικά τι ισχύει?

 

link: http://forum.xda-developers.com/xperia-u/general/xperia-p-cm11-bugs-issues-t2573650

 

Δείτε εκεί που λέει Changelog: 5. Video recording Fixed

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το κινητό όταν το ανοίγω κολλάει στο λογότυπο της Sony.

Πως μπορώ να το επαναφέρω. Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρον για επαναφορά?

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όταν το ανοίγω κολλάει στο λογότυπο της Sony.

Πως μπορώ να το επαναφέρω. Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρον για επαναφορά?

Ευχαριστώ.

 

Μηπως να το φλασαρεις με flashtool?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από έναν χρόνο περίπου είπα να ασχοληθώ ξανά με το Xperia P μου. Το θέμα είναι πως πρέπει κάποια στιγμή να το μπρικαρα. Μετά από τόσο καιρό, είπα να το συνδέσω στην πρίζα, να φορτίσει. Το κόκκινο λαμπάκι πάνω ανάβει, αλλά όταν πατάω το power button, δεν κάνει τίποτα. Θα το αφήσω λίγη ώρα και θα ξαναδοκιμάσω. Το θέμα είναι πως την τελευταία φορά που το συνέδεσα στο PC, (Πριν 5 μήνες) δεν το αναγνώριζε. Αν το αναγνωρίσει, τι μπορώ να κάνω;

 

EDIT: μετά από κάνα 20λεπτο το κόκκινο φωτάκι έσβησε. Το αφήνω λίγο ακόμα, και μετά στο συνδέω στο PC.

 

EDIT #2: Τo PC δεν το αναγνωρίζει. Όταν το συνδέω και προσπαθώ με τα volume buttons να ανάψει πράσινο το ledάκι, δεν τα καταφέρνω. Τι κάνω τώρα;

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδιά, μετά από έναν χρόνο περίπου είπα να ασχοληθώ ξανά με το Xperia P μου. Το θέμα είναι πως πρέπει κάποια στιγμή να το μπρικαρα. Μετά από τόσο καιρό, είπα να το συνδέσω στην πρίζα, να φορτίσει. Το κόκκινο λαμπάκι πάνω ανάβει, αλλά όταν πατάω το power button, δεν κάνει τίποτα. Θα το αφήσω λίγη ώρα και θα ξαναδοκιμάσω. Το θέμα είναι πως την τελευταία φορά που το συνέδεσα στο PC, (Πριν 5 μήνες) δεν το αναγνώριζε. Αν το αναγνωρίσει, τι μπορώ να κάνω;

 

EDIT: μετά από κάνα 20λεπτο το κόκκινο φωτάκι έσβησε. Το αφήνω λίγο ακόμα, και μετά στο συνδέω στο PC.

 

EDIT #2: Τo PC δεν το αναγνωρίζει. Όταν το συνδέω και προσπαθώ με τα volume buttons να ανάψει πράσινο το ledάκι, δεν τα καταφέρνω. Τι κάνω τώρα;

 

Έχω παρόμοιο πρόβλημα! Τι μπορώ να κάνω; Drivers μπορώ να βάλω; Το site της sony έχει κάτι αρχεία ".cat" !!:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητό όταν το ανοίγω κολλάει στο λογότυπο της Sony.

Πως μπορώ να το επαναφέρω. Ποιος είναι ο συνδυασμός πλήκτρον για επαναφορά?

Ευχαριστώ.

 

http://www.hardreset.info/devices/sony/sony-xperia-p-lt22/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα σε όλους, μου έχει χαλάσει η υποδοχή sim, έχει χαλάσει το ελατήριο μέσα, και πλέον δεν αναγνωρίζει την κάρτα. Που θα μπορούσα να το πάω να το επισκευάσουν όσο πιο οικονομικά γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερώτηση στην ts solutions που είναι και το εξουσιοδοτημένο service της sony.. Είναι στα κτελ του κηφισου. https://www.tssolutions.gr/welcome/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό ή refurbished η μεταχειρισμένο. Έχω το Nokia n8 κ με καλύπτει, (κάμερα κ μέγεθος) αλλά δεν τραβάει το viber. Σε αυτό θα είμαι οκ ; Δεν βρίσκω μικρό κινητό κ αξιόλογο...
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ειναι 7 χρονον συσκευη τι να το κανεις

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα ΧΑ καλύτερα ή Samsung A3

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους! Αν έχει μείνει κανείς βέβαια ακόμα!

Λοιπόν το μαραφέτι, εδώ και κάνα 6μηνο δεν ανοίγει. Δηλαδή πατάω το start, ξεκινά να φορτώνει για 5 - 10 δευτερόλεπτα και μετά επανεκκινεί και πάλι απ' την αρχή. Δεν ανοίγει με τίποτα. Το έχω αφήσει και μέρες ακόμα, πάνω στην πρίζα και συνέχεια επανεκκινήσεις. Δεν άνοιξε ποτέ.

Δεν το χρειάζομαι γενικά, γιατί έχω άλλο, αλλά το παίρνω μαζί μου σε ταξίδια, για να βάζω τοπική κάρτα sim.

Έχει κανένας καμιά ιδέα τι να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

We live only once, so we must live good!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αν έχει μείνει κανείς βέβαια ακόμα!

 

Λοιπόν το μαραφέτι, εδώ και κάνα 6μηνο δεν ανοίγει. Δηλαδή πατάω το start, ξεκινά να φορτώνει για 5 - 10 δευτερόλεπτα και μετά επανεκκινεί και πάλι απ' την αρχή. Δεν ανοίγει με τίποτα. Το έχω αφήσει και μέρες ακόμα, πάνω στην πρίζα και συνέχεια επανεκκινήσεις. Δεν άνοιξε ποτέ.

 

Δεν το χρειάζομαι γενικά, γιατί έχω άλλο, αλλά το παίρνω μαζί μου σε ταξίδια, για να βάζω τοπική κάρτα sim.

 

Έχει κανένας καμιά ιδέα τι να κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μετά από 7 χρόνια, νομίζω τα έπαιξε η πλακέτα του.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την στιγμή που δεν κλείνει λόγω μπαταρίας, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα repair το firmware από το το companion ή ακόμα καλύτερα ξανά πέρασε του το firmware με το flashtool

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...