Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια

Απο τοτε που εβαλα την dark δεν μου κανει αναβαθμιση σε καμια εφαρμογη του store!!! Μου βγαζει το εξης μηνυμα που φαινεται στο παρακατω screenshot. Ξερει κανεις τι παιζει????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια

Απο τοτε που εβαλα την dark δεν μου κανει αναβαθμιση σε καμια εφαρμογη του store!!! Μου βγαζει το εξης μηνυμα που φαινεται στο παρακατω screenshot. Ξερει κανεις τι παιζει????

 

Αυτό στο κάνει όταν του πατάς ενημέρωση αφήνεις το κινητό,σβήνει η οθόνη κ όταν το ανοίγεις βλέπεις αυτό το μήνυμα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο κάνει όταν του πατάς ενημέρωση αφήνεις το κινητό,σβήνει η οθόνη κ όταν το ανοίγεις βλέπεις αυτό το μήνυμα;

 

Οχι! Αυτο το κανει πλεον μονημα οποτε παω να δω αν υπαρχουν νεες ενημερωσεις για τις εφαρμογες! Ξεκιναει κανονικα η διαδικασια ενημερωσης και μετα απο ενα δευτερολεπτο πεταει το μηνυμα. Αν δεις , μου χει βγαλει στην πανω μπαρα πολλα θαυμαστικα που ουσιαστικα ειναι το μηνυμα που ειδες ξεχωριστα για την καθε εφαρμογη που εχει διαθεσιμη ενημερωση. Δεν ξερω τι εχει παθει.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφονα ναι θα χασεις (για αυτό καντα backup πας επαφές και έχει μια επιλογή όταν πατάς menu εξαγωγή επαφών στον αποθηκευτικό χώρο η κάπως ετσι μετά τα γυρνάς πίσω με επιλογή εισαγωγή )

 

Συγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα που το γρεφει αυτο??????Οταν λες menu ποιο εννοεις?Γιατι εμενα οταν παταω το τριτο κουμπι στις επαφες μου λεει "εισαγωγη επαφων"κι οταν το παταω λεει"εισαγωγη απο" κι εχει δυο επιλογες "καρτα σιμ" "εσωτερικη μνημη".

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα που το γρεφει αυτο??????Οταν λες menu ποιο εννοεις?Γιατι εμενα οταν παταω το τριτο κουμπι στις επαφες μου λεει "εισαγωγη επαφων"κι οταν το παταω λεει"εισαγωγη απο" κι εχει δυο επιλογες "καρτα σιμ" "εσωτερικη μνημη".

 

διστιχος δεν εχω το ιδιο software με σένα για να πω ακριβός τα βήματα αλλά αν θυμαμε καλά εκεί που έχει και εισαγωγή κάπου εκεί πείρα είχε και εξαγωγή η backup (το ίδιο πράγμα είναι στην περίπτωση μας)

 

http://media.primeinspiration.com/files/photos/13644517634c4b8b_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια

Απο τοτε που εβαλα την dark δεν μου κανει αναβαθμιση σε καμια εφαρμογη του store!!! Μου βγαζει το εξης μηνυμα που φαινεται στο παρακατω screenshot. Ξερει κανεις τι παιζει????

Με το titanium πχ, βρες της εφαρμογες της google, οχι μονο το play, ολες της εφαρμογες της google και κανε εκαθαριση δεδομενων απεγκατασταση(οχι διαγραφη) μετα κανε απανεκινηση το τηλεφωνο, παλι titanium, και επαναφορα της εφαρμογες google

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium πχ, βρες της εφαρμογες της google, οχι μονο το play, ολες της εφαρμογες της google και κανε εκαθαριση δεδομενων απεγκατασταση(οχι διαγραφη) μετα κανε απανεκινηση το τηλεφωνο, παλι titanium, και επαναφορα της εφαρμογες google

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες!

τελικα αποφασισα μιας που χα αυτο το προβλημα να γυρισω σε ics (σκοπευα ουτως η αλλως να το κανω) αλλα τα χω βρει μπαστουνια! Περναω την .75 κανονικα, μετα τον κερνελ .559 , κανω ρουτ αλλα οταν ανοιγει μετα το κινητο , ολα ειναι θολα, το συστημα σερνεται και γενικα δεν μπορω να κανω απολυτως τιποτα! Ακομα και να το κλεισω το κινητο δυσκολο ειναι αφου δεν μπορεις να ξεχωρισεις στην οθονη αυτα που γραφει!!! Εχω περασει απ την αρχη την .75 2-3 φορες αλλα τπτ! παντα μετα το ρουτ της 559 εχω αυτο το θεμα! :(

 

 

edit: λυθηκε !

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Επειδή τώρα τελευταία έγινε πολύ συζήτηση για την Dark Rom v2.5 τελικά αξίζει

να την περάσω ή καλύτερα να κρατήσω την Jelly Cream από την οποία είμαι ευχαριστημένος;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ το άκυρο μου. Το πρόβλημα με την αυτονομία φαίνεται να λύθηκε σε εμένα βγάζοντας το widget του καιρού + περιοριζοντας τον μαξ αριθμό εφαρμογών στο παρασκήνιο σε 2. Πρώτη φορά μου έβγαλε 2 μέρες με κανονική χρήση ενώ πριν με το ζόρι έβγαζε 1 και αυτό με προσεκτική κιόλας χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Επειδή τώρα τελευταία έγινε πολύ συζήτηση για την Dark Rom v2.5 τελικά αξίζει

να την περάσω ή καλύτερα να κρατήσω την Jelly Cream από την οποία είμαι ευχαριστημένος;

 

Να κρατησεις την cream φιλε μου! Εγω δεν αντεξα τα προβληματα της dark(ειδικα το θεμα των κλησεων) και εδω και λιγες ωρες εχω jelly cream! :)

Link to comment
Share on other sites

@MAGOS_MERLIN

κρατα την jelly cream.μας βλεπω να ερχομαστε ολοι σιγα σιγα.

αν εχεις ορεξη,μπορεις να πεις εντυπωσεις απο τη rom?

 

@AntonisStaras

πως λυθηκε?ειχες κανει κατι λαθος η διορθωσες κατι στον τροπο που εκανες τη διαδικασια?

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

@AntonisStaras

πως λυθηκε?ειχες κανει κατι λαθος η διορθωσες κατι στον τροπο που εκανες τη διαδικασια?

 

Δεν διορθωσα τιποτα στην διαδικασια! Εξαλλου την ακολουθησα ακριβως οπως ελεγαν οι οδηγιες!! Εκανα τα ιδια βηματα πανω απο 5 φορες χωρις αποτελεσμα, απλα στο τελος φροντιζα καθε φορα που χρησιμοποιουσα το flashtool (πχ στην αρχη για να περασω την 75, μετα να περασω τον 559 κερνελ κλπ) να κανω επιπλεον ενα reboot στο κινητο πριν προχωρησω στο επομενο βημα. Ακουγεται χαζο, αλλα δουλεψε και δεν μου εδειχνε την οθονη θολη και ακαταλαβιστικη οπως γινοταν στην αρχη!! :p

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω τι να πω????

Με Dark rom ειμαι απο τοτε που βγηκε η τελευταια και ολα αυτα που διαβαζω δεν τα εχω αντιμετωπισει ακομα!!!!!!!!!!!!!!

Ισως τελικα να ειμαι απο τους τυχερους (η' τους :Xφαρδους .....) που δεν εχουν προβλημματα....η' δεν κανω την χρηση που κανετε εσεις !!!!!!!!!!!

Κινδυνευω να γινω γραφικος ...οχι τιποτα αλλο θα αρχισει ο egodemis να φτιαχνει σκιτσακια παλι ;)

 

gwgwlacta

Μπαινεις στις επαφες > δεξι κουμπακι > Αντιγραφα ασφαλειας επαφων > Εσωτερικη μνημη

Οταν θες να τις επαναφερεις πας ξανα επαφες και επιλεγεις το μενου που λεει Εισαγωγη επαφων (απ'ευεθειας στο βγαζει...δεν πας σε αλλο υπομενου)...Διαλεγεις Απο εσωτερικη μνημη και επιλεγεις το αρχειο PIM.....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω τι να πω????

Με Dark rom ειμαι απο τοτε που βγηκε η τελευταια και ολα αυτα που διαβαζω δεν τα εχω αντιμετωπισει ακομα!!!!!!!!!!!!!!

Ισως τελικα να ειμαι απο τους τυχερους (η' τους :Xφαρδους .....) που δεν εχουν προβλημματα....η' δεν κανω την χρηση που κανετε εσεις !!!!!!!!!!!

Κινδυνευω να γινω γραφικος ...οχι τιποτα αλλο θα αρχισει ο egodemis να φτιαχνει σκιτσακια παλι ;)

 

gwgwlacta

Μπαινεις στις επαφες > δεξι κουμπακι > Αντιγραφα ασφαλειας επαφων > Εσωτερικη μνημη

Οταν θες να τις επαναφερεις πας ξανα επαφες και επιλεγεις το μενου που λεει Εισαγωγη επαφων (απ'ευεθειας στο βγαζει...δεν πας σε αλλο υπομενου)...Διαλεγεις Απο εσωτερικη μνημη και επιλεγεις το αρχειο PIM.....

 

kx kx μην φέρω το φτυάρι Τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

αν θέλει καποιος έχω κάνει μια καλή και συμμαζεμένη rom βασισμένη στην cm9 όποιος έχει unlocked bootloader και την θέλει βάζω link (την περνας και τέλος ούτε gaaps ουτε τπτ δεν θέλει αργότερα μόνο αν θέλετε περνάτε ένα skin αυτό )

 

Το link παρακαλώ... :p

Link to comment
Share on other sites

Το link παρακαλώ... :p

 

βεβαία ορίστε και οδηγίες

 

1. κατεβάζεις το αρχείο και το βάζεις στην μνήμη του κινητού (το zip)

 

2. κλίνεις το κινητό και το βάζεις σε fastboot και του περνάς αυτο το kernel (με οτι θέλεις είτε με flashtool είτε χειροκίνητα)

ορίστε το kernel

https://mega.co.nz/#!TlYQWYTS!WNtPGXOEj-mQPrn8pbJuqjjYoFVej258gocxHs7NMzA

 

3. μόλις περάσεις το kernel ξεκινάς το κινητό σε recovery και κάνεις wipe data/factory reset και wipe cache και από menu advanced wipe davlik cache

 

4. εγκαθιστάς την rom που προηγούμενος αντέγραψες στο κινητό (install from zip κάπως έτσι το λύει στην recovery)

 

5. μετά το install ξεκινάς το κινητό το αφήνεις να ανοίξει κανονικά πας settings->display->brightness και ξετσεκαρεις το autobrightness (δύστυχος δεν δουλεύει σε whitemagic και προκαλει πολύ σοβαρό lag) ορίζεις την φωτεινότητα που θέλεις εσύ κάνεις restart και είσαι κομπλε

 

ορίστε και link για την rom

https://mega.co.nz/#!q1ZwVDSS!CBx92StOVkR_b2YVQk6PTksIol1rWiCzEJu8OiMvkvw

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποια προταση για το συγκεκριμενο σφαλμα που μου βγαζει συνεχως κατα την διαδικασια εγκαταστασης update μεσω flashtool?

Παντα αποσυνδεεται αν και προσπαθησα ό,τι ηταν δυνατον...

Ευχαριστω

 

- This level is successfully initialized

- Flashtool Version 0.9.0.0 built on 2012-07-19 22:57:15

- You can drag and drop ftf files here to start flashing them

- Device disconnected

- Device connected in flash mode

- Selected LT22i_6.2.A.1.100_Generic World.ftf

- Preparing files for flashing

- Device disconnected

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποια προταση για το συγκεκριμενο σφαλμα που μου βγαζει συνεχως κατα την διαδικασια εγκαταστασης update μεσω flashtool?

Παντα αποσυνδεεται αν και προσπαθησα ό,τι ηταν δυνατον...

Ευχαριστω

 

- This level is successfully initialized

- Flashtool Version 0.9.0.0 built on 2012-07-19 22:57:15

- You can drag and drop ftf files here to start flashing them

- Device disconnected

- Device connected in flash mode

- Selected LT22i_6.2.A.1.100_Generic World.ftf

- Preparing files for flashing

- Device disconnected

 

δεν είναι ακριβός σφάλμα η συσκευή συνδέετε αποσυνδέετε συνεχεια....... αν έχεις άλλο καλώδιο δοκίμασε με άλλο καλώδιο και σε άλλη θήρα.

 

ελπίζω να μην έχει ο υπολογιστής σου windows 8 τότε είναι χαμένη υπόθεση

 

Btw τζάμπα περνάς την τελευταία έκδοση έχει πάρα μα πάρα πολλά προβλήματα ειδικά αυτό με της κλήσεις μετά από μια βδομάδα γίνεται κόλαση ;)

Link to comment
Share on other sites

 

ελπίζω να μην έχει ο υπολογιστής σου windows 8 τότε είναι χαμένη υπόθεση

 

Γιατί;

Όλα τα φλασαρίσματα με flashtool, τα έχω κάνει με windows 8, απλά πρέπει πρώτα να κάνεις το κολπάκι και να περάσεις τους drivers που έχει μέσα το flashtool, για να αναγνωρίζει το κινητό.

Οι drivers αυτοί είναι unsigned, οπότε περνάνε με διαφορετική διαδικασία. Google is your friend!!

Μόλις περάσουν όλα λειτουργούν κανονικά όπως και στα άλλα λειτουργικά...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κατσει ο καθενας να γραψει τα παραπονα του στην σονυ??? Ισως να βγαλουμε κατι αν κινηθουμε ολοι μαζι...

Δεν ειναι μονο τα μπαγκ της καθε εκδοσης (αν και εγω ακομα δεν εχω αντιμετωπισει τα γνωστα προβλημματα με την dark που εχω :lol: ) αλλα γενικως το κινητο δεν μπορουμε να το ευχαριστηθουμε....

Ενα κινητο που ξεκινησε απο 450 - 500 ευρω και απο την πρωτη στιγμη οσοι το πηραν δεν μπορεσαν να το δουλεψουν οπως πρεπει...Αν εξαιρεσουμε το εξωτερικο περιβλιμμα που του δινει αλλο κυρος...το κινητο εχει μια καταπληκτικη οθονη που δεν μπορουμε να την δουλεψουμε στην φωτεινοτητα που θελουμε για να μπορουμε να το φορτιζουμε εστω και το βραδυ που παμε για υπνο...Ολοι εχουμε καρτες σιμ με 3g ...Ποσοι απο εμας το χρησιμοποιουμε συνεχως ??? Οι πιο πολλοι δουλευουμε σε 2g οχι γιατι δεν γουσταρουμε το 3g αλλα γιατι φοβομαστε την μπαταρια...Το ιδιο γινεται και με τα δεδομενα παρολλο που αρκετοι εχουμε δωρεαν mb στα προγραμματα μας...wifi με το σταγονομετρο...το ιδιο γινεται και για οσους γουσταρουν το κινητο να το εχουν ...playstation !!!!!!!!!!

Το κινητο μου αρεσει για τον σχεδιασμο του και εξωτερικα και εσωτερικα....Μπορω ομως να εχω την οθονη στο φουλ, 3g και δεδομενα ανοιχτα η' 3g και wifi συνεχως ανοιχτο και να μην βαλω τον φορτιστη πριν νυχτωσει (εννοειται παραλληλα με τις στανταρ λειτουργιες ενος κινητου....κλησεις, μηνυματα, κανα παιχνιδακι η' ραδιακι για συντροφια...)????? Για gps δεν το συζηταω γιατι θα αρχισει παλι ο egodemis την γκρινια :D

Ακομα και το tipo εχει μεγαλυτερη μπαταρια που ειχε ως αρχικη τιμη το 1/3 της αρχικης του Ρ !!!!!!!!!

Μετα ερχονται τα μπαγκ....ics : το βασικοτερο ηταν το προβλημμα στην καμερα...(τα 8mp τα ξεχασαμε)...Κατι μικρολαγγαρισματα και επανεκινησεις στα καλα καθουμενα και αρκετα μικροπροβληματακια..

JB : τι να πρωτοπουμε????? Μια απλη αναδρομη στις σελιδες που εχουμε γραψει πιο πισω και θα καταλαβετε....

Καποια μπαγκ λυνονται με εφαρμογες απο το μαρκετ η' με καποιες custom rom & kernel...Αλλα δεν παιρνουμε ενα κινητο για να το γεμισουμε με εφαρμογες που λυνουν τα προβλημματα της σονυ ;)

Καποια αλλα δεν λυνονται με τιποτα (εκτος αν εχετε dark rom v2.5 και ειστε :Xφαρδοι σαν......εμενα ;) )

Εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τους στειλω email με παραπονα.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

Όλα τα φλασαρίσματα με flashtool, τα έχω κάνει με windows 8, απλά πρέπει πρώτα να κάνεις το κολπάκι και να περάσεις τους drivers που έχει μέσα το flashtool, για να αναγνωρίζει το κινητό.

Οι drivers αυτοί είναι unsigned, οπότε περνάνε με διαφορετική διαδικασία. Google is your friend!!

Μόλις περάσουν όλα λειτουργούν κανονικά όπως και στα άλλα λειτουργικά...

 

για για αυτό το κολπάκι μιλάω αν και το έκανα χωρίς αυτό (δλδ install unsigned drivers) πάλι για κάποιον άσχετο ει ναι δύσκολο..........

+ σε κάποια laptop (προσωπικά σε δύο laptop μου έτυχε να κάνει αυτό το πράγμα σύνδεση αποσύνδεση συσκευής στην αρχή νόμιζα έφταιγαν τα laptop μετά όμως το ένα laptop μου έτυχε να περάσω 7 και εκεί δεν μου το έκανε)

 

+ σήμερα μετά από 3 βδομάδες συμβιώσεις με τα windows 8 γύρισα πίσω στα 7 (ήταν πολλά τα τεχνικά θέματα και αισθησιακά κλπ

 

Μηπως να κατσει ο καθενας να γραψει τα παραπονα του στην σονυ??? Ισως να βγαλουμε κατι αν κινηθουμε ολοι μαζι...

Δεν ειναι μονο τα μπαγκ της καθε εκδοσης (αν και εγω ακομα δεν εχω αντιμετωπισει τα γνωστα προβλημματα με την dark που εχω :lol: ) αλλα γενικως το κινητο δεν μπορουμε να το ευχαριστηθουμε....

Ενα κινητο που ξεκινησε απο 450 - 500 ευρω και απο την πρωτη στιγμη οσοι το πηραν δεν μπορεσαν να το δουλεψουν οπως πρεπει...Αν εξαιρεσουμε το εξωτερικο περιβλιμμα που του δινει αλλο κυρος...το κινητο εχει μια καταπληκτικη οθονη που δεν μπορουμε να την δουλεψουμε στην φωτεινοτητα που θελουμε για να μπορουμε να το φορτιζουμε εστω και το βραδυ που παμε για υπνο...Ολοι εχουμε καρτες σιμ με 3g ...Ποσοι απο εμας το χρησιμοποιουμε συνεχως ??? Οι πιο πολλοι δουλευουμε σε 2g οχι γιατι δεν γουσταρουμε το 3g αλλα γιατι φοβομαστε την μπαταρια...Το ιδιο γινεται και με τα δεδομενα παρολλο που αρκετοι εχουμε δωρεαν mb στα προγραμματα μας...wifi με το σταγονομετρο...το ιδιο γινεται και για οσους γουσταρουν το κινητο να το εχουν ...playstation !!!!!!!!!!

Το κινητο μου αρεσει για τον σχεδιασμο του και εξωτερικα και εσωτερικα....Μπορω ομως να εχω την οθονη στο φουλ, 3g και δεδομενα ανοιχτα η' 3g και wifi συνεχως ανοιχτο και να μην βαλω τον φορτιστη πριν νυχτωσει (εννοειται παραλληλα με τις στανταρ λειτουργιες ενος κινητου....κλησεις, μηνυματα, κανα παιχνιδακι η' ραδιακι για συντροφια...)????? Για gps δεν το συζηταω γιατι θα αρχισει παλι ο egodemis την γκρινια :D

Ακομα και το tipo εχει μεγαλυτερη μπαταρια που ειχε ως αρχικη τιμη το 1/3 της αρχικης του Ρ !!!!!!!!!

Μετα ερχονται τα μπαγκ....ics : το βασικοτερο ηταν το προβλημμα στην καμερα...(τα 8mp τα ξεχασαμε)...Κατι μικρολαγγαρισματα και επανεκινησεις στα καλα καθουμενα και αρκετα μικροπροβληματακια..

JB : τι να πρωτοπουμε????? Μια απλη αναδρομη στις σελιδες που εχουμε γραψει πιο πισω και θα καταλαβετε....

Καποια μπαγκ λυνονται με εφαρμογες απο το μαρκετ η' με καποιες custom rom & kernel...Αλλα δεν παιρνουμε ενα κινητο για να το γεμισουμε με εφαρμογες που λυνουν τα προβλημματα της σονυ ;)

Καποια αλλα δεν λυνονται με τιποτα (εκτος αν εχετε dark rom v2.5 και ειστε :Xφαρδοι σαν......εμενα ;) )

Εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τους στειλω email με παραπονα.....

 

βασικά όσα ανέφερες δλδ κατανάλωση οθόνης/3g/wifi δεν είναι θέμα λογισμικού και πόσο καλά είναι γραμμένο κατά 95% είναι μικρή μπαταρία και μετά κάτι άλλο για αυτά που ανέφερες τουλάχιστον 3000 mha χρειαζετε

 

κάτι άκουσα οτι gps δουλεύει καλά? και dakr rom είναι χωρίς bug?

http://www.pakwatanproperty.com/startrolly/images/Shovel.jpg

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

για για αυτό το κολπάκι μιλάω αν και το έκανα χωρίς αυτό (δλδ install unsigned drivers) πάλι για κάποιον άσχετο ει ναι δύσκολο..........

+ σε κάποια laptop (προσωπικά σε δύο laptop μου έτυχε να κάνει αυτό το πράγμα σύνδεση αποσύνδεση συσκευής στην αρχή νόμιζα έφταιγαν τα laptop μετά όμως το ένα laptop μου έτυχε να περάσω 7 και εκεί δεν μου το έκανε)

 

+ σήμερα μετά από 3 βδομάδες συμβιώσεις με τα windows 8 γύρισα πίσω στα 7 (ήταν πολλά τα τεχνικά θέματα και αισθησιακά κλπ

 

 

 

βασικά όσα ανέφερες δλδ κατανάλωση οθόνης/3g/wifi δεν είναι θέμα λογισμικού και πόσο καλά είναι γραμμένο κατά 95% είναι μικρή μπαταρία και μετά κάτι άλλο για αυτά που ανέφερες τουλάχιστον 3000 mha χρειαζετε

 

κάτι άκουσα οτι gps δουλεύει καλά? και dakr rom είναι χωρίς bug?

http://www.pakwatanproperty.com/startrolly/images/Shovel.jpg

 

Στο Ρ δεν χρησιμοποιω το gps (το εχω ξανααναφερει)...Μονο τις πρωτες μερες που το πηρα και δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημμα...Για εσενα εκανα την δοκιμη προχθες με το δορυφορο αλλα οπως ειχα γραψει και τοτε και ο mls που εχω για πλοηγο τα ιδια μου ελεγε ....Εδω το αναφερω για το θεμα της μπαταριας...Αν χρησιμοποιεις και gps ....παει η μπαταρια πριν το μεσημερι :)

Για την dark rom ειπαμε....Ειμαι απο τους λιγους τυχερους που μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημμα (phantom kernel & Dark rom)... Δεν ξερω τι θα γινει αργοτερα παντως μεχρι στιγμης παει καλα...

Αλλα ο προβληματισμος ειναι γενικης φυσεως...Για να μπορω να εχω το κινητο τωρα που χτυπαω 12ωρο στην δουλεια εχω την φωτεινοτητα στο 10 με 20 % και σε 2G..και ολα τα υπολοιπα κλειστα (μονο το ραδιο δουλευει αυτες τις ωρες και οι κλησεις).Φτανω στο σπιτι με 30 - 40 % μπαταρια (παντα με την καθημερινη μου χρηση...) και το θεωρουμε επιτυχια :D .

Δεν ξερω αν επρεπε να ειναι 3000 mha αλλα 1500 μεχρι 1800 θα μπορουσε ανετα ;)

 

ΥΓ. Υπαρχει μπαταρια 2500 mha για το Ρ και την δοκιμαζει ενας φιλος εδω και τρεις μερες (Λιγο επιφοβη γιατι ειναι απο Ασιατικη χωρα)..,Μεχρι στιγμης το εχει φορτισει μια φορα....οταν την πρωτοεβαλε.Αν τωρα ξαφνικα γινει 9 μηνων εγκυος το κινητο θα το δουμε σε λιγες μερες...;)

Θα του περασω αυριο και την ρομ του egodemis και αν γινει κατι θα λεμε οτι φταιει η ρομ και οχι η μπαταρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρ δεν χρησιμοποιω το gps (το εχω ξανααναφερει)...Μονο τις πρωτες μερες που το πηρα και δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημμα...Για εσενα εκανα την δοκιμη προχθες με το δορυφορο αλλα οπως ειχα γραψει και τοτε και ο mls που εχω για πλοηγο τα ιδια μου ελεγε ....Εδω το αναφερω για το θεμα της μπαταριας...Αν χρησιμοποιεις και gps ....παει η μπαταρια πριν το μεσημερι :)

Για την dark rom ειπαμε....Ειμαι απο τους λιγους τυχερους που μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημμα (phantom kernel & Dark rom)... Δεν ξερω τι θα γινει αργοτερα παντως μεχρι στιγμης παει καλα...

Αλλα ο προβληματισμος ειναι γενικης φυσεως...Για να μπορω να εχω το κινητο τωρα που χτυπαω 12ωρο στην δουλεια εχω την φωτεινοτητα στο 10 με 20 % και σε 2G..και ολα τα υπολοιπα κλειστα (μονο το ραδιο δουλευει αυτες τις ωρες και οι κλησεις).Φτανω στο σπιτι με 30 - 40 % μπαταρια (παντα με την καθημερινη μου χρηση...) και το θεωρουμε επιτυχια :D .

Δεν ξερω αν επρεπε να ειναι 3000 mha αλλα 1500 μεχρι 1800 θα μπορουσε ανετα ;)

 

ΥΓ. Υπαρχει μπαταρια 2500 mha για το Ρ και την δοκιμαζει ενας φιλος εδω και τρεις μερες (Λιγο επιφοβη γιατι ειναι απο Ασιατικη χωρα)..,Μεχρι στιγμης το εχει φορτισει μια φορα....οταν την πρωτοεβαλε.Αν τωρα ξαφνικα γινει 9 μηνων εγκυος το κινητο θα το δουμε σε λιγες μερες...;)

Θα του περασω αυριο και την ρομ του egodemis και αν γινει κατι θα λεμε οτι φταιει η ρομ και οχι η μπαταρια :lol:

12 ώρες δουλεύεις??? γίναμε κίνα βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

 

Γ. Υπαρχει μπαταρια 2500 mha για το Ρ

 

ενα λινκ για την μπαταρια μπορουμε να εχουμε please?:)

καλα,που τη χωρεσανε?εχει αλλο καπακι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...