Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά που πέρασα την .100 κ έκανα πανεύκολα root κ θα δοκιμάσω αυτό που λες..Ίσως κ με εκκαθάριση δεδομένων να πετύχει:confused:

Edit:άκυρο..Ίσως είχα ξετικαρει καταλαθος την εμφάνιση ειδοποιήσεων μέσα από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές στο gmail.Όλα καλά τώρα!

 

χοχοχο τόσο απλό :p

 

γιατι δεν παιρνω απαντησεις?? :(

 

το root explorer είναι εφαρμογή για να βλέπεις και να διαχωρίζεται αρχεία του συστήματος (συσκευή πρέπει να είναι rooted) και την έχει στο playstore το job done τι στο διαολο είναι? πότε δεν το έχω ακούσει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν κανω ροοτ και δεν ξεκλειδωσω τον bootloader τι συμβαινει?? τι δεν μπορω να κανω? ευχαριστω egodemis... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι όπως το έγραφε κατάλαβα ότι το "job done" είναι η έκφραση ότι έκανες την δουλειά σου!!! :-)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι όπως το έγραφε κατάλαβα ότι το "job done" είναι η έκφραση ότι έκανες την δουλειά σου!!! :-)

 

;) χαχα...μαλλον...!!! :lol:

 

πως γινεται να κανω εγκατασταση τους adb drivers??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανω εγκατασταση τους adb drivers??

 

install adb drivers γράψε στο YouTube όλο κάτι θα έχει (για να μην γράφουμε κατεβατό)

Link to comment
Share on other sites

καποιος να με βοηθησει με την εγκατασταση αυτου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2226899 ???

 

με root explorer αντικατάσταση και βαζεις τα ίδια permisions οπος το παλιό αρχείο που αντικατεστησες

 

το αρχείο βρίσκετε στο \system

 

edit: βλέπω δεν καταλαβαίνει με σοστο όνομα αυτό μετονόμασε το από build.prop.txt σε σκετο build.prop

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

εγκατασταση cwm recovery χρειαζεται να κανω?? build.prop ετσι μου το ειχε..

 

νομιζω το εκανα εγκατασταση τωρα ισχυουν τα tweaks??

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

εγκατασταση cwm recovery χρειαζεται να κανω?? build.prop ετσι μου το ειχε..

 

βάλε cwm θα χρειαστεί

 

σίγουρα ήταν build.prop? η το εβλεπε το pc σαν έγγραφο κειμένου?

 

τι βλέπουν τα μάτια μου έγινα 3g member :p

Link to comment
Share on other sites

βάλε cwm θα χρειαστεί

 

σίγουρα ήταν build.prop? η το εβλεπε το pc σαν έγγραφο κειμένου?

 

τι βλέπουν τα μάτια μου έγινα 3g member :p

 

που θα χρειαστει??

 

οταν το μετεφερα απο το κινητο στην sd μετα που μπηκα απο το root explorer για να το αντικαταστησω ετσι το εγραφε (build.prop)..και στον υπολογιστη ετσι το ειχε...

 

χαχα :) ;)

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

που θα χρειαστει??

 

οταν το μετεφερα απο το κινητο στην sd μετα που μπηκα απο το root explorer για να το αντικαταστησω ετσι το εγραφε (build.prop)..και στον υπολογιστη ετσι το ειχε...

 

χαχα :) ;)

 

στο να περνάς κάποια tweaks να κάνεις backup όλη την rom κλπ κλπ

 

α οκ αφού είπε αντικατάσταση όλα ok μην ξεχάσεις να αλλάξεις και τα permisions όπως ήταν αλλιώς θα έχεις θέματα ακόμη και μπορεί να μην ξεκινήσει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα αρχιζουν και σπανε τα νευρα μου ετοιμος ειμαι να κανω ενα part με windows 7 μονο για αυτο το λογο

 

Edit:Μετα απο πολυ κοπο τα καταφερα :P

 

Αυτο ειναι το link για την cm -->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876924 ?

 

Φιλαρακο εχω κ εγω το ιδιο προβλημα δεν μπορω να μπω σε fastboot mode εκανες κατι?

Link to comment
Share on other sites

και εγω ρε φιλε!!!! εχω αρκετεσ μερες κ το παλευω αλλα τπτ :(

 

κατέβασε αυτό το αρχείο καντο εγκατάσταση και επέλεξε όταν το κάνεις install το "xperia, p, u , sola" και "fastboot drivers" και "flashmode drivers" και δοκίμασε πάλι κάνα δύο φορές την διαδικασία ( κλείνεις το κινητό μετά από 5 6 δευτερόλεπτα αφού κλείσει κρατάς πατημένο κουμπί που ανεβάζει την φωνή και 2 3 δευτερόλεπτα αφού το κρατάς πατημένο σύνδεσε usb καλώδιο μόλις ακούσεις ήχο οι συνδέθηκε συσκευή από το pc άστο κουμπάκι)

 

https://mega.co.nz/#!TxgwBZ6S!R2Rjk1roaCnuwCoOWswvwXePxXAQ84AVs_AAfhgGNZw

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως την εκανα την βλακεια βρηκα αυτο το mod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2214096&page=3 και δεν ελεγε πουθενα οτι δεν κανει για custom rom και το εβαλα και τωρα δεν εχω status bar
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως την εκανα την βλακεια βρηκα αυτο το mod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2214096&page=3 και δεν ελεγε πουθενα οτι δεν κανει για custom rom και το εβαλα και τωρα δεν εχω status bar

 

για φλασαρε αυτό και πες μου αν γύρισε το status bar

https://mega.co.nz/#!ChARCYKa!FDqJyVpVlRm95ndpvHB8ZwSy8E8HUohr3NpmruyU-ZU

Link to comment
Share on other sites

για φλασαρε αυτό και πες μου αν γύρισε το status bar

https://mega.co.nz/#!ChARCYKa!FDqJyVpVlRm95ndpvHB8ZwSy8E8HUohr3NpmruyU-ZU

 

ειχα ενα backup και το εκανα restore να ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτό το αρχείο καντο εγκατάσταση και επέλεξε όταν το κάνεις install το "xperia, p, u , sola" και "fastboot drivers" και "flashmode drivers" και δοκίμασε πάλι κάνα δύο φορές την διαδικασία ( κλείνεις το κινητό μετά από 5 6 δευτερόλεπτα αφού κλείσει κρατάς πατημένο κουμπί που ανεβάζει την φωνή και 2 3 δευτερόλεπτα αφού το κρατάς πατημένο σύνδεσε usb καλώδιο μόλις ακούσεις ήχο οι συνδέθηκε συσκευή από το pc άστο κουμπάκι)

 

https://mega.co.nz/#!TxgwBZ6S!R2Rjk1roaCnuwCoOWswvwXePxXAQ84AVs_AAfhgGNZw

 

ευχαριστω ρε ego!!! εισαι ψυχαρα!!! τα καταφερα!!!

 

δεν ήταν φταίξιμο των win 8 με ότι win και να δοκίμαζες το ιδιο θα έκανε (θέμα του κινητού είναι )

 

ναι αυτό είναι το cm και αυτό είναι το kernel (προτα περνάς kernel μετά κάνεις wipe all μετά περνάς την rom)

 

και μετά όταν ανοίξει το κινητό κάνεις restart και περνάς και τα gapps ορίστε link

 

kernel (speedy v5)

http://www.mediafire.com/download/273xpgikzxdtbbb/boot(2).img

 

 

gapps

https://mega.co.nz/#!jopB0BjY!VkXxzA6X2gckFnqh3xcnQ2H0tUUfSuzvIctGkMg51uU

 

μπορω να την βαλω πανω στην jb?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε ego!!! εισαι ψυχαρα!!! τα καταφερα!!!

 

:)

 

μπορω να την βαλω πανω στην jb?

 

ούτε καν είναι τέλειος διαφορετικές roms βεβαιώσου μάλιστα ότι έχεις κανει wipe all από το cwm

 

ξαναθυμίζω την διαδικασία

 

1. ρίχνεις το αρχείο zip με την rom και τα gaaps που έδωσα στο κινητό

2. κλείνεις το κινητό το βαζεις στο fastboot και περνάς απο το flashtool το kernel (αν δεν το βλέπει το kernel πάτα αστεράκι και enter θα το δει)

3. μπαίνεις στο cwm (όταν ξεκινάει το κινητό πάτα μπόλικες φορές το volume up)

4, κάνε wipe data/factory reset, wipe cache. wipe davlik cache

5. μετά κανε install zip from sdcard και πέρνα την rom αφού εγκατασταθεί και κάνεις restart και μπεις μια φορά στο κινητό κανε πάλι restart και περνά τα gaaps

 

όλα αυτά αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader βεβαία αλλιώς όταν θα πας να περάσεις το kernel θα σου γράψει ένα failed

Link to comment
Share on other sites

Egodemis κάτι παίζεται με την μπαταρία με το ζόρι βγάζει μέρα

 

ποια rom ποιο kernel είσαι 3g η 2g έχει καλό ή κακό σήμα τη φωτεινότητα έχει η οθόνη και στην τελική δώσε στατιστικά από μπαταρία (έχει επιλογή τι και πόσο τρώει την μπαταρία)

απαντα σε αυτά να δούμε τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ποια rom ποιο kernel είσαι 3g η 2g έχει καλό ή κακό σήμα τη φωτεινότητα έχει η οθόνη και στην τελική δώσε στατιστικά από μπαταρία (έχει επιλογή τι και πόσο τρώει την μπαταρία)

απαντα σε αυτά να δούμε τι γίνεται

 

cm 9.1 kernel:speedy v5 κανονικο σημα,φωτεινοτητα ενα κλικ πριν τη μεση και μετα εχουμε και λεμε

λειτουργικο συστημα android 61%

οθονη 21%

ετοιμοτητα κυψελης 7%

το τηλεφωνο ειναι αδρανες 4%

συστημα android 3%

φωνητικες κλησεις 2%

media server 2%

Link to comment
Share on other sites

λειτουργικό σύστημα android 61%!!!!!!!!!!!!!!! καλά τι στο διάολο!!!!!!! 61% ειναι υπερβολικό σε πολύ μεγάλο βαθμό κάτι κάνει νερά

 

κάτσε να σου πω για αρχή να σβήσεις κάποιες εφαρμογές που έχει rom από μόνη της μπας και κάποια προκαλεί κάτι

 

+ ποιο speedy έβαλες αυτο που έδωσα στο Link η το perfomance edition?

 

+ ποια gaaps πέρασες αυτά που έδωσα εγω η από κάπου τα βρήκες (αυτα που έδωσα εγώ είναι debloated)

 

σβινεις

 

VoiceDialer.apk

VisualizationWallpapers.apk

VideoEditor.apk

Tag.apk

SpareParts.apk

QuickSearchBox.apk

PicoTts.apk

PhaseBeam.apk

NoiseField.apk

MagicSmokeWallpapers.apk

LiveWallpapers.apk

HoloSpiralWallpaper.apk

Gallery2.apk (πέρνα το quick pic για το galery )

Galaxy4.apk

DSPManager.apk

Development.apk

CMWallpapers.apk

CMUpdater.apk

Apollo.apk (είναι music player πέρνα οτιδήποτε άλλο το συγκεκριμένο έχει θέματα)

 

μπορείς να σβήσεις και το Camera.apk και να βάλεις το Snap Camera HDR v3.3.0 που ειναι πολύ καλύτερη

 

κατά τα άλλα θα βάλω εδώ την rom με βγαλμένα όλα αυτά ώστε να βάζετε κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...