Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εκανες clean install ειναι σαν να ανοιγεις το κινητο πρωτη φορα

 

Ωραια μια χαρα τοτε

 

μπορουμε να κανουμε root στην jelly bean ή ακομα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω την jb, ολα καλα μεχρι στιγμης, μια ερωτηση μονο...πως αλλαζουμε το wallpaper στην lockscreen? απο τα settings δεν γινεται κατι
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την jb, ολα καλα μεχρι στιγμης, μια ερωτηση μονο...πως αλλαζουμε το wallpaper στην lockscreen? απο τα settings δεν γινεται κατι

 

γινεται φιλε πας οθονη,ρυθμισεις κλειδωματος,και μετα ταπετσαρια

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και εγώ!!! Στην αρχή λάγκαρε απίστευτα η συσκευή, μετά όμως απο δύο reboot έστρωσε και είναι πολύ καλύτερα απο πριν. Μονο ο dialer αργέι πολυ :/
Link to comment
Share on other sites

εγώ 3 πράγματα περιμένω

1. root για locked bootloader

2. cwm recovery για locked bootloader

3. taskbar toggles (αυτά μπορώ να τα περιμένω έχοντας το jely bean)

 

ξέρει κανείς τι γίνετε με τα πρώτα δυο?

 

θα ξεκλείδωνα το bootloader αλλά συσκευή είναι ακόμη καινούργια ας σιγουρευτούμε ότι δεν έχει κάτι στραβό γιατί μετά το Ulock εγγύηση ιοκ......

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα βγάλουν root φαντάζομαι, όπως είπα βγάλαν ήδη για locked bootloader.

Για τα toggles υπάρχει και η εφαρμογή Power Toggles:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wYWlubGVzcy5wYyJd

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε κανα screenshot και πιστευω οτι καποιος θα κανει κανα τεστ στην μπαταρια να μας πει αποτελεσματα.....

Αλλα θα ηθελα να δω κανα screenshot πρωτα απο την εμφανιση γιατι εχω custom rom και θελω να δω αν εχει διαφορα.....

Link to comment
Share on other sites

γινεται φιλε πας οθονη,ρυθμισεις κλειδωματος,και μετα ταπετσαρια

 

Ναι τελικα το εκανα, για καποιο λογο τις πρωτες φορες που προσπαθησα δεν μου αλλαζε το wall

Link to comment
Share on other sites

εγώ 3 πράγματα περιμένω

1. root για locked bootloader

2. cwm recovery για locked bootloader

3. taskbar toggles (αυτά μπορώ να τα περιμένω έχοντας το jely bean)

 

ξέρει κανείς τι γίνετε με τα πρώτα δυο?

 

θα ξεκλείδωνα το bootloader αλλά συσκευή είναι ακόμη καινούργια ας σιγουρευτούμε ότι δεν έχει κάτι στραβό γιατί μετά το Ulock εγγύηση ιοκ......

 

 

μια ερωτηση γιατι το bootloader αν ξεκλειδωσουμε δεν ξανακλειδωνει?το αρχειο relock bootlader τη κανει δηλαδη συγνωμη αν φενομαι αγενης αλλα μου εκανε εντυπωση αυτο τωρα..

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε κανα screenshot και πιστευω οτι καποιος θα κανει κανα τεστ στην μπαταρια να μας πει αποτελεσματα.....

Αλλα θα ηθελα να δω κανα screenshot πρωτα απο την εμφανιση γιατι εχω custom rom και θελω να δω αν εχει διαφορα.....

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113213200101659804232/albums/5870524313984527025

 

Εβγαλά κάποιες φωτογραφίες, αν θέλετε απο καμία συγκεκρίμενη εφαρμογη ή τελος πάντως κάποια άλλη συγκεκριμένη φωτογραφία ευχαρίστως!

 

Η μπαταρία μου φαίνεται πως τα πηγαίνει πολύ καλύτερα!!!Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης του κινητού και ο πάροχος, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε. Απλά βλέπε στο PC Companion ή στο Sony Update Service καθημερινά.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εχω το κινητο απο κινητομανια. θα μου εχει ερθει λετε η αναβαθμιση?

 

Εγώ το σύνδεσα στον υπολογιστή και ενώ μου έδειχνε ότι είναι εγκατεστημένη η τελευταία ενημέρωση (είχε η συσκευή την 4.0.4) έκανα repair και μου πέρασε την jelly bean!

Edited by stagtolis
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα βγάλουν root φαντάζομαι, όπως είπα βγάλαν ήδη για locked bootloader.

Για τα toggles υπάρχει και η εφαρμογή Power Toggles:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wYWlubGVzcy5wYyJd

 

τα togles καταναλώνουν χώρο στην οθόνη + ram + καταναλώνουν μπαταρία......... είναι εφαρμογή + υπηρεσία δεν είναι systemUI tweak που έχει ελάχιστα μειονεκτήματα.............

 

μια ερωτηση γιατι το bootloader αν ξεκλειδωσουμε δεν ξανακλειδωνει?το αρχειο relock bootlader τη κανει δηλαδη συγνωμη αν φενομαι αγενης αλλα μου εκανε εντυπωση αυτο τωρα..

 

και βεβαία κλειδώνει αλλά χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος....... αφού το serial του κινητού η sony το έχει σε blacklist ποια......... δλδ εκτός εγγύησης είσαι όσο και να χτυπιέσαι από την στιγμή που πάτησες generate το Unlock code στο site της sony

 

 

πάντως εγώ περιμένω μια χαρά λειτουργεί ics.......μετά από καμία 10 fixes που πέρασα από πάνω.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν στην απείραχτη jb τα taskbar toggles;

Σαν να τα πήρε το μάτι μου σε κάτι φωτογραφίες στους XDA

Link to comment
Share on other sites

και βεβαία κλειδώνει αλλά χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος....... αφού το serial του κινητού η sony το έχει σε blacklist ποια......... δλδ εκτός εγγύησης είσαι όσο και να χτυπιέσαι από την στιγμή που πάτησες generate το Unlock code στο site της sony

 

 

πάντως εγώ περιμένω μια χαρά λειτουργεί ics.......μετά από καμία 10 fixes που πέρασα από πάνω.......

 

καλημερα ευχαριστω πολυ δεν το γνωριζα αυτο...και εμεις νομιζουμε οτι ξερουμε.....

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα και ροοτ και εσβησα οτι βλακεια πλασαρει η google μπορω να δηλωσω οτι μου αρεσει!!!!! well done SONY!!

 

Εβγαλαν root για locked boodloader?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν στην απείραχτη jb τα taskbar toggles;

Σαν να τα πήρε το μάτι μου σε κάτι φωτογραφίες στους XDA

 

ναι αλλά καμία σχέση με τα "after market" αυτό που βάλανε καλύτερα να μην υπήρχε μόνο χώρο καταναλώνουν

 

πάντως για root υπάρχει τρόπος........ αλλά δεν θα τον προτιμούσα

 

1. κάνετε extract ftf και συγκεκριμένα το system.syn του περνάτε το root binary και root app και το κάνετε ενα flashable zip

2. το περνάτε το zip από την cwm με full wipe(μην ξεκινήσετε το κινητό δεν θα bootarei βεβαία)

3. κάνετε flash με flashtool όλα τα υπόλοιπα εκτός από το system.syn (με wipe data panta)

4. ξεκινάτε το κινητό και έχετε rooted επίσημη rom

 

όπως και να έχει είναι διαδικασία δεν την πολύ προτιμώ......

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογη να διωξουμε λιγη σαβουρα μεχρι να μπορουμε να ρουταρουμε το κινητο?

 

Κοίτα αν μπορείς από ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα να απενεργοποιήσεις ό,τι δεν θες, τουλάχιστον να μην τρέχει στο παρασκήνιο.

Με την ICS γινόταν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν μπορείς από ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα να απενεργοποιήσεις ό,τι δεν θες, τουλάχιστον να μην τρέχει στο παρασκήνιο.

Με την ICS γινόταν.

ωραιος γινετε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...