Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να περάσω να μπορώ να δώ καμμιά ταινία στο κινητό. Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη διαδικασία??? Προσπαθώ να στείλω την ταινία μέσω bluetooth αλλά μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται το αρχείο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ίσως να σου το λεει λόγω μεγέθους. Τί τύπου είναι το αρχείο; Αν το περάσεις μέσω καλωδίου δεν σε βολεύει;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@ZXR

:lol: Τιμή μου!

Τωρα και με aroma installer θα κανεις παπαδες...

 

@Rioner

 

εκτος απο κατι οφθαλμοφανη όπως αυτα με το media button (?) η οτι σε εμενα το handcent ανοιγει με το camera button,

στα περισσοτερα δεν ξερω ποια ειναι αναγκαια. θα δω και αναφερω.

 

Ξερει κανεις ποιες απο τις παρακτω stock εφαρμογες είναι safe να αντικαταστησουμε αν χρησιμοποιουμε ήδη αλλες;

home.apk,

messaging.apk,

email.apk,

gallery.

Link to comment
Share on other sites

ναι οπως τα ειχες δωσει..το si δν ξερω αν το βαζω σωστα.

ro.product.brand=SEMC

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-6062/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R2D..ετσι τα εχω βαλει,μετα με το pc companion.μου λεει υπαρχει ενημερωση την κανω κ μου βγαζει αυτο....................

ro.product.brand=SEMC

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-5797/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R5D

το si μου το ξανα αλλαζει δηλαδη κ το R2D το κανει R5D...εχω την ελληνικη τελικα?

 

 

Μήπως το ro.semc.version.cust_revision=R5D η R2D αλλάζει ανάλογα με την εταιρία κινητής Cosmote Vodafone κλπ?

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να σου το λεει λόγω μεγέθους. Τί τύπου είναι το αρχείο; Αν το περάσεις μέσω καλωδίου δεν σε βολεύει;

Μου ήρθε και εμένα μετά αυτό. Ότι με bluetooth πάει στο κινητό και όχι στην μνήμη. Με το καλώδιο μπήκε μία χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιες απο τις παρακτω stock εφαρμογες είναι safe να αντικαταστησουμε αν χρησιμοποιουμε ήδη αλλες;

home.apk,

messaging.apk,

email.apk,

gallery.

Να διαγράψεις υποθέτω θέλεις να πεις. Όλες εκτός του messaging. Σε πρώτη φάση όμως θα συμβούλευα να τις κάνεις freeze για να δεις συμπεριφορές και μετά τις διαγράφεις.

Μήπως το ro.semc.version.cust_revision=R5D η R2D αλλάζει ανάλογα με την εταιρία κινητής Cosmote Vodafone κλπ?

Δεν νομίζω γιατί όλες τις δοκιμές μου τις έκανα χωρίς κάρτα sim μέσα.

Παιδιά πως μπορώ να κάνω format την SD card μου?

Βγάλτην και βάλτην στον υπολογιστή.

Μου ήρθε και εμένα μετά αυτό. Ότι με bluetooth πάει στο κινητό και όχι στην μνήμη. Με το καλώδιο μπήκε μία χαρά

Όχι. Και μέσω bluetooth στην sd πάει, στο φάκελο bluetooth.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις την κάρτα σου απο το κινητό, θα την βάλεις σε κάποιο card reader (θα πρέπει προφανώς να έχεις adapter για micro sd και card reader ή laptop) και στη συνέχεια με δεξί κλικ θα κάνεις format στην κάρτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλεις την κάρτα σου απο το κινητό, θα την βάλεις σε κάποιο card reader (θα πρέπει προφανώς να έχεις adapter για micro sd και card reader ή laptop) και στη συνέχεια με δεξί κλικ θα κάνεις format στην κάρτα.

 

οκ το έκανα!Ευχαριστώ πολύ!

 

Άλλη μια ερώτηση...

Γιατί δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση το android σε ICS?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω γιατί όλες τις δοκιμές μου τις έκανα χωρίς κάρτα sim μέσα.

 

Θα κάνω μια δοκιμή χωρίς κάρτα sim και εγώ. Τώρα έχω R5D.

 

edit: Πάπαλα και χωρίς κάρτα sim πάλι R5D έχω. Δεν ξέρω τι φταίει. Αύριο πρέπει να το πάω για service και πολύ φοβάμαι ότι θα με πάρουνε χαμπάρι....

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα η SONY.

Εδώ και 3 βδομάδες προσπαθώ να περάσω το ICS και δεν το περνάει!!!!!!

Μου βγάζει αυτό το error συνέχεια!

http://i48.tinypic.com/2ch1013.jpg

 

Μετάνιωσα που το αγόρασα πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση..

Όταν λέει παρατεταμένα?

Δηλαδή να το έχω κρατημένο ή να το πατάω συνέχεια?

 

Προφανώς μιλάς στη φάση που κλείνεις το κινητό, το συνδέεις με το PC και πατάς το πλήκτρο back. Το πατάς συνεχόμενα μέχρι να το αναγνωρίσει το PC. Μετά το αφήνεις..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς στη φάση που κλείνεις το κινητό, το συνδέεις με το PC και πατάς το πλήκτρο back. Το πατάς συνεχόμενα μέχρι να το αναγνωρίσει το PC. Μετά το αφήνεις..

 

Το εντοπίζει και μετά με πάει στο σημείο που λέει να σύρω κάτω την γραμμή ενημερώσεων και να πατήσω " σύνδεση κάρτα μνήμης " , ύστερα μόλις το πατήσω με πάει πάλι στο αρχικό στάδιο.. :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

zxr (η κάποιος άλλος που έχει στο build.prop το R2D) πες μου σε παρακαλώ στο δικό σού default.prop κάτω από το VERSION_PROPERTIES. Η γραμμή ro.semc.version.sw=xxxx-xxxx τι γραφεί?
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι εφαρμογές που κάνουμε ενημέρωση ποιανουν σε κάθε ενημέρωση και παραπάνω χώρο ;δουλεύει κανείς τον apex;φτιάχνω το μενού συνέχεια και συνέχεια το βρίσκω αλλαγμενο τι γίνεται;(δηλαδή βάση στη μια εφαρμογές στην άλλη ληφθεντα και στην τρίτη σύστημα και συνέχεια βρίσκω την πρώτη και τρίτη αλλαγμμενες...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτά τα tweaks κάτι κάνουν!! :D

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/Screenshot_2012-05-15-13-11-18.png

 

Και για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις. Μιλάμε για μέτρια χρήση, γύρω στη μια ώρα ομιλίας τη μέρα, μερικά sms, bluetooth δώδεκα ώρες τη μέρα ανοιχτό, χωρίς πολύ σκάλισμα.

 

Ας κάνουμε ένα μίνι Vs στο θέμα κατανάλωση :p

Φυσικά όπως έχει χιλιοειπωθεί, το θέμα κατανάλωση είναι αντίστοιχο της χρήσης του καθενός.

 

3η8ω στο 8% (βάζω λινκ για να μη "μπουκώνει" το thread/topic)

 

Τώρα, ο λόγος που μπήκα σε αυτήν την διαδικασία, σε αντίθεση με εσένα, το μόνο tweak που χρησιμοποιώ, είναι αυτό της... εξοικονόμησης κόστους! Επίσης έχω ενεργοποιημένο και το Disable auto brigthness! Task manager: None! Επίσης έχω εγκατεστημένο και το juice defender, αλλά δε νομίζω να βοηθάει και τόσο πολύ (το χρησιμοποιώ κυρίως μαζί με το 3G Watchdog για να μου κλείνει τα δεδομένα).

 

Χρήση (μέτρια μπορώ να πω): σε αυτές τις 3,5 μέρες, σύνολο: ~1,5 ώρα ομιλία, ~2 ώρες WiFi+surfing (forum runner, tapatalk, facebook, browser), το βράδυ σε κανονική λειτουργία (όχι πτήσης), δεδομένα κλειστά (αλλά σε WCDMA/GSM λειτουργία) όπως επίσης bluetooth/GPS.

Πιστεύω πως ένα τετράωρο το έχει ακόμη στο νερό!

 

Όταν έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα, μου πάει 1,5 με 2 μέρες το πολύ!

 

Μπορεί όντως τα tweaks να βοηθούν, αλλά και η απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας δεν καταπίνει την μπαταρία! (εκτός και αν ρυθμιστεί η οθόνη στο 100% και όχι στο 25% που το έχω εγώ).

 

Ελπίζω κάποια μέρα που θα βαριέμαι του θανατά, να περάσω τα tweaks για να δω πως συμπεριφέρεται το κινητό!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ro.semc.version.cust_revision=R5D η R2D αλλάζει ανάλογα με την εταιρία κινητής Cosmote Vodafone κλπ?

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://forum.xda-developers.com/showthread.php%3Ft%3D1604559&ei=iN-zT_DIMaKG4gStpLS9CQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=4&ved=0CC8Q7gEwAw&prev=/search%3Fq%3D1254-5797%2BR2D%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DbFO%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26channel%3Dnp%26prmd%3Dimvns

δες αυτην την σελιδα κ θα καταλαβεις

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

εχει παρατηρησει κανεις αν απενεργοποιωντας καποιες εφαρμογες ( facebook, facebook extension, fbix proxy, fbix setup, email, foursquare,fun & downloads , internet, linkedin timescape, music player, pobox touch, playnow, sakura, simtoolkit, talk, talkback, timescape, update center, windget timescape, widget καιρου, wisepilot, woody, αναζητηση google, αναπαραγωγη στη συσκευη, διαχειρηση liveware, επεκταση twitter-wikipedia-youtube-για την αναζητηση-καραοκε youtube, οδηγος ρυθμισης, πληκτολογιο κινεζικων, φωνητικη αναζητηση) κολάει το κινητο και δεν ανοιγει ποτε ξανα;

ευχαριστω

 

Προσπάθησε να ενεργοποιήσεις το email και το update center να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...