Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν εβαζα με το SI τις συσκευης μου δηλαδη ετσι

ro.product.name=MT11i_1254-6062

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-6062/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-6062

ro.semc.version.cust_revision=R2D

 

δεν εβισκε αναβαθμιση!

 

οταν εβαζα αυτο:

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-6062/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R2D

 

τοτε ολα κλα ;)

 

Υ.Γ Αυτα με τα εντονα γραμματα ειναι ολη η δουλεια ;)

ναι στο πρωτο που λες ουτε εμενα εβγαζε την αναβαθμιση...στο δευτερο που λες το εκανα ακριβως ετσι οπως το εχεις μου εβγαλε την αναβαθμιση κ μου το εχει βγαλει ετσι..... ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R5D

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τοτε μην ανησυχεις, ειναι γενικο το προβλημα με το συγκεκριμενο SI!!! Οταν ερθει θα σε ενημερωσω με μηνυμα!!! ;)

 

ΤΟ R5D δεν εχει να κανει! Το παιρνει απο την ICS! Ειναι standar!

οκ.μολις μαθεις ενημερωσε με!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως δουλευει γιατι ενδιαφερει κ εμενα?θελει κ κατι αλλο?καποια εφαρμογη η απλα συνδεεις κ παιζει?

 

Απο οτι ξερω, για ποντικι /πληκτρολογιο δουλευει οπως ειναι.

Για usb flash drives νομιζω θελει καποιο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

δλδ ρε παιδια βιντεοκληση δεν μπορουμε να κανουμε..;

τι @@@@@επιλογη ειναι αυτην απο τα ανδροιδ..;

 

Μπορείς μέσω skype. Μέσω δικτύου μπορούν μόνο τα SGS, SGSII, Note..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Απροβλημάτιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω και γω μια 16αρα.ξερω οτι οσο μεγαλυτερη κλαση τοσο καλυτερα.Μεχρι ποια κλαση σε αυτα τα gb θα ετρεχε απροβληματιστα μια καρτουλα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω και γω μια 16αρα.ξερω οτι οσο μεγαλυτερη κλαση τοσο καλυτερα.Μεχρι ποια κλαση σε αυτα τα gb θα ετρεχε απροβληματιστα μια καρτουλα;

 

Αν κατάλαβα τι ρωτάς, Class 10 είναι η καλύτερη σε ταχύτητα. Άρα τρέχει και απροβλημάτιστα!;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι και οι πιο ακριβες και δεν ψηνομαι..:p

Εννοω κατω απο class 10 χωρις προβληματα τι υπαρχει στα 16gb;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελικα δεν εκατσε το update μεσω companion και δεν βρηκα χρονο να το κανω να δοκιμασω με SUS,να ρωτησω κατι στο omnia i900 που ειχα παλια θυμαμαι οτι υπηρχαν ρομ οι οποιες εκαναν το κινητο "καινουργιο". απο αυτες υπηρχαν 2-3 που ηταν στανταρ δηλ ειχαν ξεχωρησει και ηταν οι καλυτερες.παιζει τπτ τετοιο για neo v με ics ή οχι ακόμα?αν ναι θα ήθελα καποιο λινκ και οδηγειες.επισης για να περαστουν θελει εκτοσ απο ρουτ τιποτα αλλο? Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την rom KA18; Μεχρι τωρα φαινεται μια χαρα (οχι κατι διαφορετικο ή καλυτερο απο τα tweaks του zxr αλλα τελοσπαντων - εχω κανει backup ωστε να ξαναπερασω την official+zxr's tweaks!;)). Με το μονο που εχω προβλημα ειναι οτι δεν δουλευει το disable auto brightness. Καμια βοηθεια;:blink:

 

Ναι την έχω εγώ, θέλει αρκετό πείραγμα με autostarts ή rom toolbox ώστε να μην ανοίγουν πολλά άχρηστα πράγματα (όπως άλλωστε σχεδόν όλες οι stock based rom), δε μπορείς να περάσεις αρκετά από τα tweaks του zxr, διότι έχει δικά του, καθώς επίσης και supercharge V6, οι τιμές του minfree είναι ίδιες με της stock, αλλά μπορείς να επιλέξεις πόσες εφαρμογές θα εκτελούνται στο παρασκήνιο από το μενού προγραμματιστή, Λειτουργούν κανονικά ραδιόφωνο, hdmi, video - photo, videoκλήση skype, ανοίγει γρήγορα το ταμπλό κλήσεων, μπαταρία στα ίδια επίπεδα με τις άλλες που δοκίμασα (περίπου 45 ώρες με μέτρια χρήση). Με το disable auto brightness δεν ασχολήθηκα, όμως δουλεύει κανονικά ο τρόπος του zxr.

 

Μιας και τελικα δεν εκατσε το update μεσω companion και δεν βρηκα χρονο να το κανω να δοκιμασω με SUS,να ρωτησω κατι στο omnia i900 που ειχα παλια θυμαμαι οτι υπηρχαν ρομ οι οποιες εκαναν το κινητο "καινουργιο". απο αυτες υπηρχαν 2-3 που ηταν στανταρ δηλ ειχαν ξεχωρησει και ηταν οι καλυτερες.παιζει τπτ τετοιο για neo v με ics ή οχι ακόμα?αν ναι θα ήθελα καποιο λινκ και οδηγειες.επισης για να περαστουν θελει εκτοσ απο ρουτ τιποτα αλλο?

 

Προς το παρών αξιόλογη rom για ICS είναι αυτή της υπογραφής μου, μπορείς να τη βρεις εδώ. Αναμένουμε σε λίγες μέρες και τη rom του emanxperia, η οποία από τη beta της φαίνεται πως θα είναι κορυφαία. Περισσότερα για αυτή εδώ.

 

Βέβαια σε σταθερότητα και ταχύτητα και εν γένει λειτουργία κορυφαία είναι η GB έκδοση του emanxperia σε συνεργασία με mpiekp, Night-Elf, 7OH, η codename 7, περισσότερα εδώ. Πραγματικά ίσως η καλύτερη rom αυτή τη στιγμή, κατά την άποψή μου, σε GB όμως.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω εγώ, θέλει αρκετό πείραγμα με autostarts ή rom toolbox ώστε να μην ανοίγουν πολλά άχρηστα πράγματα (όπως άλλωστε σχεδόν όλες οι stock based rom), δε μπορείς να περάσεις αρκετά από τα tweaks του zxr, διότι έχει δικά του, καθώς επίσης και supercharge V6, οι τιμές του minfree είναι ίδιες με της stock, αλλά μπορείς να επιλέξεις πόσες εφαρμογές θα εκτελούνται στο παρασκήνιο από το μενού προγραμματιστή, Λειτουργούν κανονικά ραδιόφωνο, hdmi, video - photo, videoκλήση skype, ανοίγει γρήγορα το ταμπλό κλήσεων, μπαταρία στα ίδια επίπεδα με τις άλλες που δοκίμασα (περίπου 45 ώρες με μέτρια χρήση). Με το disable auto brightness δεν ασχολήθηκα, όμως δουλεύει κανονικά ο τρόπος του zxr.

 

 

 

Προς το παρών αξιόλογη rom για ICS είναι αυτή της υπογραφής μου, μπορείς να τη βρεις εδώ. Αναμένουμε σε λίγες μέρες και τη rom του emanxperia, η οποία από τη beta της φαίνεται πως θα είναι κορυφαία. Περισσότερα για αυτή εδώ.

 

Βέβαια σε σταθερότητα και ταχύτητα και εν γένει λειτουργία κορυφαία είναι η GB έκδοση του emanxperia σε συνεργασία με mpiekp, Night-Elf, 7OH, η codename 7, περισσότερα εδώ. Πραγματικά ίσως η καλύτερη rom αυτή τη στιγμή, κατά την άποψή μου, σε GB όμως.

 

Συμφωνω σε ολα! Το led στις αναπαντητες και τα data δουλευουν σε εσενα;

Link to comment
Share on other sites

1254-5797

R5D

Και η συσκευή δεν έχει το 5797

Έχει ένα άλλο

ναι εχει το 1254-6062 οπως κ εμενα,ισως το si δν το βαζουμε σωστα..ισως ο zxr να εχει καποια λυση...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει το 1254-6062 οπως κ εμενα,ισως το si δν το βαζουμε σωστα..ισως ο zxr να εχει καποια λυση...

 

απο την στιγμη που εχω ελληνικη ics δεν ασχολουμαι παραπερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προσπαθώ εδω και 3-4 μερες να αναβαθμίσω σε ICS με PC companion και όλο ο διακομιστης της SE δεν ειναι διαθέσιμος και να δοκιμάσω αργότερα μου βγαζει, εχει καποιος το ιδιο προβλημα τις τελευτ μερες;;

Βασικα φοβαμαι μηπως εκανα καμια βλακια...(τη πρωτη φορα ειχε κολλήσει για 50 λεπτα στην προετοιμασία χωρις να δείχνει τι μπαρα εξέλιξης της διαδικασιας και το αποσύνδεσα μετα δουλεψε μια χαρα αλλά παντα λιγο πριν το τελος παντα μου λεει ο διακομιστης της SE δεν ειναι διαθέσιμος λόγο υπερφόρτωσης και να δοκιμάσω αργότερα)

δεν νομιζο να φταιω εγω για αυτο απλα το αναφερω για συγουρια εχω δοκιμάσει πρωι, μεσημέρι, βράδυ, αργα το βράδυ κατα της 2 και ολο το ιδιο μου βγαζει :( τοση υπερφορτωση πια...!

 

Αν εχετε και αλλη το ιδιο προβλημα τοτε να περιμενω εκτος αν εχει κανεις την official ICS για Ελλάδα και καποιο τροπο να την περάσω απο αρχείο μπας και βάλω επιτέλους το παγωτό;

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει το 1254-6062 οπως κ εμενα,ισως το si δν το βαζουμε σωστα..ισως ο zxr να εχει καποια λυση...

Πειράζεις τις σωστές γραμμές στο build.prop;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πειράζεις τις σωστές γραμμές στο build.prop;

 

ναι οπως τα ειχες δωσει..το si δν ξερω αν το βαζω σωστα.

ro.product.brand=SEMC

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-6062/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R2D..ετσι τα εχω βαλει,μετα με το pc companion.μου λεει υπαρχει ενημερωση την κανω κ μου βγαζει αυτο....................

ro.product.brand=SEMC

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-5797/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R5D

το si μου το ξανα αλλαζει δηλαδη κ το R2D το κανει R5D...εχω την ελληνικη τελικα?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

zxr το προβλημα ειναι το συσκεκριμενο SI (1254-6062)! Δεν βρισκει αναβαθμιση!!!

 

Κι οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ, το προβλημα ειναι στο θεμα εγγυηση γιατι εχουμε αλλο SI απο αυτο που εχει η συσκευη μας!!! ;)

πολλοι ειναι αυτοι που εχουν με τον ιδιο αριθμο si στις συσκευες τους..1254-6062!αναμενουμε μεχρι να βρουμε καποια ακρη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

@ Rioener

 

Μπορείς να πεις περιληπτικά τι εχεις πειραξει με autostarts και rom toolbox?

 

τρέχω την ka18 αλλα λέω να επιστρέψω σε κάποια ΖΧRom :p ;ή σε GB του lousou

Τα υψηλοτερα scores σε benchmarks (antutu) τα ελαβα απο stock gb+ tweaks μέχρι τώρα

 

 

 

Υ.Γ. Εχει γίνει leak η 4.04 beta (και τα πρωτα σχολια είναι θετικά) οποτε συντομα θα αρχισουν να ξεπεταγονται ανανεωμένες εκδόσεις roms

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα! Το led στις αναπαντητες και τα data δουλευουν σε εσενα;

 

Όχι, Έπρεπε να του βάλω πρόγραμμα (Light Flow ή το Noled) για να δουλέψει. Δοκίμασες USB OTG?

 

@ Rioener

 

Μπορείς να πεις περιληπτικά τι εχεις πειραξει με autostarts και rom toolbox?

 

τρέχω την ka18 αλλα λέω να επιστρέψω σε κάποια ΖΧRom :p ;ή σε GB του lousou

Τα υψηλοτερα scores σε benchmarks (antutu) τα ελαβα απο stock gb+ tweaks μέχρι τώρα

 

 

 

Υ.Γ. Εχει γίνει leak η 4.04 beta (και τα πρωτα σχολια είναι θετικά) οποτε συντομα θα αρχισουν να ξεπεταγονται ανανεωμένες εκδόσεις roms

 

Φίλε μου για περιληπτικά είναι δύσκολο, πάει ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός, σου προτείνω να μπεις στο autostarts και να ανοίγεις ένα - ένα τα μενού του, και να απ επιλέγεις ότι θέλεις. Για παράδειγμα εγώ έσβησα email gmail facebook, radio music video από το media button pressed, κ.α.

 

@ZXR

Κανένα νέο με το bak του minfree?

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

τρέχω την ka18 αλλα λέω να επιστρέψω σε κάποια ΖΧRom :p ;ή σε GB του lousou

To συζητούσα με έναν φίλο μέσω πμ ότι σκέφτομαι να αρχίσω να ασχολούμαι με την δημιουργία roms και νομίζω φίλε μου ότι βρήκες το τέλειο όνομα!!!! :up::bow::dance::clap::yahoo::yahoo:

@ZXR

Κανένα νέο με το bak του minfree?

Για να πω την μαύρη μου αλήθεια δεν έχω προλάβει να το κοιτάξω λόγω δουλειάς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...