Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι 99% σίγουρος ότι δε θα έχεις πρόβλημα..

Το crashmonitor έχω την εντύπωση ότι σε ενημερώνει για τα crashes που τρώει το κινητό. Δεν είμαι σίγουρος όμως..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ απο ενα καταστημα να παρω τα καλωδια usb otg και hdmi ωστε να συνδεσω στο κινητό ποντικι και πληκτρολογιο και να το εχω συνδεμενο στην οθονη του υπολογιστη?

Αν υπαρχει καποιο στην Αθηνα θα ηταν προτιμότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ απο ενα καταστημα να παρω τα καλωδια usb otg και hdmi ωστε να συνδεσω στο κινητό ποντικι και πληκτρολογιο και να το εχω συνδεμενο στην οθονη του υπολογιστη?

Αν υπαρχει καποιο στην Αθηνα θα ηταν προτιμότερο.

 

1) http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=39645

2) http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=26728

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ απο ενα καταστημα να παρω τα καλωδια usb otg και hdmi ωστε να συνδεσω στο κινητό ποντικι και πληκτρολογιο και να το εχω συνδεμενο στην οθονη του υπολογιστη?

Αν υπαρχει καποιο στην Αθηνα θα ηταν προτιμότερο.

 

κ για να το κανιες αυτο φιλε μου θες κ κατι αλλο?καποια εφαρμογη?πως ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω. Αυτα τα ειδα κι εγω αλλα νομιζω το micro usb δε ταιριάζει, δεν ειναι τετραγωνο...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμαζω κι εγω... Εχω εντυπωσιαστει. Ειναι οσο smooth ηταν ο Go launcher με Gingerbread. Εχει ομως ενα bag σε εμενα και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη απο καπου αλλου (απο τις ρυθμισεις πχ) καθυστερει 3-4 δευτερολεπτα και μου βγαζει ενα ταμπελακι "TSF Shell is loading". Ειναι πολυ ενοχλητικο και αν δεν βρω λυση θα επιστρεψω στον laggy Apex!:help:

 

σε εμενα δεν το κανει.

δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση δεδομενων-απεγκατασταση και ξανα περασε τον

επισης ορισε τον σαν κυριο launcher.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν το κανει.

δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση δεδομενων-απεγκατασταση και ξανα περασε τον

επισης ορισε τον σαν κυριο launcher.

 

Ναι...τωρα ειναι οκ. Αλλαξα και rom βεβαια...:lol:

Θα τον δοκιμασω μερικες μερες και θα πω την γνωμη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια θελω μια μικρη βοηθεια εβαλα ενα widget στιν οθονη και καταλαθοσ τ πηγα στον καδο αντι γ ενα αλλο π ηθελα οταν πηγα ν τ ξαναπροσθεσω που ελεγε οτι ειναι ηδη τοποθετιμενο που μπορω να τ βρω για ν το βαλω οπωσ πριν???

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

γεια θελω μια μικρη βοηθεια εβαλα ενα widget στιν οθονη και καταλαθοσ τ πηγα στον καδο αντι γ ενα αλλο π ηθελα οταν πηγα ν τ ξαναπροσθεσω που ελεγε οτι ειναι ηδη τοποθετιμενο που μπορω να τ βρω για ν το βαλω οπωσ πριν???

 

στις αλλες σελιδες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

στις αλλες σελιδες

 

Τα widget καιρού (τουλάχιστον το accuweather) όταν κατά λάθος τα σβήσεις σου βγάζουν αυτό που αναφέρει ο φίλος! Η μόνη λύση είναι εκκαθάριση δεδομένων!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Αυτα τα ειδα κι εγω αλλα νομιζω το micro usb δε ταιριάζει, δεν ειναι τετραγωνο...

 

σήμερα μου ήρθε και εμένα φίλε μου...μια χαρά δουλεύει....!

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση να κανω. Ειμαι ακομα στην εκδοση 2.3.4 και rooted. Θελω να περασω την εκδοση 4.0 και ενω συνδεω κανονικα το κινιτο μου με το pc και παταω να κανει update ξεκιναει κανονικα σβηνει το κινιτο και οταν γραφει στο update να το αποσυνδεσω και να το ξανασυνδεσω με πατημενο το κουμπι της επιστροφης το κανω και δεν γινετε τιποτα. Αν εχει καποιος καποιο tip θα με βοηθουσε, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι που το δοκίμασαν είπαν ότι δουλέυει και σε 4 και έτσι είπα να το βάλω. Και όντως το backup και το restore έγιναν χωρίς το παραμικρό κόλλημα και μπαίνει σε recovery απροβλημάτιστα. Άρα νομίζω ότι φταίει το καινούριο framework & system που πήγα να βάλω. Ίσως να μην έκανα σωστή επιλογή της ρομ στο τελευταίο βήμα στο kitchen στο file upload tab. Δεν ξέρω ποια ρομ να διαλεξω από το kitchens list.

Εκει που γραφει file Upload απο κατω εχει επιλογη Upload system files Upload your own files

framework-res.apk (Max size: 17 MB)

Δεν υπαρχει καποιο ετοιμο που να σου αρεσει απο xda για να φλασαρεις?

το ειχα ψαξει ποιο παλια για να φτιαξω και εγω αλλα δεν τα ειχα καταφερει και εβαλα ενα ζιπ απο xda.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Προσπαθησα να φλασαρω το κινητο την ICS με το SI της συσκευης!!!!! Απλα αλλαξα το 5797! Και μου λεει οτι δεν βρεθηκε λογισμικο, και το PC companion και το SUS!!!

 

Θα προσπαθησω να βαλω καποιο build.prop απο την .42 και θα αλλαξω παλι μονο αυτο το νουμερο!!! και θα ενημερωσω αν καταφερα κατι!!!

 

Τι μπορει να φταιει; Γνωριζετε μηπως;;

 

***Δεν καταφερα τιποτα, το μονο που καταφερα ειναι να φτανει μεχρι εκει που λεει SONY και να κλεινει και να ξανα ανοιγει πφφφ, τωρα αναγκαστικα περναω την .42 και θα δω πως θα συνεχεισω!***

 

εγω το build.prop απο την 0.42 εβαλα με si 1254-6062 μετα αναβαθμιση με pc companion κ επειτα με seus κ μου εχει βγαλει 1254-5797 R5D.δεν μπορω να καταλαβω το R2D γιατι δεν βγαζει...αν ξερει καποιος ας μας απαντησει...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εκει που γραφει file Upload απο κατω εχει επιλογη Upload system files Upload your own files

framework-res.apk (Max size: 17 MB)

Δεν υπαρχει καποιο ετοιμο που να σου αρεσει απο xda για να φλασαρεις?

το ειχα ψαξει ποιο παλια για να φτιαξω και εγω αλλα δεν τα ειχα καταφερει και εβαλα ενα ζιπ απο xda.

 

Δεν έψαξα καθόλου για έτοιμα. Θα το ψάξω αν έχει κάτι που να μ'αρέσει γιατί δε μπορώ να το περάσω αυτό που έφτιαξα. Thanks anyway...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

εγω το build.prop απο την 0.42 εβαλα με si 1254-6062 μετα αναβαθμιση με pc companion κ επειτα με seus κ μου εχει βγαλει 1254-5797 R5D.δεν μπορω να καταλαβω το R2D γιατι δεν βγαζει...αν ξερει καποιος ας μας απαντησει...

 

τι ψαχνετε?την ελληνικη ics?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έψαξα καθόλου για έτοιμα. Θα το ψάξω αν έχει κάτι που να μ'αρέσει γιατί δε μπορώ να το περάσω αυτό που έφτιαξα. Thanks anyway...

Εδω εχει πεντε zipακια να κατεβασεις και να φλασαρεις οποιο σου αρεσει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1641320

με λιγο που εψαξα υπαρχουν και αλλες επιλογες :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τι ψαχνετε?την ελληνικη ics?

ναι την ελληνικη..απο οτι ξερω πρεπει να ειναι 1254-5797 R2D εμενα μου γραφει 1254-5797 R5D αυτο δν μπορω να καταλαβω..στην ics το R2D το αλλαζει με R5D..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι την ελληνικη..απο οτι ξερω πρεπει να ειναι 1254-5797 R2D εμενα μου γραφει 1254-5797 R5D αυτο δν μπορω να καταλαβω..στην ics το R2D το αλλαζει με R5D..

 

εγω ειχα την 4αρα αλλα επειδη δεν ηταν η ελληνικη γυρισα στην 0.42 εβαλα το ελληνικο build.prop της 42 και εκανα την αναβαθμιση και μου περασε την ελληνικη....

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα την 4αρα αλλα επειδη δεν ηταν η ελληνικη γυρισα στην 0.42 εβαλα το ελληνικο build.prop της 42 και εκανα την αναβαθμιση και μου περασε την ελληνικη....

δηλ τωρα το build.prop τι αριθμο σου γραφει??

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε και εμένα φίλε μου...μια χαρά δουλεύει....!

 

μπορεις να μου πεις πως δουλευει γιατι ενδιαφερει κ εμενα?θελει κ κατι αλλο?καποια εφαρμογη η απλα συνδεεις κ παιζει?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε και εμένα φίλε μου...μια χαρά δουλεύει....!

 

Τέλεια! Θα το παραγγείλω κι εγω αυριο.

Μηπως πηρες και αυτο?:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=26564

Λογικα πρεπει να δουλεύει και αυτο ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ψαχνω την ελληνικη, απλα οταν βαζω το SI της συσκευης (1254-6062) το pc companion μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο! Ενω το SUS μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσημο λογισμικο για την συσκευη σας!!!

 

Σε περιπτωση που χρειαστει να το παω για επισκευη θα χαθει η εγγυηση γιατι θα δουν οτι το SI δεν ταιριαζει :/ γι αυτο το λογο και μονο, εγω θελω να εχω το SI της συσκευης ;)

ακριβως το ιδιο ελεγε κ σε εμενα.

ro.product.name=MT11i_1254-5797

ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_1254-6062/MT11i:4.0.3/4.1.A.0.562/zf1_3w:user/release-keys

ro.semc.version.cust=1254-5797

ro.semc.version.cust_revision=R2D ετσι δεν τα ειχες βαλει?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...