Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι..!!! και απο αλο προγραμμα κατεβαζω μονο το μαρκετ εχει προβλημα

 

ειχα κατι παρομοιο με το x10 mini ενος φιλου...κανε επιδιωρθωση με seus

και πριν την ολοκληρωσεις κανε backup γιατι θα τα χασεις ολα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη σύνδεση κινητού με laptop με usb, στο κινητό Χρήση δεδομένων->Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ενεργά και πας μετά, περισσότερα->tethering και φορητό hot spot και ενεργοποιείς το Λειτ.tethering usb.

 

έσκισες.....

THNKS.... ;)

..και πανεύκολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν χρησιμεύει, αλλά ποστάρω έτσι κι αλλιώς:

 

Απο GB πέρασα σε ICS με αναβάθμιση μέσω pc companion.

Σίγουρα όχι η ενδεδειγμένη, αλλά υπάρχει έλλειψη χρόνου για σεταρίσματα απο την αρχή.

 

Για μένα που είχα την 0.62, για ένα λόγο παραπάνω αξίζει η ics. για το πολύ εύκολο root που έκανα με τον οδηγό στο αντίστοιχο νήμα.

με κάποιες οδηγίες απο το άλλο θέμα του zxr αλλά και με ... κοινη λογική, έχω ξηλώσει ένα κάρο εφαρμογές.

Οι ορατές μαμίσιες στο μενου, τώρα πιάνουν κάπου μια σελιδούλα ενώ πρίν κάπου τρεις...

 

Το ES Explorer το δωρεάν, σου κάνει αυτόματα bakup όταν ξηλώνεις κάτι, σε φάκελο που ορίζεις. πολύ χρήσιμο, ό,τι έβγαλα το έχω έτοιμο για επαναφορά. Αυτό το λέω για όσους δεν έβαλαν το TitaniumBackup.

 

Ως τώρα, η ICS είναι μια χαρά, διαπίστωσα πως η κίνηση δεν είναι τόσο smooth στις σελίδες του μενού εφαρμογών, αλλά επίσης βλέπω πως φταίνε και τα προγράμματα Monitoring που τυχόν έχει κάποιος,

Νομίζω, κάνουν αρκετά συχνά polling και πρήζουν το σύστημα άσκοπα σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Ερώτηση: Αν βγάλω τη μαμίσια εφαρμογή Ημερολόγιο, υπάρχει καμία περίπτωση να έχω θέματα με την δική μου; εννοώ υπάρχει εξάρτηση απο την εφαρμογή αυτή, ή ο συγχρονισμός μέσω

Google Calendar είναι άλλη διεργασία; Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οκ να τη διώξω απλά ρωτάω απο ανασφάλεια..

Το ανάλογο ερώτημα αν μπορεί κάποιος να απαντήσει για τα μηνύματα και τη μουσική ως εφαρμογές, please?

 

ΕΠΙΣΗΣ, είναι ιδέα μου λόγω βελτίωσης καιρού, η η μπαταρία ζεσταίνεται πιο πολύ; Νομίζω πως μετά απο παιχνίδι, δεν έκαιγε το κινητό τόσο, ώστε να ενοχλεί.

iR@klisvel
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω σήμερα το κινητό.

Θέλω να του βάλω την ics αλλα να το κάνω και root.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ενα λινκ για κάποιο guide?

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Να πάω στην ics η δεν το προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

πως κανω μπακ-απ? και που βρησκω το SEUS,? μηπως επρεπε να κανω εγκατασταση το πισι κομπανιον?

 

οι επαφες με gmail η pc companion

τα αρχεια στην καρτα μνημης

και οι εφαρμογες με το titanium back up

θα χασεις μυνηματα

κλησεις

το widget των κλησεων (καθως μετα την αναβαθμιση μπαινεις σε ics)

και γενικα θα μπεις σε ics...

 

αλλα μπορει να μην χρειαζεται σεους

κανε αποσυνδεση τον λογαριασμο σου google και ξαναμπες..

 

μην κανεις επαναφορα ακομα περιμενε για αλλες γνωμες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...βρηκε κανεις καποιο widget που να μοιαζει με το αρχειο κλησεων και αγαπημενα που υπηρχε στην GB και να μπορουμε να το βαλουμε στο ics?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω σήμερα το κινητό.

Θέλω να του βάλω την ics αλλα να το κάνω και root.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ενα λινκ για κάποιο guide?

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Να πάω στην ics η δεν το προτείνετε?

 

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

καλημερα...βρηκε κανεις καποιο widget που να μοιαζει με το αρχειο κλησεων και αγαπημενα που υπηρχε στην GB και να μπορουμε να το βαλουμε στο ics?

 

ψαξε πιο πισω το εχουν δωσει εδω στο φορουμ το widget...

Link to comment
Share on other sites

πως βγαινω απο τον λογαριασμο ?

 

ρυθμισεις

λογαριασμοι συγχρονισμος

πας πανω στο gmail

και πατας καταργηση λογαριασμου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πφφ δεν ξερω τι να σου πω...περιμενε και αλλες γνωμες...γραψε και στο επισημο θεμα...εκει θα σε βοηθησουν...εγω μπορει να κανω λαθος...μην κανεις επαναφορα

για να κανεις back up τις επαφες κανε συγχρονισμο με gmail;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παταω συγχρονισμο και δεν κανει.. δεν πειραζει θα ρωτησω στο επησιμο. ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ για τον χρονο σου να σαι καλα και συγγνωμη αν σε κουρασα
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ αλλα αν το κάνω με pc companion δε θα παει στην 0.62 που δε γίνεται root?

Link to comment
Share on other sites

παταω συγχρονισμο και δεν κανει.. δεν πειραζει θα ρωτησω στο επησιμο. ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ για τον χρονο σου να σαι καλα και συγγνωμη αν σε κουρασα

 

καθολου φιλε μου...εδω ειμαστε για να βοηθαμε;)

και οτι αλλο θες στο επισημο καθε μερα εκει ειμαι και απανταω:)

 

υ.ς...σορρυ που δεν απαντησα στο πμ απλα δεν ειχα χωρο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλα αν το κάνω με pc companion δε θα παει στην 0.62 που δε γίνεται root?

 

στην ics θα σε παει κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

θελω να στειλω τις επαφες μου σε ενα νοκια Ν8, αλλα δεν θελω να τις στειλω ως ενα ενιαιο vfc αλλα ως πολλα ξεχωριστα γιατι μονο ετσι τις αναγνωριζει..

πως γινεται??

υπαρχει κανας αλλος τροπος γενικα για να κανω την μεταφορα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει CyanogenMod για το NEO V; γιατί στη σελίδα τους βλέπω μόνο για το NEO.

 

Υπάρχει, αλλά υποστηρίζεται ανεπίσημα μέσω της FXP Team

 

θελω να στειλω τις επαφες μου σε ενα νοκια Ν8, αλλα δεν θελω να τις στειλω ως ενα ενιαιο vfc αλλα ως πολλα ξεχωριστα γιατι μονο ετσι τις αναγνωριζει..

πως γινεται??

υπαρχει κανας αλλος τροπος γενικα για να κανω την μεταφορα??

 

Γίνεται με το πρόγραμμα my phone explorer. Για αρχή θα συγχρονίσεις τις επαφές του τηλεφώνου σου με την εφαρμογή, και μετά θα κάνεις δεξί κλικ μέσα στο παράθυρο των επαφών του my phone explorer, επιλέγεις εξαγωγή/εισαγωγή --> εξαγωγή ολόκληρου καταλόγου --> αποθήκευση ως "αρχείο επαφών (*.contact)"

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

θελω να στειλω τις επαφες μου σε ενα νοκια Ν8, αλλα δεν θελω να τις στειλω ως ενα ενιαιο vfc αλλα ως πολλα ξεχωριστα γιατι μονο ετσι τις αναγνωριζει..

πως γινεται??

υπαρχει κανας αλλος τροπος γενικα για να κανω την μεταφορα??

 

πατα πιεσμενα αποστολη με bluetooth σε καθε επαφη και ισως γινει..δεν το εχω προσπαθησει για να ξερω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Update Service.

Στο site της sony ή googlαρε το.

Με τι τρόπο πέρασες την ics;με pc companion να φανταστώ..

Εγώ έκανα επιδιόρθωση με pc companion κ αμέσως μετά με sus,για μένα αξίζει

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

Παιδια γεια σας

Εγω παω με το PC Companion να περασω την νεα εκδοση android 4 και μου βγαζει σφαλμα και δεν προχωραει τι να φταει? εχει τυχει σε καποιον αυτο και πως ξεπεραστηκε?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια λύση...

Από χτες είμαι root και με τη τελευταία αναβάθμιση που υπάρχει στο android...

Έχω επίσης εγκατεστημένο το "APP to sd pro" και το "root explorer", όμως πολλά προγράμματα και παιχνίδια που εγκαθιστώ συνεχίζουν να μένουν μόνο στην εσωτερική χωρίς να με αφήνουν να τα μετακινήσω στη sd...τι πρέπει να κάνω;;;

 

Ζητώ συγνώμη αν το έχει ξανα-αναφέρει καποιος αλλά είναι αδύνατον να το βρώ μέσα σε όλα αυτά τα post...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους (πρώην) Ερικσονάκιαδες....

Mπορώ να απεγκαταστήσω την εφαρμογή wisepilot χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα στην λειτουργία του κινητού;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους (πρώην) Ερικσονάκιαδες....

Mπορώ να απεγκαταστήσω την εφαρμογή wisepilot χωρίς να δημιουργήσω πρόβλημα στην λειτουργία του κινητού;

 

Thanks!

 

Εδώ υπάρχει μία καινούρια κατάσταση με προγράμματα που μπορείς και με ποιό τρόπο να αφαιρέσεις απο το τηλ. μαζί και άφοβα το wisepilot.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...