Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πως μπορώ να συνδέσω το neo V με laptop και να πάρει το laptot ίντερνετ από το neo V

:cool:

Μετά τη σύνδεση κινητού με laptop με usb, στο κινητό Χρήση δεδομένων->Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ενεργά και πας μετά, περισσότερα->tethering και φορητό hot spot και ενεργοποιείς το Λειτ.tethering usb.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα +16 γιατί ξεκίνησες από τα 40 πριν. Το αφήνω έτσι αφού το έχω βάλει τώρα και αν δω προβλήματα θα κάνω λίγο πίσω και βέβαια θα ενημερώσω κι εδώ.

Ξεκίνησα από το 40 γιατί είχες δώσει 5 τιμές κι όχι έξι. ;)

Γι αυτο κρασαρει ο dolphin? max 96mb το εχω! Δεν νομιζω να ειναι αυτο ε; Μονο το dolphin κρασαρει, αλλα ειναι τυχερο που δεν εχω βρει browser που να παιζει video απο youtube (βιτσιο2):lol: ειναι το μονο που υποστιρηζει flash player!!

Firefox

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα πηρα το SE Neo V και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα πο το ανδροιδ μαρκετ στο σπιτι ενω απο ενα μαγαζι που ειχε Wi-Fi κατεβαζα κανονικα τι μπορει αν φταιει?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

στο προβλημα που αναφερεις με την επαννεκινηση koulo1_ αν εχεις γραψει αυτην την γραμμη #Increase speed διαγραψε την.γραψε μονο αυτες τις τιμες dalvik.vm.heapsize=50m

ro.sf.lcd_density=240 νομιζω αυτο προκαλει την επαννεκινηση!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

στο προβλημα που αναφερεις με την επαννεκινηση koulo1_ αν εχεις γραψει αυτην την γραμμη #Increase speed διαγραψε την.γραψε μονο αυτες τις τιμες dalvik.vm.heapsize=50m

ro.sf.lcd_density=240 νομιζω αυτο προκαλει την επαννεκινηση!!!!

 

Αν δε κάνω λάθος οι γραμμές αυτές υπάρχουν, οπότε αλλάζουμε μόνο τις τιμές;)

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314057

εδω οι αποριες σου στο επισημο θεμα της συσκευης

και επειδη μπορει να εχει να κανει σχεση και με το μαρκετ αν και δεν πιστευω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4058828

 

τα δεδομενα τα εχεις ανοικτα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

στο1) υπαρχει καπου στο μενου που μπορουμε να βαλουμε οριο ποσες εφαρμογες θα τρεχει στο παρασκηνιο..; καπου το ειδα αλλα δεν το βρισκω. και αν αυτο κανει δουλεια.

 

2) υπαρχει κατι σαν το gosms αλλα για το τηλεφωνο..; τις κλησεις εννοω..

 

3) και για την μουσικη καποιο αλλο προγραμμα που οταν παταω το widget να ανοιγει αυτο και οχι την "μουφα" που εχει..

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει και με ανοιχτα και με κλειστα... στο επησιμο εχει 10.100+ ποστ που να βρω απαντηση.. το θεμα ειναι οτι επο αλο Wi-Fi κατεβαζει μονο απο του σπιτιου μου δεν κατεβαζει.. και μονο απο το μαρκετ απο μια αλη εφαρμογη που εχο κατεβαζει κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

^

Ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές/Όριο διεργασιών παρασκήνιο

 

επίσης όπως είσαι στο Επιλογές για προγραμματιστές υπάρχει επιλογή για "Μή διατήρηση Δραστηριότητας"

 

μόλις είσαι σε μία εφαρμογή και πατησεις πίσω πλήκτρο την τερματίζει άμεσα.

 

Για μένα δεν με βολεύει για τι κάνει kill και τον Louncher Stock (Για μένα) όταν είσαι σε άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω 4 πχ και επιλεξω το αλλο το αλλο που τις σβηνει να φανταστω το "υπερκαλυπτει"

ευχαριστω για την απαντηση.. αν ομως δεν διαλεξω αυτο και βαλω πχ 4 ειναι σωστο αν το κανω η οχι?

να φανταστω πως ναι.

 

 

εμειναν αυτα:

2) υπαρχει κατι σαν το gosms αλλα για το τηλεφωνο..; τις κλησεις εννοω..

γιατι το κλασσικο δεν ειναι και τοσο ωραιο.

 

3) και για την μουσικη καποιο αλλο προγραμμα που οταν παταω το widget να ανοιγει αυτο και οχι την "μουφα" που εχει..

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

^

Χμμ βρήκα κάτι Call History

 

 

καλο αυτο αλλα δεν εννουσα ακριβως αυτο.

εννοω να αλλαξει γενικα. πως πχ εχω το gosms για μηνυματα να εχω το "χ" προγραμμα για τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

αν βαλω 4 πχ και επιλεξω το αλλο το αλλο που τις σβηνει να φανταστω το "υπερκαλυπτει"

ευχαριστω για την απαντηση.. αν ομως δεν διαλεξω αυτο και βαλω πχ 4 ειναι σωστο αν το κανω η οχι?

να φανταστω πως ναι.

 

 

εμειναν αυτα:

2) υπαρχει κατι σαν το gosms αλλα για το τηλεφωνο..; τις κλησεις εννοω..

γιατι το κλασσικο δεν ειναι και τοσο ωραιο.

 

3) και για την μουσικη καποιο αλλο προγραμμα που οταν παταω το widget να ανοιγει αυτο και οχι την "μουφα" που εχει..

2) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2Rvb2h1dC5kaWFsZXIiXQ..

με θεμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.theme.ics&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLm1vZG9vaHV0LmRpYWxlci50aGVtZS5pY3MiXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω, κατι αλο που μπορει να φταιει? Με αλο προγραμμα κατεβαζω μονο με το μαρκετ εχω προβλημα

 

κλεινεις το ρουτερ και το ξανα ανοιγεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

giothesuper

ισως να εισαι ο μονος...εκανες και επαναφορα με σεους?

 

Εννοείται και επαναφορά με SEUS, πρώτα εγκατάσταση με το PC Companion, και μετά καθαρή εγκατάσταση με το SEUS και το τηλ λειτουργεί απλά τέλεια, ούτε μια επανεκκίνησή ούτε ένα κόλλημα ούτε ένα lag από τότε που πέρασα την ICS, και υπόψιν το κιν δεν το έχω κάνει ούτε ένα reboot από τότε που πέρασα ICS, είναι μόνιμα ανοιχτό και με πάνω από 100 ram πάντα ελεύθερη.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...