Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εγω μπαινω στο ιντερνετ μεσω wifi,παρεα με ενα φιλαρακι

που εχει iphone 3gs,και ενω αυτος εχει σταθερο σημα δυο "κουκιδες"

και σερφαρει ανετοτατα,εγω με το ζορι εχω μια και καθε μισο λεπτο

ολο αποσυνδεεται και αντε παλι.

τι να παιζει αραγε?...γιατρευεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο build.prop είχαμε πειράξει άλλα πράγματα, όχι τον αριθμό που δείχνει το location.

Στείλε μου σε παρακαλώ το build.prop που πέρασες στην 2.3 για να σου περάσει μετά την Ελληνική ICS το PC Companion. Σου στέλνω με πμ το mail μου.

 

Πάντως μεταξύ μας η nordic είναι λίγο πιο προσεγμένη. Έχει προεγκατεστημένη την εφαρμογή Application Installer οπότε μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές ώστε να μπορείς να ξεκινήσεις από κάπου.

 

Δες αυτό. Διαφορετικά υπομονή μέχρι να μου στείλει ο tolios32 το build.prop του.

 

Για όσους θέλουν να ξηλώσουν εφαρμογές στην 4.0 το post είναι έτοιμο!

 

Λύνουμε το θέμα και με την Ελληνική ICS και ο οδηγός είναι έτοιμος!

 

φλασαρα και την 0.42 και ξανα δεν εχω εξοικονομηση...υπαρχει καποια αλλη 42 για το flashtool?απο αυτη την 42 που εβαλα πρωτη φορα με flashtool μου φαινεται ξεκινησαν ολα

 

 

παιζει να εχει κανεις το build.prop απο την 0.42 αυτο που ειχε απο τη μανα του ομως?

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω μια μαλλον γενικη ερωτηση αλλα επειδη εχω το neo v ειπα να ρωτησω εδω.. λοιπον εχω θεμα με το multitasking.. εχω συνηθισει απο symbian και meego και επειδη υπαρχουν πολλες εφαρμογες και mod ειπα μηπως γινεται να βελτιωθει. μπορει να φταιει που δεν εχω καταλαβει πως ακριβως λειτουργει(?) αλλα μου τι δινει! πως μπορω να δω τι τρεχει και να εναλλασω μεταξυ των προγραμματων? οχι απο το home button..εβαλα τον go launcher που εχει καρτελα που λεει πια τρεχουν αλλα θελω να δω αν υπαρχει κατι καλυτερο

 

Επισης πως μπορω να ρυθμισω τι θα ανοιγει μονο του και τι οχι? γιατι ανοιγουν μονες τους οι εφαρμογες και μου σπαει τα νευρα..υπαρχει τροπος,καποιο προγραμμα ισως που να μπορω να απενεργοποιω τι θα ανοιγει και τι οχι? παραδειγμα κατεβασα το picsart το κλεινω και μετα απο λιγο ανοιγει παλι μονο του...και ανοιγουν γενικα πολλα και διαφορα, ε δεν παλευεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω μια μαλλον γενικη ερωτηση αλλα επειδη εχω το neo v ειπα να ρωτησω εδω.. λοιπον εχω θεμα με το multitasking.. εχω συνηθισει απο symbian και meego και επειδη υπαρχουν πολλες εφαρμογες και mod ειπα μηπως γινεται να βελτιωθει. μπορει να φταιει που δεν εχω καταλαβει πως ακριβως λειτουργει(?) αλλα μου τι δινει! πως μπορω να δω τι τρεχει και να εναλλασω μεταξυ των προγραμματων? οχι απο το home button..εβαλα τον go launcher που εχει καρτελα που λεει πια τρεχουν αλλα θελω να δω αν υπαρχει κατι καλυτερο

 

Επισης πως μπορω να ρυθμισω τι θα ανοιγει μονο του και τι οχι? γιατι ανοιγουν μονες τους οι εφαρμογες και μου σπαει τα νευρα..υπαρχει τροπος,καποιο προγραμμα ισως που να μπορω να απενεργοποιω τι θα ανοιγει και τι οχι? παραδειγμα κατεβασα το picsart το κλεινω και μετα απο λιγο ανοιγει παλι μονο του...και ανοιγουν γενικα πολλα και διαφορα, ε δεν παλευεται!

 

To Autostarts κανει καλη δουλεια για τον ελεγχο των apps που ανοιγουν μονα τους. Θελει root ομως...

Link to comment
Share on other sites

To Autostarts κανει καλη δουλεια για τον ελεγχο των apps που ανοιγουν μονα τους. Θελει root ομως...

 

θα το δοκιμασω ευχαριστω! root ειμαι..και θα κανω οτι αλλο χρειαστει :p

Link to comment
Share on other sites

telika 1254-5797 R5D ειναι η ελληνικη ICS?μπορει καποιος να μας το επιβεβαιωση?κ αν μπορειτε να στειλεται το BUILD.PROP τις 2,3 για να περασω την ελληνικη ICS με το pc companion!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

telika 1254-5797 R5D ειναι η ελληνικη ICS?μπορει καποιος να μας το επιβεβαιωση?κ αν μπορειτε να στειλεται το BUILD.PROP τις 2,3 για να περασω την ελληνικη ICS με το pc companion!

 

αυτο ψαχνω και γω φιλε γυρισα στην ο.42 και περιμενω να αλλαξω το build και να κανω την αναβαθμιιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Λοιπον εχοντας διαβασει τοσα μηνυματα περι ροοτ ακι ξεροοτ... και μαθαινοντας περιπου που χρησιμευει πρεπει να πω πως σκεφτομαι να το κανω. Χρειαζομαι φυσικα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τιποτα απολυτως απο ροοτ και θα ηθελα να με κατευθυνετε εσεις, τι πρεπει να κανω πως πρεπει α το κανω. Επισης να ρωτησω, αυτην την στιγμ ηεχω την 2.3.4 4.0.2.Α.0.62, γινεται να κανω ροοτ αλλα να μεινω ακριβως στην ιδια εκδοση που ειμαι τωρα? δηλαδη δεν θελω να αλλαξει μενου η ρομ (δεν ξερω πως τα λετε) θελω να παραμεινω ετσι οπως ακριβως ειμαι τωρα και απλως να ειμαι ροοτ.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Λοιπον εχοντας διαβασει τοσα μηνυματα περι ροοτ ακι ξεροοτ... και μαθαινοντας περιπου που χρησιμευει πρεπει να πω πως σκεφτομαι να το κανω. Χρειαζομαι φυσικα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τιποτα απολυτως απο ροοτ και θα ηθελα να με κατευθυνετε εσεις, τι πρεπει να κανω πως πρεπει α το κανω. Επισης να ρωτησω, αυτην την στιγμ ηεχω την 2.3.4 4.0.2.Α.0.62, γινεται να κανω ροοτ αλλα να μεινω ακριβως στην ιδια εκδοση που ειμαι τωρα? δηλαδη δεν θελω να αλλαξει μενου η ρομ (δεν ξερω πως τα λετε) θελω να παραμεινω ετσι οπως ακριβως ειμαι τωρα και απλως να ειμαι ροοτ.

 

Ευχαριστω.

 

αυτο θα σε βοηθησει... μεχρι και το βημα 4 αμα κανεις εισαι ροοτ οπως ακριβως εισαι τωρα...

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

επισημη ελληνικη ics ποτε θα εχουμε;

 

έχει βγει από τις 23 Απριλίου και θα την κάνεις μέσω pc companion

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω ειμαι ακομα με gb.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:

 

εκανα μια επαναφορα εργοαστιακών ρυθμίσεων που τα σβηνει όλα επειδη ειχα προβλήματα με μπαταρία.

Επελεξα να μην μου κανει format την SD. Εκει μέσα είχα κάποιες εφαρμογές. Πως τις ανακτώ? Και αν δεν τις θέλω πως σβήνω τα δεδομένα τους που υπάρχουν εκεί μέσα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι επαφες & εφαρμογες δεν επηρεαζονται;;;

 

Τίποτα δεν χάνεις μόνο το ui αλλάζει και χάνεις κάποια widget τίποτα άλλο;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... σύμφωνα με όσα διάβασα εγώ έκανα εγκατάσταση της νέας έκδοσης μέσω pc companion, στη συνέχεια επειδή δεν έβρισκα την επιλογή repair έκανα ξανά εγκατάσταση με seus, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αφού βρήκα στο pc companion το repair το έκανα και αυτό... (μήπως το παράκανα?) Παρολαυτά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένη.. Είναι πιο αργό τώρα το κινητό. Οι εναλλαγές στην επιφάνεια εργασίας δε γίνονται με τη ίδια άνεση... Ούτε οι εφαρμογές ανοίγουν άνετα..Να πω ότι δεν έχω εγκαταστήσει καμμία άλλη εφαρμογή ακόμα καθώς το κινητό είναι καινούριο και ότι του έχω βάλει μια κάρτα 8αρα κλάσης 10 (αν εχει σημασία). Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβληματα με το scrolling στην homescreen,δοκιμαστε και αυτο πηγαινετε στις ρυθμισεις- developer option και βρειτε εκει που λεει windows animation και βαλτε απο 1 στο 0.5 και στις 2 επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γίνεται ένας ψιλοχαμός με το θέμα της Ελληνικής ICS και της εξοικονόμησης κόστους στα sms θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία.

Έχουμε και λέμε .....

Το κινητό μου φορούσε την 2.3 αυτή που αναφέρω στην υπογραφή μου ΟΧΙ την μαμίσια Ελληνική Rom και φυσικά χωρίς υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms , κάποια στιγμή λοιπόν όταν έδωσε ο zxr το δικό του build.prop (με τις πολύ πετυχημένες προσθήκες του και εύγε!!! ) το αντκατέστησα και όλα δούλευαν ''ρολόι'' χωρίς 160 χαρακτηρες μιας και δεν με πείραζε καθόλου αφού χρησημοποιούσα το go sms .

Όταν όμως αποφάσισα να περάσω την ΙCS :cry:...ήθελα να είναι η Ελληνική της η έκδοση και υπέθεσα ότι θα ήταν αυτή αφου το pc companion ''είδε'' το build.prop του zxr ... λογάριασα χωρίς τον ξενοδόχο ομως...!!!! όταν έγινε η αναβάθμηση είδα πως το build.prop της ΙCS ελεγε R6D (nordic?) χωρίς εξοικονόμηση κόστους βεβαιως.

Αντικατέστησα λοιπόν το built.prop με αυτό που έδωσε ο BloodDonor89 έκανα μια επανεκκίνηση το σύνδεσα στον υπολογιστή και με μεγάλη έκπληξη είδα πως το pc companion με προέτρεψε να αναβαθμήσω στην εκδοση Android 4...:worry: το αγνόησα και ξαναφλασάρισα με SEUS .

Τώρα έχω την ΙCS, το build.prop αναφέρει 1254-5797 R5D με Apllication Installer και αφού υπάρχει η εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα ''φοράω'' την έκδοση που προορίζεται και για την Ελλάδα και δεν το ψάχνω παραπέρα ;) βέβαια η εφαρμογή που ''δουλεύω'' για τα μηνυματάκια μου παραμένει το go sms και δεν το αλλάζω.

 

Αυτά από μένα, ευχαριστώ ... και συγγνώμη αν σας κούρασε το μεγάλο μου πόστ.

Edited by VangelisG

OnePlus One Sandstone Black 64 GB+Tempered Glass Screen Protector+Flip Cover

ROM: Calkulin's OnePlus One v3.1

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το iGo myWay σήμερα ξαφνικά ήρθε ειδοποίηση ότι έχει αυξηθεί η θερμοκρασία της μπαταρίας. Είχε κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα ποτέ? Έχω ICS επίσημη ελληνική. Όντως όταν έπιασα το κινητό μου έκαιγε. Τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...