Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γμ τη γκινια μου μεσα!Φλασαρω με flashtools την 0.42 συμφωνα με τον οδηγο του sakiss http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551 και εχει κολλησει στο τελος...Στον οδηγο λεει οτι το προγραμμα θα ανοιξει το κινητο μονο του μετα το φλασαρισμα και οτι αυτο θα γινει μεχρι και 10 λεπτα μετα...Ε εχει περασει μιση ωρα και το κινητο δε λεει να ανοιξει!Τι διαολο το brickαρα??

 

Δοκιμασε να το κανεις επαννεκινηση μονος σου. Και σε μενα ετσι ειχε κολλησει αλλα μολις το ανοιξα μονος μου ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καντο επανακινηση μονος σου

 

Το δοκιμασα οσο ειναι συνδεδεμενο με το pc αλλα δεν ανοιγει...Και φοβαμαι να το βγαλω μη γινει καμια μλκια...Αλλα στο flashtools λεει οτι το falshing ολοκληρωθηκε,και να να περιμενω η οπως λεει Flashing completed - Please wait phone will reboot

 

Νταξ εριξα την ζαρια μου γιατι τρελαθηκα και ανοιξε κανονικα!!!!Ευχαριστω ρε συ Rhomio αν και θα το κανα και μονος μου αλλα αφου ειχε γινει και σε σενα λεω αντε καντο και οτι γινει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Νταξ εριξα την ζαρια μου γιατι τρελαθηκα και ανοιξε κανονικα!!!!Ευχαριστω ρε συ Rhomio αν και θα το κανα και μονος μου αλλα αφου ειχε γινει και σε σενα λεω αντε καντο και οτι γινει...

 

Νασαι καλα, απλως σε τοπικ ελεγε οτι μπορει να τελειωσει η διαδικασια με δυο τροπους, η να γινει reboot απο μονο του η θα πρεπει να το κανεις εσυ. :-)

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι θα το εχω!μηπως καλυτερα να μεινω με gb?ακουω προβληματακια απο πολλα παιδια με ics.

 

Eγώ σου προτείνω να το κρατήσεις με GB μέχρι να βγουν τα πρώτα updates της ICS και να στρώσει το πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για νΑ μην τρελαθώ και εξφενδονισω το κινητο απο το μπαλκονι μεσα στη θαλασσα,θελω οδηγιες για να γυρισω σε 2.3.4.042!τετοιο σιφιλιασμα με την ics δεν το περιμενα!με λινκ ακομα καλυτερα!φχαριστω παιδια!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

 

Ο οδηγός ενημερώνεται αλλά σύντομα θα είναι υπερ-πλήρης!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτο :) Σ ευχαριστω πολυ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την ΚΑ16 ρομ και περασα την εφαρμογη Disable Auto Brightness Xperia για την φωτεινοτητα. Οταν κλειδωνω και ξεκλειδωνω το κινητο απενεργοποιειται :/ Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βρω το apk του προγραμματος wifi unlocker.Το εχω στο κινητο μου αλλα το θελω και για ενα αλλο κινητο.Ηταν δωρεαν μεσα απο το μαρκετ αλλα δεν υπαρχει πια.Μεσα απο το κινητο μου μπορω να βρω τα αρχεια apk οπως κατεβαινουν απο το μαρκετ και αν ναι που?Το κινητο ειναι root.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον αγωνα και τα δοκιμαστικα απο το motogp της Ισπανιας (αφου δεν γινεται να δουμε τους αγωνες live και δωρεαν πια), τα περασα στο κινητο αλλα...απογοήτευση! Το ενα παιζει αλλα με καθολου ομαλη κινηση και το αλλο δεν παιζει καθολου. Μπορω να κανω κατι για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

ξανα λεω λοιπον... το widget ειναι αυτο και το κανετε απλα εγκατασταση...

http://oron.com/i2iil589k29t

 

Τώρα το είδα...ευχαριστούμε πολύ :-D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βρω το apk του προγραμματος wifi unlocker.Το εχω στο κινητο μου αλλα το θελω και για ενα αλλο κινητο.Ηταν δωρεαν μεσα απο το μαρκετ αλλα δεν υπαρχει πια.Μεσα απο το κινητο μου μπορω να βρω τα αρχεια apk οπως κατεβαινουν απο το μαρκετ και αν ναι που?Το κινητο ειναι root.

 

Τα apk από τις system εφαρμογές βρίσκονται στο system/app

Τα apk από τις εφαρμογές που εγκατέστησες, στο data/app

 

Λογικά , το apk που ψάχνεις βρίσκεται στο /data/app!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση από τότε που έβαλα την ICS έχω πρόβλημα με το wifi όχι συνεχώς αλλά το πιάνει η τρέλα και όταν πάω να συνδεθώ στο δίκτυο μου γράφει συνεχώς 'αποθηκευμένο δίκτυο' και 'σύνδεση' και τα εναλλάσσει συνεχώς !!Στην αρχή πίστεψα ότι είναι το ρούτερ αλλά το laptop συνδέεται κανονικά όπως και το x8 της αδερφής μου !! Να πώ ότι δοκίμασα και με ανοιχτό το wifi χωρίς κωδικούς και κάνει το ίδιο. Βέβαια όταν έκανα restart το κινητό δούλεψε κανονικά αλλά είναι βλακεία λύση !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση από τότε που έβαλα την ICS έχω πρόβλημα με το wifi όχι συνεχώς αλλά το πιάνει η τρέλα και όταν πάω να συνδεθώ στο δίκτυο μου γράφει συνεχώς 'αποθηκευμένο δίκτυο' και 'σύνδεση' και τα εναλλάσσει συνεχώς !!Στην αρχή πίστεψα ότι είναι το ρούτερ αλλά το laptop συνδέεται κανονικά όπως και το x8 της αδερφής μου !! Να πώ ότι δοκίμασα και με ανοιχτό το wifi χωρίς κωδικούς και κάνει το ίδιο. Βέβαια όταν έκανα restart το κινητό δούλεψε κανονικά αλλά είναι βλακεία λύση !!!

Το χω παρατηρήσει και εγώ.Όπως και καμιά φορά χάνει το σήμα του wifi ενώ με ginger δε το χάνε ποτέ.

Στο wpa το χω το router δε νομίζω να παίζει ρόλο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση από τότε που έβαλα την ICS έχω πρόβλημα με το wifi όχι συνεχώς αλλά το πιάνει η τρέλα και όταν πάω να συνδεθώ στο δίκτυο μου γράφει συνεχώς 'αποθηκευμένο δίκτυο' και 'σύνδεση' και τα εναλλάσσει συνεχώς !!Στην αρχή πίστεψα ότι είναι το ρούτερ αλλά το laptop συνδέεται κανονικά όπως και το x8 της αδερφής μου !! Να πώ ότι δοκίμασα και με ανοιχτό το wifi χωρίς κωδικούς και κάνει το ίδιο. Βέβαια όταν έκανα restart το κινητό δούλεψε κανονικά αλλά είναι βλακεία λύση !!!

 

δοκιμασε να σβησεις το δικτυο απο το κινητο και ξανασυνδεσου...

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ εγω με το BUILD.PROP του ΒloodDonor89 k μου βγαζει παλι 1254-5797 R5D.αν το κανεις R2D το αλλαζει σε R5D.επισης ενα αλλο που παρατηρησα στο wotanserver.δεν υπαρχει η ελληνικη ICS για NEO V.τελικα να ειναι η ελληνικη ICS??μπορει να μας πει καποιος?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μια καινουργια εκδοση του flashtool

http://androxyde.github.com/Flashtool/

 

Ερωτηση προς zxr και λοιπους "παλιουρες" γνωστες:

Μπορουμε να κατεβασουμε αυτη και να χρησιμοποιουμε;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να σβησεις το δικτυο απο το κινητο και ξανασυνδεσου...

 

Φίλε μου το δοκίμασα αυτό αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα κάνει κάτι καινούριο συνδέεται προσπαθεί να πάρει IP και μετά λέει περιορισμένη συνδεσιμότητα και έχει βγάλει ένα τρίγωνο πάνω στο σήμα του wifi αλλά μέσα από το ρούτερ το βλέπω κανονικά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα αυτό αλλά δεν άλλαξε κάτι. Τώρα κάνει κάτι καινούριο συνδέεται προσπαθεί να πάρει IP και μετά λέει περιορισμένη συνδεσιμότητα και έχει βγάλει ένα τρίγωνο πάνω στο σήμα του wifi αλλά μέσα από το ρούτερ το βλέπω κανονικά το κινητό.

Τετοια ψιλοπαλαβα μου εκανε και μενα μονο στο ρουτερ της δουλειας μου και οχι σε αλλα ρουτερς!!!! Ρυθμισα και τα καναλια εκπομπης ωστε το ρουτερ να εκπεμπει απο 1-10 αλλα τζιφος.

Τωρα με την ics, ως δια μαγειας διορθωθηκε το θεμα!!!!!

 

Να ξερεις οτι πολλα πραγματα στο χωρο της τεχνολογιας, ειδικα σε επιπεδο software, λυνονται ειτε με λυση του στυλ "σβηστα ολα και ξαναπερασε τα, κανε format κτλ" ή λυνονται "δια μαγειας, ετσι ξαφνικα".

Οποτε ρυθμισε τα καναλια στο ρουτερ σου, σβησε και το δυκτιο απο τη μνημη του κινητου ωστε να ξανασυνδεθει μαζι του απο την αρχη. Αν δε γινει τιποτα, μη το πολυψαχνεις μετα...

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ψιλοπαλαβα μου εκανε και μενα μονο στο ρουτερ της δουλειας μου και οχι σε αλλα ρουτερς!!!! Ρυθμισα και τα καναλια εκπομπης ωστε το ρουτερ να εκπεμπει απο 1-10 αλλα τζιφος.

Τωρα με την ics, ως δια μαγειας διορθωθηκε το θεμα!!!!!

 

Να ξερεις οτι πολλα πραγματα στο χωρο της τεχνολογιας, ειδικα σε επιπεδο software, λυνονται ειτε με λυση του στυλ "σβηστα ολα και ξαναπερασε τα, κανε format κτλ" ή λυνονται "δια μαγειας, ετσι ξαφνικα".

Οποτε ρυθμισε τα καναλια στο ρουτερ σου, σβησε και το δυκτιο απο τη μνημη του κινητου ωστε να ξανασυνδεθει μαζι του απο την αρχη. Αν δε γινει τιποτα, μη το πολυψαχνεις μετα...

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ έπαθα, με GB είχα συνέχεια συχνές αποσυνδέσεις.Απο τότε που έβαλα ICS ώς διά μαγείας λύθηκε εντελώς το πρόβλημα και τώρα είμαι μόνιμα συνδεδεμένος σε κάθε router που είναι περασμένο στο κινητό!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μια καινουργια εκδοση του flashtool

http://androxyde.github.com/Flashtool/

 

Ερωτηση προς zxr και λοιπους "παλιουρες" γνωστες:

Μπορουμε να κατεβασουμε αυτη και να χρησιμοποιουμε;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Τους οδηγούς τους έχω γράψει με την 0.7.0.0 και αν δεις γράφω ρητά να γίνει αναβάθμιση πρώτα.

Προς το παρόν έχω μπλέξει γιατί δεν μπορώ να βρω εύκολο τρόπο να περνάμε την Ελληνική ICS ώστε να μην χρειάζεται ο κόσμος να κάνει τα πειράγματα για τους 160 χαρακτήρες.

 

Εντωμεταξύ μετά από άπειρες δοκιμές με διάφορες rom παρατήρησα ότι η Nordic 2.3 είχε πρόγραμμα Application Installer. Το είχε προσέξει κανείς ή εμένα μου είχε ξεφύγει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Τους οδηγούς τους έχω γράψει με την 0.7.0.0 και αν δεις γράφω ρητά να γίνει αναβάθμιση πρώτα.

Προς το παρόν έχω μπλέξει γιατί δεν μπορώ να βρω εύκολο τρόπο να περνάμε την Ελληνική ICS ώστε να μην χρειάζεται ο κόσμος να κάνει τα πειράγματα για τους 160 χαρακτήρες.

 

Εντωμεταξύ μετά από άπειρες δοκιμές με διάφορες rom παρατήρησα ότι η Nordic 2.3 είχε πρόγραμμα Application Installer. Το είχε προσέξει κανείς ή εμένα μου είχε ξεφύγει;

 

Κουραγιο με τον οδηγο! Που ειναι το προγραμμα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

To είχε η 2.3. Για την 4.0 δεν το έχω κοιτάξει ακόμα γιατί το Neo μου φοράει καινούρια ρομ, του κάνω root, κάνω δυο τρεις δοκιμές και μετά πάλι flash. Τρεις μέρες αυτή τη δουλειά κανω για να γράψω τους οδηγούς!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

zxr εσυ που "μαγειρευεις",περναει το link2sd στην ICS απο τον οδηγο που ειχε κανει o lousou για το GB?

Το δοκιμασα αρκετες φορες αλλα τιποτα.

Ξερεις κατι?

Η εφαρμογη περναει αλλα δεν κανει το partition.

Προσπαθησα με το miniTool αλλα το Link2sd δεν το βλεπει για καποιο λογο.

Edited by stevekourou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...