Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hancent ρυθμισεις ψαξτο λιγο εκει ,και εγω πολυ ευχαριστημενος με το παγωτακι .η μονη ερωτηση τι γινετε με τα μυνηματα και με τους χαρακτηρες.

 

Μπα οχι φιλε μου, δεν ειναι απο εκει. Σαν bug ειναι. Καποιες φορες ανοιγει η οθονη ερχεται η ειδοποιηση κανονικα και καποιες αλλες τιποτα ουτε λεντ ουτε ανοιγμα οθονης ουτε ειδοποιηση στην μπαρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

αν δεν μας αρεσει ι αναβαθμιση σε 4.0.3 πως το κανουμε downgrade σε 2.3 παλι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μας αρεσει ι αναβαθμιση σε 4.0.3 πως το κανουμε downgrade σε 2.3 παλι?

 

εχει αναφερθει σε λιγες σελιδες πισω;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τη βοηθεια σας.

επειδη σπιτι δεν εχω wifi, πηγα στο σπιτι της κοπελας μου κ περασα καποιες εφαρμογες.

 

1. τις εφαρμογες αυτες, τις μετεφερα στην καρτα μνημης. μπαινοντας ομως στον explorer, δεν τις βρισκω. ουτε οταν συνδεω το κινητο με το pc μου τις βλεπω μεσα στην καρτα. απο τις ρυθμισεις των εφαρμογων, τις μετακινησα στην καρτα. καμια βοηθεια?

 

2. συνδεσα με το καλωδιο το κινητο με το pc. μπηκα στο google play κ πηγα να κανω εγκατασταση μια εφαρμογη στο κινητο. συνδεθηκα κανονικα με το λογαριασμο που εχω κανει, επιλεγω εγκατασταση και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι θα γινει συντομα ληψη της εφαρογης στο κινητο μου. πως την περναω?

 

3. στις ρυθμισεις στις εφαρμογες που εκταλουνται, εχει παρα πολλες. πειραζει να τις σβυσω ολες?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

για επιστροφη στην 2,3,4 αν οχι με τον οδηγο που αναφερετε ποιο πανω τοτε πας σε ενα service sony και γινετε προς το παρων τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και μια βδομαδα φοραω ics .. Nα παραθεσω και γω με την σειρα μου την αποψη μου .. Τωρα τρεχω με την ελληνικη ..

Το κινητο πεταει .. Ειμαι ροοτ και εχω cmw..

 

Λοιπον εχω περασει τα tweaks που αναφερει ο tolios32 πιο πανω στην υπογραφη του ( http://www.multiupload.nl/J8DNGP4VBP ) .

 

Επισης εχω apex launcher . Στην αρχη ειχα παρατηρησει κατι κολληματα στο scrolling. Κατα τυχη εβγαλα απο τις επιλογες του apex την εμφανιση φοντου. Πλεον για φοντο εχει μια μαυρη εικονα και πεταει στο scrolling ..

 

Οσο αφορα την ραμ εχω δει μεγαλη βελτιωση . Εχω πανω απο 120 mb συνεχως.. Εδω κατεβασα την εφαρμογη auto killer memory optimizer και διπλασιασα τους αριθμους που εχει προεπιλογη .. ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rs.autokiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ycy5hdXRva2lsbGVyIl0.)

 

Για την μπαταρια δεν παρατηρησα μεγαλη διαφορα εκτος του οτι το "λειτουργικο συστημα" καταναλωνει πιο πολυ απ οτι στην gb ..

 

Γενικοτερα ειμαι υπερευχαριστημενος με το παγωτο ειναι πανεμορφο και λειτουργικοτατο .. Ενα αρνητικο εχω , με το handcent sms καποιες φορες οταν ερχεται μηνυμα δεν χτυπαει ουτε αναβει η οθονη και ανοιγω κατα τυχη την εφαρμογη και βλεπω οτι εχν νεο sms..Αν γνωριζει για αυτο κανεις ας μου πεις :)

 

 

 

Edit: Αρκετοι αναφερουν για κολλημα στις κλησεις. Εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη επαφες , ανοιγει πιο γρηγορα και στην ουσια σε πεταει σε διαφορετικο παραθυρο απ οτι οι κλησεις που σε βγαζει στο dialer

 

Τα tweaks πως τα περασες; Με CWM; Τα περασες και τα 3; Τι κανει το καθε ενα;

Link to comment
Share on other sites

για επιστροφη στην 2,3,4 αν οχι με τον οδηγο που αναφερετε ποιο πανω τοτε πας σε ενα service sony και γινετε προς το παρων τουλαχιστον

 

τι εννοεις service sony ??? αν εννοεις τα pccompanion και sus δεν γινεται τα δοκιμασα. εξηγησε μου γιατι εχω κολλησει

 

τα κανω ολα οπως τα λεει αλλα τιποτα μου βγαζει αυτο το μηνυμα - please wait. phone will reboot

26/023/2012 22:23:08 - info- for flashtool, unknown sources and debugging must be checked in phone settings

26/023/2012 22:23:09 - info- device connected in flash mode

 

και δεν κανει τιποτα αλλο μετα, ουτε η μπαρα κουνιεται ουτε το κινητο αναβει, και αν παω να το αναψω κανει bootloop συνεχεια μεχρι να βγαλω την μπαταρια..

 

ξερει κανεις τιποτα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις service sony ??? αν εννοεις τα pccompanion και sus δεν γινεται τα δοκιμασα. εξηγησε μου γιατι εχω κολλησει

 

σε ενα καταστημα sony (ericsson) για να στο (αναβαθμησουν)

Edited by LAMPROSXARA
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαι root στην ICS αλλα εχω την εντυπωση οτι η φωτεινοτητα δεν εχει μεγαλη ενταση, πρεπει να κανω κατι αλλο εκτος απο το να γινω root και να φωτιζει πολυ η οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαι root στην ICS αλλα εχω την εντυπωση οτι η φωτεινοτητα δεν εχει μεγαλη ενταση, πρεπει να κανω κατι αλλο εκτος απο το να γινω root και να φωτιζει πολυ η οθονη?

 

Ε, λογικό δεν είναι πως πρέπει να κάνεις κάτι ακόμη; LOL.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatcyl.android.Disable_Auto_Brightness&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYXRjeWwuYW5kcm9pZC5EaXNhYmxlX0F1dG9fQnJpZ2h0bmVzcyJd

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

τα κανω ολα οπως τα λεει αλλα τιποτα μου βγαζει αυτο το μηνυμα - please wait. phone will reboot

26/023/2012 22:23:08 - info- for flashtool, unknown sources and debugging must be checked in phone settings

26/023/2012 22:23:09 - info- device connected in flash mode

 

και δεν κανει τιποτα αλλο μετα, ουτε η μπαρα κουνιεται ουτε το κινητο αναβει, και αν παω να το αναψω κανει bootloop συνεχεια μεχρι να βγαλω την μπαταρια..

 

ξερει κανεις τιποτα?

 

τη να πω φιλε μου,γυρισα οπως ειπα πιο πριν το δικο μου και της κοπελιας απο Ics σε 2.3.4 και ολα ενταξει

το μονο που δεν ξερω πως σβηνει ειναι η ενδειξη οτι υπαρχει αναβαθμηση συστηματος(ics)που βγαζει πανω αριστερα

ξερει κανεις:!:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

τη να πω φιλε μου,γυρισα οπως ειπα πιο πριν το δικο μου και της κοπελιας απο Ics σε 2.3.4 και ολα ενταξει

το μονο που δεν ξερω πως σβηνει ειναι η ενδειξη οτι υπαρχει αναβαθμηση συστηματος(ics)που βγαζει πανω αριστερα

ξερει κανεις:!:

 

ρε φιλε μπορεις να γραψεις αναλυτικα τι ακριβως εκανες σε παρακαλω? ή εδω ή σε pm σε παρακαλαω. εχω φαει ολη μερα με το @@κινητο! τι εκανες στο κινητο και στο προγραμμα? χρησιμοποιησες το ιδιο προγραμμα το flashtool?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μπορεις να γραψεις αναλυτικα τι ακριβως εκανες σε παρακαλω? ή εδω ή σε pm σε παρακαλαω. εχω φαει ολη μερα με το @@κινητο! τι εκανες στο κινητο και στο προγραμμα? χρησιμοποιησες το ιδιο προγραμμα το flashtool?

 

αυτα που εχει εδω εβαλα τιποτα διαφορετικο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551

αυτο το Flashtool

http://androxyde.github.com/Flashtool/

και αυτο

4.0.2.A.0.42

http://sourceforge.net/projects/seandroid/files/xperianeov/Firmwares/Ne0V_4.0.2.A.0.42.rar/download

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

 

Σε υχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαζα την 4.0.2.A.0.62 αυτη που εβαλες εσυ 4.0.2.A.0.42 ειναι αλλη δηλαδη? πριν 2 βδομαδες που το πηρα το κινητο αυτο εγραφε παντως 4.0.2.A.0.62 και 2.3.4.
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαζα την 4.0.2.A.0.62 αυτη που εβαλες εσυ 4.0.2.A.0.42 ειναι αλλη δηλαδη? πριν 2 βδομαδες που το πηρα το κινητο αυτο εγραφε παντως 4.0.2.A.0.62 και 2.3.4.

 

ειναι η προιγουμενη(και εγω την 0.62 ειχα)καμια διαφορα δεν ειδα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

το removeapps στην πρωτη σελιδα λειτουργει σε ics? εχουμε τιποτα για 160 χαρακτηρες στα μηνυματα οπως στην 2.3 γιατι με handsent δεν συνεργαζεται με το live view..γενικα ειναι παρα πολυ καλη και σε εμενα προσωπικα δουλευουν ολα μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

ειναι η προιγουμενη(και εγω την 0.62 ειχα)καμια διαφορα δεν ειδα

 

οκ, μπορεις να μου πεις μηπως εκανες κατι εκτος απο τον οδηγο που εδωσες? μηπως μου ξεφευγει κατι κανω καποιο λαθος?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε πως σβηνουμε την ενδειξη οτι υπαρχει update σε ics που βγαζει πανω αριστερα(αν θελουμε να κρατησουμε την 2.3.4:worry:)

 

Εγώ που είμαι με 2.3.4 δεν έχω τίποτα αν και μπορεί να κάνω την αναβάθμιση σε καμία εβδομάδα ψάχνω να δω ακριβώς πως θα είναι ώστε να είμαι σίγουρος καθώς από εδώ δεν έχω πάρει πολλές απαντήσεις γιατί γίνεται χαμός

Εσύ θα πας στις εφαρμογές στο update center και θα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και μετά διακοπή

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εχει εδω εβαλα τιποτα διαφορετικο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551

αυτο το Flashtool

http://androxyde.github.com/Flashtool/

και αυτο

4.0.2.A.0.42

http://sourceforge.net/projects/seandroid/files/xperianeov/Firmwares/Ne0V_4.0.2.A.0.42.rar/download

 

vazos, μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ αν αυτό το 4.0.2.A.0.42 είναι η Ελληνική rom?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ICS Ελληνικη, είμαι root και έχω σβησει αρκετή σαβουρα απο μέσα. Τώρα όμως με τρώει να το κάνω πιο γρήγορο!:p

 

Καμια λύση για overclocking υπάρχει; Ή μονο με custom rom;

 

Επίσης ποια κάρτα προτείνετε στα 8GB για αγορά; Θέλω να πηγαίνει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ICS Ελληνικη, είμαι root και έχω σβησει αρκετή σαβουρα απο μέσα. Τώρα όμως με τρώει να το κάνω πιο γρήγορο!:p

 

Καμια λύση για overclocking υπάρχει; Ή μονο με custom rom;

 

Επίσης ποια κάρτα προτείνετε στα 8GB για αγορά; Θέλω να πηγαίνει σφαίρα.

 

Με ποιο προγραμμα αφαιρεσες προγραμματα?

Απο καρτα παρε μια class 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...