Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχες πριν ICS; Αν ναι προφανως και δεν ειναι η Ελληνικη! Για να μπει η ελληνικη, θα πρεπει να αλλαξεις καποια νουμερα στο drop.build! Αλλαζεις τα νουμερα που βρίσκονται εδω:

 

ro.semc.version.cust=.........

ro.semc.version.cust_revision=R2D

 

Οπου τελειτσες, το αντιστοιχο νουμερο το οποιο να φοραει την Ελληνικη GB!

Και εκει που γραφει με κοκκινα R2D εσενα θα γραφει (μαλλον) R6D και το αλλαζει με R2D!!!

 

Ας μας πει καποιος αν αλλαζει κατι η επισημη για μας ICS με αυτη που βγηκε για την σκανδιναβια!

 

αν βαλω την .42 του lousou76?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ro.semc.version.cust=.........

Οπου τελειτσες, το αντιστοιχο νουμερο το οποιο να φοραει την Ελληνικη GB!

 

που το βρισκουμε αυτο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

να δουμε της πρωτεσ εντυπωσεις και βλεπουμε

γιατη απο το εξωτερικο τα πρωτα μυνηματα δεν ητανε και τοσο καλα:whistle::worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο τηλ γιατι ενω μου βγαζει οτι υπαρχει ενημερωση μολις κανω τις διαδικασιες μου λεει οτι δεν υπαρχει ενημερωση να προσπαθησω αργοτερα. Σας το εχει βγαλει και εσας αυτο το pc companion?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς μας το βγάζει. Μαλλον έχει υπερφορτωθεί το δίκτυο. :lol:

Εγω έκανα 2-3 προσπάθειες και μου το βγάζει συνέχεια. Περάστε το εσεις με το καλό και θα το περάσω κι εγω μετά απο 2-3 μέρες. Δεν βιάζομαι για λίγες μέρες.

 

Οσοι το βάλετε δώστε εντυπώσεις.;)

Link to comment
Share on other sites

το ειδιό πρόβλημα κάνει και σε μένα ενώ ξεκινάει σωστά όταν κάνει την ενημερώσει στο τηλέφωνο ανοίγει ένα popup παραθυράκι και γραφή δεν υπάρχουνε νέες ενημερώσεις για το τηλέφωνο και μετά πρέπει να ανοίξεις το κινητό γιατί είναι κλειστό :O:O

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο τηλ γιατι ενω μου βγαζει οτι υπαρχει ενημερωση μολις κανω τις διαδικασιες μου λεει οτι δεν υπαρχει ενημερωση να προσπαθησω αργοτερα. Σας το εχει βγαλει και εσας αυτο το pc companion?

 

Σε πολλούς μας το βγάζει. Μαλλον έχει υπερφορτωθεί το δίκτυο. :lol:

Εγω έκανα 2-3 προσπάθειες και μου το βγάζει συνέχεια. Περάστε το εσεις με το καλό και θα το περάσω κι εγω μετά απο 2-3 μέρες. Δεν βιάζομαι για λίγες μέρες.

 

Οσοι το βάλετε δώστε εντυπώσεις.;)

Μάλλον γονάτισε ο server της Sony!! Ε, δεν είμαστε και λίγοι αυτόι πόυ έχουμε το Neo V...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γονάτισε ο server της Sony!! Ε, δεν είμαστε και λίγοι αυτόι πόυ έχουμε το Neo V...

 

και όχι μόνο είναι αλλα 2 μοντέλα http://talk.sonymobile.com/thread/35144?utm_source=Product%2Bblog&utm_medium=blog&utm_campaign=ics%2Bblogpost

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια ειχα παει να περασω κατι βιντεο την αλλη φορα και μου εβγαλαν τα windows 7 μονα τους να το μετατρεψουν για να το παιζει.το εκαναν δηλαδη 720p κτλ και επαιζε τζι τζι.αλλαξα καρτα μνημης και παω να το μεταφερω αλλα απλα μου λεει οτι ετσι οπως ειναι μπορει να μην παιζει.το κανει σε οτι λειτουργια και να εχω το usb. τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτήν την εκδοση που τραβαμε τώρα όλοι απο Ελλάδα, τραβανε και άλλες χώρες;

Πχ όλα τα Βαλκάνια;

Ρωτάω γιατι μου φαινεται ψιλοχλωμο να μπλοκάραμε μονοι μας τον σερβερ.

Μηπως η Σόνυ τα βγαζει σε πακέτα για γεωγραφικές περιοχές; Πως έβγαλε για τις Σκανδιναβικές πχ; Κατι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτήν την εκδοση που τραβαμε τώρα όλοι απο Ελλάδα, τραβανε και άλλες χώρες;

Πχ όλα τα Βαλκάνια;

Ρωτάω γιατι μου φαινεται ψιλοχλωμο να μπλοκάραμε μονοι μας τον σερβερ.

Μηπως η Σόνυ τα βγαζει σε πακέτα για γεωγραφικές περιοχές; Πως έβγαλε για τις Σκανδιναβικές πχ; Κατι τέτοιο...

Yeap!! Αν δεις εδώ http://talk.sonymobile.com/thread/35...ics%2Bblogpost θα δεις ότι έχει δωθεί για πάαααααρα πολλά SI η ενημέρωση σήμερα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μου έβγαλε και μένα την ενημέρωση για update.

Όμως σκαλώνω σε κάτι που δε βλέπω να έχετε σκαλώσει οι υπόλοιποι.

 

Μου λέει να απόσυνδέσω το USB και να κλείσω το κινητό για να το προετοιμάσω για αναβάθμιση.

Και μετά να πατήσω το πλήκτρο "επιστροφή" παρατεταμένα και ενώ συνδέω το USB.

To κάνω και δε γίνεται τίποτε. Γιατί;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μου έβγαλε και μένα την ενημέρωση για update.

Όμως σκαλώνω σε κάτι που δε βλέπω να έχετε σκαλώσει οι υπόλοιποι.

 

Μου λέει να απόσυνδέσω το USB και να κλείσω το κινητό για να το προετοιμάσω για αναβάθμιση.

Και μετά να πατήσω το πλήκτρο "επιστροφή" παρατεταμένα και ενώ συνδέω το USB.

To κάνω και δε γίνεται τίποτε. Γιατί;

 

το ειδιό κάνει και σε μένα, μην το κάνεις, μεγάλες πιθανότητες να σου σβήσει τα πάντα μετά από το τηλέφωνο.

 

εγώ νομίζω έχουνε κάνει λάθος τα filename και κατεβάζει αλλου κινητού και όταν πάει να το περάσει σκαλώνει

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έπρεπε να βγάζει κάτι στην οθόνη του κινητού για να σου δείξει ότι είναι σε φάση update;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν ξεκινάει να κατεβάζει το κλείνει από μόνο του το κινητό. μετά μου πετάει το "ξαναπροσπαθήστε αργότερα"
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έπρεπε να βγάζει κάτι στην οθόνη του κινητού για να σου δείξει ότι είναι σε φάση update;

 

ακριβώς αυτό είναι ότι δεν φτάνει στο στάδιο του update, κάνει επανεκκίνηση αλλα δεν μπαίνει σε flash mode, πάλι καλά γιατί αν έχουνε μπερδέψει τα fw 8α γινότανε λάσπη, μετά από το κλείσιμο αν πατήσεις το power το τηλέφωνο είναι όπως ήτανε πριν

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου ζήτησε να πατήσω τίποτα στο κινητό. μου είπε ότι το τηλέφωνο ενημερώθηκε και να το ανοίξω κανονικά...

το ανοίγω και βλέπω διαφορετική εισαγωγή, κάποιες αναβαθμίσεις. έγινε κανονικότατα!!!

Link to comment
Share on other sites

έτοιμο και πλέον στην αρχή εχει το λογοτυπο της Sony και οχι της Sony ericsson οπως πριν :P Θα γραψω εντυπωσεις στο site της υπογραφης μου και αργοτερα ισως και εδω :D Καλορίζικο το παγωτο :D:D
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μένα....

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...