Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις αρκει να πειστουν,αφου υπαρχει καμμενο pixel!

Aυριο πρωι πρωι θα τους ριξω μια επισκεψη...

 

ναι και μενα εκανε επανακινησεις και μολις πηγα να το κανω αλλαγη μπροστα στον πωλητη δεν εκανε και δεν μου το αλλαξε...λογικα το pixel θα φαινεται συνεχεια το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oτι και να κανω το pixel,φενεται...

απλα εκανε μπαμ οταν φορτωνα μια εφαρμογη που ειχε πολυ ασπρο

 

θα κατεβασω αυτην την εφαρμογη με τα pixel για να ειμαι καλυμμενος ομως,εκανα και unroot οπωτε δεν νομιζω να εχω προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια : )

Πηρα και εγω προχτες το τελευταίο Neo V στα καταστηματα της Κομοτηνης και αρχισα να το ψαχνω :P

Αλλα σημερα ανακαλυψα κατι περιεργο !

Περασα καποιες φωτογραφιες στο κινητο απο το παλιο μου 5530 ,και μετα καποια τραγουδια.

Το προβλημα ειναι οτι στα τραγουδια οταν παταω για να παιξουν ,στις λεπτομεριες τους (βασικα την ψωτογραφια του album) εμφανιζει την φωτογραφια που περασα πρωτα μεσο bluetooth στο κινητο !

Εχω ψαξει τα παντα για να δω πως αλλαζει αλλα τιποτα : /

Ξερει κανεις τι παιζει ?

 

Κανεις πανω στο θεμα ? Εχω διαγραψει την photo οπως ειπε ενας φιλος απο εδω αλλα τωρα εχει αλλη να εμφανιζει..ολα τα android το εχουν αυτο ?

Και αν περασω photo/mp3 απο το pc παλι ετσι θα ειναι ?

Ευχαριστω

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο market εδώ

 

Εκεί θα μπορείς να δεις μόνο τις εφαρμογές που απαιτούν δικαιώματα root, όπως για παράδειγμα το disable auto brightness.

 

Ωραιος λοιπον εκανα root το κινητο περασα τα σχετικα προγραμματα superuser τιτανιουμ και busybox και το disable auto brightness

και ειναι αλλο τηλ τωρα.

το εκανα πριν λιγη ωρα στο xperia mini μου και αυριο αν δε βαρεθω θα το κανω και στο neo v μου ειναι ευκολο και απλο σας ευχαριστω παιδες.:D

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαλάρωσα λίγο τη βίδα και πιέζοντας το πλαινό πλαστικό παράλληλα ξαναέσφιξα τη βίδα. Από τότε σταμάτησαν μια και καλή οι τριγμοί..!

 

οντως κανει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Κανεις πανω στο θεμα ? Εχω διαγραψει την photo οπως ειπε ενας φιλος απο εδω αλλα τωρα εχει αλλη να εμφανιζει..ολα τα android το εχουν αυτο ?

Και αν περασω photo/mp3 απο το pc παλι ετσι θα ειναι ?

Ευχαριστω

 

Αν κατάλαβα καλά, τα mp3 και οι φωτό σου είναι στον ίδιο φάκελο, μιας και τα έστειλες με bluetouth.

Κατέβασε έναν file manager -αν δεν το έχεις κάνει ήδη- (ο ASTRO είναι μια καλή επιλογή) και μετέφερε τις φωτό σου στον φάκελο DCIM.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, τα mp3 και οι φωτό σου είναι στον ίδιο φάκελο, μιας και τα έστειλες με bluetouth.

Κατέβασε έναν file manager -αν δεν το έχεις κάνει ήδη- (ο ASTRO είναι μια καλή επιλογή) και μετέφερε τις φωτό σου στον φάκελο DCIM.

 

Νομιζω ναι ειναι στον ιδιο :P

Αλλα επειδη ειμαι εντελως ασχετος με τετοια θεματα (πρωτο μου android ) απο που το κατεβαζω ? Αν εχεις ωρα δωσε μια βοηθεια :P

Ευχαριστω :happy:

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι ειναι στον ιδιο :P

Αλλα επειδη ειμαι εντελως ασχετος με τετοια θεματα (πρωτο μου android ) απο που το κατεβαζω ? Αν εχεις ωρα δωσε μια βοηθεια :P

Ευχαριστω :happy:

 

Όταν λέμε "κατέβασε" στο Android, κατά 99,9% εννοούμε το Market (η εφαρμογή που υπάρχει στο κινητό σου).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε "κατέβασε" στο Android, κατά 99,9% εννοούμε το Market (η εφαρμογή που υπάρχει στο κινητό σου).

 

Αα να σε καλα παω να ψαξω :P

 

Edit: γίνετε να κατεβασω πραγματα απο το μαρκετ απο το pc ενω εχω συνδεμενο το κινητο ?

Edited by XristosKom

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καποιος ειδικος ξερει αν ξεκλειδωσουμε τον bootloader θα μπορουμε να κανουμε τα updates?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποια καλή εφαρμογή που να απελευθερώνει mb στην ram??

 

RAM manager

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μπερδευτεί με το τι μπορώ να διαγράψω μέσω του titanium back up και τι οχι.

Βοηθήστε λιγάκι ακόμα όποιος ξέρει μη τυχόν διαγράψω τίποτα ζωτικής σημασίας...:rolleyes:

 

Διέγραψα το πληκτρολόγιο κινεζικών.

 

1.Θέλω διαγράψω και το facebook που τρέχει μόνο του,ποιο από τα παρακάτω είναι ?

Facebook Extension2.0.13

CalendarSync 2.0.A.0.4

Μουσικη και βιντεο φιλων(εχει ενα μικροεικονιδιο fb)

Ρυθμιση Facebook 2.0.A.0.2

Facebook 1.8.1

SEMC Facsbook proxy

2.Εργαλειοθηκη sim 2.3.4 είναι κατι σαν το καποτε vodafone live με χρήσιμες πληροφορίες τηλεφωνά ringtones και τα λοιπά (και που χρεώνει μέσω sim ?) ?

3.Αυτα τι δουλεια κανουν ?

Να τα στείλω ?

Woody 1.0

Sakura

4.Aυτα δεν τα χρησιμοποιώ μπορώ να τα σβήσω ?

Anthalservice 2.3.4

Ant Wireless state notifier 1.0.1

Ant radio servise 2.2.1

Τα Ψηφιακά ρολόγια 1.0 και 2.0.6

Widjet καρου 1.0

 

Και τελος πως γινετε οι εφαρμογές που κατεβάζω απο το market να μην εγκαθιστουνται αυτόματα αλλά να αποθηκεύονται απλώς ?

 

Οτι γραφει facebook και ΔΕΝ εχει μπροστα τo σημα android το εχω σβησει.

Εχω διαγραψει πολλες εφαρμογες εργοστασιακες που μπροστα ΔΕΝ εχουν το σημα android και δουλευει ρολοι

Γιατι δεν δουλευεις με το autostart που απλα απενεροποιεις επιλεκτικα τι δεν θες να ξεκιναει.........

Εχω φτασει σταθερα ελευθερη μνημη 127MB.....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αα να σε καλα παω να ψαξω :P

 

Edit: γίνετε να κατεβασω πραγματα απο το μαρκετ απο το pc ενω εχω συνδεμενο το κινητο ?

 

Οταν μπεις στο μαρκετ απο το pc σου συνδεσου με το λογαριασμο που εχεις και στο τηλεφωνο

Δεν χρειαζεται καλωδιο,θα τα βρεις στο τηλ. σου ολα

 

Παιδια,βαλτε το airDoid απο το μαρκετ και ξεχαστε τα καλωδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνφορουμιτες :D

λοιπον αν δεν το βρω το κινητακι και αυριο σε καποιο καταστημα θα το παραγκειλω απο ιντερνετ.

αλλα να το παραγκειλω απο το πλαισιο η απο βοντα?Απο που θα ερθει πιο γρηγορα?

Επισης βλεπω στις σελιδες τους εχουν περασμενο μονο το μπλε, το ασπρο γιοκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συνφορουμιτες :D

λοιπον αν δεν το βρω το κινητακι και αυριο σε καποιο καταστημα θα το παραγκειλω απο ιντερνετ.

αλλα να το παραγκειλω απο το πλαισιο η απο βοντα?Απο που θα ερθει πιο γρηγορα?

Επισης βλεπω στις σελιδες τους εχουν περασμενο μονο το μπλε, το ασπρο γιοκ?

 

Απο voda παρτο. Την επόμενη μέρα θα ναι σπίτι σου:)

Το μαύρο είναι πολύ όμορφο και απ ότι βλέπω τώρα δεν έχει το λευκό σε απόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο voda παρτο. Την επόμενη μέρα θα ναι σπίτι σου:)

Το μαύρο είναι πολύ όμορφο και απ ότι βλέπω τώρα δεν έχει το λευκό σε απόθεμα.

 

Toσο γρηγορα και γιατι στα καταστηματα λενε για ελειψη?

Δεν αντιλεγω οτι το σκουρο ειναι ομορφο, αλλα το ασπρο ειναι πραγματικα πανεμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Toσο γρηγορα και γιατι στα καταστηματα λενε για ελειψη?

Δεν αντιλεγω οτι το σκουρο ειναι ομορφο, αλλα το ασπρο ειναι πραγματικα πανεμορφο.

 

Δεν ξερω ρε συ.

Την μέρα που το παρήγγηλα εγω πήγα σε 2 καταστήματα (στην επαρχία) και μου παν ότι το δίνουν μόνο με επιδότηση ή νέα σύνδεση. Το παρήγγειλα το απόγευμα μέσω vodafone.gr και την άλλη μέρα το πρωί ήρθε με speedex. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εδω, σε δυο καταστηματα μου ειπαν πως δεν υπαρχει ουτε για δειγμα (ουτε καν ασπρο, εγω ηθελα το μπλε). Δοκιμαζω την τυχη μου μεσω του eshop (Vodafone.gr) και μετα απο 2 μερες ηταν στο σπιτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το κινιτο πριν 2 μερες και εχω το εξης προβλημα..

Παρα πολυ συχνα (μπορει κ καθε ωρα) με βγαζει απο το σημα και δεν με ξαναβαζει αν δεν κανω επαννεκινηση!! οταν γινεται αυτο εμφανιζει ενα κιτρινο τριγωνακι πανω... (ειμαι ψιλοασχετος απο smartphone) Γνωριζει κανεις τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κατεβάζω εφαρμογές και παιχνίδια από το market, χωρίς όμως να με χρεώνει η cosmote;

Η επιλογή (κίνηση δεδομένων ενεργή) πιθανών και μάλλον σίγουρο μου τρωει 1 ευρώ την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα,για αντικατασταση του κινητου επειδη εχει προβλημα πρεπει να παω απαραιτητα απο το καταστημα που το αγορασα ή μπορω να παω σε οποιοδηποτε. (vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κατεβάζω εφαρμογές και παιχνίδια από το market, χωρίς όμως να με χρεώνει η cosmote;

Η επιλογή (κίνηση δεδομένων ενεργή) πιθανών και μάλλον σίγουρο μου τρωει 1 ευρώ την ημέρα.

 

Τοτε γιατι δεν απενεργοποιεις την κινηση δεδομενων;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κατεβάζω εφαρμογές και παιχνίδια από το market, χωρίς όμως να με χρεώνει η cosmote;

Η επιλογή (κίνηση δεδομένων ενεργή) πιθανών και μάλλον σίγουρο μου τρωει 1 ευρώ την ημέρα.

 

Η χρεωση γινεται γιατι υπαρχει χρηση του δικτιου κιν. τηλεφωνιας (ειτε GSM ειτε 3G) για κατεβασμα δεδομενων. Δεν εχει να κανει με το Market...

 

Κατι ακομα,για αντικατασταση του κινητου επειδη εχει προβλημα πρεπει να παω απαραιτητα απο το καταστημα που το αγορασα ή μπορω να παω σε οποιοδηποτε. (vodafone)

 

Σε οποιοδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...