Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω επειγοντως μια βοηθεια. αυτες τις μερες το κινητο οταν παω να το συνδεσω με wifi μου γραφει σαρωση και αποσυνδεθηκε. αυτο γινεται ενω υπαρχουν διαθεσιμα δικτυα τα οποια λειτουργουν κανονικα γιατι εχω συνδεδεμενο και λαπτοπ. σημερα δεν μπορει να συνδεθει καθολου. του εχω κανει επανεκκινηση και στο μοντεμ το ιδιο και παλι... :( τι μπορω να κανω?

 

κλεισε μια το μοντεμ και ξανα ανοιξε το

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

giothesuper ευχαριστω για τη βοηθεια.

Δε μου λετε στον καιρο στην εφαρμογη πως θα αλλαξω την ωρα ;; εβαλα αθηνα και μου βγαζει στις 3 το μεσημερι 5 βαθμους ενω το βραδυ στις 2 14 βαθμους δλδ μου δειχνει τη μεσημεριανη θερμοκρασια τα ξημερωματα και αναποδο

Μου βγαζει ενημερωσεις για το φβ,το τουιτερ και τους χαρτες αλλα τα σχολια που γραφουν απο κατω για αργη λειτουργια με κανουν να τα απορριπτω

Μου ειπαν να το καθαριζω με 1 στεγνο πανακι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου. Και η ερώτηση βασικά είναι, από που να αρχίσω;

 

Είχα το galaxy3 εδώ και ένα χρόνο και ανακάλυψα όλη αυτή τη φάση των mods, user upgrades, official upgrades, και δε συμμαζεύετε και γενικά ισχύει ότι δεν υπάρχει one size fits all. Μήπως υπάρχει κάποιο post σε αυτές τις 500 σελίδες του thread που να κάνει μια ανασκόπηση τι υπάρχει officially από ericsson για το neo V, και τι από users για να προχωρήσω στο upgrade πριν αρχίσω να στήνω το κινητό; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... πάλι φασαρίες θα έχουμε!!!

 

Κοιτα, σε σοβαρα κρατη, ειναι απλη διαδικασια. Τωρα στην Ελλαδα... ειναι οντως μπλεξιμο*

 

*εκτος απο εξαιρεσεις. για παραδειγμα το media markt. σε θεματα d.o.a ειναι τυπικοτατοι : )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, σε σοβαρα κρατη, ειναι απλη διαδικασια. Τωρα στην Ελλαδα... ειναι οντως μπλεξιμο*

 

*εκτος απο εξαιρεσεις. για παραδειγμα το media markt. σε θεματα d.o.a ειναι τυπικοτατοι : )

 

σε πληροφορω οτι η LG δυο φορες με ανακαλεσε κινητο την πρωτη φορα το επεστρεψα απο το καταστημα που το αγορασα και πηρα ενα αλλο lg γιατι με αρεσε οχι γιατι με υποχρεωσαν και ηταν στα ιδια λεφτα με το πρωτο οποτε ισα βαρκα ισα πανια και την δευτερη μετα μαλιστα απο ενα χρονο και κατι μου το ανακαλεσε το ξαναγυρισα στο καταστημα και απαιτησα και πηρα τα λεφτα μου πισω μεχρι τελευταιας δεκαρας και ετσι πηρα το neo v και μαλιστα επειδη το δευτερο κινητο ειχε ξαναβγαλει μια βλαβη παλαιοτερα το εστειλα φουλ ρουταρισμενο και ουτε καν το κοιταξαν για να πατησουν στο θεμα της εγγυησης

και το ανακαλεσαν χωρις να τους πιεσω χωρις καν να ξερω απλα με πηραν τηλεφωνο απο το σερβις και μου το ανακοινωσαν χωρις ταλαιπωρια χωρις καν να ιδρωσω

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχουν εξαιρεσεις (οπως αλλωστε ανεφερα και εγω)

 

αλλα, ο κανονας ειναι ... "ου μπλεξεις" με σερβις στην Ελλαδα.

ιδιαιτερα δε , οταν προκειται και για αντικατασταση συσκευης...οουυυυ... εκει ειναι που τρελενονται λες και τους πατας τον καλο

 

παρ'οτι το δικαιουσαι (βασει doa)

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εχω αρκετα κρασαρισματα στην εφαρμογη fb ιδιαιτερα οταν παω να μοιραστω φωτο η να γραψω κατι στο statua μου, εχει κανεις τετοια προβληματα?

 

παρεπιπτοντος μπειτε με browser στο fb κ τσεκαρετε τις δυνατοτητες του mobile page. ριναι πολυ καλυτερη απ την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Αγορασα στην κοπελα μου εδω κ 3 βδομαδες το εν λογω κινητο...

Δεν ειχα ιδεα απο τον χωρο του android (χρηστης-κατοχος iphone εδω κ 3 χρονια)...

Το κινητο για τα χαρακτηριστικα-τιμη του ειναι ΑΨΟΓΟ!!!!

Τωρα απο προβληματα...διαβαζω αρκετους χρηστες που εχουν αρκετα...της κοπελας μου κανενα...

Η λυση απλη...ΒΑΛΤΕ 5-10 ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ αυτες που θελετε πραγματικα οχι οτιδηποτε σαβουρα-βλακεια κυκλοφορει στο market...

Facebook , hotmail, εναν task manager εναν uninstaller (δεν της εχω βαλει file manager γυναικα ειναι χεχε) shazam μερικα παιχνιδια και εναν browser....oλα δουλευουν ρολοι...

Σιγουρα το θεμα με τον φωτισμο της οθονης ειναι ενα μεγαλο λαθος της Sony αλλα για μενα μεχρι στιγμης για μια συσκευη 200ευρω ειναι τιποτα...κ αν σκεφτεις οτι ειναι θεμα software κ οχι hardware...

Ελπιζω με την ICS να γινουν αρκετες βελτιωσεις κ να εχουμε ενα κινητο απροβληματιστο!!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσαν τα παιδια που εφτιαξαν τους οδηγους να φτιαξουν αλλον εναν για το πως να περασουμε ICS beta..

Δεν αξίζει φίλε μου. Σε ένα μήνα θα έχουμε ICS επίσημα.

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι με το market μετά την αναβάθμιση . Βέβαια έχει γίνει google play αλλά και πάλι δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές.

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου. Και η ερώτηση βασικά είναι, από που να αρχίσω;

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Σιγουρα το θεμα με τον φωτισμο της οθονης ειναι ενα μεγαλο λαθος της Sony αλλα για μενα μεχρι στιγμης για μια συσκευη 200ευρω ειναι τιποτα...κ αν σκεφτεις οτι ειναι θεμα software κ οχι hardware...

Ελπιζω με την ICS να γινουν αρκετες βελτιωσεις κ να εχουμε ενα κινητο απροβληματιστο!!!!

Δεν θα το χορταίναμε μπαταρία μετά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο ενα site που διαβασα παμε για Μαιο...

 

Α ωραία...

Έτσι κ αλλιώς εγώ δε καίγομαι ακόμα για ics εκτός κ αν λυθεί το θέμα με τις φώτο

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ,

πως μπορούμε να συνδέσουμε ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι;

Υπάρχει κάποιος-κάποια που να το έχει κάνει και να δουλεύει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα,πηρα backup με το cwm και μετα εσβησα το προηγουμενο που ειχα παρει και πηγα στις επαφες μου και καποιες δεν εμφανιζονται ενω στις κλησεις φαινονται κανονικα,αν κανω αναζητηση δεν τις βρισκει και πλεον δε μπορω να παρω backup τις επαφες...Τι λετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ,

πως μπορούμε να συνδέσουμε ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι;

Υπάρχει κάποιος-κάποια που να το έχει κάνει και να δουλεύει;

 

http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/livedock-multimedia-station/

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ,

πως μπορούμε να συνδέσουμε ασύρματο πληκτρολόγιο-ποντίκι;

Υπάρχει κάποιος-κάποια που να το έχει κάνει και να δουλεύει;

 

Λογικά αμα έχεις ένα set πληκτρολόγιο και ποντίκι με πομποδέκτη Logitech Unifing και ένα καλώδιο Nokia CA-157 ή οποιοδήποτε που να ταιριάζει στο Neo V με έξοδο female usb θα σου παίξει, δες την εικόνα

 

http://i.imgur.com/7rLxF.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω δει αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα. . . :o

 

Φίλε romane το καλώδιο αυτό είναι που περιέχει η συσκευασία του Ν8 ?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κλειδώνεται την οθόνη κάνει το εφέ που κλίνει σαν παλιά τηλεόραση; Εμένα δεν το κάνει:(
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κλειδώνεται την οθόνη κάνει το εφέ που κλίνει σαν παλιά τηλεόραση; Εμένα δεν το κάνει
Έχεις κάνει αναβάθμιση, για αυτό. Βάλε το Screen Off and Lock
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά όσον αφορά την "ασφάλεια" και την ακτινοβολία που δεχόμαστε ανάμεσα στα 2 δίκτυα GSM & WCDMA?

 

Δηλαδή, τα επίπεδα ακτινοβολίας και στα 2 είναι το ίδιο, ή σε κάποιο "ρουφάμε" περισσότερη;;;

Link to comment
Share on other sites

Η μέγιστη εκπεμπόμενη ακτινοβολία είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων. Ένας από αυτούς είναι και η κάλυψη. Όσο πιο πολλές κεραίες τόσο λιγότερη ακτινοβολία. Το 3G δεν έχει παντού σταθερή και επαρκή κάλυψη με αποτέλεσμα το κινητό να χάνει το σήμα και να προσπαθεί να επικοινωνήσει με τις κεραίες εκπέμποντας με μεγαλύτερη ισχύ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω πόσοι το ξέρετε, αν στην κεντρική οθόνη κάνετε με τα δυο δάχτυλα γρήγορα την κίνηση σα να κάνετε zoom out μια φωτό, τότε όλα τα widgets και των 5 οθονών μαζεύονται σε μια. Κάτι σαν άμεση πρόσβαση σε όλα τα widgets
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, έφτιαξα έναν mini οδηγό για το πως μπορείτε να περάσετε custom boot animation στο κινητό σας (NEO V).

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...