Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την ακρίβεια την παραγγελία την έκανε ο γαμπρός μου στο ebay φίλε μου...θα έρθει από Αγγλία με κόστος γύρω στα 18€. Θα μου φέρει και ενα minihdmi to hdmi για να βλέπω τις ψευδο3d φωτογραφίες στην 3dtv!

 

Έχεις καταφέρει να τραβήξεις 3d φωτογραφίες? Εμένα μια μου βγάζει ότι το πάω γρήγορα, μια αργά:p

 

Να ρωτήσω μήπως και ξέρει κάποιος, πως μπορούμε να μεταφέρουμε οποιαδήποτε εφαρμογή στην κάρτα SD (εκτός από διάφορες custom rom που έχουν προεγκατεστημένες τέτοιου τύπου εφαρμογές-scripts όπως app2sdx).

 

Έχω διαβάσει αυτό

http://muffinresearch.co.uk/archives/2011/02/02/android-force-moving-apps-to-an-sd-card/

αλλά έχει αναφερθεί ότι επηρεάζεται η απόκριση. Όποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα, ας μας δώσει τα φώτα του.

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το 12% κλησεων, αντιστοιχει σε 42+ λεπτα συνολικης διαρκειας. "disable auto brightness" always ON. Tι αλλο να ζητησει καποιος...

 

Ωραίος!!τι ρυθμίσεις έχεις στο juicedefender;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά καλή-φτηνή καρτούλα 16gb class 10 έχει βρεί κανένας??

 

Ρίξε μια ματιά εδώ - εχει πολλές!

Από το Jersey (UK), με ταχυδρομικά 2 ευρώ - σε μια βδομάδα είναι σπίτι σου

 

Να διαβάσεις στα σχόλια - υπάρχουν μερικές class 6 που φτάνουν (σχεδόν) σε ταχύτητες τις class 10

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!τι ρυθμίσεις έχεις στο juicedefender;

 

Μια που το "κατεβασα" και μια που το ενεργοποιησα. "Enabled" και "Balanced" profile (την ρυθμιση που προτεινει μονο του). Τhat's all.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ - εχει πολλές!

Από το Jersey (UK), με ταχυδρομικά 2 ευρώ - σε μια βδομάδα είναι σπίτι σου

 

Να διαβάσεις στα σχόλια - υπάρχουν μερικές class 6 που φτάνουν (σχεδόν) σε ταχύτητες τις class 10

 

αυτό μπορώ να το πω και γω αγόρασα μία trandenc class 16gb και άνετα θα μπορούσα να πω πως είναι 10Class

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το avast? το ξέρω ότι δεν χρειάζεται καν antivirous αλλά οι πολύ καλές κριτικές του με βάζουν σε σκέψη...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταφέρει να τραβήξεις 3d φωτογραφίες? Εμένα μια μου βγάζει ότι το πάω γρήγορα, μια αργά:p

 

Να ρωτήσω μήπως και ξέρει κάποιος, πως μπορούμε να μεταφέρουμε οποιαδήποτε εφαρμογή στην κάρτα SD (εκτός από διάφορες custom rom που έχουν προεγκατεστημένες τέτοιου τύπου εφαρμογές-scripts όπως app2sdx).

 

Έχω διαβάσει αυτό

http://muffinresearch.co.uk/archives/2011/02/02/android-force-moving-apps-to-an-sd-card/

αλλά έχει αναφερθεί ότι επηρεάζεται η απόκριση. Όποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα, ας μας δώσει τα φώτα του.

ν ασου πω την αλήθεια δεν το έχω επιχειρήσει ακόμα διότι θέλω να το κάνω όταν πάρω το hdmi καλώδιο....εντυπώσεις λοιπόν τότε!
Link to comment
Share on other sites

ναι με αυτο το εικονιδιο καταλαβαινεις οτι εγινες rooted.

ο astro δεν χρειαζεται ρουτ για να δουλεψει.το tb χρειαζεται.

οταν λες κομπλε;

 

κομπλε θελω να πω αν ειμαι root κι ετσι μπορω να χρεισιμοποιησω το κινητο μου 100% που λεμε! οποτε εγω ειμαι root κι εχω κι το titanium κι εχω κανει κι αναβαθμιση σε 0.62 ενω πιο πριν ημουν root απο την 0.42! ωραια:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Neo V εδώ και ενα μήνα περίπου.

Κανένα προβλημα με επανεκινησεις ή αλλου ειδους προβλημα. Του εχω κανει και root ,του εβαλα και μια 8αρα καρτα sd .Το κινητο φυσάει σε σχεση με το παλιο μου Blade.

Μία απορια μονο . Αναρωτιωμουν αν το Link2sd δουλευει σε αυτο το κινητο; Καθοτι το χρησιμοποιουσα κατα κορον στο rooted Blade μου σε οτι ROM ειχα και με ειχε πραγματικα σωσει οσον αφορα την μικρη εσωτερικη μνημη.Υπαρχει καποιος στο φορουμ που να το εχει επιχειρήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Neo V εδώ και ενα μήνα περίπου.

Κανένα προβλημα με επανεκινησεις ή αλλου ειδους προβλημα. Του εχω κανει και root ,του εβαλα και μια 8αρα καρτα sd .Το κινητο φυσάει σε σχεση με το παλιο μου Blade.

Μία απορια μονο . Αναρωτιωμουν αν το Link2sd δουλευει σε αυτο το κινητο; Καθοτι το χρησιμοποιουσα κατα κορον στο rooted Blade μου σε οτι ROM ειχα και με ειχε πραγματικα σωσει οσον αφορα την μικρη εσωτερικη μνημη.Υπαρχει καποιος στο φορουμ που να το εχει επιχειρήσει;

 

Δεν σου χρειάζεται γιατί τρέχεις android 2.3 και υποστηρίζει το λειτουργικό απο μόνο του τη μεταφορά εφαρμογών στην sd

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου χρειάζεται γιατί τρέχεις android 2.3 και υποστηρίζει το λειτουργικό απο μόνο του τη μεταφορά εφαρμογών στην sd

Thanks φιλε. Απλα ειχα την αισθηση οτι με link2sd γλιτωνω περισσοτερο χωρο στην εσωτερικη μνημη απο οτι με τη μανισια μεταφορα στο .secure_android.

Ισως και να κανω λαθος .

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε. Απλα ειχα την αισθηση οτι με link2sd γλιτωνω περισσοτερο χωρο στην εσωτερικη μνημη απο οτι με τη μανισια μεταφορα στο .secure_android.

Ισως και να κανω λαθος .

 

Σίγουρα μένουν πίσω κάποια πράγματα, αλλά δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό. Αν φτάσεις να έχεις τόσες πολλές εφαρμογές που δεν χωράει το κινητό, δοκίμασε να το βάλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει μια πιο καινούργια version (v.4.0) για root στο site των xda. Δεν ξέρω όμως αν περιλαμβάνει το τελευταίο update .62.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει μια πιο καινούργια version (v.4.0) για root στο site των xda. Δεν ξέρω όμως αν περιλαμβάνει το τελευταίο update .62.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

Δεν το περιλαμβάνει, έχει δοκιμαστεί από αρκετούς χρήστες... Δυστυχώς αναμένουμε..!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περιλαμβάνει, έχει δοκιμαστεί από αρκετούς χρήστες... Δυστυχώς αναμένουμε..!

 

Το φαντάστηκα..:O. Αντε να δούμε!...:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι σβηνει η οθονη του κινητου απο το default dialer μετα απο κλησεις?

εχω βαλει στις ρυθμισεις να σβηνει η οθονη μετα απο 10 λεπτα και οντως ετσι γινεται εκτος απο τον dialer!:worry:

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..κανοντας μια βολτα στο android market βρηκα το SPB Shell 3D...το εχει βαλει κανεις στο κινητο αυτο?και αν ναι εχει δημιουργησει προβληματα?ειναι και τα 10 ευρω που εχει...ξερει κανεις αν το βαλουμε και για οποιοδηποτε λογο θελουμε να το απεγκαταστησουμε δημιουργει προβλημα στην λειτουργια του κινητου?παντως απο το βιντεο φαινεται ωραιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Neo V εδώ και ενα μήνα περίπου.

Κανένα προβλημα με επανεκινησεις ή αλλου ειδους προβλημα. Του εχω κανει και root ,του εβαλα και μια 8αρα καρτα sd .Το κινητο φυσάει σε σχεση με το παλιο μου Blade.

Μία απορια μονο . Αναρωτιωμουν αν το Link2sd δουλευει σε αυτο το κινητο; Καθοτι το χρησιμοποιουσα κατα κορον στο rooted Blade μου σε οτι ROM ειχα και με ειχε πραγματικα σωσει οσον αφορα την μικρη εσωτερικη μνημη.Υπαρχει καποιος στο φορουμ που να το εχει επιχειρήσει;

 

Δουλεύει αρκεί φυσικά να είσαι root και να έχεις partition στην sd.

Αξίζει το κόπο αν έχεις μία καλή γρήγορη sd και έχεις γεμίσει φυσικά την εσωτερική.

Αν δε το έχεις περασμένο το λειτουργικό απο μόνο του αποφασίζει και περνάει κάποιες στην sd θές δε θές.

Εγώ έχω περάσει το Move2sdEnabler και έχω ορίσει default install location την Internal.

Όταν γεμίσει με το Linksd μεταφέρω.

 

Ξήλωσα σχεδόν όλα τα sony services και το τηλέφωνο ξεκινάει με 205MB RAM free. Όλα δουλεύουν μια χαρά.

Από αυτά που ξήλωσα προτείνω σίγουρα να βγάλετε το Network Location της google.

Το GPS δουλεύει κανονικά ενώ φεύγει και το warning όταν ενεργοποιείς το gps.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..κανοντας μια βολτα στο android market βρηκα το SPB Shell 3D...το εχει βαλει κανεις στο κινητο αυτο?και αν ναι εχει δημιουργησει προβληματα?ειναι και τα 10 ευρω που εχει...ξερει κανεις αν το βαλουμε και για οποιοδηποτε λογο θελουμε να το απεγκαταστησουμε δημιουργει προβλημα στην λειτουργια του κινητου?παντως απο το βιντεο φαινεται ωραιο...

 

Εγώ το έχω,είναι ακριβώς όπως στο βίντεο.Απλά τα σπάει.Το έχω δείξει σε κάποιους φίλους με Iphone και ζαλιστηκαν

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ν ασου πω την αλήθεια δεν το έχω επιχειρήσει ακόμα διότι θέλω να το κάνω όταν πάρω το hdmi καλώδιο....εντυπώσεις λοιπόν τότε!

 

Αναμένουμε λοιπόν!:)

Παιδιά για κοιτάξτε κι αυτή τη λύση για rooted .62, από το xda:

 

[ROM][CWM][bOOTLOADER LOCK] 4.0.2.A.0.62 Generic Firmware + Root + Busybox + CWM

Requeriments
StockRom 4.0.2.A.0.42 or 4.0.2.A.0.58 and CWM for bootloader lock
This rom is not necessary wipe
Download link

Testing by Iron in htcmania.com
Instructions:
1º Install in your device CWM for bootloader lock
2ºDownload rom and put in your sd card
3ºInstall zip from recovery mode, enjoy

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα τα βρεις ολα φιλε μου

χαρη στον zxr που εκατσε και τον εγραψε/γραφει :)

 

Όλα αυτά τα αφαιρούμε με το titanium,η πρέπει να έχουμε και τον root explorer,και να τα διαγράψω από εκεί;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε λοιπόν!:)

Παιδιά για κοιτάξτε κι αυτή τη λύση για rooted .62, από το xda:

 

[ROM][CWM][bOOTLOADER LOCK] 4.0.2.A.0.62 Generic Firmware + Root + Busybox + CWM

Requeriments
StockRom 4.0.2.A.0.42 or 4.0.2.A.0.58 and CWM for bootloader lock
This rom is not necessary wipe
Download link

Testing by Iron in htcmania.com
Instructions:
1º Install in your device CWM for bootloader lock
2ºDownload rom and put in your sd card
3ºInstall zip from recovery mode, enjoy

 

αυτο προσπαθω εδω και λιγο, αλλα απο τη στιγμη που δεν ειμαστε rooted πως θα περασουμε το CWM?!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο προσπαθω εδω και λιγο, αλλα απο τη στιγμη που δεν ειμαστε rooted πως θα περασουμε το CWM?!!!

 

Απ'ότι κατάλαβα, είναι για όσους βρίσκονται σε χαμηλότερη έκδοση από .62, έτσι ώστε να πάνε στην .62 και να είναι ρουτ, και όχι για όσους έχουν ήδη κάνει την αναβάθμιση...

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

πιο προγραμμα χρησιμοποιηται για να απενεργοποιησετε τα προγραμματα που ανοιγουν κατα την εκκινηση?

επεισης στη χρηση μπαταριας βλεπω τους χαρτες να μου τρωνε 8% χωρις να το εχω ανοιξει ποτε.. ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...