Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεσω MxVideo Player βρισκω τις ταινιες και τις παιζει ακομα και 720p, ομως μεσω κινητου πως βλεπω την λιστα με τις ταινιες ακομα και avi, που εχω στην καρτα μνημης ?

Δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο οπως για τις φωτογραφιες, ετσι και για τα βιντεο?

Πρεπει να εχω αυτο τον player για να βλεπω τι βιντεο εχω στην καρτα?

 

Το τηλ απο μονο του, ψαχνει μονο το τηλ και οχι την καρτα, μεσα στη συλλογη βλεπω μονο 2 βιντεο που ηταν με το κινητο, αλλα δεν εμφανιζονται οι ταινιες και γενικα τα βιντεο της καρτας.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια και καλή πρωτοχρονια.υπάρχει κάποιος οδηγός ποιες εφαρμογές μπορούμε να διακόψουμε ή να απεγκατασταστήσουμε με το titanioum backup,ωστε να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στο σύστημα?παγώνα κάποις που φενομενικά δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από το μάρκετ.ενώ κατεβαίνουν ,δεν εγκαθιστούνται,και πρέπει να κάνω επαννκινησεις και να ξεπαγώνω ενα σωρό εφαρμογές παλι για να εγκατασταθεί τελικα η εφαρμογή.μήπως φταίνει κάποιεσ εφαρμογες που δεν πρέπει να μεταφέρονται στην sd?ευχαριστώ

 

σχετικα με το πρόβλημα οτι δεν εγκαθίσταντε οι εφαρμογές φταίει η νέα έκδοση του market 3.4.4.την απεγκατέστησα(κατάργηση ενημέρωσης) και όλα δούλεψαν πάλι κανονικά.βέβαια κάνει πάλι αναβάθμιση στην νέα έκδοση αλλα και αυτή δουλέυει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω MxVideo Player βρισκω τις ταινιες και τις παιζει ακομα και 720p, ομως μεσω κινητου πως βλεπω την λιστα με τις ταινιες ακομα και avi, που εχω στην καρτα μνημης ?

Δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο οπως για τις φωτογραφιες, ετσι και για τα βιντεο?

Πρεπει να εχω αυτο τον player για να βλεπω τι βιντεο εχω στην καρτα?

 

Το τηλ απο μονο του, ψαχνει μονο το τηλ και οχι την καρτα, μεσα στη συλλογη βλεπω μονο 2 βιντεο που ηταν με το κινητο, αλλα δεν εμφανιζονται οι ταινιες και γενικα τα βιντεο της καρτας.

 

Μπορεις να τις δεις και μέσω κάποιου manager. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τις δεις και μέσω κάποιου manager. ;)

οκ αλλα το κινητο σαν κινητο δεν εχει προβλεψει με καποιον τροπο να δειχνει και τα βιντεο οπως και τις φωτογραφιες?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει το handcent ας μου πει που επιλεγω την αναφορα γτ πεδευομαι 5 ωρες! Καπου την βρηκα αλλα το εχασα μετα!!!!

 

Ορισμενες εφαρμογες που κατεβαζουμε απο το μαρκετ που αποθηκευονται; Στην SD?

Κλικ στο κουμπάκι με τις γραμμές, Ρυθμίσεις, Ειδοποίηση αποστολών, Ειδοποίηση κατά τη λήψη.

Οι εφαρμογές εγκαθίστανται απευθείας.

 

Κάποιος φίλος ρώτησε για εφαρμογή μηνυμάτων που να δείχνει φακέλους (Εισερχόμενα, Πρόχειρα κτλ). Ας κοιτάξει το Pansi sms. Μιλάμε για την απόλυτη εφαρμογή για sms. Το μόνο κακό είναι ότι στέλνει sms μόνο με 70 χαρακτήρες. Επικοινώνησα με τον developer και μου είπε ότι σύντομα θα φτιαχτεί. Αν όντως γίνει τότε θα είναι πιο must εφαρμογή για sms.

 

UP!

 

κανεις κατι πανω σε αυτο?

 

To άφησα για μια ώρα περίπου μετά από αναπάντηση και συνέχισε να αναβοσβήνει. Μετά το άνοιξα γιατί άρχισε να μου σπάει τα νεύρα!:p:D

 

Να κανω μια ερωτηση?Προσπαθω να δω μια ταινια μεσω του bsplayer η οποια εχει ξεχωριστους υποτιτλους,και ενω τους αναγνωριζει και τους εμφανιζει αντι για ελληνικα ομως δειχνει ακαταλαβιστικα συμβολα που μαλλον σημαινει οτι κατι γινεται με την κωδικοποιηση.κατεβασα μεσω internet απο το κινητο μεσω του bsplayer αλλους υποτιτλους αγγλικους και τους δειχνει μια χαρα.Ξερει κανεις τι φτιαει η αν πρεπει να επιλεξω καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση απο το encoding που εχει στις ρυθμισεις?

 

Σώσε το αρχείο των υπότιτλων σε UTF-8

 

Να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου 1 ερώτηση:

Έβαλα τον ADWLauncher EX, και διαπίστωσα ότι δε μπορούμε να έχουμε τα timescape και photo & video widget. Γνωρίζει κάποιος άλλο widget παρόμοιο με αυτά? Δηλαδή θέλω να φαίνονται τα συμβάντα με δυνατότητα σκρολαρίσματος (κλήσεις, μηνύματα κυρίως, δε με ενδιαφέρουν fb, twitter κλπ...) σε ένα widget, και επίσης θέλω ένα widget που να δείχνει τις εικόνες και τα βίντεο επίσης σκρολαριστά.

Tον ADW έχω κι εγώ και το timescape παίζει μια χαρά

 

Σορρυ αλλα το sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard... τι σημαινει?

Τι ειναι το my hardware keyboard?

Ο Κωνσταντίνος χρησιμοποιεί το tapatalk για να ποστάρει στο forum κι αυτό που βλέπεις είναι η υπογραφή που προσθέτει by default το tapatalk.

Μεσω MxVideo Player βρισκω τις ταινιες και τις παιζει ακομα και 720p, ομως μεσω κινητου πως βλεπω την λιστα με τις ταινιες ακομα και avi, που εχω στην καρτα μνημης ?

Δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο οπως για τις φωτογραφιες, ετσι και για τα βιντεο?

Πρεπει να εχω αυτο τον player για να βλεπω τι βιντεο εχω στην καρτα?

 

Το τηλ απο μονο του, ψαχνει μονο το τηλ και οχι την καρτα, μεσα στη συλλογη βλεπω μονο 2 βιντεο που ηταν με το κινητο, αλλα δεν εμφανιζονται οι ταινιες και γενικα τα βιντεο της καρτας.

 

Θα τα δεις με έναν file explorer.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα το κινητο σαν κινητο δεν εχει προβλεψει με καποιον τροπο να δειχνει και τα βιντεο οπως και τις φωτογραφιες?

 

Δείχνει τα βιντεοκλήση μόνο αυτα που υποστηρίζει, τις άλλες μορφές αρχειων δυστυχώς οχι....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι εγινε ρε παιδια????Εχω να μπω απο 20 Δεκεμβρη και εχασα τη μπαλα!!Τετοι χαμο εχω να δω απο το 5800!!Το κινητο ειναι super ολα βαινουν καλως!Ουτε επανεκκινησεις ουτε τριξιματα και η μπαταρια με νορμαλ χρηση μου κρατησε και 2 24ωρα και 8 ακομα ωρες!Γενικα ειναι φοβερη η συσκευη!!Μου θυμιζετε λιγο καποιος την εφαρμογη που ενεργοποιει full τον φωτισμο?Ευχαριστω και καλη χρονια να χουμε!
Link to comment
Share on other sites

Tον ADW έχω κι εγώ και το timescape παίζει μια χαρά

 

Για το widget μιλάω. Δεν το βρίσκω, ούτε του time scape, ούτε το photo & video, και απ' ότι διάβασα, υποστηρίζονται μόνο στο stock launcher. Γι' αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι σχετικό σε άλλο widget

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι εγινε ρε παιδια????Εχω να μπω απο 20 Δεκεμβρη και εχασα τη μπαλα!!Τετοι χαμο εχω να δω απο το 5800!!Το κινητο ειναι super ολα βαινουν καλως!Ουτε επανεκκινησεις ουτε τριξιματα και η μπαταρια με νορμαλ χρηση μου κρατησε και 2 24ωρα και 8 ακομα ωρες!Γενικα ειναι φοβερη η συσκευη!!Μου θυμιζετε λιγο καποιος την εφαρμογη που ενεργοποιει full τον φωτισμο?Ευχαριστω και καλη χρονια να χουμε!

 

Disable Auto Brightness

 

edit: το κινητο ειναι οτι πρεπει για παιχνιδια. ομως τα παιχνιδια της Gameloft μου τρωνε γρηγορα την μπαταρια. το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να έχεις antivirus στο Neo V? Αν ναι, ποιο antivirus μου προτείνετε να βάλω?

 

αν και ειναι αχρηστο εγω εχω βαλει το avg

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι OK σε μπαταρία με τα έξεις. το κινητό είναι σε GSM mode juice defender

 

screenshot_2011-12-31_1932.png

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Είμαι OK σε μπαταρία με τα έξεις. το κινητό είναι σε GSM mode juice defender

 

screenshot_2011-12-31_1932.png

 

μιλας καθολου στο κινητο?? δεν βλεπω καθολου κλησεις...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

http://img542.imageshack.us/img542/7820/screenshot201112300024.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Να και το δικο μου μετα την πρωτη φορτιση

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

να και η δικια μου χρηση της μπαταριας..γενικα ομως δεν τα παει ασχημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα 2 giga SD card που είχε το Neo V είναι λίγα (για μένα τουλάχιστον) και σκεφτομαι να αγοράσω μια με 8 μέχρι 16 giga, θέλω να ρωτησώ γιατί διάβασα ότι μερικές κάρτες δεν τις αναγνωρίζει το Neo V. Θέλει format η SD card και τέτοια ή δεν ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος ρώτησε για εφαρμογή μηνυμάτων που να δείχνει φακέλους (Εισερχόμενα, Πρόχειρα κτλ). Ας κοιτάξει το Pansi sms. Μιλάμε για την απόλυτη εφαρμογή για sms. Το μόνο κακό είναι ότι στέλνει sms μόνο με 70 χαρακτήρες. Επικοινώνησα με τον developer και μου είπε ότι σύντομα θα φτιαχτεί. Αν όντως γίνει τότε θα είναι πιο must εφαρμογή για sms.

 

αυτό που είπες θα το θυμάμαι!! :p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

τι χρήση κάνετε και σας βγάζει 2+ μέρες η μπαταρία;

λιγες κλησεις μιτσο και κανα μηνυμα..ελαφρια χρηση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

λιγες κλησεις μιτσο και κανα μηνυμα..ελαφρια χρηση

 

Με εντονη χρηση 1.5 με 2 μερες. Με ελαφρια δεν εχω δοκιμασει ακομα

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Είναι καλό να έχεις antivirus στο Neo V? Αν ναι, ποιο antivirus μου προτείνετε να βάλω?

Δεν θα κερδίσεις κάτι με κάποιο antivirus, αντιθέτως θα χάσεις σε απόδοση.

οκ αλλα το κινητο σαν κινητο δεν εχει προβλεψει με καποιον τροπο να δειχνει και τα βιντεο οπως και τις φωτογραφιες?

Εννοείς λίστα με thumbnail των video; Αυτό γίνεται μέσω του άλμπουμ(Gallery) του κινητού.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...