Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό υποστηρίζει cell broadcast service, και γενικός oi πάροχοι κινητής τηλεφωνίας το υποστηρίζουν???

 

swype υπάρχει για το κινητό???

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για τους φιλους που ζητανε απεγνωσμενα να βλεπουν notifications απο κλησεις sms κτλπ χωρις να ενεργοποιουν την οθονη οριστε https://market.android.com/details?id=com.led.notify&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sZWQubm90aWZ5Il0.

Εισαι πολυ καλος !!!! Οτι ηθελα !

Link to comment
Share on other sites

ρε παδια το juice defender αξιζει τον κοπο?? ρουφαει 16MB ram... κριμα δεν ειναι??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά,

Οταν έχουμε το ιδιο contact στο facebook, στο linkedin και στο gmail και τα κάνουμε join, πώς κανονίζεται η προτεραιότητα της φωτογραφίας που θα παρουσιάζεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχεν παρουσίαση σε Samsung αυτο αλλα μέσω της ταχείας κλησεις, μήπως το καλείς έτσι;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση?Προσπαθω να δω μια ταινια μεσω του bsplayer η οποια εχει ξεχωριστους υποτιτλους,και ενω τους αναγνωριζει και τους εμφανιζει αντι για ελληνικα ομως δειχνει ακαταλαβιστικα συμβολα που μαλλον σημαινει οτι κατι γινεται με την κωδικοποιηση.κατεβασα μεσω internet απο το κινητο μεσω του bsplayer αλλους υποτιτλους αγγλικους και τους δειχνει μια χαρα.Ξερει κανεις τι φτιαει η αν πρεπει να επιλεξω καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση απο το encoding που εχει στις ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

στην αρχη δεν ετριζε και εμενα...μετα απο λιγες μερες αρχισε..δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα για τα 200Ε που εδωσες...ειχα το blade και δεν ετριζε..και υποτιθετε sony ericsson και τριζει..?anyway εγω το ελυσα..

Δεν με πειράζει τόσο. Και το χ8 έτριζε λιγάκι αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό. Για τα λεφτά του είναι τέλειο

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παδια το juice defender αξιζει τον κοπο?? ρουφαει 16MB ram... κριμα δεν ειναι??

που το είδες αυτο; εμένα λέει 4,4 mb

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια και καλή πρωτοχρονια.υπάρχει κάποιος οδηγός ποιες εφαρμογές μπορούμε να διακόψουμε ή να απεγκατασταστήσουμε με το titanioum backup,ωστε να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στο σύστημα?παγώνα κάποις που φενομενικά δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από το μάρκετ.ενώ κατεβαίνουν ,δεν εγκαθιστούνται,και πρέπει να κάνω επαννκινησεις και να ξεπαγώνω ενα σωρό εφαρμογές παλι για να εγκατασταθεί τελικα η εφαρμογή.μήπως φταίνει κάποιεσ εφαρμογες που δεν πρέπει να μεταφέρονται στην sd?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

που το είδες αυτο; εμένα λέει 4,4 mb

 

Και σε μενα 16 έλεγε αλλά μάλλον επειδη ειχα ανοιξει την εφαρμογή να κανω κατι ρυθμίσεις οποτε ετρωγε τοσα,μετα πέφτει στα 4,4mb.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση?Προσπαθω να δω μια ταινια μεσω του bsplayer η οποια εχει ξεχωριστους υποτιτλους,και ενω τους αναγνωριζει και τους εμφανιζει αντι για ελληνικα ομως δειχνει ακαταλαβιστικα συμβολα που μαλλον σημαινει οτι κατι γινεται με την κωδικοποιηση.κατεβασα μεσω internet απο το κινητο μεσω του bsplayer αλλους υποτιτλους αγγλικους και τους δειχνει μια χαρα.Ξερει κανεις τι φτιαει η αν πρεπει να επιλεξω καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση απο το encoding που εχει στις ρυθμισεις?

 

Λογικά φταίει η κωδικοποίηση, δες εδώ το πρότελευταίο post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321479

 

Να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου 1 ερώτηση:

Έβαλα τον ADWLauncher EX, και διαπίστωσα ότι δε μπορούμε να έχουμε τα timescape και photo & video widget. Γνωρίζει κάποιος άλλο widget παρόμοιο με αυτά? Δηλαδή θέλω να φαίνονται τα συμβάντα με δυνατότητα σκρολαρίσματος (κλήσεις, μηνύματα κυρίως, δε με ενδιαφέρουν fb, twitter κλπ...) σε ένα widget, και επίσης θέλω ένα widget που να δείχνει τις εικόνες και τα βίντεο επίσης σκρολαριστά.

Edited by rioener
Υποβολή ερώτησης!!!

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Μια και εχω ακουσει οτι παιζει 720p ταινιες, κατεβασα μια σε μεγεθος 4.39GB και οταν πηγα να το αντιγραψω στην καρτα μνημης, μου λεει οτι το ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων προοορισμου. Το fat32 απο οτι θυμαμαι απο εξωτερικο σκληρο δισκο, δεν μπορει να δεχτει αρχεια τοσο μεγαλα. Στην περιπτωση αυτη τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μια και εχω ακουσει οτι παιζει 720p ταινιες, κατεβασα μια σε μεγεθος 4.39GB και οταν πηγα να το αντιγραψω στην καρτα μνημης, μου λεει οτι το ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων προοορισμου. Το fat32 απο οτι θυμαμαι απο εξωτερικο σκληρο δισκο, δεν μπορει να δεχτει αρχεια τοσο μεγαλα. Στην περιπτωση αυτη τι κανουμε?

 

Spllit της ταινίας, αν είναι σε mkv (που λογικά θα είναι), χρησιμοποιείς το πρόγραμμα mkvmerge ή mkvtoolnix, και τη χωρίζεις σε όσα κομμάτια θέλεις

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παιζει mkv το Neo V?

 

Χωρίς εφαρμογή όχι

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Μια και εχω ακουσει οτι παιζει 720p ταινιες, κατεβασα μια σε μεγεθος 4.39GB και οταν πηγα να το αντιγραψω στην καρτα μνημης, μου λεει οτι το ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων προοορισμου. Το fat32 απο οτι θυμαμαι απο εξωτερικο σκληρο δισκο, δεν μπορει να δεχτει αρχεια τοσο μεγαλα. Στην περιπτωση αυτη τι κανουμε?

 

formatτης καρτας σε ntfs..παρε ενα μπακ απ πρωτα..

 

λογικα μετα θα την δεχεται το κινητο..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχουν διαφορες στα συστηματα διαμορφωσης της καρτας μεταξυ fat32 - NTFS τοτε γιατι λενε να την φορμαρουμε σε fat32?

Θα την φορμαρω τωρα να δουμε τι θα γινει σε συστημα NTFS.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλη χρονια ευχομαι σε ολους!

 

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, δεν μπορω να καλεσω μια συγκεκρημενη επαφη, την εσβησα αλλα και παλι τιτποτα, εκανα restart αλλα τιποτα! Μπορει να με καλεσει ομως, και σμσ στελνω κανονικα σε αυτον τον αριθμο! Τι μπορει να φταιει; Τις αλλες επαφες τις καλει κανονικα χωρις κανενα προβλημα!

 

Νομίζω στον GO Launcher τουλάχιστον έχει συντομεύσεις να βάζεις σε διάφορα πράματα και είχα συνδέσει το αρχείο των επαφών κάποια στιγμή με κάποια άλλη εφαρμογή και ως αποτέλεσμα δεν μπορούσα να ανοίξω τις επαφές λόγω της συντόμευσης που είχα ορίσει. Μήπως έχεις κάνει κάτι παρόμοιο στην επαφή και έχεις βάλει συντόμευση να σε πετάει στην αρχική?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους !!!!

 

Μόλις το πείρα και εγώ το κινητό και σαν πρώτη εικόνα είναι ότι είναι μακράν καλύτερο από το προηγούμενο X8.

Ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με τα πιο ψαγμένα κόλπα αλλα αυτό που είδα μέχρι στιγμής είναι πολύ θετικό :D:D

 

Να πω και ένα ψηλό-προβληματάκι που με τον καιρό θα εξαλειφθεί, είναι τα κουμπιά που είναι ανάποδα κάτω και συνεχεια πατάω αντίθετα αλλα που θα πάει θα το συνηθίσω

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Φορμαρα την καρτα μηνμης σε NTFS αλλα δεν την αναγνωριζει, κριμα γιατι δεν υπαρχει ετσι περιορισμος στο μεγεθος του αρχειου που θελουμε να αντιγραψουμε...
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να έχεις antivirus στο Neo V? Αν ναι, ποιο antivirus μου προτείνετε να βάλω?

 

Μονο μπαταρια καταναλωνει

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο μπαταρια καταναλωνει

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Σορρυ αλλα το sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard... τι σημαινει?

Τι ειναι το my hardware keyboard?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα το sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard... τι σημαινει?

Τι ειναι το my hardware keyboard?

 

:shoot: το pc βρε :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...