Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βοηθηστε λιγο αν γνωριζετε.πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου που εχω στο τηλεφωνο(συσκευη) στην sim ??εχω παρει μια καινουργια συσκευη και θελω να μεταφερω τις επαφες στη sim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βοηθηστε λιγο αν γνωριζετε.πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου που εχω στο τηλεφωνο(συσκευη) στην sim ??εχω παρει μια καινουργια συσκευη και θελω να μεταφερω τις επαφες στη sim

 

Δεν γίνεται αυτό μπορείς όμως να συγχρονίσεις τον λογαριασμό Microsoft στη νέα συσκευή ώστε να περαστούν οι επαφές. Επίσης, κοίτα και το θέμα των WP7, έδωσε ο niotheros μια λύση :)

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένας συγγενής μου έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και, δεν ξέρω πως, έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη με το logo της Cosmote.

 

Soft , hard reset έχει γίνει χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

 

Τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί ;

Link to comment
Share on other sites

Ένας συγγενής μου έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο και, δεν ξέρω πως, έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη με το logo της Cosmote.

 

Soft , hard reset έχει γίνει χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

 

Τι μπορεί να φταίει και πως μπορεί να διορθωθεί ;

 

Δοκίμασε να το επαναφέρεις με την χρήση του Lumia Software Recovery Tool. Θα ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό και όταν θα συνδέσεις τη συσκευή σου θα επιλέξεις την επιλογή "Το τηλέφωνό μου δεν εκκινεί ή δεν αποκρίνεται". Θα το επαναφέρει στην εργοστασιακή του κατάσταση κάνοντας καθαρή εγκατάσταση των Windows.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το επαναφέρεις με την χρήση του Lumia Software Recovery Tool. Θα ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό και όταν θα συνδέσεις τη συσκευή σου θα επιλέξεις την επιλογή "Το τηλέφωνό μου δεν εκκινεί ή δεν αποκρίνεται". Θα το επαναφέρει στην εργοστασιακή του κατάσταση κάνοντας καθαρή εγκατάσταση των Windows.

 

 

Τελικά ήταν λανθασμένη η πρώτη οδηγία για hard reset που είχα βρει.

 

Πατούσα τα 3 κουμπιά μόνο μέχρι να κάνει boot.

 

Πατώντας τα 3 και συνεχίζοντας να κρατάω το volume down και το camera μετά το boot τελικά ξεκόλλησε.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τι θυμηθηκα τωρα.... Και αυτο το τηλεφωνο το ειχα παλιοτερα παιδια το 2012 δηλαδη το πειρα σε ροζ χρωμα ηταν το μονο που ειχε ο τοτε Γερμανος στην Κυπρο και η πρωτη μου επαφη με Windows Phone ηταν τα 7.5 αν δεν κανω λαθος ή τα 7.0 τα κανονικα. Ωσπου μια καλη μερα με νευριασε ενα κοριτσι και το εριξα χαμο και εσπασε ολη η οθονη του δεν το εφτιαξα επειδη ηθελαν 120 ευρω οσο κοστιζε δηλαδη και οσα το αγορασα με συμβολαιο ΜΤΝ για δυο χρονια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Γεια σας.Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 610.Ξαφνικά εκεί που δούλευε εκλεισε μόνο του.Όταν του συνδέω φορτιστή,δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη του μόνο που πότε πότε αναβοσβήνει το windows logo αλλωτε 5 φορες αλλωτε 10.Προσπάθησα να του κανω hard reset αλλά τίποτα.Η μπαταρία του,ενω λέει πάνω ότι πρέπει να ναι 3,7 V τη μετράω,όση ώρα και να την αφήσω στο φορτιστή,τη μετράω στα 2,8 V...Ειναι όλα αυτα πρόβλημα της μπαταρίας ή κατι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας.Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 610.Ξαφνικά εκεί που δούλευε εκλεισε μόνο του.Όταν του συνδέω φορτιστή,δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη του μόνο που πότε πότε αναβοσβήνει το windows logo αλλωτε 5 φορες αλλωτε 10.Προσπάθησα να του κανω hard reset αλλά τίποτα.Η μπαταρία του,ενω λέει πάνω ότι πρέπει να ναι 3,7 V τη μετράω,όση ώρα και να την αφήσω στο φορτιστή,τη μετράω στα 2,8 V...Ειναι όλα αυτα πρόβλημα της μπαταρίας ή κατι άλλο;

 

Καλησπερα φιλε μου στον υπολογιστη σου το συνδεσες επαναφορα εργοστασιακου εκανες με το Windows Phone recovery tool και παλι τα ιδια ; Δοκιμασε να αλλαξεις μπαταρια μπας και......

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις της Vodafone για 3G σύνδεση internet στο Lumia 610;

Θυμάμαι και πριν καιρό έστελνα το SMS- αίτηση, μου ερχόταν ένα μήνυμα "Ο Vodafone σας στέλνει τις ρυθμίσεις μπλα μπλα", αλλά δεν ερχόταν τίποτα. :(

 

Είναι κρίμα γιατί με τον καιρό έχω γεμίσει αχρησιμοποίητα MBytes...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλήσπερα σε ολο το community! Χρειαζομαι την βοήθεια σας!

 

Μου δωσαν ελα Nokia Lumnia 610, γιατι το κινητο μου (android) εσπασε και εχω περιπου 3-4 ώρες που παλεύω να το setαρω! -Δεν τα καταφερα-, ετσι ηρθα εδω μήπως και βρω μια λυση!- Το πρόβλημα το εξης: δεν μπορω να ρυθμίσω το marketplace για να κατεβασω εφαρμογές, συνεχεια το κάνει reject! Στο ID που ζητάει εβαλα το hotmail account μου (που εχω απο παλια) ολα ΟΚ! οταν πηγα να κατεβασω κατι μου ζητησε χωρα και ημερομηνια γέννησης μετα απο εκει δεν προχωράει μου βγαζει το μηνυμα: "Δεν ειναι δυνατη η ρύθμιση του λογαριασμού σας. -Υπαρχει καποιο προβλημα με το Live ID σας. Δοκιμαστε ξανά ή συνδεθείτε με άλλο WIndows Live ID" OK! αφου το πάλεψα εκανα ενα αλλο windows live account, αφου ουτε με αυτό μπήκε εκανα reset to κινητο και εκανα ενα Live ID μεσα σπο το κινητο! Ουτε αυτο δουλεψε! το ιδιο μηνυμα ξανα και ξανα! τι να κανω μπορει κανεις να με βοηθήσει σε αυτο το πρόβλημα. υπ΄οψην οτι το email που του δίνω το κανει accept κανονικα και το βγάζει στις ρυθμίσεις λογαριασμών και ειναι κανονικα λειτουργικό! - επισης οι ρυθμήσεις Χώρας και ημερομηνίας γέννησης ειναι ίδιες και στο email account και στο κινητό.

 

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καούνης Γιώργος

Edited by kaounis
"τα γενoνότα δεν έχουν πολικότητα από μόνα τους, η δική μας γνώμη για αυτά είναι που την καθορίζει."
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...