Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοίνωση:

 

--- PureSlim v5.5 και PureSlim v5.5 Lite! ---

 

Η νέα PureSlim είναι έτοιμη! Το πιο ενημερωμένο ελληνικό CFW για το 808! Φέρει διάφορες νέες προσθήκες που αυξάνουν περαιτέρω τη λειτουργικότητα της συσκευής, παραμένοντας στην αρχική φιλοσοφία της PureSlim, δηλαδή ελαρφιά, γρήγορη, με περίπου 730MB ελεύθερο χώρο στην C και όσο πιο κοντά γίνεται στην εμφάνιση της stock ROM.

 

Διατίθεται σε 2 εκδόσεις, την κύρια και την Lite. Η Lite είναι ίδια με την κύρια με εξαίρεση την κάμερα, καθώς δεν φέρει καμία αλλαγή στην κάμερα και είναι για όσους θέλουν την αρχική κάμερα της Nokia. Η κύρια έκδοση έχει το mod του Timoxa όπως και το Delight, με το οποίο είναι εφικτό πλέον να βγάζει κανείς lossless jpeg με 100% ποιότητα ακόμη και με την κάμερα της Nokia (αυτό ήταν εφικτό μόνο με την εφαρμογή CameraPro για το 808). Σε αντίθεση όμως με το Delight, δεν έχει το mod του Osenok με τις εξτρα αναλύσεις και τα 41,5MP στα οποία είναι εφικτό το ζουμ, καθώς υπάρχουν κάποια εμφανισιακά bugs και το ζουμ σε πλήρη ανάλυση φαίνεται πως δεν είναι lossless. Επομένως αυτά τα bugs απουσιάζουν από την PureSlim και έχουμε μόνο το mod για να βγάζει lossless jpeg με ποιότητα 95% ή 100% αντί για 85% που είναι το μέγιστο αρχικό της Nokia (σε ρύθμιση ελάχιστης συμπίεσης).

 

Περισσότερες λεπτομέρειες στο αρχείο αλλαγών:

 

---PureSlim 5.5, 2021---

 

-Integrated Nokia 808 Camera Quality Mod by Timoxa. Now, you can capture lossless jpeg with 95% or 100% quality (5% or 0% compression respectively) with inbuilt camera!

By default, inbuilt camera supports maximum 85% quality. By setting normal or superfine quality, then the quality mod gets activated and sets quality to 95% or 100% respectively.

It is highly recommended to avoid using superfine in full resolution mode (better superfine in PureView mode and normal in full resolution mode).

Furthermore, in creative video mode, picture quality is increased from 50 to 99 and bitrate is increased in all non-FHD video resolution modes.

 

-Integrated modded Nokia Internet Radio (many thanks to Max "CrazyDoctor" for the latest Delight mod!).

Now, native Nokia Internet Radio redirects to a server from Symbian community instead of the dead Nokia servers.

This new server can be the home for a whole new radio stations database to keep Nokia Internet Radio alive!!!

 

-Integrated Useragent app. Now you can fast and easily change useragents in the inbuilt Nokia browser!

 

-Integrated original Nokia SIP Settings. Now you can add your SIP/VoIP account for calls via Internet directly from the settings of the phone!

 

-Preinstalled the latest SIStore, and fixed missed registry bug in AppList. (Many thanks to Nuru TasDemir for his tips!)

Now, both major 3rd-party Symbian Stores are included and you can set up your beloved 808 faster, as you can find and install your favorite apps and hundreds more in these two Stores!!!

 

-Added Ovi Proxy as a bookmark. Now you can natively bypass TLS 1.3+ security limitation and access many more sites!

Please provide a minimum support to Max to get access to the proxy (https://www.paypal.com/paypalme/MBondarchenko)

 

-Added bookmark for the newly revived Symbian Developers Forum! Symbian isn't dead yet!

 

-Added all latest patches in RomPatcher.

 

-Removed buggy x-plore app. File Browser is much more stable and safe to use. If you still want to install it you can download it from the preinstalled stores.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείτε να κατεβάσετε την κύρια έκδοση από εδώ: https://1drv.ms/u/s!AvxUhrQRLGXBga80C-rRbnUIfrctCw?e=S5h7nV

και την Lite από εδώ: https://1drv.ms/u/s!AvxUhrQRLGXBga81GwPtvjvX28U5wA?e=XIT6Sa

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτησω κατι; Yπάρχει καποιος (απλός) οδηγος να την περασουμε και εμεις οι ασχετοι;

Thanks Mivas.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ο δημιουργός της PureSlim (μέχρι την έκδοση 4), lagoskon, είχε φτιάξει έναν οδηγό για το εργαλείο Phoenix

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350736

 

Παρόλα αυτά δεν φαίνεται να λειτουργεί σε νεότερα hardware ή Windows (π.χ. 10), οπότε η εναλλακτική είναι με το Infinity Box της Nokia. Υπάρχει οδηγός και για αυτό αλλά είναι στα αγγλικά. http://www.ovi.h1n.ru/delight/best.php

 

Για το Infinity Box BEST, όπως θα δείτε είναι δυνατό να γίνουν backup διάφορα σημαντικά αρχεία της συσκευής τα οποία μπορούν να την επαναφέρουν εάν γίνει κάποιο λάθος στο φλασάρισμα. Παρόλα αυτά, το φλασάρισμα αυτό καθ αυτό είναι ίσως και πιο εύκολο σε σχέση με το Phoenix. Εάν υπάρχουν απορίες εδώ είμαστε :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αν και με 7άρια επειδή το σύστημα ήταν κανονικά για 10άρια, κι εμένα το phoenix δεν λειτουργεί (δεν αναγνωρίζει τη συσκευή λόγω drivers). Αλλά με το infinity box όλα είναι μια χαρά!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ευχαριστούμε πολύ.

Θα μπω στη διαδικασία να φλασαρω πάλι το 808 με τον οδηγό αφού τον μελετήσω λίγο.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ.

Θα μπω στη διαδικασία να φλασαρω πάλι το 808 με τον οδηγό αφού τον μελετήσω λίγο.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά, κι εγώ τώρα έχω το 808 μου με την κύρια έκδοση που έχει και lossless jpeg.

 

Αν τυχόν, θυμηθείς τίποτα από Nokia Cooker, θα χαρώ να βγάλουμε την επόμενη έκδοση μαζί! Είναι κάποια πράγματα ακόμη που θέλω να γίνουν, αλλά δεν κατάφερα να τα βρω με το Nokia Cooker...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα που αναλαμβάνουν service σε S^3;

To 808 μου θέλει αλλαγή μεγάφωνου (σαν να έχει "καεί" ο ήχος) και το led (φακός) δεν ανάβει πλέον.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχουν καταστήματα στην Αθήνα που αναλαμβάνουν service σε S^3;

To 808 μου θέλει αλλαγή μεγάφωνου (σαν να έχει "καεί" ο ήχος) και το led (φακός) δεν ανάβει πλέον.

 

Το 808 είναι από τις πιο εύκολες συσκευές για να ανοίξει και να επισκευάσει κάποιος. 8 βίδες βγάζεις και φεύγει η πίσω πλάτη.

 

 

Στην πίσω πλάτη, βγάζεις το ηχείο, βάζεις καινούργιο https://www.ebay.com/itm/173154934995?hash=item2850d6a0d3:g:iGkAAOSwzbxagK5a

 

επίσης, βγάζεις το φλας και με λίγο ψάξιμο το αντικαθιστάς με καινούργιο και αυτό (δεν βρίσκω αυτή την στιγμή στο ebay, αλλά μέχρι πριν λίγο καιρό είχε, λογικά θα ξαναέχει, αν και μπορεί να βρεις και από αλλού).

 

Οπότε δεν χρειάζεσαι καν service ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεσαι πόσο ΔΕΝ θελω να μπλέξω με ebay... Παλιά είχα κάνει τράμπα με ηχείο του Ν95-2 (που μου έμοιαζε ΟΛΟΙΔΙΟ) όμως μετα από λίγη ώρα πάλι ο ήχος χειροτέρεψε. Σαν καμμένος. Οπότε ίιισως και να φταίει κάτι άλλο.

 

Εκτός του ό,τι βαριέμαι το ebay (ειδικά αυτή την εποχή), είμαι και ατσούμπαλος μαστροχαλαστής....

 

 

1000 ευχαριστώ για την απάντηση Mivas!

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά δεν βλέπω αλλη επιλογη. Ίσως να το πάρω +και να το πάω σε τεχνικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε σεις... τι ποιότητα κλήσης άψογη είναι αυτή που έχει το 808; Και τι καθαρότητα/ένταση το ακουστικό! Και δυνατό και hd ποιότητας. Πραγματικά απίθανο.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμασταν κοντά θα σου έλεγα να στο φτιάξω εγώ σε 5 λεπτά (εάν θέλει απλά αλλαγή σε αυτά τα δύο και δεν φταίει κάτι άλλο).

 

Για Αθήνα δεν ξέρω καθόλου... Θεσσαλονίκη μου είχαν πει για το πρώην Nokia Care στη Τούμπα, ένα μικρό είναι, αλλά είχα μείνει ευχαριστημένος εκεί. Ψάξε για παλιό Nokia Care κάποιο να είχε καλή φήμη, ώστε να έχουν εμπειρία.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμασταν κοντά θα σου έλεγα να στο φτιάξω εγώ σε 5 λεπτά (εάν θέλει απλά αλλαγή σε αυτά τα δύο και δεν φταίει κάτι άλλο).

 

Για Αθήνα δεν ξέρω καθόλου... Θεσσαλονίκη μου είχαν πει για το πρώην Nokia Care στη Τούμπα, ένα μικρό είναι, αλλά είχα μείνει ευχαριστημένος εκεί. Ψάξε για παλιό Nokia Care κάποιο να είχε καλή φήμη, ώστε να έχουν εμπειρία.

Intelligent Care λέγεται τώρα και είναι Άνω Τούμπα στη Γρ. Λαμπράκη 115. Κοντά στη πιάτσα των ταξί. Όποιος μένει Θεσσαλονίκη θα ξέρει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Intelligent Care λέγεται τώρα και είναι Άνω Τούμπα στη Γρ. Λαμπράκη 115. Κοντά στη πιάτσα των ταξί. Όποιος μένει Θεσσαλονίκη θα ξέρει.

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Στην χειρότερη αν δεν βρει Αθήνα κάποιο αξιόπιστο, ίσως μπορεί να το στείλει Θεσσαλονίκη στο Nokia Care με ταχυδρομείο. Αλλά όπως έγραψα, το 808 είναι από τα πιο εύκολα κινητά, ακόμη και πρώην Nokia Care με όχι πολλή εμπειρία θα μπορούν να το διαχειριστούν πιστεύω...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μένουν δυτική Θεσσαλονίκη έχει κι εκεί ένα πρώην Nokia Care τώρα έγινε Carephone Vodafone. Καραολή και Δημητρίου 180 στον Εύοσμο.

Αφού έχει η Θεσσαλονίκη η Αθήνα δεν θα έχει; Το θέμα είναι αν ασχολούνται ακόμα με παλιά Nokia όλοι αυτοί.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντός είναι πολύ συμπαθητικό το λειτουργικό με την Delight Belle. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Στην χειρότερη αν δεν βρει Αθήνα κάποιο αξιόπιστο, ίσως μπορεί να το στείλει Θεσσαλονίκη στο Nokia Care με ταχυδρομείο. Αλλά όπως έγραψα, το 808 είναι από τα πιο εύκολα κινητά, ακόμη και πρώην Nokia Care με όχι πολλή εμπειρία θα μπορούν να το διαχειριστούν πιστεύω...

 

Πιστευω πως κατι θα βρω... Αξιζει, μιας και οντως το εχω ως βασικο τηλέφωνο.

Τι ενταση και ποιοτητα κλήσης ειναι αυτη ρε παιδια!

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Παντός είναι πολύ συμπαθητικό το λειτουργικό με την Delight Belle. :)

 

Καλώς τον κι εδώ :)

 

Αν μπορέσεις πάντως και βρεις και 808, οι επιλογές για προσαρμοσμένα λειτουργικά είναι πιο πολλές. Παλιά, τα παιδιά στο myphone είχαν φτιάξει ελληνικά cfws για το 808 και ένα από αυτά, την PureSlim, προσπάθησα να την φέρω στο σήμερα, να είναι περίπου ίση δηλαδή σε λειτουργικότητα (ίσως και πιο έτοιμη και εύκολη σε κάποιους τομείς για το μέσο χρήστη) με την τελευταία Delight. Οπότε έχεις δυνατότητες επιλογής στο 808 :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω πως κατι θα βρω... Αξιζει, μιας και οντως το εχω ως βασικο τηλέφωνο.

Τι ενταση και ποιοτητα κλήσης ειναι αυτη ρε παιδια!

 

Από τα πιο δυνατά χαρακτηριστικά του πράγματι! Όπως και η ηχογράφηση! Ο Steve από το AAS είχε κάνει σύγκριση και έβαζε κάτω σε ηχογράφηση όλες τις σύγχρονες ναυαρχίδες, και πάλευε ακόμη και με το ειδικό τηλέφωνο στον τομέα, Marshall London

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22699_Testing_smartphone_audio_captu.php

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μπραβο Mivas, πολυ ωραια η προσπαθεια σου. Νοσταλγικη!

Εχεις καποιο αλλο link να κατεβασω τις εκδοσεις, διοτι τα ανωθι ειναι κενα?

Κι επισης, καπου διαβασα παραπισω...για Viber...εχουμε κα΄να θαυμα μηπως και δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2021 at 12:16 ΠΜ, 1600 said:

Μπραβο Mivas, πολυ ωραια η προσπαθεια σου. Νοσταλγικη!

Εχεις καποιο αλλο link να κατεβασω τις εκδοσεις, διοτι τα ανωθι ειναι κενα?

Κι επισης, καπου διαβασα παραπισω...για Viber...εχουμε κα΄να θαυμα μηπως και δουλευει?

Ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά. :)

Τώρα το είδα το μήνυμα εδώ, αν είναι μεταφέρω το μήνυμα που σου έστειλα, σε περίπτωση που ενδιαφέρονται κι άλλοι.

Έχω στο πλάνο σε κανένα μήνα όταν πάρω άδεια να βγάλω μια ακόμη μικρή ενημέρωση, π.χ. να προσθέσω τα τελευταία πιστοποιητικά, να ενσωματώσω το εναλλακτικό front end για youtube μιας και το κύριο είναι ασύμβατο πια με Symbian, κάποια καινούργια patches, εικονίδια κλπ.

Δυστυχώς το Viber αναστήθηκε μόνο στα windowsphone, οι εκδόσεις για SYmbian είναι παλαιότερες και ενώ επιτρέπει log in δεν φορτώνει επαφές/μηνύματα, επομένως δεν μπορείς ούτε να στείλεις, ούτε να λάβεις. Ο ιδιος προγραμματιστής είχε πει θα κοιτάξει και το Skype, αλλά δεν έχουμε κάποιο νεότερο μέχρι τώρα...

Επίσης το Whatsapp είχε μερική λειτουργία μέσω Whatsapp Web μεταφορές στο Jabber/xmpp, αλλά από όσο ξέρω ο Zuckerberg άρχισε να το μπλοκάρει κι αυτό, δεν αφήνει τίποτα όρθιο πέρα από τα native whatsapp/messenger για iOS/Android...

Από μεγάλα IMs μόνο το Telegram έχει μια νέα εφαρμογή από έναν ρώσο, το KuteGram για βασική ανταλλαγή μηνυμάτων, είναι οκ γενικά, αλλά πολύ βασική μιας και είναι η πρώτη "pre-alpha" έκδοση.

Γενικά από όσο γνωρίζω η "καρδιά" της κοινότητας του Symbian, τουλάχιστον όσον αφορά διεθνείς ομάδες, μιας και τοπικές υπάρχουν π.χ. στη Ρωσία, Ασία κλπ πολύ ενεργές, είναι η διεθνής ομάδα στο Telegram, σχεδόν 1000 μέλη, αρκετά ενεργό chat. Αν θέλεις να μπεις, είναι εδώ https://t.me/symbianos

Το θέμα είναι πώς να πείσεις φίλους κλπ να μπουν στο Telegram και να αφήσουν Whatsapp/Viber... Εμένα τουλάχιστον οι περισσότεροι έχουν αυτά τα δύο, λίγοι είναι που έχουν Telegram από τις επαφές μου...

Θα ενημερώσω και τα links, τα αρχεία είναι ακόμη στο OneDrive, δεν ξέρω γιατί καταργήθηκαν οι σύνδεσμοι. Ίσως τα ανεβάσω εναλλακτικά στο Mediafire.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουραγιο σου! και την υπομονη σου! σου αξιζουν συγχαρητηρια!

Μπραβο φιλε, διοτι χρειαζεται παθος η ζωη κι εσυ φαινεται (οπως θυμαμαι κι απο παλια) πως το διαθετεις σε αφθονια!

Οταν κι όποτε ετοιμασεις καποια εκδοση (διχως αγχος) στειλε μου ενα link.....με χαρα θα την δοκιμασω!

Στενοχωριεμαι που δεν χρησιμοποιω το 808, πραγματικα. Ειναι κορυφαιο τηλεφωνο οσον αφορα δυνατοτητες.

Δεν ειναι μονο η εκπληκτικη φωτογραφια!! ειναι και το απιστευτης ποιοτητας βιντεο και το ακομη πιο εντυπωσιακο συστημα μικροφωνων. Δεν υπαρχει αντιστοιχο, ακομη. Και φυσικα το ιδιο το λειτουργικο και η διαχειριση του.

Σχετικα με τα social_media...ευτυχως...μονο viber χρησιμοποιουσα ανεκαθεν κι αυτο πιο πολυ απο τον υπολογιστη, παρα απο το κινητο. Που ξερεις...ισως καποτε βρεθει καποιος φιλοτιμος προγραμματιστης και το fix_άρει για Symbian.

Οπως και να ΄χει, kudos 😎

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, αν το Telegram περάσει την pre alpha εκδοχή, θα έχω πάλι βασικό το 808. 

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά! Ναι, το μεράκι πάντα υπάρχει, αν και όχι αρκετός χρόνος πια. Αλλά μια μικρή ενημέρωση της PureSlim την έχω στο πρόγραμμα, μιας και θέλω να ξαναστήσω το 808, οπότε ευκαιρία είναι! Όταν είναι έτοιμη, εννοείται βγάζω ανακοίνωση εδώ με συνδέσμους να επιλέξετε είτε την κύρια, είτε την lite.

 

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...