Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το ήθελα από τότε που το ανακοίνωσαν, αλλά τώρα τελευταία άρχισα να το σκέφτομαι. Έλεγα να πάω σε κάτι διαφορετικό και να πάρω το Note 2. Είχα κ τον αδερφό μου που μου έλεγε να περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα να δούμε τι θα δείξει η HTC και ότι θα'ταν καλύτερα να πάρω το Lumia 920 ή κάποιο της HTC ή έστω το Note 2 και με έβαλε σε περισσότερες σκέψεις. Μάλιστα είπα να πάρω και 808 και Note 2 και με έβρισε :p. Αλλά είμαι βιαστικός και το παρήγγειλα σήμερα από το birdphone :p. Θα το έχω αύριο το μεσημέρι κάποια στιγμή.

 

Τέλος πάντων. Ξέρω ότι έχουμε θέμα που αφορά τα αξεσουάρ, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ καλύτερα. Θήκη χρησιμοποιείτε εσείς? Screen protector? Τι θα μου προτείνατε να πάρω? Αρχικά σκεφτόμουνα το hard case της Nokia, αλλά το καπάκι της κάμερας δεν έχει τρύπα για το ηχείο και δεν ξέρω αν θα ακούγεται καλά.

Αν είσαι "φωτογραφικός τύπος", καλές χρυσές οι άλλες συσκευές που αναφέρεις, αλλά μέχρι εκεί στον τομέα αυτό. Με το 808 ξεφέυγεις. Αν σου αρέσει δε και το symbian τότε αγοράζεις την απόλυτη symbian συσκευή, ταχύτατη με όλα τα καλά που ξέρουμε και έχουμε συνηθίσει. Αν αναλογιστείς ότι εμφανίστηκε και το viber για symbian είναι σαν μια αχτίδα ελπίδας για το λειτουργικό :D

Πιστέυω δε θα το μετανοιώσεις. Και περιμένουμε και fp2!

Ούτε θήκη ούτε screen protector χρησιμοποιώ.. Το κινητό δείχνει πολύ ποιοτικό και δε γρατζουνιέται εύκολα, για την οθόνη δε το συζητώ καν για screen prot. γιατί στο Ν8 1μιση χρόνο δεν έιχε το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα μηνύματα που αφορούσαν θήκες μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

 

Ευχαριστώ και καλημέρα σας! :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν θα το φέρει η vodafone?

 

πιστεύω εύκολα θα το μάθεις αν τηλεφωνήσεις σε οποιοδήποτε υποκατάστημα :)

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι "φωτογραφικός τύπος", καλές χρυσές οι άλλες συσκευές που αναφέρεις, αλλά μέχρι εκεί στον τομέα αυτό. Με το 808 ξεφέυγεις. Αν σου αρέσει δε και το symbian τότε αγοράζεις την απόλυτη symbian συσκευή, ταχύτατη με όλα τα καλά που ξέρουμε και έχουμε συνηθίσει. Αν αναλογιστείς ότι εμφανίστηκε και το viber για symbian είναι σαν μια αχτίδα ελπίδας για το λειτουργικό :D

Πιστέυω δε θα το μετανοιώσεις. Και περιμένουμε και fp2!

Ούτε θήκη ούτε screen protector χρησιμοποιώ.. Το κινητό δείχνει πολύ ποιοτικό και δε γρατζουνιέται εύκολα, για την οθόνη δε το συζητώ καν για screen prot. γιατί στο Ν8 1μιση χρόνο δεν έιχε το παραμικρό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φυσικά και μ'αρέσει το symbian. Γενικά αν εξαιρέσεις 2-3 πραγματάκια, πιστεύω είναι πολύ καλο.

 

Μου ήρθε λοιπόν σήμερα από birdphone. Δυστιχώς, αν και με διαβεβαίωσαν στο τηλ., τελικά δεν έχει Ελληνικά, ούτε για το menu (που το menu το'χω πάντα στα Αγγλικά, οπότε δε με πειράζει) ούτε για γραφή. Τους πήρα τηλ. και η κοπέλα ήταν πολύ ευγενική. Μου είπε να το στείλω πίσω, να το δει και να μου στείλει άλλο. Επειδή το θέλω σήμερα όμως και για σιγουριά, θα πάω από το κατάστημά τους και θα δοκιμάσω το άλλο που θα μου δώσουν πριν φύγω.

 

κ μια ερώτηση για όσους το πήραν από birdphone. Αν μου δώσουν συσκευή με Ελληνικά περασμένα. Θα μπορώ να κάνε update μέσω PC ή μόνο OTA?

Edited by Kal_1138
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φυσικά και μ'αρέσει το symbian. Γενικά αν εξαιρέσεις 2-3 πραγματάκια, πιστεύω είναι πολύ καλο.

 

Μου ήρθε λοιπόν σήμερα από birdphone. Δυστιχώς, αν και με διαβεβαίωσαν στο τηλ., τελικά δεν έχει Ελληνικά, ούτε για το menu (που το menu το'χω πάντα στα Αγγλικά, οπότε δε με πειράζει) ούτε για γραφή. Τους πήρα τηλ. και η κοπέλα ήταν πολύ ευγενική. Μου είπε να το στείλω πίσω, να το δει και να μου στείλει άλλο. Επειδή το θέλω σήμερα όμως και για σιγουριά, θα πάω από το κατάστημά τους και θα δοκιμάσω το άλλο που θα μου δώσουν πριν φύγω.

 

κ μια ερώτηση για όσους το πήραν από birdphone. Αν μου δώσουν συσκευή με Ελληνικά περασμένα. Θα μπορώ να κάνε update μέσω PC ή μόνο OTA?

 

Βαλε το swype να τελειωνεις!θα εχεις ελληνικα στην γραφη παντου,και το συστημα γραφης swype που τα σπαει!5 λεπτα θελει να τομαθεις και τελος:

 

http://betalabs.nokia.com/trials/swype-for-symbian-2-0

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το swype να τελειωνεις!θα εχεις ελληνικα στην γραφη παντου,και το συστημα γραφης swype που τα σπαει!5 λεπτα θελει να τομαθεις και τελος:

 

http://betalabs.nokia.com/trials/swype-for-symbian-2-0

 

ακριβώς. Αφού έχεις το μενού στα αγγλικά βάλε swype και μην σε νοιάζει που δεν είναι ελληνικό. Άλλωστε αν είναι balcans θα λάβεις και πιο σβέλτα τις αναβαθμίσεις !

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φυσικά και μ'αρέσει το symbian. Γενικά αν εξαιρέσεις 2-3 πραγματάκια, πιστεύω είναι πολύ καλο.

 

Μου ήρθε λοιπόν σήμερα από birdphone. Δυστιχώς, αν και με διαβεβαίωσαν στο τηλ., τελικά δεν έχει Ελληνικά, ούτε για το menu (που το menu το'χω πάντα στα Αγγλικά, οπότε δε με πειράζει) ούτε για γραφή. Τους πήρα τηλ. και η κοπέλα ήταν πολύ ευγενική. Μου είπε να το στείλω πίσω, να το δει και να μου στείλει άλλο. Επειδή το θέλω σήμερα όμως και για σιγουριά, θα πάω από το κατάστημά τους και θα δοκιμάσω το άλλο που θα μου δώσουν πριν φύγω.

 

κ μια ερώτηση για όσους το πήραν από birdphone. Αν μου δώσουν συσκευή με Ελληνικά περασμένα. Θα μπορώ να κάνε update μέσω PC ή μόνο OTA?

 

Λοιπόν και εγώ από birdphone το έχω πάρει και περίεργο που δεν έχει ελληνικά, μάλλον το ξέχασαν.. Μήπως δεν επέλεξες ελλάδα στην αρχή..? Όπως και να έχει, αν είχε ελληνικά εγώ θα σου έλεγα να το φλασάρεις και να περάσεις άλλο firmware (επίσημο) γιατί αυτό που είχε εμένα αρχικά, παρόλο που είχε ελληνικά, έλειπε το fm transmitter και είχα τρελαθεί στο τι να φταίει. Τελικά ήταν το firmware, έβαλα άλλο (με ελληνικά) κι ησύχασα. Αν δηλαδή πας να το αλλάξεις τσέκαρε αυτό που σου λέω. Το φλασάρισμα είναι σχετικά εύκολο όπως και στο Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ από birdphone το έχω πάρει και περίεργο που δεν έχει ελληνικά, μάλλον το ξέχασαν.. Μήπως δεν επέλεξες ελλάδα στην αρχή..? Όπως και να έχει, αν είχε ελληνικά εγώ θα σου έλεγα να το φλασάρεις και να περάσεις άλλο firmware (επίσημο) γιατί αυτό που είχε εμένα αρχικά, παρόλο που είχε ελληνικά, έλειπε το fm transmitter και είχα τρελαθεί στο τι να φταίει. Τελικά ήταν το firmware, έβαλα άλλο (με ελληνικά) κι ησύχασα. Αν δηλαδή πας να το αλλάξεις τσέκαρε αυτό που σου λέω. Το φλασάρισμα είναι σχετικά εύκολο όπως και στο Ν8.

 

Το product code λέει country variant Switzerland. Στην αρχη μου έβγαλε να επιλέξω γλώσσα και δεν είχε Ελληνικά. Μετά μου έβγαλε χώρα και έβαλα Greece. Θα μπορούσα να το φλασάρω, σίγουρα. Αυτό έκανα κ στο N8. Απλά μιας κ μου'χαν πεί ότι έχει Ελληνικά και μιας κ μου είπαν ότι θα το αλλάξουν, δε με πειράζει. Πάντως ευχαριστώ. Θα το τσεκάρω πριν φύγω αυτό που λες.

 

και κάτι άσχετο. Δεν ξέρω πόσο είχε πάρει την πρώτη φορά στο N8, αλλά είπα να δοκιμάσω το GPS τώρα που θα πηγαίνω. Το άφησα 15 λεπτά περίπου και δεν κλείδωσε. Αργεί όντως την 1η φορά? Απλά φοβάμαι λίγο γιατί στο N8 από τότε που μου το επέστρεψαν από την επισκευή (το κλασικό που έκλεινε και δεν άνοιγε), το GPS δε δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Το product code λέει country variant Switzerland. Στην αρχη μου έβγαλε να επιλέξω γλώσσα και δεν είχε Ελληνικά. Μετά μου έβγαλε χώρα και έβαλα Greece. Θα μπορούσα να το φλασάρω, σίγουρα. Αυτό έκανα κ στο N8. Απλά μιας κ μου'χαν πεί ότι έχει Ελληνικά και μιας κ μου είπαν ότι θα το αλλάξουν, δε με πειράζει. Πάντως ευχαριστώ. Θα το τσεκάρω πριν φύγω αυτό που λες.

 

και κάτι άσχετο. Δεν ξέρω πόσο είχε πάρει την πρώτη φορά στο N8, αλλά είπα να δοκιμάσω το GPS τώρα που θα πηγαίνω. Το άφησα 15 λεπτά περίπου και δεν κλείδωσε. Αργεί όντως την 1η φορά? Απλά φοβάμαι λίγο γιατί στο N8 από τότε που μου το επέστρεψαν από την επισκευή (το κλασικό που έκλεινε και δεν άνοιγε), το GPS δε δουλεύει.

 

Ούτως ή άλλως θα φλασάρεις αν πάρεις το άλλο με τα ελληνικά και δεν έχει fm transmitter, εκτός αν δε σε απασχολεί αυτή η λειτουργία. Εγώ πλέον δε μπορώ χωρίς:D

Το gps δουλέυει όσο γρήγορα δούλευε και το Ν8 μου. Η πρώτη φορά πάντα αργεί λίγο και αν το έχεις και offline αργεί παραπάνω. Μη μου πεις ότι προσπαθείς και μέσα στο σπίτι γιατί δε θα βρεις ποτέ σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως θα φλασάρεις αν πάρεις το άλλο με τα ελληνικά και δεν έχει fm transmitter, εκτός αν δε σε απασχολεί αυτή η λειτουργία. Εγώ πλέον δε μπορώ χωρίς:D

Το gps δουλέυει όσο γρήγορα δούλευε και το Ν8 μου. Η πρώτη φορά πάντα αργεί λίγο και αν το έχεις και offline αργεί παραπάνω. Μη μου πεις ότι προσπαθείς και μέσα στο σπίτι γιατί δε θα βρεις ποτέ σήμα.

 

Και εγώ το FM Transmitter στο N8 το χρησιμοποιώ πολύ. Όσο για το GPS...είπαμε, δεν είμαι τόσο χαζός :p. Τελικά έπιασε κανονικά.

 

Μου το αλλάξανε, αλλά ήταν όπως είπες. Χωρίς FM Transmitter. Ήμουν αρκετή ώρα εκεί, οπότε δεν ασχολήθηκα άλλο. Θα κάτσω τώρα να το φτιάξω μια στιγμή. Πάντως δοκίμασα λίγο την κάμερα. Απλά δεν υπάρχει.

 

EDIT: ΟΚ είμαι γκαντέμης. Να ρωτήσω κάτι? Πήγα να περάσω το επίσημο firmware (συγκεκριμένα το balkans) και 2 φορές τώρα σταματάει στο "waiting for communication response". Δε καταλαβαίνω τι κάνω λάθος. Εχώ κάνει flash το N8 πολλές φορές χωρίς πρόβλημα.

Edited by Kal_1138
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Πάει. Δεν ανοίγει. Δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει, αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το ψάξω άλλο. Την ίδια διαδικασία που έκανα κ στο N8 άπειρες φορές έκανα. Κολλάει στο "waiting for communication response". Στο στάδιο εκείνο προσπάθει να ανοίξει, μου δείχνει 3-4 φορές το Nokia logo και μετά κλείνει. Έχω δοκιμάσει 5-6 φορές. Δοκίμασα ακόμα κ διαφορετικά firmware. Τίποτα. Απλά είμαι γκαντέμης. Τι κάνω σε αυτήν τη περίπτωση που στην ουσία φταίω εγώ? Το πάω στη Nokia?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήγα πήρα σήμερα τα wh-701 τα ακουστικά που είχε μέσα το Ν8 γιατί τα δικά του πραγματικά είναι απαράδεκτα... Καμία σχέση ο ήχος, η ποιότητα ομιλίας, η ένταση στη μουσική...
Link to comment
Share on other sites

το πας Νοκια και στο φτιαχνουν, η birdphone η ξαναδοκιμαζεις :) καπου εχει επιλογη "flash as dead" η κατι τετοιο, επελεξε το και ξαναδοκιμασε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το πας Νοκια και στο φτιαχνουν, η birdphone η ξαναδοκιμαζεις :) καπου εχει επιλογη "flash as dead" η κατι τετοιο, επελεξε το και ξαναδοκιμασε

 

Δοκίμασα πολλές φορές. Δεν. Και με "dead phone usb flashing". Τίποτα. Αναγκαστικά θα το πάω στη Nokia. Στο birdphone δε νομίζω να μου το αλλάξουν πάλι, ειδικά τώρα που έκανα λάθος εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πολλές φορές. Δεν. Και με "dead phone usb flashing". Τίποτα. Αναγκαστικά θα το πάω στη Nokia. Στο birdphone δε νομίζω να μου το αλλάξουν πάλι, ειδικά τώρα που έκανα λάθος εγώ.

 

Καταρχήν ποιό phoenix έχεις γιατί το 808 μόνο με αυτό φλασάρετε: Phoenix Service Software 2012.16.004.48159

Η διαδικασία είναι ίδια με το Ν8 αλλά πρέπει να βγάλεις τη μπαταρία κάποια στιγμή αντί να πατήσεις 8 δευτερόλεπτα το power όπως στο Ν8. Το firmware που πρέπει να κατεβάσεις για να έχεις fm transm. και ελληνικά είναι με αυτό τον κωδικό 059M974. Δεν είναι δύσκολο, μη φοβάσαι, ξαναδοκίμασε και εδώ είμαστε. Ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες που σου λέει όταν τελειώνει το flashing, δηλαδή το που και πότε να ξεσυνδέσεις το usb, πότε να ξαναβάλεις το καλώδιο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αν δε πιασει και το πας Νοκια, εννοειται οτι ξαφνικα σταματησε να ανοιγει!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ποιό phoenix έχεις γιατί το 808 μόνο με αυτό φλασάρετε: Phoenix Service Software 2012.16.004.48159

Η διαδικασία είναι ίδια με το Ν8 αλλά πρέπει να βγάλεις τη μπαταρία κάποια στιγμή αντί να πατήσεις 8 δευτερόλεπτα το power όπως στο Ν8. Το firmware που πρέπει να κατεβάσεις για να έχεις fm transm. και ελληνικά είναι με αυτό τον κωδικό 059M974. Δεν είναι δύσκολο, μη φοβάσαι, ξαναδοκίμασε και εδώ είμαστε. Ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες που σου λέει όταν τελειώνει το flashing, δηλαδή το που και πότε να ξεσυνδέσεις το usb, πότε να ξαναβάλεις το καλώδιο κτλ.

 

Όταν λες μόνο με το Phoenix Service Software 2012.16.004.48159 ενοείς ότι είναι η μόνη εκδόση με την οποία μπορείς να φλασάρεις το 808? Γνωρίζω σε προηγούμενες ότι δεν αναγνωρίζει το product (rm-807) και η έκδοση στην οποία το δοκίμασα ήταν πιο καινούργια από αυτή που είπες εσύ. Πάντως τώρα δοκιμάζω αυτήν που είπες μαζί με τον κωδικό που είπες.

 

Μακάρι να διορθωθεί, αλλά δεν το βλέπω. Περνάει τα programming data και όταν πάει να ανοίξει το κινητό μένει στο Nokia logo (αναβοσβήνει 3-4 φορές κ μετά σβήνει τελείως) και στο phoenix μένει στο "waiting for communication response".

 

αν δε πιασει και το πας Νοκια, εννοειται οτι ξαφνικα σταματησε να ανοιγει!

 

Φυσικά. Μάλιστα σκεφτόμουνα μήπως τους πω ότι έκανα hard reset και δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα το αφηνεις? δε θυμαμαι την διαδικασια, μηπως θελει λιγη ωρα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα το αφηνεις? δε θυμαμαι την διαδικασια, μηπως θελει λιγη ωρα?

 

Από το N8 που ξέρω, το στάδιο στο οποίο επικοινωνεί το phoenix με τη συσκευή περνάει αμέσως. Και για το 808 από βίντεο που είδα. Εγώ το αφήνω και προσπαθεί 25 φορές και μετά σταματάει μόνο του. Μάλιστα μόλις το δοκιμασα πάλι. Εκεί που υποτίθεται πρέπει να ανοίξει, κολλάει στο Nokia logo.

 

Βρήκα και βίντεο. Ακριβώς αυτό κάνει (μετά το φλασάρισμα) όταν πάει να ανοίξει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vAtQcFWY6CM

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μόνο με το Phoenix Service Software 2012.16.004.48159 ενοείς ότι είναι η μόνη εκδόση με την οποία μπορείς να φλασάρεις το 808? Γνωρίζω σε προηγούμενες ότι δεν αναγνωρίζει το product (rm-807) και η έκδοση στην οποία το δοκίμασα ήταν πιο καινούργια από αυτή που είπες εσύ. Πάντως τώρα δοκιμάζω αυτήν που είπες μαζί με τον κωδικό που είπες.

 

Μακάρι να διορθωθεί, αλλά δεν το βλέπω. Περνάει τα programming data και όταν πάει να ανοίξει το κινητό μένει στο Nokia logo (αναβοσβήνει 3-4 φορές κ μετά σβήνει τελείως) και στο phoenix μένει στο "waiting for communication response".

 

Φυσικά. Μάλιστα σκεφτόμουνα μήπως τους πω ότι έκανα hard reset και δεν ανοίγει.

 

Από το N8 που ξέρω, το στάδιο στο οποίο επικοινωνεί το phoenix με τη συσκευή περνάει αμέσως. Και για το 808 από βίντεο που είδα. Εγώ το αφήνω και προσπαθεί 25 φορές και μετά σταματάει μόνο του. Μάλιστα μόλις το δοκιμασα πάλι. Εκεί που υποτίθεται πρέπει να ανοίξει, κολλάει στο Nokia logo.

 

Βρήκα και βίντεο. Ακριβώς αυτό κάνει (μετά το φλασάρισμα) όταν πάει να ανοίξει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vAtQcFWY6CM

 

Και εγώ το είχα πάθει νομίζω αλλά παίξε με τη μπαταρία (βάλε-βγάλε) και επανέρχεται.

 

ΘΥΜΗΘΗΚΑ:

Πάτα τα τρία κουμπιά που θέλει για hard rest η συσκευή και άνοιξέ την μετά.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα πάθει νομίζω αλλά παίξε με τη μπαταρία (βάλε-βγάλε) και επανέρχεται.

 

ΘΥΜΗΘΗΚΑ:

Πάτα τα τρία κουμπιά που θέλει για hard rest η συσκευή και άνοιξέ την μετά.

 

Το δοκίμασα κ αυτό. Τίποτα πάλι. Είδα σε ένα site κάτι για ένα cfw (μόνο theme effects έχουν προσθέσει) και από τις οδηγίες βρήκα μάλλον τι θα μπορούσε να έχει φταίξει. Δεν είμαι σίγουρος βέβαια. Πάντως θα δοκιμάσω σε κανα 5λεπτο κ ελπίζω.

 

EDIT: Το βρήκα! Άνοιξε! Έλεγε στο site ότι είχαν 2 εκδόσεις του cfw με τα theme effects. Ένα για το firmware που τελείωνει σε 09 και ένα για το άλλο που τελειώνει σε 11. Αν έχετε λέει αυτό που τελείωνει σε 10, δε θα ανοίγει το κινητό. Εγώ βρίσκω μόνο 09 ή 10 να κατεβάσω. Βλέποντας αυτό που έγραφε το site, θυμήθηκα ότι το δικό μου (από μόνο του) τελέιωνε σε 11. Οπότε βάζοντας είτε το 09 είτε το 10 (δοκίμασα κ τα δύο) δε δούλευε.

 

Τώρα το μόνο θέμα είναι ότι δεν έχει καν το firmware που τελειώνει σε 11 για να το περάσω.

Edited by Kal_1138
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφέρον άρθρο για το πως να τραβαμε HDR photos με το 808

 

http://pureviewclub.com/2012/5623

 

Ωραίο άρθρο. Επειδή έχω ασχοληθεί ελαφρώς με την τεχνική HDR την προτείνω ανεπιφύλακτα για κτίρια, τοπία και αυτοκίνητα. Στα τελευταία ενισχύει τις ανακλάσεις και τα κάνει κουκλιά.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...