Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ianekat κάνε ένα ρεβιού αν θες:D

 

Κάτι είδα σε ενα video οτι το 808 PureView παίρνει micro-sim!

Ισχύει?

Και αν ισχύει τι διαφορά έχει με την παλιά sim?:confused:

 

είναι η κανονική σιμ,με κομμένο το πλαστικο κομμάτι που περισσεύει απ το τσιπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

είναι η κανονική σιμ,με κομμένο το πλαστικο κομμάτι που περισσεύει απ το τσιπ

 

Δηλαδη αν το κατάλαβα καλά, το κόβω μόνο μου στην παλιά και είμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το κατάλαβα καλά, το κόβω μόνο μου στην παλιά και είμαι οκ?

ψάξε βίντεο στο youtube να δεις πώς γίνεται;)

Link to comment
Share on other sites

ianekat πες μας για τον browser σε σχέση με το Ν8 και σε σχέση με άλλες συσκευές πχ android! Και πες μας και για το multitasking που ειπώθηκε πριν! Α! Και..... που το βρήκες ρε λαμόγιο!!!! (με την καλή έννοια!) :):D:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ψάξε βίντεο στο youtube να δεις πώς γίνεται;)

 

Ευχαριστώ

 

Παιδια άσχετα αμα λενε για Μαιο, εγω πιστευω οτι θα ερθει Ιουνιο Ελλάδα :(

Τουλάχιστον μέχρι τοτε θα την βγάλω μια χαρα με το Ν8 μου και θα εχω χρονο να μαζεψω και κανένα φράγκο:p

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τα άσχετα σχόλια και ας ασχοληθούμε με το 808, το οποίο είναι το θέμα μας.

 

 

Ευχαριστώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ειδικούς χαιρετισμούς στον killing_you2

Με συγχωρείς, φίλε, αλλά μόνο κόκκινα 808 έχω να σου δείξω, σ αρέσει;

 

κουφάλα δε παίζεσαι! θέλω κ εγω! :lol:

τελικά μάλλον εγω κέρδισα τα 15 λεπτά δημοσιότητας! (εσύ κερδίζεις σίγουρα παραπάνω) χαχαχαχα

 

ειλικρινά όμως πες μας λίγα λόγια για τον browser,βγαλε μια φωτο σε κλειστο χώρο με χαμηλό φωτισμό με και χωρίς flash,βγάλε καμία φώτο στα 8mp σε pure view σε διαφορετικές συνθήκες. πες μας για ποιότητα και ένταση του ηχείου και των ακουστικών. νομίζω πως όλοι αυτά θέλουμε να ξέρουμε μέσες άκρες.

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να ανεβάσω φώτο σε άλλο σαιτ και να δώσω εδώ λινκ; επειδή η φωτογραφίες που τράβηξα με το 808 είναι 10-15ΜΒ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς,αρκεί να είναι σε μικρογραφίες για να μην <<βαρύνει>> η σελίδα.Ρίξε μια ματιά εδώ Φωτογραφίες & βίντεο από τις Symbian^3 συσκευές σας αν σε βολεύει κάποια από τις ιστοσελίδες που αναφέρονται.

Επίσης αν είναι εύκολο ανέβασε και κάποια screenshots από αρχικές οθόνες-μενού και από τις πληροφορίες που δίνονται πατώντας *#0000#

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που με ρώτησαν σχετικά με τον browser έκανα ένα βιντεάκι Ν8 vs 808 με μια ελληνική σελίδα in.gr

http://

όσον αφορά τον ήχο - είναι δυνατότερος από τον ήχο των κινητών που χρησιμοποιώ - Ν9 και Λούμια 800

και ακόμα δυο φώτο - αρχική οθόνη και μενού. η πληροφορίες που βγαίνουν με το *#0000# δεν έχει νόημα να στείλω επειδή καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το product που θα βγει στην αγορά αλλά prototype

Edited by ianekat
Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που με ρώτησαν σχετικά με τον browser έκανα ένα βιντεάκι Ν8 vs 808 με μια ελληνική σελίδα in.gr

https://www.youtube.com/watch?v=VxlBuZ8HlmY&feature=youtube_gdata_player

 

μπραβο ρε αγορι μου!

ευχαριστουμε

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

κάτι δ κάνω καλά μάλλον αλλά δ μπορώ να βάλω τις φώτο πουθενά, αν θέλει κάποιος να μου δώσει μαιλ να του τις στείλω :(
Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που με ρώτησαν σχετικά με τον browser έκανα ένα βιντεάκι Ν8 vs 808 με μια ελληνική σελίδα in.gr

http://

όσον αφορά τον ήχο - είναι δυνατότερος από τον ήχο των κινητών που χρησιμοποιώ - Ν9 και Λούμια 800

και ακόμα δυο φώτο - αρχική οθόνη και μενού. η πληροφορίες που βγαίνουν με το *#0000# δεν έχει νόημα να στείλω επειδή καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το product που θα βγει στην αγορά αλλά prototype

Αφου εκανες το τεστ ταχυτητας δειξε μας λιγο και zoom-in zoom-out κτλ :). Παντως εχει αισθητη διαφορα με το Ν8 (το οποιο φανταζομαι ειναι σε Belle). Και μιλαμε για prototype h/w και s/w!!

 

Μπορουμε εμπρακτα πλεον να ελπιζουμε σε αξιοπρεπεστατο browser με το Belle FP1 και το 1.3GHz στα 700,701 και 603.

Link to comment
Share on other sites

για αυτούς που με ρώτησαν σχετικά με τον browser έκανα ένα βιντεάκι Ν8 vs 808 με μια ελληνική σελίδα in.gr

http://

όσον αφορά τον ήχο - είναι δυνατότερος από τον ήχο των κινητών που χρησιμοποιώ - Ν9 και Λούμια 800

και ακόμα δυο φώτο - αρχική οθόνη και μενού. η πληροφορίες που βγαίνουν με το *#0000# δεν έχει νόημα να στείλω επειδή καταλαβαίνεις ότι δεν είναι το product που θα βγει στην αγορά αλλά prototype

 

Καλησπέρα! :) Να 'σαι καλά για το βίντεο και τις φωτογραφίες!! :) Ας ελπίσουμε να πάρουμε έστω και τον browser στο Ν8.... :O

 

P.S.: Δε στέλνεις ένα κόκκινο και από εδώ κι ας είναι prototype; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

κάτι δ κάνω καλά μάλλον αλλά δ μπορώ να βάλω τις φώτο πουθενά, αν θέλει κάποιος να μου δώσει μαιλ να του τις στείλω :(

 

ΚΑταρχήν σε υπερευχαριστούμε μονο και μόνο που προσφέρθηκες.

 

Δοκίμασε να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σε ένα αλμπουμ στο Picassa https://picasaweb.google.com/

Απλά χρειάζεσαι έναν λογαριασμό στην google. (px. gmail). Apla koita na kaneis to αλμπυμ διαθέσιμο σε όλους γιατί διαφορετικά θα τις βλέπεις μόνο εσύ. Εναλακτικά μπορείς να τις βάλεις όλες σε ενα ζιπακι και να το φορτώσεις στο docs.google.com (και πάλι πρέπει να έχεις λογαριασμό και να θυμηθείς να κανεις το αρχείο public.)

 

Προσωπικά αν είχες χρόνο κ σε ευχαριστεί η διαδικασία της φωτογράφισης γενικότερα θα ήθελα να δώ φωτογραφίες στα 5-8mp. αλλα τραβηγμένες σε εσωτερικούς χώρους ή κ σε εναν νυχτερινό περίπατο. ΕΚΕΙ είανι που κάνει την διαφορά αυτό το κινητό....low light.

Link to comment
Share on other sites

zoom in - zoom out σε ένα σαιτ myphone.gr :)

 

 

sorry για την ποιότητα :(

 

δυστυχώς δ έχω καθόλου χρόνο να το κοιτάξω το κινητό και αυτά που έκανα μέχρι τώρα τα έκανα μόνο επειδή είδα ότι εδώ υπάρχουν fans κυριολεκτικά.

στέλνω και μια φώτο που τράβηξα μόλις αλλά βλέπεις ότι γράφω πολύ σπάνια, αν έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες θα δείξω περισσότερες φώτο.

http://writehow.net/8081.jpg

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δ έχω καθόλου χρόνο να το κοιτάξω το κινητό και αυτά που έκανα μέχρι τώρα τα έκανα μόνο επειδή είδα ότι εδώ υπάρχουν fans κυριολεκτικά.

στέλνω και μια φώτο που τράβηξα μόλις αλλά βλέπεις ότι γράφω πολύ σπάνια, αν έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες θα δείξω περισσότερες φώτο.

http://writehow.net/8081.jpg

μένεις αθήνα? να ρθω να κάνω εγώ ενα ριβιού:p

Link to comment
Share on other sites

δ μένω Αθήνα :) αλλιώς κανένα πρόβλημα να σ το έδινα

τώρα είδα στην κάμερα όταν τραβάω βίντεο κάτω αριστερά έχει μια λειτουργία CAF και όταν κάνω τέρμα zoom in και θολώνει η εικόνα, πατάω αυτό και κάνει κάτι σαν focus... πρέπει να ρωτήσω κάποιον φωτογράφο τι είναι το CAF :worry:

Link to comment
Share on other sites

δ μένω Αθήνα :) αλλιώς κανένα πρόβλημα να σ το έδινα

τώρα είδα στην κάμερα όταν τραβάω βίντεο κάτω αριστερά έχει μια λειτουργία CAF και όταν κάνω τέρμα zoom in και θολώνει η εικόνα, πατάω αυτό και κάνει κάτι σαν focus... πρέπει να ρωτήσω κάποιον φωτογράφο τι είναι το CAF :worry:

 

Μαλλον εννοεί "Camera Auto Focus" αυτόματη εστίαση δλδ. ...υποθέτω.....ΑΚΥΡΟ "Continuous Auto Focus" σημαίνει. χεχε.

 

Δλδ στο βίντεο εστιάζει συνεχώς ανάλογα με το πού σημαδεύεις :D

 

Έκανες ήδη πολλά. Εγω απλά πρότεινα το τί θέλει να δεί ο κόσμος όσον αφορά την κάμερα... η οποία σίγουρα πρόκειται να βελτιωθέι στην τελική έκδοση του λογισμικού.

 

Σε ευχαριστούμε κ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δ έχω καθόλου χρόνο να το κοιτάξω το κινητό και αυτά που έκανα μέχρι τώρα τα έκανα μόνο επειδή είδα ότι εδώ υπάρχουν fans κυριολεκτικά.

στέλνω και μια φώτο που τράβηξα μόλις αλλά βλέπεις ότι γράφω πολύ σπάνια, αν έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο αυτές τις μέρες θα δείξω περισσότερες φώτο.

http://writehow.net/8081.jpg

Να σαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστούμε πολύ, ήδη έχεις κάνει αρκετά, έτσι κι αλλιώς είναι προπαραγωγής το κινητό. Πάντως όσον αφορά τον browser έχουν γίνει κάποιες μικρές αλλαγές στα μενου και στο interface, αλλά κατα τα άλλα δε βλέπω φως στο τούνελ, φαίνεται λίγο πιο γρήγορος απο του 701 αλλά υποθέτω οτι αυτό οφείλεται στην μεγαλύτερη ταχύτητα του επεξεργαστή.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο Browser λίγα πράγματα απο όσα είδα στο βίντεο του φίλου μας. Εσείς τι λέτε?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο Browser λίγα πράγματα απο όσα είδα στο βίντεο του φίλου μας. Εσείς τι λέτε?

 

συμφωνω απολυτα

ελπιζω ισως με τον Opera τουλαχιστον να τα πηγαινει καλυτερα απο οτι τα πηγαινουν 701-n8 κτλ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα

ελπιζω ισως με τον Opera τουλαχιστον να τα πηγαινει καλυτερα απο οτι τα πηγαινουν 701-n8 κτλ

 

Κοίταξε, στο Ν8 ο Opera Mobile 12 ΣΕΡΝΕΤΑΙ και ο Opera Mini 7 περπατάει απλά. Αλλά το 701 με το 808 δεν έχουν σημαντικές διαφορές, και με απογοητεύεις αν μου επιβεβαιώσεις πως και στο 701 δεν πηγαίνουν καλά .. Δοκίμασες τις καινούργιες εκδόσεις?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, στο Ν8 ο Opera Mobile 12 ΣΕΡΝΕΤΑΙ και ο Opera Mini 7 περπατάει απλά. Αλλά το 701 με το 808 δεν έχουν σημαντικές διαφορές, και με απογοητεύεις αν μου επιβεβαιώσεις πως και στο 701 δεν πηγαίνουν καλά .. Δοκίμασες τις καινούργιες εκδόσεις?

γιατι? σε μένα στο C6-01 ο opera mobile 11.60 πάει γρήγορα:confused:

Link to comment
Share on other sites

γιατι? σε μένα στο C6-01 ο opera mobile 11.60 πάει γρήγορα:confused:

 

συγκριτικά με τον native ναι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...