Jump to content

[Επίσημο] Nokia Asha 202


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντιγραφη/επικολληση οχι.

Μεγαλωνει η γραμματοσειρα, ναι.

Πραγματικα πολυ μεγαλα γραμματα, ευαναγνωστα και στα μηνυματα, και στον καταλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλη Χρονιά και χρονια καλα !

Μολις επεσε στα χερια μου ενα Nokia Asha 202 ρε παιδια , πως μπορω να του βαλω και κανενα free παιχνιδακι για τις κενες ωρες ?

Μπαινω στο site τνς ΝΟΚΙΑ με το αντιστοιχο εικονιδιο αλλα οσα κατεβαζω μου τα βγαζει με ενα κλειδι πανω στο εικονοδιο και τελικα δεν παιζει κανενα ...?

Μηπως δεν κανω κατι καλα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Οποιος ειχε το θρυλικο Nokia 6233 το 2005, θα θεωρησει ως διαδοχο του το Asha 202... :)

 

Iσως ο,τι πιο καλο, στιβαρο, ομορφο, σοβαρο 40ρι εχει περασει απο τα χερια μου.

Αναθεωρησα αμεσως ο,τι πιστευα για τα touch 40ρια της Nokia... Επιτελους, ενα υπακουο αφης ! Κανει ο,τι του λες, οπου το αγγιζεις... ! Επιπεδου N8 :)

Μεγαλη, ευκρινης οθονη, απαιχτα, μεγαλα, απαλα πληκτρα, και πεντακαθαρο ακουστικο ! Ο συνομιλητης ακουγεται δυνατα και αψογα.

Επισης, δυνατοι ηχοι κλησης που τους ακους και στο δρομο εν μεσω κινησης.

Και επιτελους, στο πλαϊ, κουμπι κλειδωματος - ξεκλειδωματος, ωστε να μην απαντας ''κατα λαθος'', αγγιζοντας η οθονη το παντελονι, ή το σακακι..

Για τα λεφτα του, 80 ευρω, θεωρω οτι αξιζει πολυ παραπανω.

 

μην μου λες τετοια.τι μου θυμησες!6233?εχει τοσο καλο ηχειο?

Link to comment
Share on other sites

μην μου λες τετοια.τι μου θυμησες!6233?εχει τοσο καλο ηχειο?

 

ΝΑΙ ! Τοσο καλο ! :)

(και πλεον, στα 66 ευρω.. Πολυ τιμια και συμφερουσα αγορα)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Οποιος ειχε το θρυλικο Nokia 6233 το 2005, θα θεωρησει ως διαδοχο του το Asha 202... :)

 

 

Έχω το 6233 και είναι το βασικό μου τηλ. μέχρι σήμερα. Πήρα ένα doop 308 από το πλαίσιο είναι για τα σκουπίδια. Σκέφτομαι να το πάρω αλλά με προβληματίζει το SAR. Βασικά ψάχνω κάτι σαν τη σειρά Ε της Νόκια αλλά δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6233 και είναι το βασικό μου τηλ. μέχρι σήμερα. Πήρα ένα doop 308 από το πλαίσιο είναι για τα σκουπίδια. Σκέφτομαι να το πάρω αλλά με προβληματίζει το SAR. Βασικά ψάχνω κάτι σαν τη σειρά Ε της Νόκια αλλά δίκαρτο.

 

http://www.gsmarena.com/nokia_asha_210-5417.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ευχαριστώ, αν είχε και GPS θα έκανα μια παραχώρηση ως προς το ότι είναι QWERTY και συνεπώς κάπως φαρδύ. Πάντως ελπίζω ότι θα βγει κάτι όπως το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ & λίγες μέρες αγόρασα το asha 202. Απλό τηλέφωνο αλλά βολικό. Το μόνο που μου "κάθεται στο λαιμό" είναι αυτά τα ... "Vodafone gr" & "Δεν υπάρχει SIM" που εμφανίζονται στην μέση μέση της κεντρικής οθόνης και κρύβουν όποια φωτογραφία βάλω ως wallpaper. Όσο κι αν προσπάθησα δεν κατάφερα να τα σβήσω, η έστω να τους αλλάξω θέση. Ξέρεις κανείς αν υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ & λίγες μέρες αγόρασα το asha 202. Απλό τηλέφωνο αλλά βολικό. Το μόνο που μου "κάθεται στο λαιμό" είναι αυτά τα ... "Vodafone gr" & "Δεν υπάρχει SIM" που εμφανίζονται στην μέση μέση της κεντρικής οθόνης και κρύβουν όποια φωτογραφία βάλω ως wallpaper. Όσο κι αν προσπάθησα δεν κατάφερα να τα σβήσω, η έστω να τους αλλάξω θέση. Ξέρεις κανείς αν υπάρχει τρόπος;

 

Δεν έχω το συγκεκριμένο αλλά διάφορα παρόμοια S40. Δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις-Εμφάνιση-Αρχική Οθόνη και να δεις αν μπορείς να αλλάξεις αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει κάθε σπιθαμή των ρυθμίσεων της αρχικής οθόνης. Κατάφερα να σβήσω τις άλλες πληροφορίες της οθόνης (ημερομηνία, ώρα κ.λ.π.) αλλά με τις πληροφορίες των καρτών sim δεν βρίσκω τρόπο. Δεν ξέρω μήπως δεν γίνεται, αλλά καλύπτει μεγάλο μέρος της οθόνης σε πολύ κεντρικό σημείο.
Link to comment
Share on other sites

ειχα το asha 200. Δεν γινεται να σβηστουν αυτα. Τουλαχιστον με το asha 200 που ειχε πανοραμικη οθονη, του εβαζα wallpapers διαφορα τοπια, οποτε δεν με ενοχλουσε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Το φοβόμουν αυτό. Και δεν με νοιάζει τίποτα άλλο αλλά το πήρα δώρο στη μάνα μου γιατί είχε μεγάλη οθόνη, να βάζει φωτογραφίες από τα εγγόνια της να τα βλέπει να τα χαίρεται. Άντε να δούμε τι αλχημείες μπορούμε να κάνουμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα συγχρονισμού των Gmail επαφών που βρίσκονται στο cloud, όπως γίνεται στα Android κινητά;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλημέρα.

Έχω φέρει ένα Nokia Asha 202 από Αγγλία για τον πατέρα μου αλλά δεν έχει ελληνική γλώσσα.

Έχω ψάξει όλο το Internet και δεν μπορώ να βρω κάτι. Η αυτά που έχω βρει είτε δεν έχουν ενεργά Link ή πετάνε ads.

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by ptzelepis
Λάθος τίτλος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia ASHA 202

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...