Jump to content

FTP Server


sakis697
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να κανω τον παλιο μου υπολογιστη αν γινεται βεβαια εναν ftp server και να τον εχω στο διπλα δωματιο κ απο εκει να εχω προσβαση στους σκληρους που εχω μεσα με ταινιες εικονες και κτλ.. Γινεταια αυτο? Και αν ναι, πως? Ψαχνω προς το παρον free τροπους ... Ναι θα μπορουσα να κανω ενα οικιακο δικτυο αλλα θελω να μπορω να εχω προσβαση απο οπουδηποτε.... Μπορει να γινει κατι τετοιο?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται εύκολα. Κατεβάζεις το FileZilla FTP Server από εδώ: http://filezilla-project.org/download.php?type=server και τον εγκαθιστάς στον υπολογιστή. Αφού ορίσεις τα βασικά (username, password, port, folders κλπ) θα πρέπει να κάνεις forward την θύρα που θες να ακούει ο server σου "απ' έξω" στον υπολογιστή που τρέχει το server. Μετά από αυτά είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται εύκολα. Κατεβάζεις το FileZilla FTP Server από εδώ: http://filezilla-project.org/download.php?type=server και τον εγκαθιστάς στον υπολογιστή. Αφού ορίσεις τα βασικά (username, password, port, folders κλπ) θα πρέπει να κάνεις forward την θύρα που θες να ακούει ο server σου "απ' έξω" στον υπολογιστή που τρέχει το server. Μετά από αυτά είσαι έτοιμος.

 

Ολα αυτα τα εκανα ολα... Αλλα δουλεια δεν ειδα.. Δεν μπορουσα να τον ανοιξω οταν εβαζα το ftp//: και την ip...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα εκανα ολα... Αλλα δουλεια δεν ειδα.. Δεν μπορουσα να τον ανοιξω οταν εβαζα το ftp//: και την ip...

βγάλε τείχος προστασίας off κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

βγάλε τείχος προστασίας off κ.τ.λ.

 

εχετε τιποτα σαν οδηγο ωστε να δω αν το κανω καλα η οχι...?

το τειχος παντως ειναι κλειστο....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εχετε τιποτα σαν οδηγο ωστε να δω αν το κανω καλα η οχι...?

το τειχος παντως ειναι κλειστο....

 

Δες εδω εχει αρκετα tutorials του FZ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε τους δισκους κοινοχρηστους στο δυκτιο κ εισαι οκ...δε χρειαζεται να μπλεξεις με προγραμματα
Link to comment
Share on other sites

Κανε τους δισκους κοινοχρηστους στο δυκτιο κ εισαι οκ...δε χρειαζεται να μπλεξεις με προγραμματα

 

Το θέμα είναι ότι έχω έναν macbook κ το άλλο είναι windows κ με παιδεύει

 

 

Send from my HTC with Sense 3.5

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...