Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στην τελευταια cm-11-20140130-NIGHTLY και εχω να επιβεβαιωσω οτι καμερα και βιντεο δουλευουν μια χαρα οπως επισης και το power button (δε θελει διπλο πατημα για να κλειδωσει).Γενκα οι βασικες λειτουργιες τρεχουν χωρις bugs και ειναι οκ για καθημερινη χρηση. Απο ταχυτητα ειναι οκ αλλα σε σχεση με την cm-10.1.3 stable που ειχα πριν ελαφρως πιο κατω με τον δικο της kernel.Η μπαταρια ειναι μια χαρα και με 0% wakelocks!!!Απο xda διαβασα οτι κρασαρει σε απαιτητικα παιχνιδια(δεν παιζω :p).

Δουλευει ακομα και το screen recording.. :D :D :D

Edited by lef7er1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την τελευταία CM 11 , δούλεψε η κάμερα (με πολλά σπασίματα βέβαια). Είχε όμως πολύ lag το κινητό και σε κάποια στιγμή κόλλησε :cry: . Είχα κάνει backup τη Slimbean και ξαναγύρισα προς το παρόν. Πάντως αν εξαιρέσω (στο δικό μου κιν.) το θέμα του βίντεο η 4.4 είναι πολύ καλή!!!!

 

edit: Έφαγα ήττα με το backup... Έκανα λοιπόν format ξανά (system κλπ) και πέρασα την τεκλευταία CM11. Φαίνεται να δουλεύουν όλα :O Βλέπουμε....:D

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρήγγειλα αυτην την μπαταρία.

Akku polarcell: http://www.ebay.com/itm/PolarCell-Akku-LG-Optimus-4X-HD-P880-L9-P760-BL-53QH-Accu-Batterie-Battery-/330837087057?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item4d076d5351

αναμένεται να την εχω την επομενη βδομαδα (οπως και με αλλα πραγματα μεσω ebay απο Γερμανια)

Διάβασα πολύ θετικά πράγματα στο xda και ειναι ισως η καλύτερη που κυκλοφορεί..Αν την εχει κάποιος ας μας πει τι εντυπώσεις εχει,αλλιώς θα σας ενημερώσω μετα απο καμια βδομαδα δόκιμων!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την μπαταρία που παρηγγειλες και δυστυχώς δεν είναι καλύτερη από την αυθεντική παρα τα 150 μιλιοαμπερορια παραπάνω. Μη σου πω είναι κατώτερη.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω την μπαταρία που παρηγγειλες και δυστυχώς δεν είναι καλύτερη από την αυθεντική παρα τα 150 μιλιοαμπερορια παραπάνω. Μη σου πω είναι κατώτερη.

 

ωχχχ..την πάτησα δηλαδή???

πως δεν σας ρωτησα πριν την παραγγείλω......? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε και τιποτα.Ειτε ειναι καλυτερη ειτε οχι , ειναι μια εξτρα μπαταρια οπως και να εχει.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και μόλις την έβαλα! Σαν τον εξωτερικό φορτιστή δεν έχει! Πάρε έναν από το ebay και εκεί θα δεις πόσο χρήσιμη είναι η δεύτερη μπαταρία.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Και στα καλά καθούμενα... reorganizing internal process

 

Με έσωσε το backup από το recovery. Ένας Θεός ξέρει τι έπαθε στα καλά καθούμενα.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να του περάσω cyannongenmod και με το που του περνάω το cklockworkmod recovery και κάνω την επανεκίνηση, κολλάει στο λογότυπο. Το θέμα είναι ότι παρ'ότι προσπαθώ να του περάσω πάλι την στοκ, είναι αδύνατον καθώς δεν αναγνωρίζεται η συσκευή από τον υπολογιστή (ούτε από το KDZ). Μήπως μπορεί κανείς να μου πει αν μπορώ να κάνω κάτι; Η συσκευή είναι rooted.

 

*για την ακρίβεια, όταν σύνδεσα το κινητό κρατώντας πατημένο το κάτω κουμπί της έντασης και ταυτόχρονα συνδέοντας το καλώδιο usb, τα windows μου αναγνώρισαν τη συσκευή όπως δείχνει η εικόνα παρακάτω. Παραθέτω και την εικόνα από το KDZ που δεν εντοπίζει τη συσκευή

Edited by johnnybr18
Διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρατηρησα οτι εντελως ξαφνικα αρχισε να χανει τους αποθηκευμενους κωδικους απο wifi που ειχα αποθηκευμενα,εκτος του σπιτιου και της δουλειας.Σημερα εχασε και αυτα και χρειαστηκε να τα ξαναπερασω.Καμια ιδεα τι συμβαινει?:cry:

Η συσκευη ειναι απειραχτη

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σας ευχαριστησω για ολες τις βοηθειες που μου δωσατε επι 1,5 χρονο σχετικα με την σωστη λειτουργια του τηλεφωνου , αποχαιρετωντας το thread του 4Χ. Ειδικα ηθελα να ευχαριστησω τον φιλο συμφορουμιτη leo.

Καλη συνεχεια να εχετε!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω εδω και αργοτερα καποιος συντονιστης ας μεταφερει τη συζητηση στο επισημο θεμα.

Απο οσο βλεπω δεν ειναι ζητημα οδηγων γιατι εχει βρει τον adb.

 

Εχεις εγκαταστησει το msxml parser που παει μαζι με το πακετο φλασαρισματος ;

Ειδες στην διαχειριση συσκευων αν εχει εντοπισει το LG usb modem ;

Αν το εχει εντοπισει , το εχεις απενεργοποιησει ;

Αφου εχεις ανοιξει το KDZ, ανοιξες και το windows enabler να το βαλεις να δειχνει "ΟΚ" ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακολουθήσει τον δικό σου οδηγό, να σου πω την αλήθεια, τα έχω κάνει όλα αυτά, απλά το κινητό δεν εμφανίζεται στα διαθέσιμα modem. Για την ακρίβεια όταν το συνδέω (έχοντας πατημένο το κουμπί της έντασης) η συσκευή φαίνεται στον υπολογιστή σαν αφαιρούμενος δίσκος και μάλιστα ανενεργός (παραθέτω εικόνα). Κατά τα άλλα στο κινητό μου εμφανίζει το μενού του *Android system recovery <3e>
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως πιέζοντας το κάτω του ήχου πατάς και το κουμπί ενεργοποίησης ;;; Αν ναι , ΜΗΝ το πατάς.Θέλει μόνο τα κάτω του ήχου και τίποτα άλλο.Κανονικά δεν πρέπει να μπει σε recovery αν το κάνεις όπως λέω.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, πάταγα και το κουμπί της ενεργοποίησης. Περάστηκε μια χαρά η rom. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Μου έσωσες το κινητό :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αποφάσισα κ γω να μπω στο τρυπάκι των custom rom. Έχω 2 ερωτήσεις : α) ποιά custom rom να διαλέξω για καθημερινή χρήση ? Και β) όταν κατεβάσω την rom που θέλω την μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη ή χρειάζομαι microSD ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αποφάσισα κ γω να μπω στο τρυπάκι των custom rom. Έχω 2 ερωτήσεις : α) ποιά custom rom να διαλέξω για καθημερινή χρήση ? Και β) όταν κατεβάσω την rom που θέλω την μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη ή χρειάζομαι microSD ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:)

 

καλως τον...

1ον. πρεπει να εισαι ροοτ.. 2ον. πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο bootloader και μετα εχουμε αρκετες custom να διαλαξεις.. ο καθενας απο εδω μεσα εχει διαφορετικη γνωμη απο τον αλλο οποτε το θεμα rom ειναι ποια θα σου αρεσει εσενα καλυτερα..

1η:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2203700

2η:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2577742 αυτες οι δυο προτεινω εγω για καθημερινη χρηση... (η δευτερη δεν εχει ελληνικα αλλα με αυτην την εφαρμογη εισαι οκ:https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el )

τωρα υπαρχουν και οι 4.3 (jb)και οι 4.4(kk) που μπορεις να βρεις εδω:http://forum.xda-developers.com/optimus-4x-hd/orig-development

καλα φλασαρισματα..:):)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως φίλε χρησιμοποιήσα από δω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362683 τον πρώτο τρόπο και κομπλέ . Ευχαριστώ christos279 , δεν ξέρω είμαι μεταξύ cyanogenmod 4.4.2 και mokee 4.4.2 . Ίσως τις δοκιμάσω κ τις δύο κ όποια μου ταιριάξει περισσότερο ... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Ξερει κανεις που ειναι αποθηκευμενα τα ringtones του κινητου? Ωστε να μπορεσω να βαλω και αλλα εκει μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Για δες αν υπάρχει ένας φάκελος με τον τίτλο ringtones?? Αν δεν υπάρχει κοίτα σε όποιον φάκελο έχει να κάνει με μουσική και θα τα βρεις πιστεύω φιλαράκι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...