Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν εισαι στο ιντερνετ ακουμπας και κρατας πατημενο ενα εικονιδιο (πανω απο το σπιτακι) και γειροντας τη συσκευη καθ υψος μπρος-πισω, κανει ζουμ. το δικο μου δεν εχει αυτο το εικονιδιο στην μπαρα που εμφανιζει οταν εισαι ιντερνετ.

WHY?

 

Μπορείς να μας βοηθήσεις κάπως δείχνοντας μας το βιντεο που το βρήκες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι στο ιντερνετ ακουμπας και κρατας πατημενο ενα εικονιδιο (πανω απο το σπιτακι) και γειροντας τη συσκευη καθ υψος μπρος-πισω, κανει ζουμ. το δικο μου δεν εχει αυτο το εικονιδιο στην μπαρα που εμφανιζει οταν εισαι ιντερνετ.

WHY?

εχεις δικιο υπηρχε αυτο στον στοκ browser αλλα αν θυμαμαι καλα ηταν στην 4.0.4 ICS. μαλλον το εβγαλαν στην 4.1 γιατι οντως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα τωρα.μη σου φαινεται παραξενο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να ενημερωσω τους φιλους του optimus οτι το κινητο ανταποκρινεται παρα πολυ καλα με τη τελευταια εκδοση της cm11...ολα δουλευουν πολυ καλα,η καρτα μνημης ολα καλα η καμερα τα ιδια..κ το κυριοτερο δεν παρατηρησα υπερθερμανση αλλα 0% wakelock μεσω του wakelock detector κατι που με χαροποιησε αρκετα..το μονο bug που θα μπορουσε να σημειωθει ειναι οτι για να ξεκλειδωθει η συσκευη θελει να πατησεις το power button 2 φορες...αυτα απο 'μενα,οποιος θελει καποια αλλη ενημερωση ευχαριστως να τον βοηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Τρέξε κάνα Antutu 4 αν θες να μας πεις πως τα πήγε με την CM11

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

<<Ελεύθερη και απεριόριστη παραμετροποίηση

 

Gesture Zooming

Πλοηγηθείτε στο Ίντερνετ με τη βοήθεια του ενός μόνο χεριού σας. Απλά γείρετε το τηλέφωνο για εύκολο zoom in και zoom out.>>

Το γραφει κ στο site της LG...

Λες οτι το βγαλανε ε? τους μαλ***ς!

Ευχαριστω για της απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Εχω να ενημερωσω τους φιλους του optimus οτι το κινητο ανταποκρινεται παρα πολυ καλα με τη τελευταια εκδοση της cm11...ολα δουλευουν πολυ καλα,η καρτα μνημης ολα καλα η καμερα τα ιδια..κ το κυριοτερο δεν παρατηρησα υπερθερμανση αλλα 0% wakelock μεσω του wakelock detector κατι που με χαροποιησε αρκετα..το μονο bug που θα μπορουσε να σημειωθει ειναι οτι για να ξεκλειδωθει η συσκευη θελει να πατησεις το power button 2 φορες...αυτα απο 'μενα,οποιος θελει καποια αλλη ενημερωση ευχαριστως να τον βοηθησω.

 

Αξίζει δλδ να την τεστάρουμε Νίκο;Εκτός από το power button όλα τα άλλα κάμερα,wi-fi,3g,gps δουλεύουν κανονικά;kernel stock;Φαντάζομαι αναφέρεσαι στην official cm11 έτσι?thanks

Link to comment
Share on other sites

--sos-- Μετα απο δικη μου χαζομαρα γιατι ηθελα να περασω δοκιμαστικα μια rom χωρις να ξεκλειδωσω bootloader μου βγαζει σφαλμα στο recovery mode (το γνωστο ανοιγμα του κινητου με volume down και power on)..

[LGE_Security] ERROR : boot image signature

[LGE_Securiy]5 Seconds after Power is turned of for battery saving

Γνωριζει κανεις καποιον συντομο/ευκολο τροπο να το επαναφερω? --sos--

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει καπου να υπαρχει το Image μονο για boot ,οποτε ξαναπερνα τα παντα με τη γνωστη μεθοδο.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές έκανα update σε jb. Φόρτισα το κινητό το βράδυ, το βγάζω στο 100% και το πρωί που ξύπνησα ήταν στο 81%... Μεγάλη επιτυχία λέω...:lost: Και πριν μου έτρωγε μπαταρία όταν ήταν πλήρες φορτισμένο, αλλά 10% περίπου... Wakelocks.... Χαμός....

Με την χρήση που του κάνω μπορεί και μου βγάζει συνήθως 2 μέρες, αλλά τι γίνεται:

Όταν είναι πλήρες φορτισμένο μόλις το βγάλω από την πρίζα σε 1 ώρα θα μου έχει φάει 10% για πλάκα σε αναμονή... Τώρα μετά το update αυτό διπλασιάστηκε... Μετά όμως δεν "πίνει" την μπαταρία με τον ίδιο ρυθμό... Γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό; Χθες το βράδυ πχ που έπεσα για ύπνο με την μπαταρία στο 46% το πρωί ήταν στο 45%. Αυτό είναι το φυσιολογικό πιστεύω...

Εγώ δεν θέλω να rootάρω το κινητό. Αυτό το πράγμα είναι όμως πολύ εκνευριστικό... Μονίμως στο 2g εντωμεταξύ.

Τρέχω και το wakelocks detector... Το πρώτο βράδυ 66 times οι χάρτες και 10 το google search!!!! Στους χάρτες έχω απενεργοποιημένα τα πάντα. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή κάποια έξυπνη λύση, εκτός από root;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ρε παλληκαρια γιατι ενω κανω πληρη φορτιση,οταν το βγαζω απο το φορτιστη ειναι στο 96%?Αναγκαζομαι να το ξανασυνδεσω παλι για λιγο ωστε να παει στο 100%...Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Προχθές έκανα update σε jb. Φόρτισα το κινητό το βράδυ, το βγάζω στο 100% και το πρωί που ξύπνησα ήταν στο 81%... Μεγάλη επιτυχία λέω...:lost: Και πριν μου έτρωγε μπαταρία όταν ήταν πλήρες φορτισμένο, αλλά 10% περίπου... Wakelocks.... Χαμός....

Με την χρήση που του κάνω μπορεί και μου βγάζει συνήθως 2 μέρες, αλλά τι γίνεται:

Όταν είναι πλήρες φορτισμένο μόλις το βγάλω από την πρίζα σε 1 ώρα θα μου έχει φάει 10% για πλάκα σε αναμονή... Τώρα μετά το update αυτό διπλασιάστηκε... Μετά όμως δεν "πίνει" την μπαταρία με τον ίδιο ρυθμό... Γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό; Χθες το βράδυ πχ που έπεσα για ύπνο με την μπαταρία στο 46% το πρωί ήταν στο 45%. Αυτό είναι το φυσιολογικό πιστεύω...

Εγώ δεν θέλω να rootάρω το κινητό. Αυτό το πράγμα είναι όμως πολύ εκνευριστικό... Μονίμως στο 2g εντωμεταξύ.

Τρέχω και το wakelocks detector... Το πρώτο βράδυ 66 times οι χάρτες και 10 το google search!!!! Στους χάρτες έχω απενεργοποιημένα τα πάντα. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή κάποια έξυπνη λύση, εκτός από root;

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων, στην καρτελα ΟΛΑ και απενεργοποιησε τους χαρτες οταν δεν τους δουλευεις .Η οτι αλλο θες απο εκει.

 

Γνωριζει κανεις ρε παλληκαρια γιατι ενω κανω πληρη φορτιση,οταν το βγαζω απο το φορτιστη ειναι στο 96%?Αναγκαζομαι να το ξανασυνδεσω παλι για λιγο ωστε να παει στο 100%...Καμια ιδεα?
Δοκιμασε να το φορτισεις στο 100% και μετα βγαλε την μπαταρια για κανα μισαωρο.

 

Κατι τετοια κουλα μου εκανε εμενα στο Newman (φορτιζε μεχρι 97-98 και μετα επεφτε στο 94 και ξαναφορτιζε μεχρι το 98 κοκ) και μετα απο αυτη την κινηση εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων, στην καρτελα ΟΛΑ και απενεργοποιησε τους χαρτες οταν δεν τους δουλευεις .Η οτι αλλο θες απο εκει.

 

Δοκιμασε να το φορτισεις στο 100% και μετα βγαλε την μπαταρια για κανα μισαωρο.

 

Κατι τετοια κουλα μου εκανε εμενα στο Newman (φορτιζε μεχρι 97-98 και μετα επεφτε στο 94 και ξαναφορτιζε μεχρι το 98 κοκ) και μετα απο αυτη την κινηση εστρωσε.

 

Σε ευχαριστω ρε αγορινα,θα το δοκιμασω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές προσπάθησα να κάνω root δεν ξέρω τι πήγε λάθος και το κινητό κολλάει στο boot Logo της LG

Help :(:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω να ενημερωσω τους φιλους του optimus οτι το κινητο ανταποκρινεται παρα πολυ καλα με τη τελευταια εκδοση της cm11...ολα δουλευουν πολυ καλα,η καρτα μνημης ολα καλα η καμερα τα ιδια..κ το κυριοτερο δεν παρατηρησα υπερθερμανση αλλα 0% wakelock μεσω του wakelock detector κατι που με χαροποιησε αρκετα..το μονο bug που θα μπορουσε να σημειωθει ειναι οτι για να ξεκλειδωθει η συσκευη θελει να πατησεις το power button 2 φορες...αυτα απο 'μενα,οποιος θελει καποια αλλη ενημερωση ευχαριστως να τον βοηθησω.

Πιστευω λιγο νωρις ειναι για να παω στην cm 11 η οποια εχει 12 ημερες μολις που βγηκε για το κινητο μας. Ασε που δεν ξερω αν δουλευει και η stock camera που εχει κανει port o iodak για την 10.1 και δουλευει αψογα και στην 10.2. Θα περιμενω κανα διμηνο και βλεπουμε.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές προσπάθησα να κάνω root δεν ξέρω τι πήγε λάθος και το κινητό κολλάει στο boot Logo της LG

Help :(:(

 

Αν κάποιος φίλος γνωρίζει ας μου πει πρέπει να παει Lg? το ξεκανα? Με βαση την ημερομηνια αγορας είναι στην εγγύηση λογικα την χάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τον nova μεσα στο κινητο αλλα πολλες απο τις εφαρμογες πχ καιρος δεν μου τις ανοιγει ...κανω κατι λαθος?εχετε καποιον αλλον Launcher να μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει αναφερθεί παλιότερα ότι ο stock καιρός δεν ανοίγει με άλλους launchers. Ψάξε για κάποιο άλλο widget καιρού στο play, έχει πολλά.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και περίπου 1 χρόνο, και νομίζω ότι ήρθε η ώρα για αλλαγή.

 

Έχει σοβαρά προβλήματα το κινητό μου, τα οποία πλεόν, απλά δεν θέλω να ψαχτώ για να τα λύσω. Ένα από τα μεγαλύτερά του είναι η αυτονομία.

 

Θελω ένα κινητό, που να κρατάει η μπαταρία του αρκετά (χρήση 3g και wifi σχεδόν όλη μέρα), αλλά να έχει τις δυνατότητες του 4x. Η οθόνη του αν γίνεται να μην είναι τόσο μεγάλη, να είναι λίγο μικρότερη. Και να είναι android.

 

Εχετε να μου προτείνετε κάποια λύση; Η τιμή του να μην ξεπερνά τα 300 ευρώ.

 

(αν δεν είμαι στο σωστό thread παρακαλώ πείτε μου σε ποια ενότητα πρέπει να ποστάρω.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά είναι τα αποτελέσματα του wakelock detector.

Καμμιά ιδέα για καλυτέρευση; Τους χάρτες τους απενεργοποίησα ήδη.

 

http://http//www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=39840&stc=1&d=1389633949

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη νομιζω οτι εχει μεσα το τηλεφωνο προγραμμα για θεσπιση οριου δεδομενων συνιστω να βγαλεις το προφανες : 3g watchdog , εκτος αν ειναι τοσο απαραιτητο , μετα σειρα εχει ο καιρος.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Leo. Όντως υπάρχει στις ρυθμίσεις παρακολούθηση δεδομένων. Όχι τόσο βολική όσο το 3g watchdog, αλλάδεν την είχα προσέξει. Την ενεργοποίησα και αν κάνει δουλειά το watch dog έφυγε. Τον καιρό δε θέλω να τον βγάλω γιατί με βολεύει αρκετά.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχει δοκιμάσει κανείς να φλασάρει την τελευταία cwm recovery 6.0.4.5 από δω : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49295660&postcount=38

Είναι το μοναδικό που βρήκα σε zip μορφή αν κάποιος το έχει περάσει ας μας ενημερώσει.

 

EDIT: Το δοκίμασα μόνος μου τελικά και δουλεύει μια χαρά απλώς τοποθετήστε το zip στην sd card

φλασαρετο το κανονικά. Σε 3-4 δευτερόλεπτα έτοιμο! :D

Edited by lef7er1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...