Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να περίμενε κανένας την 20Β οπότε άλλο τόσο έκπληξη θα αποτελέσει και τέτοιο , δεν έχει ακουστεί καν για το Τζι κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια!

 

ενα πολυ κολλητο μου ατομο,θελει να παρει το LG OPTIMUS L7 II 299€ και με ψαξιμο σε χαρακτηριστικα κινητων που εκανα με τα ιδια ακριβως χρηματα παιρνει το LG 4X HD που γι αυτο το κινητο εξαλλου συζηταμε εδω μεσα....

 

διαβασα και αλλου και εδω... οτι εχει καποιο μικροπροβλημα με την εστιαση της cameras ισχυει αυτο τελικα ε? δε διορθωνετε με τη jelly bean? μονο αυτο το θεμα με προβληματιζει βασικα στο κινητο αυτο!

 

μια ερωτηση γιατι δε το εχω δει απο κοντα το 4Χ :

ΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ? πρωτο του κινητο θα ειναι σε android και ειχε μικρο κινητακι κλασικο.... να παει κατευθειαν σε 4,7" ? βασικα κοιταζαμε για κινητο με 4''

εσεις τι λετε?

 

διαθεσιμο ποσο πανω κατω στα 300€ .... σε 8pixel υπαρχει καλυτερο κινητο να βγαζει καλυτερες φωτο?

 

θα ηθελα τη γνωμη σας,ευχαριστω! (εγω παντως ειμαι fan των samsung και ελεγα για το samsung galaxy s3 mini.... αν και εχει 5αρα camera...)

 

συγνωμη αν ξεφυγα λιγο απο το θεμα σας εδω που ειναι καθαρα για το LG...

 

Y.Γ καλυτερες φωτο βγαζει το 4Χ ή το L7 II ?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο δεν είναι όσο νομίζει ο καθένας συνηθίζεται εύκολα το μέγεθος του αλλά γενικά έχει κομψό σχεδιασμό.

Η κάμερα μια χαρά εστίαση έχει προσωπικά για εμένα είναι ικανοποιητικότατη σε σχέση με μια ψηφιακή κάμερα που είχα.

Έχω ανεβάσει πολλά βίντεο τραβηγμένα από το κινητό στο γιού τιουμπ όποτε αν κανείς ενα κόπο να δεις στο κανάλι μου θα έχεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

ενα πολυ κολλητο μου ατομο,θελει να παρει το LG OPTIMUS L7 II 299€ και με ψαξιμο σε χαρακτηριστικα κινητων που εκανα με τα ιδια ακριβως χρηματα παιρνει το LG 4X HD που γι αυτο το κινητο εξαλλου συζηταμε εδω μεσα....

 

διαβασα και αλλου και εδω... οτι εχει καποιο μικροπροβλημα με την εστιαση της cameras ισχυει αυτο τελικα ε? δε διορθωνετε με τη jelly bean? μονο αυτο το θεμα με προβληματιζει βασικα στο κινητο αυτο!

 

μια ερωτηση γιατι δε το εχω δει απο κοντα το 4Χ :

ΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ? πρωτο του κινητο θα ειναι σε android και ειχε μικρο κινητακι κλασικο.... να παει κατευθειαν σε 4,7" ? βασικα κοιταζαμε για κινητο με 4''

εσεις τι λετε?

 

διαθεσιμο ποσο πανω κατω στα 300€ .... σε 8pixel υπαρχει καλυτερο κινητο να βγαζει καλυτερες φωτο?

 

θα ηθελα τη γνωμη σας,ευχαριστω! (εγω παντως ειμαι fan των samsung και ελεγα για το samsung galaxy s3 mini.... αν και εχει 5αρα camera...)

 

συγνωμη αν ξεφυγα λιγο απο το θεμα σας εδω που ειναι καθαρα για το LG...

 

Y.Γ καλυτερες φωτο βγαζει το 4Χ ή το L7 II ?

 

Για LG δώσε κάτι παραπάνω για μένα και πήγαινε στο G άμα δεν έχεις πρόβλημα με το unibody.

Τώρα,αφού σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα γιατί δεν κοιτάς το Xperia t που είναι και στα ίδια λεφτά;Στα λεφτά σου πολύ καλή κάμερα έχει και το Lumia 920 αν θες βέβαια wp.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 6 μήνες συμβίωσης με το 4x το πούλησα και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή. Ευτυχής κάτοχος του ativ s και έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα δε νομίζω ότι θα ξαναγυρίσω σε android. Καλό κουράγιο με το 4x αλλά για να λέμε και την αληθεια σκέτη ταλαιπωρία η συσκευή και μόνο smooth δεν ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 6 μήνες συμβίωσης με το 4x το πούλησα και δεν μετανιώνω ούτε στιγμή. Ευτυχής κάτοχος του ativ s και έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα δε νομίζω ότι θα ξαναγυρίσω σε android. Καλό κουράγιο με το 4x αλλά για να λέμε και την αληθεια σκέτη ταλαιπωρία η συσκευή και μόνο smooth δεν ήταν.

 

Υπάρχουν αξιόλογες εφαρμογες στο Marketplace γιατι καπου διαβαζα οτι εχει λιγα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται τι χρησιμοποιείς. Λίγα πράγματα δεν το λες. Εμένα προσωπικά με ξένισε που δεν έχει dropbox επίσημο αλλά με λίγο ψάξιμο βρήκα εφαρμογή και κάνει μια χαρά τη δουλειά της. Παιδιά έχω το ativ s 3 μέρες και τέτοια μπαταρία δεν έχω ξαναδεί. Μιλάμε για λιώσιμο το κινητό από τις 11 το πρωί μέχρι τις 9 το βράδυ με περίπου 4 ώρες gaming και μπήκε στη πρίζα με 9% μπαταρία. Το 4χ έβγαζε δεν έβγαζε τρίωρο έτσι.
Link to comment
Share on other sites

@efo για τη μπαταρία δεν μπορώ να σου φέρω αντίρρηση γιατί για έναν gamer ή για έναν που χρησιμοποιεί το κινητό του για πλοήγηση στο internet περισσότερο από το pc του όντως δεν πρέπει να αγοράζει το 4Χ.Αντίθετα διαφωνώ κάθετα οριζοντίως και διαγωνίως για το smoothness.Το 4Χ είναι καραsmooth και το λέω εγώ που είμαι τρομερά ψείρας με το smoothness και ξέρω πόσο smooth είναι και τα Windows.Δεν ξέρω πως είχες στήσει το κινητό αλλά είναι λάθος να λες αυτό το πράγμα.Όσο για τα Windows έχουν σίγουρα λιγότερα bugs από το Android μιας και είναι πολύ κλειστό λειτουργικό, κυλάνε άψογα αλλά από σοβαρές εφαρμογές και παραμετροποίηση είναι μάπα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο για καποιον να γραψει εναν απλο οδηγο στα ελληνικα για το πως μπορω να περασω καποια αλλη rom η καποιον αλλο kernel μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα προσπαθησω να κανω κατι τετοιο? Ειμαι στο σταδιο που λεει Νεος απλουστερος τροπος εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362683 Εχω κανει εγκατασταση το Rom Manager ολα καλα. Εχω κατεβασει και αυτη τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2403624 Μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

@efo για τη μπαταρία δεν μπορώ να σου φέρω αντίρρηση γιατί για έναν gamer ή για έναν που χρησιμοποιεί το κινητό του για πλοήγηση στο internet περισσότερο από το pc του όντως δεν πρέπει να αγοράζει το 4Χ.Αντίθετα διαφωνώ κάθετα οριζοντίως και διαγωνίως για το smoothness.Το 4Χ είναι καραsmooth και το λέω εγώ που είμαι τρομερά ψείρας με το smoothness και ξέρω πόσο smooth είναι και τα Windows.Δεν ξέρω πως είχες στήσει το κινητό αλλά είναι λάθος να λες αυτό το πράγμα.Όσο για τα Windows έχουν σίγουρα λιγότερα bugs από το Android μιας και είναι πολύ κλειστό λειτουργικό, κυλάνε άψογα αλλά από σοβαρές εφαρμογές και παραμετροποίηση είναι μάπα ακόμα.

 

Το 4x είναι smooth όταν κάνεις slide τα εικονίδια ( αφου βέβαια έχεις τικάρει την επιλογή για gpu σε 2d ) και στο notification bar. Είναι smooth όταν ανοίγεις τον browser ( maxthon είχα ) και σερφάρεις. Αλλά είναι smooth όσο είναι κρύο μετά από 10 λεπτά αυξάνεται η θερμοκρασία και αρχίζουν τα σκαλώματα και μιλάμε για χοντρά σκαλώματα ιδίως τώρα το καλοκαίρι.

Και πάλι τον αέρινο χαρακτήρα του wp8 δεν τον έχει. Το κινητό μια χαρά στημένο ήταν αλλά το θέμα είναι ότι και πάλι κόλλαγε. Οι εφαρμογές του wp8 μια χαρά είναι και έχει και σοβαρότατες ( τουλάχιστον το teamviewer που χρησιμοποιώ πολύ είναι άψογο ).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο για καποιον να γραψει εναν απλο οδηγο στα ελληνικα για το πως μπορω να περασω καποια αλλη rom η καποιον αλλο kernel μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα προσπαθησω να κανω κατι τετοιο? Ειμαι στο σταδιο που λεει Νεος απλουστερος τροπος εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362683 Εχω κανει εγκατασταση το Rom Manager ολα καλα. Εχω κατεβασει και αυτη τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2403624 Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Έχεις περάσει τελικά cwm ; Αν ναι τότε απλά παίρνεις το συμπιεσμένο αρχείο είτε της ρομ είτε του κερνελ το αντιγραφείς στο τηλέφωνο και μετά μπαίνεις σε ρικοβερυ και κανείς install zip from sd.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ... όταν η συσκευή είναι σε αναμονή δουλεύει τετραπύρηνο ??? μπορώ να το γυρίσω μόνο σε διπύρηνο και όταν θέλω να το αλλάζω ? όπως γίνετε και στο g ?? και τι μου προτίνετε να πάρω μπαταρία ή τπτ τέτιο http://viewitem.eim.ebay.gr/Trixes-Portable-AA-Battery-Emergency-Universal-Mobile-Phone-MP3-Charger-Adaptor/360601104854/item ??? χρησιμοποιεί κανείς δεύτερη μπαταρία ? πείτε προτάσεις
Link to comment
Share on other sites

Το 4x είναι smooth όταν κάνεις slide τα εικονίδια ( αφου βέβαια έχεις τικάρει την επιλογή για gpu σε 2d ) και στο notification bar. Είναι smooth όταν ανοίγεις τον browser ( maxthon είχα ) και σερφάρεις. Αλλά είναι smooth όσο είναι κρύο μετά από 10 λεπτά αυξάνεται η θερμοκρασία και αρχίζουν τα σκαλώματα και μιλάμε για χοντρά σκαλώματα ιδίως τώρα το καλοκαίρι.

Και πάλι τον αέρινο χαρακτήρα του wp8 δεν τον έχει. Το κινητό μια χαρά στημένο ήταν αλλά το θέμα είναι ότι και πάλι κόλλαγε. Οι εφαρμογές του wp8 μια χαρά είναι και έχει και σοβαρότατες ( τουλάχιστον το teamviewer που χρησιμοποιώ πολύ είναι άψογο ).

 

Σε εμένα το κινητό πάλι είναι σμουθ σε οποιαδήποτε κατάσταση.Ειδικά σε αυτόν τον τομέα και για αντροιντ Δεν έχω όχι απλώς παράπονο αλλά ούτε καν υπόνοια.Σε Μπαταρία και κάμερα θα μπορούσε να είναι καλύτερο κακά τα ψέματα.Αρκετά καλύτερο.Όσον αφορά το σμουθνες των Windows βέβαια, είναι άλλο καπέλο τελείως.Έχω και windows συσκευή,είναι τρομερά ομαλή η λειτουργία της κακά τα ψεματα (αν και πιο παλιό μοντέλο),αλλά προσωπικά την βρισκω ψιλοβαρετη.Εγώ πάντα και για τα δικά μου γούστα όχι ότι έτσι είναι γενικά.Το σημαντικό είναι όλοι να κάνουμε επιλογές που μας ικανοποιούν μιας Μαϊ δίνουμε χρήματα και που να μην μας σπάνε τα νεύρα,κι από την στιγμή που το 4x Δεν σου έκανε πολύ καλά έκανες και το σουτάρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ... όταν η συσκευή είναι σε αναμονή δουλεύει τετραπύρηνο ??? μπορώ να το γυρίσω μόνο σε διπύρηνο και όταν θέλω να το αλλάζω ? όπως γίνετε και στο g ?? και τι μου προτίνετε να πάρω μπαταρία ή τπτ τέτιο http://viewitem.eim.ebay.gr/Trixes-Portable-AA-Battery-Emergency-Universal-Mobile-Phone-MP3-Charger-Adaptor/360601104854/item ??? χρησιμοποιεί κανείς δεύτερη μπαταρία ? πείτε προτάσεις
σε αναμονή λειτουργεί ο οικονομικός 5ος πυρήνας και δεν καίει καθόλου. Με το τηλ σε gsm μπάντα είχα 14 ώρες με αμετάβλητη μπαταρία.

Μπορείς να του βγάλεις να τρέχει όσους πυρήνες θες με το tegra overclock.

Link to comment
Share on other sites

@Efo, όχι το δικό μου 4Χ όπως και πολλών άλλων είναι εντελώς smooth και όταν έχει αυξημένη θερμοκρασία.:) Κάποιο πρόβλημα είχε το κινητό σου είτε εξαρχής ( ελαττωματικό τεμάχιο ) είτε μετά το πέρασμα κάποιας rom ( είτε stock είτε custom).Πάντως δεν κάνουμε αυτή την κουβέντα για να σου πω ότι κακώς το άλλαξες ( καλώς το άλλαξες βάσει των προσωπικών σου αναγκών ) αλλά γιατί είναι παραπληροφόρηση ( μη ηθελημένη φυσικά ) το να λέει κάποιος ότι δεν είναι smooth το κινητό.Για την ιστορία φορούσες ICS ή JB και ποιον launcher χρησιμοποιούσες?
Link to comment
Share on other sites

σε αναμονή λειτουργεί ο οικονομικός 5ος πυρήνας και δεν καίει καθόλου. Με το τηλ σε gsm μπάντα είχα 14 ώρες με αμετάβλητη μπαταρία.

Μπορείς να του βγάλεις να τρέχει όσους πυρήνες θες με το tegra overclock.

 

Για το tegra overclock θελει να το rootαρω πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα την βοήθειά σας.. Πρώτων θέλω να σβήσω κάποιες εφαρμογές από το κινητό που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. google+, hangout κ.α.) το δοκίμασα μέσω es explorer (είμαι root) αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να μένουν οι εφαρμογές όπως ήταν στην αρχική του μορφή χωρίς τα updates.. Πως τις αφαιρώ εντελώς; Επίσης αξίζει τον κόπο να περάσω την v20b ή οι διάφορες είναι ελάχιστες με την v20a οπότε τσάμπα ταλαιπωρία;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα την βοήθειά σας.. Πρώτων θέλω να σβήσω κάποιες εφαρμογές από το κινητό που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. google+, hangout κ.α.) το δοκίμασα μέσω es explorer (είμαι root) αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να μένουν οι εφαρμογές όπως ήταν στην αρχική του μορφή χωρίς τα updates.. Πως τις αφαιρώ εντελώς; Επίσης αξίζει τον κόπο να περάσω την v20b ή οι διάφορες είναι ελάχιστες με την v20a οπότε τσάμπα ταλαιπωρία;

 

Χρησιμοποιησε titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!Παρατηρω τα ποστ τα τελευταια κ υπαρχει μια μικρη συγκριση με τα windows phone...επειδη δεν ειχα ποτε windows phone θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεις π.χ κατι απλο δλδ να κανω οτι κανω με το tegra overclokc..με απλα λογια σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις ενεργειες ο ιδιος σα χρηστης στο συστημα κ τη συσκευη??γιατι οι συγκεκριμενες παραμετροποιησεις για ΟΣΟΥΣ ασχολουνται κ θελουν ειναι αρκετα χρησιμη..η μεταβαση κατ'εμε σε windows απο android για καποιον που ασχολειται με custom κ γενικα παραμετροποιησεις ειναι λανθασμενη τουλαχιστον για την ωρα..Μιλαω παντα για το τι πιστευω εγω ο ιδιος,ανεξαρτητως αν ειναι σωστο ή λαθος.Κ εμενα μου ειχε περασει απο το μυαλο να παρω το lumia 920 αντι του optimus που ευχτυχως για εμενα με αφησε ικανοποιημενο μιας και δεν ημουν πολυ της καμερας κ με την μπαταρια με τη χρηση που κανω (cpu: max 1100 hz) ξεπερναω την αυτονομια των 3 ημερων..τι προτερηματα θα ειχα αν επαιρνα το lumia π.χ σε αντιθεση με το optimus??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγκαθιστάμε την συγκεκεριμένη εφαρμογή-patch (LGBrightnessPatcher) σχετικά με την φωτεινότητα και δουλεύει μια χαρά, αυξάνουμε την φωτεινότητα όποτε θέλουμε, όταν το τηλέφωνο έχει υπερθερμανθεί κτλπ.

Άν θελήσουμε να την απεγκαταστήσουμε και να επανέρθει η φωτεινότητα της οθόνης όπως ήταν πριν, δηλαδη με το που υπερθερμαίνεται το τηλέφωνο να μειώνεται και η φωτεινοτητα αυτόματα, πώς γίνεται...?

Έχω κάνει απεγκατάσταση τηε εφαρμογής και επανεκκίνηση του τηλέφωνου και όταν το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται δεν μειώνεται η φωτεινότητα χειροκίνητα και όχι αυτόματα, ακόμη κι αν τσεκάρω το κουτάκι δίπλα ''αυτόματο''...

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με ποιά ROM να περάσω με CWM recovery στο LG Optimus 4x-P880 ώστε να δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο , γρήγορα και ομαλά χωρίς προβλήματα...

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για πλοήγηση (GPS), το οποίο είναι αξιόπιστο και καλό...?

Είχα εγκαταστήσει το Sygic https://play.google.com/st...gic.aura&hl=el και δούλευε άψογα εδώ και 1 μήνα περίπου μέχρι που χτές διαπίστωσα οτι το κλειδώσανε και πρέπει να πληρώσεις για να το χρησιμοποιήσεις...

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για πλοήγηση (GPS), το οποίο είναι αξιόπιστο και καλό...?

Είχα εγκαταστήσει το Sygic https://play.google.com/st...gic.aura&hl=el και δούλευε άψογα εδώ και 1 μήνα περίπου μέχρι που χτές διαπίστωσα οτι το κλειδώσανε και πρέπει να πληρώσεις για να το χρησιμοποιήσεις...

 

φιλε εγω εχω βαλει το sygic απο αυτο το site http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?832220-SYGIC-13-1-4-Complete-Files-Sygic-13-1-4-Crck-apk-Map-Downloader-13-1-4-100-Teste

 

γινε μελος,ακολουθα τις οδηγιες και εισαι ετοιμος..εγω το εχω κ ειναι κομπλε..κ offline πλοηγηση εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε περίπτωση που το rootαρω και πάθει το οτιδήποτε και χρειαστεί να το στείλω στην lg είναι εύκολο να το γυρίσω στην αρχική του μορφή ???αν ναι πως ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...