Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίπου 1 λεπτό αφού κλείσει η οθόνη - αν είναι ανοικτή δεν ενεργοποιείται, παρά μόνο αν το κάνεις για κάποιες εφαρμογές χειροκίνητα. Πάντως από τη στιγμή που θα γίνει hybernate μια εφαρμογή, δεν μπορεί να ανοίγει από μόνη της.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και με το Google maps συμβαίνει το ίδιο; Γιατί εμένα ανοίγει συνέχει και όποτε πατήσω το widget του greenify λέει ότι έκλεισε τα maps
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί, κάτι γίνεται λάθος. Σε 3 τηλέφωνα (δικό μου και λοιπής οικογένειας) που το έκανα, δεν μου έχει συμβεί ποτέ να ξεκινήσουν από μόνοι τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημετα παιδες.να ρωτησω.οταν πιεζω την οθονη κανει νερα.ειναι φυσιολογικο?εχω την εντυπωση οτι παλιοτερα δεν εκανε.επειδη μου επεσε και λεω μηπως κατι επαθε
Link to comment
Share on other sites

Καλημετα παιδες.να ρωτησω.οταν πιεζω την οθονη κανει νερα.ειναι φυσιολογικο?εχω την εντυπωση οτι παλιοτερα δεν εκανε.επειδη μου επεσε και λεω μηπως κατι επαθε

 

εγω το δοκίμασα τώρα και δεν μου κάνει νερά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες... Θελω μια βοηθεια... Αφου περασα πολλα λαγκαρισματα για ανεξηγητους λογους σε αντροιτ εβαλα cm ... Οσο για κερνελ δοκιμασα και στις δυο εκδοσεις την werewolfjb v007 και δεν εχω μεταδοση δεδομενων η κακες κλησεις... Σε αντροιτ λοιπον ξαναπερναω τα παντα σε ρεκοβερυ και ολα καλα... Μεχρι που το κινιτο ηθελε απενεργοποιηση των δεδομενων και ενεργοποιηση γιατι μερικες φορες κολλουσε...μου εκανε κατι αλλο... Ενω το κλειδωνα μετα απο λιγο η οθονη ξανανοιγε για κανα 3αρι φορες λες και πατησα το παουερ μπατον... Λεω θα βαλω cm να τελειωνω... Βαζω την cm afoy περασω clockworkmod...Ειμαι καλα με cm μα ελα που με ποιανει η λοξα να δω αν ο κερνελ δουευει... Το περναω δεν δουλευει ξαναφλασαρω ρομ περναω κερνελ παλι τα ιδια... Ξαναπερναω ρομ δεν φλασαρω κερνελ και εχω παλι αυτο με το σημα που πρεπει να ενεργοποιηση και να επενεργοποιησω και την οθονη...

Ολα αυτα τα φλασαρισματα μηπως το εκαψαν το κινητο; εχω κουραγιο για αλλη μια φλας δεν ξαναπερναω ολες μ τις εφαρμογες... Η καποια αλλη λυση που θα μ προτεινεται... :)

Link to comment
Share on other sites

O μονος τροπος να διαπιστωσεις αν ειναι θεμα λογισμικου η συσκευης ειναι να περασεις φουλ στοκ ρομ , κερνελ και να δεις εκει τι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

:( :(

σε οσα καταστηματα το ειχαν διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας δεν μποσουσαν να το φερουν γιατι εχει πανευρωπαικη ελληψη οπως μου λενε!

 

<<Καλημέρα σας και ευχαριστούμε για την προτίμησή σας. Το συγκεκριμένο κινητό τηλέφωνο που παραγγείλατε δεν το έχουμε σε απόθεμα όπως διαβάσατε στην ιστοσελίδα μας και θα το παραγγέλναμε κι εμείς για να σας το αποστείλουμε.

Κατόπιν επικοινωνίας μας με την κεντρική Ευρωπαική αντιπροσωπεία της LG το συγκεκριμένο κινητό παρουσιάζει πανευρωπαική έλλειψη.>>

 

και το ειχα βρει σε 2-3 καταστηματα 240-250 ευρω..μετα απο τις παραγγελιες που εκαναν μου λεγαν οτι δεν ειναι διαθεσιμο και μετα απο λιγες ωρες ανεβαζαν κατακόρυφα τις τιμες τους..και σε οσα υπαρχει διαθεσιμο αμεσα το εχουν κοντα στα 270 ευρω..και δεν θελω να διαθεσω τα 20-30 παραπανω..ειχα βαλει οριο τα 250 :( κριμα θα περιμενω να πεσει..αλλιως θα με κερδισει καποια 4G λυση..και το ειχα βαλει στο ματι αγρια ρε παιδες

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια custom rom (cyanogenmod 10.1), αλλά δεν μου άρεσε και είπα να επανέλθω στην stock 4.1 την οποία πέρασα (όπως είχα κάνει και παλαιότερα) μέσω του post του leo (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042), αλλά έχει κολλήσει εδώ και πολύ ώρα το δεύτερο logo της lg που βγάζει όταν μπουτάρει. Την πέρασα και δεύτερη φορά τη ROM μήπως διορθωνόταν, αλλά τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια custom rom (cyanogenmod 10.1), αλλά δεν μου άρεσε και είπα να επανέλθω στην stock 4.1 την οποία πέρασα (όπως είχα κάνει και παλαιότερα) μέσω του post του leo (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042), αλλά έχει κολλήσει εδώ και πολύ ώρα το δεύτερο logo της lg που βγάζει όταν μπουτάρει. Την πέρασα και δεύτερη φορά τη ROM μήπως διορθωνόταν, αλλά τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Εννοείς ότι μετά το φλασάρισμα δεν σου φορτώνει;

Από τα λίγα που ξέρω,μπες σε recovery κάνε clear ότι στο έχει επιλογή και επαναφορά ρυθμίσεων και πριν και μετά το φλασάρισμα.Πρόσεξε να κανείς σωστά τα βήματα του οδηγού.Εμένα με έχει βγάλει πολλές φορές ασπροπρόσωπο.

Επίσης αν σου κλείνει κιόλας μήπως χρησιμοποιείς aftermarket μπαταρία;Αν ναι βάλε την original και λογικά θα ανοίξει.Το είχα πάθει αυτό και δεν το πίστευα ότι ήταν θέμα μπαταρίας.

Τώρα κάποιο παιδί που ξέρει περισσότερα ας βοηθήσει γιατί εγώ είμαι νέος στο android!!!

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Σε φρεσκοστημένο τηλέφωνο (μετά από reset) έκανα μετατροπή του maps από system σε user και με πήρε και με σήκωσε. Μετά μια δεν έπαιζε αυτό, μια δεν έπαιζε το google+ κλπ κλπ.

 

Μου την έδωσε και ξαναέκανα reset και ω της έκπληξης, το maps ενώ είναι system app εμφανίζεται στο greenify και μπορεί να γίνει hybernate!

 

Δεδομένου ότι δεν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων από backup (μόνο τα call logs και τα sms μου έκανα επαναφορά) δεν ξέρω πως έγινε το παραπάνω μαγικό αλλά τώρα είμαι more than happy!

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

το greenify παιδες ειναι η Must have app που πρεπει ολοι να εχουμε στη συσκευη..εβγαλα ολες τις βλακειες battery saver Κ γενικα οτι βοηθουσε κ καλα την μπαταρια κ ειμαι τωρα με 2 μερες 8 ωρες κ κατι λεπτα στο 30% κ εχω 15 λεπτα gps, 20 λεπτα ομιλια κανα 15 λεπτο wi-fi...μονο greenify...αυτα δεν τα εβλεπα με τπτ πριν το βαλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! μολις αγορασα το greenify και δεν καταλαβαίνω πως δουλευει (ειναι η 1η φορα που αγοραζω εφαρμογη) και μου κατεβασε ενα αρχειο που λεγεται greenify donation, ανοιγω την εφαρμογη greenify και ειναι μια απο τα ιδια οπως ηταν πριν, δηλαδη δεν μου εχει επιλογη να επιλεξω εφαρμογες του συστηματος, επιλεγω στο μενου ¨προσθετα χαρακτηριστικα¨ και μου πεταει μυνημα κατι για xplosed. μπορει να με διαφωτίσει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! μολις αγορασα το greenify και δεν καταλαβαίνω πως δουλευει (ειναι η 1η φορα που αγοραζω εφαρμογη) και μου κατεβασε ενα αρχειο που λεγεται greenify donation, ανοιγω την εφαρμογη greenify και ειναι μια απο τα ιδια οπως ηταν πριν, δηλαδη δεν μου εχει επιλογη να επιλεξω εφαρμογες του συστηματος, επιλεγω στο μενου ¨προσθετα χαρακτηριστικα¨ και μου πεταει μυνημα κατι για xplosed. μπορει να με διαφωτίσει καποιος?

 

Φίλε μου, για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή πρέπει να είσαι Root. Αλλιώς δεν δουλεύει!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το βρηκα μετα απο ψαξιμο, κατεβασα αυτο το ark , ενεργοποιησα το module και παιζει μια χαρα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! μολις αγορασα το greenify και δεν καταλαβαίνω πως δουλευει (ειναι η 1η φορα που αγοραζω εφαρμογη) και μου κατεβασε ενα αρχειο που λεγεται greenify donation, ανοιγω την εφαρμογη greenify και ειναι μια απο τα ιδια οπως ηταν πριν, δηλαδη δεν μου εχει επιλογη να επιλεξω εφαρμογες του συστηματος, επιλεγω στο μενου ¨προσθετα χαρακτηριστικα¨ και μου πεταει μυνημα κατι για xplosed. μπορει να με διαφωτίσει καποιος?

 

Τα γράφει αναλυτικά στη σελίδα: Για να λειτουργήσουν τα experimental features του donation απαιτείται η εγκατάσταση του Xposed framework. Επίσης, υπάρχει και προειδοποίηση ότι κάποια από αυτά τα advanced features μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στη συσκευή αν δεν είσαι σίγουρος για το τι κάνεις.

 

EDIT: OK, τώρα είδα ότι τα βρήκες. Όλα καλά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ....μου ήρθε εχθές η συσκευή και αυτό που παρατήρησα και με προβληματίζει είναι ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα...είναι ακόμα αρχή αλλά μέσα σε μίση ώρα στο χέρι με 23% φώτα και όλα κλειστά έπεσε στο 84% ...πήγα έλενξα τις εφαρμογές που δούλευαν στο παρασκήνιο και είχε ανοιχτούς τους χάρτες ...τους έκλεισα και άνοιγαν από μόνοι τους ...ξέρει κανείς τι φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πάω να κάνω αναβάθμιση αλλά επειδή είμαι ροοτ δεν μου την κάνει . Τι μπορώ να κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ....μου ήρθε εχθές η συσκευή και αυτό που παρατήρησα και με προβληματίζει είναι ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα...είναι ακόμα αρχή αλλά μέσα σε μίση ώρα στο χέρι με 23% φώτα και όλα κλειστά έπεσε στο 84% ...πήγα έλενξα τις εφαρμογές που δούλευαν στο παρασκήνιο και είχε ανοιχτούς τους χάρτες ...τους έκλεισα και άνοιγαν από μόνοι τους ...ξέρει κανείς τι φταίει ?

 

Αν μιλας για τους χαρτες τιποτα δεν φταιει , ετσι ειναι φτιαγμενο το android και το εχει ρυθμισει η google , να εκκινει διαφορα προγραμματα της καθε τοσο ωστε να ειναι ετοιμα για εκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ....μου ήρθε εχθές η συσκευή και αυτό που παρατήρησα και με προβληματίζει είναι ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα...είναι ακόμα αρχή αλλά μέσα σε μίση ώρα στο χέρι με 23% φώτα και όλα κλειστά έπεσε στο 84% ...πήγα έλενξα τις εφαρμογές που δούλευαν στο παρασκήνιο και είχε ανοιχτούς τους χάρτες ...τους έκλεισα και άνοιγαν από μόνοι τους ...ξέρει κανείς τι φταίει ?

 

Αν θέλεις πάντως, μπορείς να γίνεις root και να περάσεις κάποιο πρόγραμμα όπως το Titanium Back up (που είναι και το πιο διαδομένο) με το οποίο θα «παγώσεις» τους χάρτες.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...