Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικα ο nova ειναι ο καλύτερος launcher? επειδη στο galaxy ειχα τον Go και ειχα συνηθισει , ο nova ειναι μακράν καλύτερος για τη κινητάρα;

Εγω εχω τον next launcher και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, μακραν ο πιο ωραιος και αν εχεις root το κινητο και εχεις απεγκαταστησει- παγωσει αχρηστες εφαρμογες εχεις γυρω στα 400 mb ram διαθεσιμα, τον nova τον ειχα δοκιμασει αλλα αμα κατι δε σου γεμιζει το ματι εμφανισιακα δε σε εμπνεει και να ασχοληθεις μαζι του.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ και πάλι τους αγαπητούς συνφορουμίτες. Είμαι παλιός κάτοχος του κινητού, το οποίο πούλησα, απογοητευμένος από την αναβάθμιση σε 4.1.2 (ήλπιζα σε ξεκλείδωμα του bootloader) και τη μηδενική υποστήριξη σε custom roms. Δεδομένης, όμως, της χαμηλής του τιμής και της διάθεσης custom roms, αρχίζω να ξανασκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το ξαναγοράσω. Άλλες επιλογές είναι το Galaxy S3, το Nexus 4 και το Οptimus g, αν και το κόστος ανεβαίνει αρκετά. Ποια είναι η γνώμη του κοινού;
Link to comment
Share on other sites

Werewolf, εγγύηση. Υπάρχουν πολλές αξιόλογες ρομ που μπορείς να βρεις.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258596 αυτη εννοεις???κοιτα εγω θελω συγκεκριμενα μια που να ειναι αντιγραφο του στοκ launher γιατι δεν θελω να γεμισω τη συσκευη εφαρμογες του τυπου (για καιρο,για επαφες)οπως εχω τωρα,με τον στοκ τα εχω αλλα η ιδια η στοκ με τα redraws μου σπαει τα νευρα και θελω εναν τροπο φλασαρωντας ειτε ρομ ειτε κερνελ να εχω στοκ widgets χωρις να εχω μικροκολληματα!!Δεν λεω πολυ καλος ο nova αλλα εγω ειμαι πολυ των widgets..(ειχα το sense και καλοεμαθα).Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

Link to comment
Share on other sites

o nova στη δωρεαν εκδοση του δεν υποστηρίζει δημιουργια φακέλων ; Γιατι διαβασα απο περιεργεια για την prime εκδοση του και ελεγε οτι η prime υποστηριζει τη δημιουργια φακελων :confused:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258596 αυτη εννοεις???κοιτα εγω θελω συγκεκριμενα μια που να ειναι αντιγραφο του στοκ launher γιατι δεν θελω να γεμισω τη συσκευη εφαρμογες του τυπου (για καιρο,για επαφες)οπως εχω τωρα,με τον στοκ τα εχω αλλα η ιδια η στοκ με τα redraws μου σπαει τα νευρα και θελω εναν τροπο φλασαρωντας ειτε ρομ ειτε κερνελ να εχω στοκ widgets χωρις να εχω μικροκολληματα!!Δεν λεω πολυ καλος ο nova αλλα εγω ειμαι πολυ των widgets..(ειχα το sense και καλοεμαθα).Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

 

Δοκίμασε την Zaiben. Έχει πολύ περισσότερη ραμ ελεύθερη σε σχέση με την στόκ JB.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

To ειχε δοκιμασει φιλος πιο παλια , με την Zaiben ειναι αισθητα καλυτερα τα πραγματα σε οτι εχει να κανει με redraws.
Link to comment
Share on other sites

To ειχε δοκιμασει φιλος πιο παλια , με την Zaiben ειναι αισθητα καλυτερα τα πραγματα σε οτι εχει να κανει με redraws.

 

Δοκίμασε την Zaiben. Έχει πολύ περισσότερη ραμ ελεύθερη σε σχέση με την στόκ JB.

 

εγω να την βαλω την zaiben αλλα διαβασα εχει μερικα bugs..κατι αλλο αντιστοιχο κοντα σε στοκ εκτος απο αυτην???

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι custom rom εκτός της MIUI και της zaiben είναι AOSP based, δηλαδή βασισμένες σε pure android. Οπότε κοντά σε στοκ δεν έχεις άλλες επιλογές εκτός της zaiben
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι τους αγαπητούς συνφορουμίτες. Είμαι παλιός κάτοχος του κινητού, το οποίο πούλησα, απογοητευμένος από την αναβάθμιση σε 4.1.2 (ήλπιζα σε ξεκλείδωμα του bootloader) και τη μηδενική υποστήριξη σε custom roms. Δεδομένης, όμως, της χαμηλής του τιμής και της διάθεσης custom roms, αρχίζω να ξανασκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το ξαναγοράσω. Άλλες επιλογές είναι το Galaxy S3, το Nexus 4 και το Οptimus g, αν και το κόστος ανεβαίνει αρκετά. Ποια είναι η γνώμη του κοινού;

 

Μιας και σε ενδιαφέρει η υποστήριξη στις αναβαθμίσεις και στις custom roms ίσως να ήταν καλύτερα να μην το ξαναέπαιρνες.Το ίδιο ισχύει για το G.Το SIII και το Nexus 4 θα σε ικανοποιήσουν περισσότερο σε αυτόν τον τομέα.Αν ήσουν χρήστης που δεν ασχολείται με custom roms και θέλει ένα κινητό απροβλημάτιστο, με καλή κατασκευή και που να τρέχει τέλεια στα πάντα τότε θα σου έλεγα να πάρεις το G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι αναμεσα στο 4χ κ στο s3 mini ή την γνωμη σας για καποιο αλλο κντ πανω κατω στα 250€ απο σκρουτζομαγαζο μαλλον..ακουω αποψεις... Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, λίγο help !!!! :O

 

Εχω περασει 7-8 εκδοσεις 4.2.2, και Cyanomed και werewolf, etc...

Όλες μα όλες, δεν με αφηνουν να μετακινησω τα apps στο app drawer.

Please help !!! :ninja::ninja:

 

Ps. Η Zainben εχει βγαλει 4.2.2 εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι αναμεσα στο 4χ κ στο s3 mini ή την γνωμη σας για καποιο αλλο κντ πανω κατω στα 250€ απο σκρουτζομαγαζο μαλλον..ακουω αποψεις... Ευχαριστω!

 

Το ότι μπαίνεις σε διαδικασία σύγκρισης του 4X και του S3 mini, το κάνεις γιατί το SIII mini φέρνει το όνομα "Galaxy"? Στο ρωτάω αυτό γιατί δεν υπάρχει καμία σχέση ανάμεσα στα δύο κινητά.:)Δεν θα σου αναλύσω το γιατί αλλά θα σου παραθέσω το link παρακάτω για να κάνεις εσύ τη σύγκριση :

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4563&idPhone2=5033

 

Ως τα 290 ευρώ το 4Χ δεν έχει ανταγωνιστή.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η καλυτερη ρομ??για τη hybrid τι λετε??μ ε νοιαζει να εχει καλες επιδοσεις και να κραταει η μπαταρια!!!
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Ναι οσο χαζο κ αν ακουγεται,επειδη εχει το ονομα galaxy θα το διαλεγα...κουτο ισως το σκεπτικο απλα ισως ειναι θεμα κολληματος + το οτι δεν ειχα ποτε lg κινητο για χ λογους. Επισης μου κανει εντυπωση για πιο λογο η τιμη τους ειναι ακριβως η ιδια ενω οντως ουσιαστικα στα χαρακτηριστικα τους δεν εχουν καμια σχεση..
Link to comment
Share on other sites

Ναι οσο χαζο κ αν ακουγεται,επειδη εχει το ονομα galaxy θα το διαλεγα...κουτο ισως το σκεπτικο απλα ισως ειναι θεμα κολληματος + το οτι δεν ειχα ποτε lg κινητο για χ λογους. Επισης μου κανει εντυπωση για πιο λογο η τιμη τους ειναι ακριβως η ιδια ενω οντως ουσιαστικα στα χαρακτηριστικα τους δεν εχουν καμια σχεση..

 

H 1η σου φράση απαντά στη 2η.:rolleyes: Εμένα προσωπικά με συμφέρει να υπάρχουν καταναλωτές με το δικό σου σκεπτικό γιατί πέφτοντας η πλειοψηφία πάνω στα Galaxy και τα iphone λόγω μάρκας οδηγεί σε μειωμένες πωλήσεις και αναγκαστική πτώση τιμών τα κινητά των άλλων εταιριών μετατρέποντάς τα σε πραγματικά value for money.:D Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο 4Χ αν λεγόταν Samsung Optimus 4Χ δεν θα έκανε με τίποτα 240 ευρώ στα σκρουτζομάγαζα.Θα έκανε 340 όσο και το S3 αυτήν την εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι και μονο Samsung ... Να λεγοτανε νομιζω εχεις δικιο δεν θα εκανε με τιποτα 240€... Το θεμα μου ειναι να παρω ενα κινητο το οποιο για τα χρηματα του να μην με απογοητευσει. Δεν ειχα καν στο νου μου για lg απλα εκανα μια βολτα χτες απο το πλαισιο και ενας πωλητης μου το προτεινε και λεω λες? οποτε ουσιαστικα η γνωμη σου ειναι ποια? να το παρω με κλειστα ματια? οσο αφορα τις αναβαθμισεις που λενε οτι δεν γινονται ¨συχνα¨ σε lg τι ακριβως παιζει? δεν ειμα κ ανθρωπος που κανει συνεχεια αναβαθμισεις κτλ απλα δεν θελω σε καμια περιπτωση να κολλαει το κντ κ να μην μπορω να κανω τιποτα για να το στρωσω.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο δεν κολαει , ουτε με την προηγουμενη "παλια" εκδοση και φυσικα ουτε με την τωρινη.Εχει μερικες παραξενιες αλλα οι περισσοτερες διορθωνονται ευκολα και αλλοι δεν ασχολουνται καν με αυτες η ακομα δεν τις γνωριζουν.

 

Οσο εχει να κανει με τις αναβαθμισεις , πολυς κοσμος που δε δεχεται να του υπονομευουν την νοημοσυνη λεει οτι με την κυκλοφορια της 4.1 οι αλλαγες που επηλθαν με τις επιμερους εκδοσεις σε 4.1.Χ , 4.2 , 4.2.Χ ηταν απειροελαχιστες εως ανουσιες...

 

Ελα να δεις το nexus 7 με 4.3 και αν βρεις 1 πραγμα να διαφερει απο την 4.2 η την 4.1 , στο χαριζω...

Θελω να πω οτι δεν πρεπει να τρελενομαστε με αυτο το πραγμα.

 

Στον υπολογιστη σου απαιτεις να βγαινουν νεα windows καθε χρονο ; Τωρα που εχουν βγει τα 8 , οσοι εχουν 7 , λες να κανουν κατι λιγοτερο ;

 

;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.την εκανα την πατατα!!ημουνα στο τιτανιουμ και απενεργοποιουσα αβερτα.το κινητο δουλευε μια χαρα.μεχρι που το εκλεισα.αυτο ητανε.τωρα παραμενει στο λογκο lg.δεν ανοιγει.ουτε στην ρικαβερι μπαινει.καμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τίποτα.Αν είχες στοκ ρομ ξαναπερασε τη από πάνω με τον αντίστοιχο οδηγό που υπάρχει εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι και μονο Samsung ... Να λεγοτανε νομιζω εχεις δικιο δεν θα εκανε με τιποτα 240€... Το θεμα μου ειναι να παρω ενα κινητο το οποιο για τα χρηματα του να μην με απογοητευσει. Δεν ειχα καν στο νου μου για lg απλα εκανα μια βολτα χτες απο το πλαισιο και ενας πωλητης μου το προτεινε και λεω λες? οποτε ουσιαστικα η γνωμη σου ειναι ποια? να το παρω με κλειστα ματια? οσο αφορα τις αναβαθμισεις που λενε οτι δεν γινονται ¨συχνα¨ σε lg τι ακριβως παιζει? δεν ειμα κ ανθρωπος που κανει συνεχεια αναβαθμισεις κτλ απλα δεν θελω σε καμια περιπτωση να κολλαει το κντ κ να μην μπορω να κανω τιποτα για να το στρωσω.

 

Περί κολλημάτων και αναβαθμίσεων σου απάντησε ο Leolipop και συμφωνώ πλήρως μαζί του.Έχω το κινητό από Νοέμβρη και ποτέ δεν μου έχει κολλήσει , ποτέ δεν μου έχει παγώσει, ποτέ δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ούτε με την ICS ούτε με τη Jelly Bean.Αν το πάρεις το παράπονό σου θα είναι η μπαταρία κατά την πλοήγηση στο internet και τα παιχνίδια αλλά θα μείνεις εντυπωσιασμένη από την κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή , στις κλήσεις και στην αναπαραγωγή μουσικής.Άλλο παράπονό σου πιθανόν να είναι το GPS το οποίο αν δεν του περάσεις ένα patch θα αργεί να σου κλειδώσει δορυφόρο κάποιες φορές και μερικές φορές θα σου χάνει το σήμα.Επίσης θα χαλαστείς με τις νυχτερινές φωτογραφίες αλλά αν μου βρεις κινητό πέραν του HTC One που να τραβά φωτό χωρίς κόκκο το βράδυ έλα να μου το πεις.Τέλος για ψυχολογικούς λόγους ίσως σε ενοχλήσει ότι μετά εντατική χρήση θα σου ζεσταίνεται στην πίσω πάνω πάνω πλευρά.

 

Όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου, το επόμενο κινητό μου θέλω να είναι το Optimus G ( ήδη η τιμή του είναι τρομερά προκλητική).Αυτό σημαίνει ότι η LG με κέρδισε ως πελάτη με το 4Χ.Αν το πάρεις πιστεύω θα κερδίσει και σένα.Αν δεν το πάρεις τότε πάρε το κατώτερο S3 Galaxy mini ώστε και να είσαι trendy και να επιτελέσεις κοινωνικό έργο για μας.:p Άσε που λογικά θα έχεις και καλύτερη μπαταρία με το S3 mini :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περί κολλημάτων και αναβαθμίσεων σου απάντησε ο Leolipop και συμφωνώ πλήρως μαζί του.Έχω το κινητό από Νοέμβρη και ποτέ δεν μου έχει κολλήσει , ποτέ δεν μου έχει παγώσει, ποτέ δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση από μόνο του ούτε με την ICS ούτε με τη Jelly Bean.Αν το πάρεις το παράπονό σου θα είναι η μπαταρία κατά την πλοήγηση στο internet και τα παιχνίδια αλλά θα μείνεις εντυπωσιασμένη από την κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή , στις κλήσεις και στην αναπαραγωγή μουσικής.Άλλο παράπονό σου πιθανόν να είναι το GPS το οποίο αν δεν του περάσεις ένα patch θα αργεί να σου κλειδώσει δορυφόρο κάποιες φορές και μερικές φορές θα σου χάνει το σήμα.Επίσης θα χαλαστείς με τις νυχτερινές φωτογραφίες αλλά αν μου βρεις κινητό πέραν του HTC One που να τραβά φωτό χωρίς κόκκο το βράδυ έλα να μου το πεις.Τέλος για ψυχολογικούς λόγους ίσως σε ενοχλήσει ότι μετά εντατική χρήση θα σου ζεσταίνεται στην πίσω πάνω πάνω πλευρά.

 

Όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου, το επόμενο κινητό μου θέλω να είναι το Optimus G ( ήδη η τιμή του είναι τρομερά προκλητική).Αυτό σημαίνει ότι η LG με κέρδισε ως πελάτη με το 4Χ.Αν το πάρεις πιστεύω θα κερδίσει και σένα.Αν δεν το πάρεις τότε πάρε το κατώτερο S3 Galaxy mini ώστε και να είσαι trendy και να επιτελέσεις κοινωνικό έργο για μας.:p Άσε που λογικά θα έχεις και καλύτερη μπαταρία με το S3 mini :rolleyes:

 

 

που μπορουμε να βρουμε το patch για το gps:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τίποτα.Αν είχες στοκ ρομ ξαναπερασε τη από πάνω με τον αντίστοιχο οδηγό που υπάρχει εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357042

αυτον εννοεις λεωνιδα?δεν μπορω να κατεβασω το αρχειο απο το 4shared.δεν ξερω γιατι.κατεβαζω την ρομ τωρα

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε το patch για το gps:!:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886999

βρηκα αυτο αλλα δε ξερω αν κανει για jb...διαβασε τα σχολια να δεις...

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...