Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω παααρα πολυ και εγω !!! Μια ερωτηση,θα περασω τωρα την 4,1. Επιλεγω firmware Greece ή το europe open?

edit: απ οτι καταλαβα οσοι αγορασαμε απο σκρουτζ πρεπει να βαλουμε europe open, greece βαζουν οσοι αγορασαν απο τους "μεγαλους" ??

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλήσπερα φίλοι ....είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του συγκεκριμενου κινητου και φαίνεται πολυ καλό για την ώρα αλλα επειδή το πήρα και εγώ απο το skroutz έχω καποιές απορίες :

1)Πως ειμαστέ σίγουροι πως δεν ειναι κάποια πίστη αντίγραφη κάποιου κινεζικού ;

2)Kαι αν δεν είναι τελίκα πως ειμάστε σίγουροι πως συνανταει τις προδιαγραφες του ;

Για παραδειγμα: Παρακολουθούσα ενα βιντεο παιχνιδιου στο νετ με την nvidia tegra το dead trigger για την ακριβεία και ειδα σε καποιο σημειο του παιχνίδιου πως ειχε εφε νερών στο κινητο μου δεν μου το εμφανιζε ομως και ας ειχα τις ρυθμισεις των γραφίκων στο ultra high ...ξέρει καποιός γιατι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα φίλοι ....είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του συγκεκριμενου κινητου και φαίνεται πολυ καλό για την ώρα αλλα επειδή το πήρα και εγώ απο το skroutz έχω καποιές απορίες :

1)Πως ειμαστέ σίγουροι πως δεν ειναι κάποια πίστη αντίγραφη κάποιου κινεζικού ;

2)Kαι αν δεν είναι τελίκα πως ειμάστε σίγουροι πως συνανταει τις προδιαγραφες του ;

Για παραδειγμα: Παρακολουθούσα ενα βιντεο παιχνιδιου στο νετ με την nvidia tegra το dead trigger για την ακριβεία και ειδα σε καποιο σημειο του παιχνίδιου πως ειχε εφε νερών στο κινητο μου δεν μου το εμφανιζε ομως και ας ειχα τις ρυθμισεις των γραφίκων στο ultra high ...ξέρει καποιός γιατι ;

 

Για το πρώτο μπορείς να ξέρεις ότι έχεις γνήσιο , αν σττη λογισμικού και το όνομα του μοντέλου ρ880 ...

Link to comment
Share on other sites

demon2411 κατι καλυτερο απο την stock καμερα δεν υπαρχει.δεν ειδα κιατι που μπορει να κανει την διαφορα.γιαυτο εβαλα την στοκ καμερα στην rom που σου ειπα και ειμαι οκ .http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2288917
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία επιλογή στις ρυθμίσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ ....Για το αλλο που ελεγα μου ηρθε υποψια περα απο το βιντεο και απο το γεγονος πως η ζελατινα που εχει η οθονη οταν το αγορασα ελεγε πως εχει απλα τετραπυρηνο στο 1,5 Ghz κανενα εικονιδιο nvidia ή tegra οπως στα unboxing του youtube

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει ποτέ κλώνο αυτό του τηλεφώνου γιατί δεν έχουν και πολύ ζήτηση σε σχέση με τα Samsung και Apple που γίνεται χαμός.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει ποτέ κλώνο αυτό του τηλεφώνου γιατί δεν έχουν και πολύ ζήτηση σε σχέση με τα Samsung και Apple που γίνεται χαμός.

 

Mα δεν ειναι περιεργο??Πουθενα εικονιδιο nvidia ή tegra...Aν ειναι εκδοση χωρις nvidia και παει τοσο φθηνο??Βαζω φωτιες μαλλον αλλα τα 240 που εδωσα ειναι αμαρτια να τα κλαιω και θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ο nova ειναι ο καλύτερος launcher? επειδη στο galaxy ειχα τον Go και ειχα συνηθισει , ο nova ειναι μακράν καλύτερος για τη κινητάρα;
:superman:
Link to comment
Share on other sites

εμενα εκει που μιλουσα πριν εκλεισε...κ δεν ανοιγε εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα με τα ανοιξε.....απο θερμοκρασια ισος...οταν το ανοιξα η μπαταρια ειχε 35 βαθμους...
Link to comment
Share on other sites

Chief nova δαγκωτο ,όχι γιατι ειναι καλύτερος απο τον go αλλα γιατι οι ποιο πολλοί αυτο έχουμε και καθεται μια χαρα στο τηλέφωνο,αν θες μπορείς να πειραματιστεις και να γράψεις εντυπώσεις

 

Epica1977 να φανταστώ οτι είσαι σε ics?

Edited by la_tribut_de_dan
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν ειναι περιεργο??Πουθενα εικονιδιο nvidia ή tegra...Aν ειναι εκδοση χωρις nvidia και παει τοσο φθηνο??Βαζω φωτιες μαλλον αλλα τα 240 που εδωσα ειναι αμαρτια να τα κλαιω και θα το ψαξω

 

Δεν γίνεται να είναι απομιμήσεις και να τα δέχεται με εγγύηση το επίσημο service της LG ως αυθεντικά.:)Εκτός πια αν και η ίδια η LG δεν μπορεί να καταλάβει ποιο είναι δικό της και ποιο όχι...δύσκολο το κόβω αυτό.Κάνε και μια καταχώριση του IMEI σου στην επίσημη σελίδα της LG.Στο Youtube μπορεί να είδες κάποιο LG που να προοριζόταν για τις ΗΠΑ και να έχει κάποια διαφοροποίηση στις ετικέτες κτλ.Σου εύχομαι να επιβεβαιώσεις ότι είναι αυθεντικό και να καταχαρείς με το γεγονός ότι με 240 ευρώ πήρες κινητάρα!:)

 

Tελικα ο nova ειναι ο καλύτερος launcher? επειδη στο galaxy ειχα τον Go και ειχα συνηθισει , ο nova ειναι μακράν καλύτερος για τη κινητάρα;

 

Ο Nova για μένα είναι δίκαια o κορυφαίος γιατί τρέχει ομαλότατα χωρίς κανένα lag ( o Go δεν μου έτρεχε τόσο ομαλά στο app drawer και τις 3 φορές που τον δοκίμασα ), χωρίς bugs ( οι Αpex και Holo είχαν σε μένα 1-2 bugs ) , με όλη την απαραίτητη παραμετροποίηση ( που δεν έχει πχ ο Atom ) και όντας ελαφρύς στην κατανάλωση μπαταρίας και RAM ( σε αντίθεση πχ με τον εφετζίδικο Next ή με τον ιδιαίτερα παραμετροποιήσιμο Buzz )

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα και αλλα παιδια που το έκανε ήμασταν σε ics,εγω ακόμα είμαι,όταν το πιάνει η ζέστη τότε μουλαρωνει και θέλει να βγάλω τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα με απολυτη επιτυχια το cwm recovery στην συσκευη μου!!!θελω να βαλω μερικες custom roms αλλα ρε παιδια αν χρειαστει για οποιοδηποτε λογο να γυρισω στην στοκ jb τι πρεπει να κανω???γνωριζει κανεις??καμια καλη custom??λεω να δοκιμασω την miui v5 τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα με απολυτη επιτυχια το cwm recovery στην συσκευη μου!!!θελω να βαλω μερικες custom roms αλλα ρε παιδια αν χρειαστει για οποιοδηποτε λογο να γυρισω στην στοκ jb τι πρεπει να κανω???γνωριζει κανεις??καμια καλη custom??λεω να δοκιμασω την miui v5 τι λετε???

Επειδή δεν εχω λινκ διαθέσιμο , πήγαινε στο my guides και θα δεις το θέμα στηνκατηγορία LG.

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα με απολυτη επιτυχια το cwm recovery στην συσκευη μου!!!θελω να βαλω μερικες custom roms αλλα ρε παιδια αν χρειαστει για οποιοδηποτε λογο να γυρισω στην στοκ jb τι πρεπει να κανω???γνωριζει κανεις??καμια καλη custom??λεω να δοκιμασω την miui v5 τι λετε???

 

για να γυρισεις σε stock απλα κανε ενα backup την ρομ σου μεσω του recovery .. και αν δεις οτι δεν σου αρεσει η ρομ που εβαλες κανε restore

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ομως δε θα φυγει και η cwm , εκτος αν καταλαβα εγω λαθος οτι θα ηθελε να φερει το τηλεφωνο σε εργοστασιακη κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ομως δε θα φυγει και η cwm , εκτος αν καταλαβα εγω λαθος οτι θα ηθελε να φερει το τηλεφωνο σε εργοστασιακη κατασταση.

 

εγω καταλαβα οτι θελει να ξερει πως θα το φερει σε stock στην περιπτωση που δεν του αρεσει η custom

Link to comment
Share on other sites

εγω καταλαβα οτι θελει να ξερει πως θα το φερει σε stock στην περιπτωση που δεν του αρεσει η custom

 

εχεις απολυτο δικιο φιλε..εβαλα μια εκδοση της miui σε σιτε της miui αλλα δεν υποστηριζε ελληνικο πληκρολογιο κ ηθελα να τη βγαλω και να γυρισω ξανα σε στοκ..εκανα λοιπον οτι μου ειπατε..εκανα backup system(rom) και μετα μολις ηθελα να την βγαλω απλα εκανα wipe cache/dalvik και factory reset κ μετα πατησα απλα restore επελεξα restore system κ ολα οπως πριν...θελω να ευχαριστησω οσους μου ειπαν τι να κανω γιατι θα ειχα θεμα μιας κ αυριο φευγω σε νησι κ δεν θα εχω ιντερνετ και υπολογιστη!!!

 

Υ.Γ: ξερει κανεις καμια καλη custom να βαλω στην συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: ξερει κανεις καμια καλη custom να βαλω στην συσκευη??

 

Werewolf, εγγύηση. Υπάρχουν πολλές αξιόλογες ρομ που μπορείς να βρεις.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να αξίζει αυτή επειδή ένα φίλος έβαλε cm10.1 και περισσότερο ότι έπεφτε η μπαταρία 3 φορές πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...