Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς το έλυσα το θέμα μου, εγώ έκανα βλακεία... Και μεγάλη μάλιστα... Anyway...

Βιντεοκλήσεις πως κάνει το τηλέφωνο παίδες; Δεν υπάρχει κουμπί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς το έλυσα το θέμα μου, εγώ έκανα βλακεία... Και μεγάλη μάλιστα... Anyway...

Βιντεοκλήσεις πως κάνει το τηλέφωνο παίδες; Δεν υπάρχει κουμπί;

 

Βιντεοκλήσεις μέσω δικτύου τηλεφωνίας όπως έκαναν τα παλιά ΝΟΚΙΑ δεν κάνει πλέον σχεδόν κανένα τηλέφωνο. Η μπροστινή κάμερα χρησιμοποιείται για βιντεοκλήσεις μέσω εφαρμογών τύπου skype.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,δεν το ειχαν μονο τα παλια nokia,πολλες συσκευες εχουν και ειναι και πολυ ευχρηστο και δωρεαν σε απλο προγραμμα συμβολαιου...ειναι μειον να μην εχει...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό. Καταρχήν να αναφέρω ότι εγκατέστησα τα mod για την lockscreen, και τώρα όταν το ανοίγω μου βγάζει μόνο την πάνω μπάρα και όχι την lockscreen. Προσπάθησα να περάσω την στοκ ρομ μέσω του οδηγού του Leo, αλλά δεν εντοπίζει το τηλέφωνο ενώ εγκατέστησα όλα κανονικά και τους drivers. Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο να κάνω;
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν στο εντόπισε, έβαλες και έβγαλες μπαταρία? Restart στα windows έκανες? Σε μένα μια φορά που δεν είχε εντοπιστεί, εντοπίστηκε μετά το restart.Το mod για τη lock screen μου είχε δουλέψει μια χαρά αλλά μια μέρα που εγκατέστησα τον Next Lite για να τον δοκιμάσω μου ξέσκισε τη lock screen και αναγκάστηκα κι εγώ τότε να ξαναπεράσω τη stock rom.Μάλιστα μετά ξαναέβαλα το mod ( χωρίς να εγκαταστήσω τον Next φυσικά ) αλλά δεν έπιασε όπως την 1η φορά και άντε ξανά πάλι φλασάρισμα της stock rom.Από τότε δεν ξαναπροσπάθησα να βάλω το mod και μίσησα τον Next που κατάφερε μόνιμα να μου στερήσει τη δυνατότητα για το mod της lock screen.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η Γυναίκα μου δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις και δεν νομίζω να καταλάβει την μετάβαση από 4.0.3 σε 4.1.2 πιστεύετε ότι αξίζει η αναβάθμιση στην γενικότερη απόδοση της συσκευής; Ή να το αφήσω καλύτερα ως έχει;

Την συσκευή την χρησιμοποιεί αποκλειστικά και μόνο αυτή, αλλά εμένα με τρώει το μικρόβιο της αναβάθμισης.

Edited by xapos
Link to comment
Share on other sites

αν δεν πολυασχολειται τοτε αξιζει η αναβαθμιση , εχει αρκετα καλα και για μερικους , μερικα κακα αλλα μονο στον εμπειρο χρηστη θα βγουν στην επιφανεια τα κακα σημεια.
Link to comment
Share on other sites

Mου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα απο το πουθενά....

μετά απο ένα κόλλημα που έφαγε το κινητό - κόλλησε ενώ προσπαθούσε να κάνει επεξεργασία βίντεο με το fx guru - πλέον σε ότι φορτιστή και να το βάλω, φορτίζει μόνο με αργή φόρτιση....

έκανα ρεστάρτ , απεγκατέστησα το fx guru μπάς και αλλά τίποτα, συνεχίζει έτσι

 

καμιά ιδέα? για φορμάτ δεν παίζει - δεν κάθομαι να ξαναστήνω απο την αρχή καλοκαιριάτικα - θα σπάσουν τα νεύρα μου...!!!!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικές φωτό που τράβηξα στις διακοπές μου με το κινητό μας.Γενικά έμεινα πολύ ικανοποιημένος με τις φωτό ημέρας.Όσο αφορά τις φωτό νύχτας κλασικά δεν με ικανοποίησαν ( εκτός από μία που βρίσκεται στις παρακάτω ) αλλά δεν κατηγορώ την κάμερα του κινητού γιατί συγγενής μου που τράβηξε νυχτερινές με μια Canon Compact των 250 ευρώ τις έβγαλε ακόμα χειρότερες.Δεν μιλάω για νυχτερινές προσώπου ( πολύ κοντινές ) αλλά για νυχτερινές τοπίων.

http://i59.photobucket.com/albums/g311/ipred/th_CAM00146.jpg http://i59.photobucket.com/albums/g311/ipred/th_CAM00051.jpg http://i59.photobucket.com/albums/g311/ipred/th_CAM00042.jpg http://i59.photobucket.com/albums/g311/ipred/th_CAM00153.jpg http://i59.photobucket.com/albums/g311/ipred/th_CAM00141.jpg

 

Πολυ ωραιες οι φωτο σου...με τι προγραμμα τις τραβηξες? με το εργοστασιακο camera app?

Μια χαρα για κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Mου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα απο το πουθενά....

μετά απο ένα κόλλημα που έφαγε το κινητό - κόλλησε ενώ προσπαθούσε να κάνει επεξεργασία βίντεο με το fx guru - πλέον σε ότι φορτιστή και να το βάλω, φορτίζει μόνο με αργή φόρτιση....

έκανα ρεστάρτ , απεγκατέστησα το fx guru μπάς και αλλά τίποτα, συνεχίζει έτσι

 

καμιά ιδέα? για φορμάτ δεν παίζει - δεν κάθομαι να ξαναστήνω απο την αρχή καλοκαιριάτικα - θα σπάσουν τα νεύρα μου...!!!!

 

Aν εισαι ρουταρισμενος κανε ενα clear cache

Link to comment
Share on other sites

Mου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα απο το πουθενά....

μετά απο ένα κόλλημα που έφαγε το κινητό - κόλλησε ενώ προσπαθούσε να κάνει επεξεργασία βίντεο με το fx guru - πλέον σε ότι φορτιστή και να το βάλω, φορτίζει μόνο με αργή φόρτιση....

έκανα ρεστάρτ , απεγκατέστησα το fx guru μπάς και αλλά τίποτα, συνεχίζει έτσι

 

καμιά ιδέα? για φορμάτ δεν παίζει - δεν κάθομαι να ξαναστήνω απο την αρχή καλοκαιριάτικα - θα σπάσουν τα νεύρα μου...!!!!

 

Το τηλεφωνο ειναι ζεστο ;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιες οι φωτο σου...με τι προγραμμα τις τραβηξες? με το εργοστασιακο camera app?

Μια χαρα για κινητο...

 

Nαι με το μαμίσιο.Δεν έχω δοκιμάσει άλλα camera apps.Κι εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις φωτογραφίες με φως ημέρας.:)To βράδυ παίζει πολύς κόκκος όπως σχεδόν σε όλα τα κινητά ( το One φαντάζομαι θα είναι η εξαίρεση ) και σε πολλές όχι ακριβές φωτογραφικές μηχανές.

 

@Samnioti : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187017 ( Part 1 )

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

αν δεν πολυασχολειται τοτε αξιζει η αναβαθμιση , εχει αρκετα καλα και για μερικους , μερικα κακα αλλα μονο στον εμπειρο χρηστη θα βγουν στην επιφανεια τα κακα σημεια.

 

Αναβάθμιση επιτυχής.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση επιτυχής.

Σήμερα αναβαθμίστηκα κι εγώ... Η πρώτη διαφορά που κατάλαβα είναι στην γραμματοσειρά, στον καιρό και γενικότερα στο γραφικό περιβάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολους!!Μπηκα σημερα στους xda κ ως προς ευχαριστη εκπληξη μου ειδα οτι εχουν βγει αρκετες ρομ τις τελευταιες μερες..αρχισε να υποστηριζεται η συσκευη μας πλεον απο τους developers..αντε μηπως και δουμε την 4.3 εστω κ σε custom.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολους!!Μπηκα σημερα στους xda κ ως προς ευχαριστη εκπληξη μου ειδα οτι εχουν βγει αρκετες ρομ τις τελευταιες μερες..αρχισε να υποστηριζεται η συσκευη μας πλεον απο τους developers..αντε μηπως και δουμε την 4.3 εστω κ σε custom.

 

4.3 πιστευω θα αργησει να βγει για μας εκτος αν το δωσει official η CyanogenMod team.

Αλλιως θα πρεπει να βγει για το HTC One X και να κανουν Port για μας οπως ειναι και οι πιο πολλες ROM που κυκλοφορουν για μας τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά το update στο android που έκανα σήμερα δημιουργήθηκε ένα θεματάκι. Όταν κάνω κλήση, η οθόνη μαυρίζει και αν π.χ. θελήσω να το κλείσω πριν το σηκώσει ο άλλος δεν μπορώ... Σαν να κλειδώνει ένα πράγμα... Επανέρχεται μετά από λίγο μόνο του. Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξελιχθεί σε bug της ν20α αυτό το πράγμα...

 

Αφού διορθώνεται τόσο εύκολα μικρό το κακό... Και πάλι ευχαριστώ :respect:

Link to comment
Share on other sites

εσεις πιστευετε θα συνεχισει η υποστηριξη?εγω βλεπω οτι εχουν πεσει στο xda τα πραγματα σε σχεση με αλλα αντιστοιχα κινητα οπως το HTC One X και το SGS III κλπ. Edited by GRG13
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως όχι γιατί όσο περνά ο καιρός τόσο μειώνεται η κίνηση στο xda.Αυτή η εντύπωση μου έχει δοθεί.Δεν με πειράζει πάντως γιατί είμαι καλυμμένος πλήρως.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο forum κ θα ηθελα την βοηθεια σας. Μετα την αναβαθμιση σε jb 4.1.2 εχω το προβλημα με την οθονη οταν κανω κληση που παραμενει μαυρη, διαβασα παραπανω οτι η λυση ειναι να καλιμπραρω τον αισθητηρα μεσω του κρυφου μενου, ετσι εβαλα 3845#880# για να μπω κ μου βγαζει "Προβλημα συνδεσης η μη εγκυρος κωδικας ΜΜΙ"... Παρεπιπτοντως οταν η συσκευη ηταν σε ICS εμπαινε κανονικα στο κρυφο μενου..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...