Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γιατί το λες αυτό;

 

Υπάρχει μια θεωρία που αναφέρει πως η αργή φόρτιση κάνει λιγότερη ζημιά στην μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας. Γιαυτό κάποιοι προτιμούν τη φόρτιση μέσω USB (~600ma) από τους ταχυφορτιστές πρίζας (~1000ma).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως γνωριζει κανεις κανα weather widget που να εχει αντι το κλασσικο το μαυρο background να εχει εικονα που να αλλαζει (μερα με νυχτα εννοω) οπως αυτο που εχει η lg στο στοκ καιρο μας ή οπως π.χ το touchwiz της samsung στα galaxy.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζει κανεις κανα weather widget που να εχει αντι το κλασσικο το μαυρο background να εχει εικονα που να αλλαζει (μερα με νυχτα εννοω) οπως αυτο που εχει η lg στο στοκ καιρο μας ή οπως π.χ το touchwiz της samsung στα galaxy.

 

αυτό εδώ; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα και πρωτου πεσω στα ψυχοφαρμακα ειπα να δω μηπως μπορει να βοηθησει καποιος εδω

Αγορασα προσφατα το LG optimus 4X και ολα ηταν ωραια και καλα μεχρι που ειπα να το συνδεσω στον υπολογιστη.......

 

τοτε αρχισε το μαρτηριο! το προγραμμα PC suite δεν βλεπει το τηλεφωνο.... ο driver του τηλεφωνου αρνειται να εγκατασταθει βγαζει συνεχεια fail! .... ε δεν πειραζει λεω θα το συνδεω σαν storage device

 

και τοτε διαβασα οτι μπορει να μπει η νεα εκδοση android στο τηλεφωνο και ενεγοποιησα το support tool το οποιο φυσικα δεν βλεπει το τηλεφωνο:mad:

 

εχω εγκαταστησει τον driver και εγω δεν ξερω ποσες φορες ακομα και απο μεσα απο το suport tool εχω κανει επανεκκινηση το τηλεφωνο αλλες τοσες το pc αλλες τοσες αλλα τιποτα....

 

to pc εχει windows 7 εχω κανει driver uninstall μεσα απο το control panel ,επανεκινησεις.... παντα γραφει fail fail fail!!!!

 

 

εχω σκασει!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω αρκετή βελτίωση με το greenify. Μπράβο στον Nickozz που το πρότεινε.

 

Σ'ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια!!Το εψαξα αρκετα πριν το προτεινω..εγω ειδα βελτιωση ουσιαστικη κ μαζι με reviews σχετικα στο xda k αλλου ειδα οτι οντως αξιζει η εφαρμογη..Καντε ενα κοπο κ βαλτε κ το One Power Guard..προσωπικα κερδισα 30 λεπτα πιο γρηγορη φορτιση..μετα την πρωτη εβδομαδα λειτουργιας με την εφαρμογη παρατηρειται σχετικη βελτιωση και στην αυτονομια της συσκευης!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζει κανεις κανα weather widget που να εχει αντι το κλασσικο το μαυρο background να εχει εικονα που να αλλαζει (μερα με νυχτα εννοω) οπως αυτο που εχει η lg στο στοκ καιρο μας ή οπως π.χ το touchwiz της samsung στα galaxy.

 

Μπορείς να κοιτάξεις και το EZ Weather, εμένα μου αρέσει επειδή είναι μινιμαλιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια!!Το εψαξα αρκετα πριν το προτεινω..εγω ειδα βελτιωση ουσιαστικη κ μαζι με reviews σχετικα στο xda k αλλου ειδα οτι οντως αξιζει η εφαρμογη..Καντε ενα κοπο κ βαλτε κ το One Power Guard..προσωπικα κερδισα 30 λεπτα πιο γρηγορη φορτιση..μετα την πρωτη εβδομαδα λειτουργιας με την εφαρμογη παρατηρειται σχετικη βελτιωση και στην αυτονομια της συσκευης!

 

όντως και εγώ με το grenify παρατήρησα μία βελτίωση εάν και δεν έχω αλλάξει μέχρι στιγμές εφαρμογές της google(θα το κάνω σε μερικές μέρες λογικά). Το One Power Guard το είχα για μία μέρα στο AI Mode(που έλεγε πως μαθαίνει και προσαρμόζεται από τον τρόπο χρήσης του κινητού μου) αλλά η αυτονομία μειώθηκε.....

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ να βαλει το qslide? ειναι απο το optimus g?βρηκα στουσ xda εναν οδηγω αλλα δεν καταλαβα τι να κανω?μπορει ωα βοηθηση καποιος?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231472

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ να βαλει το qslide? ειναι απο το optimus g?βρηκα στουσ xda εναν οδηγω αλλα δεν καταλαβα τι να κανω?μπορει ωα βοηθηση καποιος?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2231472

 

Ειχα προσπαθησει παλιοτερα και δεν μ πετυχε και χθες πηγα να βαλω ενα καινουργιο mod που δειχνει την ταχυτητα του ιντερνετ και μου εβαλε και qslide

Τελικα ειναι πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

το περνασ μεσα στην sd κ μετα απο το recovery του κινητου το περνασ?official eimai v20 περναει κανονικα?κ κατι λεει στιν αρχη να κανεισ κατι delete τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις Custom recovery σωστα?

Πηγαινε System/App και βρες το LGSystemUI.odex και σβηστο

Και πετα πας στο recovery και φλασαρεις το zipακι

Link to comment
Share on other sites

exo recovery του κινητου οταν πατας power κ την φωνη κατο τοτε βγαζει ενα μενου?αλλα ειναι το official tou android...δεν το περασα εγω..
Link to comment
Share on other sites

εχω το official τοy android...δεν εχω περασει εγω κατι...απλα περασα την jb με τον οδηγω του leo κ εκανα ροοτ μετα..δεν εχω custom recovery oυτε ξεκλειδωμενο bootloader..
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρη ιστορια....αυτος οδηγος που βρηκα εγω για το qslide φαινετε πιο ευκολοσ...

 

http://forum.xda-developer....php?t=2231472

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρη ιστορια....αυτος οδηγος που βρηκα εγω για το qslide φαινετε πιο ευκολοσ...

 

http://forum.xda-developer....php?t=2231472

 

μηπως εχεις δωσει λαθος url? συγνωμη που στο λεω αλλα μου βγαζει προβλημα φορτωσης σελιδας:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...