Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντως τρέχουν αρκετά από πίσω.... όμως το κινητό και με 170 mb ελεύθερα δεν κολλάει.... δλδ και παιχνίδια μια χαρά παίζει.... δεν είναι περίεργο; επίσης εδώ το λάπτοπ μου(ubuntu 13.04) με ανοικτό firefox,skype, ubuntu one στο sync και όλες τις άλλες διεργασίες έχει 870mb ραμ.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη κρίνεις από το Ubuntu,μπορεί να ειναι και το android linuxοιδες αλλά η ομοιότητες σταματάνε εκεί ,άλλο resource management έχουν γιατί εξυπηρετούν διαφορετικές ανάγκες.
Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι:εχθες με αυτοματη λειτουργια δικτυου και μονιμα δεδομενα ανοιχτα εχω την τριπλασια καταναλωση μπαταριας ενω σημερα με μονο 2g και μονιμα δεδομενα ανοιχτα, απο το πρωι στης 7 που το εβγαλα απο το φορτιστη μεχρι τωρα εχω 78% μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δει αρκετη αυξηση στην στην αυτονομια της συσκευης του ας κατεβασει τις εξης εφαρμογες: Greenify k One Power Guard..με το 2ο κερδισα ενα μισαωρο γρηγοροτερη φορτιση κ πολλα ακομα που βαριεμαι να αναλυσω,οποιος θελει ας δει στο μαρκετ τι κανει. Οσο για το grenify σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις Hibernate οτιδηποτε τρεχει στο προσκηνιο και τρωει μπαταρια κ μνημη κ βοηθαει γενικα τη συσκευη..Εγω παιδια αληθεια σας λεω ειναι λες κ αγορασα μπαταρια..Οσοι θελετε καλυτερη αυτονομια γιαυτο το ανεφερα!!
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δει αρκετη αυξηση στην στην αυτονομια της συσκευης του ας κατεβασει τις εξης εφαρμογες: Greenify k One Power Guard..με το 2ο κερδισα ενα μισαωρο γρηγοροτερη φορτιση κ πολλα ακομα που βαριεμαι να αναλυσω,οποιος θελει ας δει στο μαρκετ τι κανει. Οσο για το grenify σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις Hibernate οτιδηποτε τρεχει στο προσκηνιο και τρωει μπαταρια κ μνημη κ βοηθαει γενικα τη συσκευη..Εγω παιδια αληθεια σας λεω ειναι λες κ αγορασα μπαταρια..Οσοι θελετε καλυτερη αυτονομια γιαυτο το ανεφερα!!

 

Ωραίος, να δούμε αν θα δουλέψει.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δει αρκετη αυξηση στην στην αυτονομια της συσκευης του ας κατεβασει τις εξης εφαρμογες: Greenify k One Power Guard..με το 2ο κερδισα ενα μισαωρο γρηγοροτερη φορτιση κ πολλα ακομα που βαριεμαι να αναλυσω,οποιος θελει ας δει στο μαρκετ τι κανει. Οσο για το grenify σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις Hibernate οτιδηποτε τρεχει στο προσκηνιο και τρωει μπαταρια κ μνημη κ βοηθαει γενικα τη συσκευη..Εγω παιδια αληθεια σας λεω ειναι λες κ αγορασα μπαταρια..Οσοι θελετε καλυτερη αυτονομια γιαυτο το ανεφερα!!

 

Σε μαμα κινητο με (ics-stock ολα ) θα ειναι ενταξει ; εννοω θελει root ή τιποτα τετοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δει αρκετη αυξηση στην στην αυτονομια της συσκευης του ας κατεβασει τις εξης εφαρμογες: Greenify k One Power Guard..με το 2ο κερδισα ενα μισαωρο γρηγοροτερη φορτιση κ πολλα ακομα που βαριεμαι να αναλυσω,οποιος θελει ας δει στο μαρκετ τι κανει. Οσο για το grenify σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις Hibernate οτιδηποτε τρεχει στο προσκηνιο και τρωει μπαταρια κ μνημη κ βοηθαει γενικα τη συσκευη..Εγω παιδια αληθεια σας λεω ειναι λες κ αγορασα μπαταρια..Οσοι θελετε καλυτερη αυτονομια γιαυτο το ανεφερα!!

 

τις κατέβασα αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κάνει το greenify; βάζει σε hibernate τις εφαρμογές σωστά; αλλά δεν είναι σαν το hibernate του iOS. Π.χ. εάν κάνω hibernate viber,yahoo mail,whatsapp,facebook κτλ. θα με ενημερώσουν εάν είχα μήνυμα/ειδοποίηση μόνο εάν τα ανοίξω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβως , αν τις προσθεσεις εκει δεν θα λαμβανεις ειδοποιησεις γιατι δε θα ειναι ανοιχτες στο παρασκηνιο .
Link to comment
Share on other sites

τις κατέβασα αλλά δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κάνει το greenify; βάζει σε hibernate τις εφαρμογές σωστά; αλλά δεν είναι σαν το hibernate του iOS. Π.χ. εάν κάνω hibernate viber,yahoo mail,whatsapp,facebook κτλ. θα με ενημερώσουν εάν είχα μήνυμα/ειδοποίηση μόνο εάν τα ανοίξω σωστά;

φιλε επειδη το εψαξα πριν βαλω την εφαρμογη οσες εφαρμογες εχουν ειδοποιησεις ειτε αυτες ειναι μηνυματα ειτε ειναι mail ειτε,ειτε,ειτε δεν τις κανουμε hibernate..γενικα οτι θελουμε να ανανεωνεται δεν το κανουμε hibernate

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εναν κάλο kernel για την CM?

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εναν κάλο kernel για την CM?

 

ευχαριστώ,

 

iodak v07 στο xda

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη το εψαξα πριν βαλω την εφαρμογη οσες εφαρμογες εχουν ειδοποιησεις ειτε αυτες ειναι μηνυματα ειτε ειναι mail ειτε,ειτε,ειτε δεν τις κανουμε hibernate..γενικα οτι θελουμε να ανανεωνεται δεν το κανουμε hibernate

άρα η εφαρμογή είναι και λίγο άκυρη σωστά; δλδ οι μόνος εφαρμογές που μένουν ανοικτές είναι αυτές που έχουν ειδοποιήσεις.... άρα στην ουσία δεν μπορούμε να κάνουμε και τπτ hibernate

Link to comment
Share on other sites

άρα η εφαρμογή είναι και λίγο άκυρη σωστά; δλδ οι μόνος εφαρμογές που μένουν ανοικτές είναι αυτές που έχουν ειδοποιήσεις.... άρα στην ουσία δεν μπορούμε να κάνουμε και τπτ hibernate

κανεις λαθος φιλε κ εγω ετσι πιστευα αλλα με ενα ψαξιμο ειδα οτι υπαρχουν εφαρμογες που τρεχουν κ καταναλωνουν παρα πολυ μπαταρια χωρις λογο.. π.χ google maps.Διαβασα οτι το hibernate στους χαρτες ειχε ως αποτελεσμα 20% αυηξση της μπαταριας σε αυτονομια παντα κ περισσοτερη μνημη.Αυτη ειναι μια εφαρμογη που τρεχει χωρις λογο ΠΑΝΤΑ στην συσκευη χωρις λογω κ ουσια..γιατι λοιπον να μην την κανω hibernate??εγω εκανα τοσες εφαρμογες που δεν περιμενα hibernate!! φιλικα παντα!!:)

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Καλά τρέχει το google maps συνέχεια; μου φαίνεται έχουν χαζέψει στην google... θα το ψάξω τότε και εγώ να δω τι μπορώ να κάνω hibernate
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γνησια απαντηση σε μια ερωτηση θα ηθελα.με ενδιαφερει η αυτονομια για ενα 24ωρο τουλαχιστον,μελιγο ιντερνετ,αρκετο ραδιοφωνο, 2-3 ωρες οθονη,και περιπου στο μισαωρο κλησεις.εχω σ2 και σκεφτομαι αλλαγη με 4χ.να το τολμησω?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το greenify κανει δουλειά αλλά έχει ένα μειονέκτημα, κάνει hibernate μονο user apps. Παιδευτηκά αρκετά και κατάφερα να κάνω hibernate το google maps, αφού το μετέτρεψα σε user app με την εφαρμογή systemcleanup.

Όσο για το φίλο που ρωτάει για αναβάθμιση απο το S2 με τη χρήση που αναφέρεις λογικά θα βγάλει τη μέρα, απλά εξαρτάται και από το στήσιμο που κάνει ο καθένας. Πόση φωτεινότητα θέλεις, τι εφαρμογές θα τρέχουν απο πίσω κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Τη μερα ποτε δεν μου την εβγαζε..αλλα εψαξα κ εκανα απενεργοποιηση αχρηστες εφαρμογες που ειχε μεσα προεγκατεστημενες κ ησυχασα..εχω το titanium κ μου δινει τη δυνατοτητα απενεργοποιησης εφαρμογων που δεν θελω..με βοηθησε παρα πολυ με της lg που οι περισσοτερες δεν χρησιμευουν σε κανεναν μας..αν μπει κανεις στον κοπο να κανει εναν ελεγχο τι τρεχει με τις εφαρμογες του βγαζει τη μερα..εμενα ετσι κ γινεται..μονιμο ιντερνετ ειχα χθες κ κατεβαζα ασταματητα κ εκλεισα 9.30 ωρες μεχρι να παει παλι 15%.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hibernate και το LG Smartworld το οποίο προφανώς δεν το χρησιμοποιούσα και ρούφαγε μπαταρία. Επίσης είχα εγκαταστήσει από το store κάποια Live Wallpapers τα όποια τρέχανε στο background, τα έκανα hibernate τώρα είμαι κομπλέ.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου να πω ότι έχω κάνει hibernate τον κόσμο όλο και είμαι σταθερά πάνω από 300 Mb free ram τουλάχιστον.Επίσης να πω ότι μόνο στην free έκδοση δεν κάνει hibernate τις εφαρμογές του συστήματος.Κατά τη γνώμη μου είναι η καλύτερη εφαρμογή που έχω κατεβάσει μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος χρήστης (μιας και είμαι ακόμα στις πρώτες φορτίσεις), ήθελα να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει σε κανέναν σας την ώρα που φορτίζετε το κινητό ότι : "η μπαταρία φορτίζεται αργά λόγω του χαμηλού ηλεκτρικού ρεύματος στη σύνδεση ΤΑ/USB". Το ίδιο μου κάνει και σε πρίζα σπιτιού και στον υπολογιστή όταν το φορτίζω, γιατί συμβαίνει αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος χρήστης (μιας και είμαι ακόμα στις πρώτες φορτίσεις), ήθελα να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει σε κανέναν σας την ώρα που φορτίζετε το κινητό ότι : "η μπαταρία φορτίζεται αργά λόγω του χαμηλού ηλεκτρικού ρεύματος στη σύνδεση ΤΑ/USB". Το ίδιο μου κάνει και σε πρίζα σπιτιού και στον υπολογιστή όταν το φορτίζω, γιατί συμβαίνει αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμβαίνει επειδή το τηλέφωνο είναι ζεστό.Όταν κρυώσει τότε δίνει περισσότερο ρεύμα και φορτίζει γρήγορα.Υπάρχει μια ρύθμιση στο κρυφό μενού που το παρακάμπτει αυτό αλλά δεν θυμάμαι να σου πω.Μιλάω για φόρτιση από πρίζα ,από υπολογιστή πάντα έτσι φορτίζει εκτός αν έχει κανείς καστομ κερνελ με επιλογή fast charge. Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...