Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς γιατί πολλά παιχνίδια κολλάνε πάρα πολύ σε αυτή τη συσκευή; Χαρακτηριστικό είναι η περίπτωση του guns n' glory που κατέβασα σήμερα. Το παιχνίδι σέρνεται στην κυριολεξία. Έχει να κάνει με τη μη υποστήριξη του tegra 3; Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί αυτό;

Edited by johnnybr18
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παρηγγειλα, αυριο παραλαμβανω. Για να δουμε...κανενα πρωτο και σημαντικο ΤΙΡ?

 

Kατά τη γνώμη μου έκανες πολύ σωστή αγορά βάσει χρημάτων που δίνεις και αξίας που παίρνεις.:) Σαν πρώτα tips θα σου πρότεινα να :

-> απενεργοποιήσεις το NFC ( δεξί κουμπί -> Περισσότερα...-> NFC )

-> να επιλέξεις 2G και να βάζεις 3G μόνο όταν θες να πλοηγηθείς στο internet ( notification bar-> παρατεταμένο κλικ στα "Δεδομένα" )

-> από τις πρώτες εφαρμογές που θα κατεβάσεις να είναι το GSAM battery για να ελέγχεις αν οι εφαρμογές που βάζεις σου τρώνε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κανείς γιατί πολλά παιχνίδια κολλάνε πάρα πολύ σε αυτή τη συσκευή; Χαρακτηριστικό είναι η περίπτωση του guns n' glory που κατέβασα σήμερα. Το παιχνίδι σέρνεται στην κυριολεξία. Έχει να κάνει με τη μη υποστήριξη του tegra 3; Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί αυτό;

 

Κάποια παιχνίδια δεν έχουν συμβατότητα με τον Tegra 3-τουλάχιστον απ'όσα έχω ακούσει. Όχι ότι ο Tegra 3 δεν μπορεί να σηκώσει βαριά παιχνίδια...;)

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παιχνίδια δεν έχουν συμβατότητα με τον Tegra 3-τουλάχιστον απ'όσα έχω ακούσει. Όχι ότι ο Tegra 3 δεν μπορεί να σηκώσει βαριά παιχνίδια...;)

 

Μήπως μπορεί με κάποιον τρόπο να διορθωθεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εχει πανω την 4.0.3, φλασαρω την 20Α οπως ηρθε με βαση τοπν οδηγο στο φορουμ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Unfortunately automatic brightness only works from the percentage you’ve put it on in Settings up/down a preset range, so if you start from 0% it won’t go all the way up under direct sunlight, or if you set it at 50%, the screen will still be too bright when it’s dark around - hopefully LG will fix that with an update.

παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς σημαίνει; δλδ εγώ τώρα έχω auto και 53% δλδ. τώρα είναι ρυθμισμένη στις συνθήκες Χ με 53% φωτεινότητα και όταν πάω κάπου φωτεινότερα θα ανέβει πχ. στο 70%;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι λετε οτι ειναι μαπα η μπαταρια του, 3 ωρες και 30 λεπτα χθες ανοιχτη και μου ειχε μεινει και ενα 20 % υπολοιπο με 40% φωτεινοτητα και σεταρισμα κινητου. Α και 2 ωρες ραδιο. Μια χαρα μου κανει εμενα, και αν εχω αλλαξει κινητα ετσι....

 

Καλο κινητακι στα 250 αλλα για πρωην flagship δε μου κανει αισθηση...φτηνιαρικο πολυ σαν κατασκευη. Ο γαλαξιας μου κανει πιο ακριβη κατασκευη...

 

Το optimus UI μου αρεσε πολυ.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και πάλι δεν μου βγάζει ούτε η μέρα.. Σαν κατασκευή πιστεύω είναι καλύτερη από του γαλαξία.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι η κατασκευή είναι καλύτερη του galaxy. Και το ui είναι καλύτερο
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

φτηνιαρικο πολυ σαν κατασκευη. Ο γαλαξιας μου κανει πιο ακριβη κατασκευη...

 

:blink::blink::blink::blink::blink: Διαφωνώ πλήρως και συμφωνούν μαζί και φίλοι μου που έχουν S3 και Νote II.Η κατασκευή του O4X είναι πολύ καλή και το σαγρέ καπάκι σε συνδυασμό με τις πλαϊνές μπάρες δίνουν premium αίσθηση.Αντίθετα ο γαλαξίας δείχνει φτηνή κατασκευή και είναι το γνωστό παράπονο πολλών που τον έχουν.Το ότι δεν γυαλίζει η πλάτη σε κάνει να το λες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας.... ειμαι κι εγω τωρα πλεον κατοχος του p880. το πηρα εχθες με την 4.0.3 το συνδεσα στο pc με το ''προγραμματακι" της lg και τωρα εχω 4.1.2 . η γνωμη σας: να το αφησω ετσι οπως ειναι ή να το ρουταρω και να το 'πειραξω'με διαφορες rom καιν αλλα..?:):)
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να γυρισω πισω στην 4.0.3 κανω την ιδια διαδικασια με το φλασαρισμα της 4.1.2, ή κανω αυτο ακριβως που περιγραφεται στους XDA?

 

Ποια ειναι η καλυτερη 4.0.3, η 10Η?

 

Οσο για το γαλαξια, ρε παιδια νομιζω οτι ΟΚ το πισω μερος μπορει να ειναι καλυτερο στο LG αλλα η αισθηση που σφηνει η οθονη και το γυαλι του γαλαξια ειναι ακωτερο, τα υλικα μου κανουν καλυτερα αν εξαιρεσουμε το καπακι. Ισως να φταιει οτι 3 χρονια τωρα συνηθισα στις αμολεντ, ξερω γω τι να πω...

 

ειμαι ικανοποιημενος με το 4Χ αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας, εχω φρικαρει παντως με την 4.1.2 γιατι απο 450 ΜΒ ελευθερα επεσα στα 180 χωρις να βαλω τπτ...ενταξει αυτο το εχω καταλαβει παντα η πρωτη εκδοση που ερχεται με την πλειοψηφια των κινητων ειναι και η καλυτερη

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μια V20C που κυκλοφορει τι ειναι ρε παιδια, δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με την Α το κιντο σερνεται και εκανα και defaults recovery
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μια V20C που κυκλοφορει τι ειναι ρε παιδια, δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με την Α το κιντο σερνεται και εκανα και defaults recovery

 

Είναι για ασιατικές αγορές χωρις ελληνικά και με κινέζικες εφαρμογές. Πως εννοείς το "σέρνεται" γιατι αυτή η λέξη είναι άγνωστη σε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη των επαφων σκρολαρει και ανοιγει τις επαφες με λαγκ μπολικο, καμμια φορα κανει redraw οταν παω στην αρχικη οθονη, ζεσταινεται υπερβοιλα οταν βαζω καμμια εφαρμογη, με ICS δεν εκανε τπτ απο ολα αυτα και επισης ειχα 450 ΜΒ ελευθερα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη των επαφων σκρολαρει και ανοιγει τις επαφες με λαγκ μπολικο, καμμια φορα κανει redraw οταν παω στην αρχικη οθονη, ζεσταινεται υπερβοιλα οταν βαζω καμμια εφαρμογη, με ICS δεν εκανε τπτ απο ολα αυτα και επισης ειχα 450 ΜΒ ελευθερα.

 

Στις επαφές δεν έχει παρατηρηθει κτ τέτοιο,

η ζέστη μάλλον είναι επειδή το χρησιμοποιεις ώρα,

ο stock launcher έχει θέμα με τα redraw για αυτό καλύτερα δοκίμασε κάποιον third party,

η ελέυθερη μνήμη δεν έχει κάποιο νόημα γιατί πάντα το αντροιντ χρησιμοποιεί όση χρειάζεται και αν δεν βρει ανοίγει πόρους.

Κάνε καμια επανεκκίνηση να σου στρώσει λίγο. Ελπίζω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

καντου ενα φλασαρισμα!

και δεν θα χασεις τιποτα και δεν θα σερνεται...

εχει οδηγο στο θρεντ με τους οδηγους

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μα του εκανα ρε παιδια, το γραφω...συγνωμη να καταλαβω κατι οταν ανοιγεται τις επαφες δεν κολλαει για λιγακι και μετα ρολαρει? Ελευθερη μνημη ποση εχετε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μα του εκανα ρε παιδια, το γραφω...συγνωμη να καταλαβω κατι οταν ανοιγεται τις επαφες δεν κολλαει για λιγακι και μετα ρολαρει? Ελευθερη μνημη ποση εχετε?

 

οχι μια χαρα παει..

τωρα ας πουμε εχω 260 ελευθερη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλαει...ε τι να πω, να κανω ενα hard reset ή χανω το χρονο μου?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλαει...ε τι να πω, να κανω ενα hard reset ή χανω το χρονο μου?

 

ακομα δεν εχεις κανει?!?!?!

δεν χανεις καθολου τον χρονο σου

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα το εχω "λιωσει" το κινητο αυτες τις 5 μερες που το εχω αλλα το μονο που εχω να παρατηρησω ειναι ενα μικρο σκαλωμα να το πω οταν παταω το home button κ επιστεφει το κινητο στην αρχικη οθονη αργει να να εμφανισει τους φακελους κ το widget που εχω για τον καιρο.δεν ξερω τι φταει κ το κανει αυτο το lag αλλα μου το κανει αρκετα συχνα..το μονο παραπτωμα του κινητου μεχρι τωρα..κατα τα αλλα σφαιρα παει παντου ..
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει να κανει με τη μνημη, η οποια μιεωθηκε αρκετα στην 4.1.2. Κριμα γιατι τα tegra με την αποκλειστικη μνημη για την GPU ειναι απο τα μοναδικα SOC που σου δινουν οση ραμ εχει το κινητο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...