Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χροναι πολλα και καλη χρονια και παντα με υγεια!

Εδω και μια εβδομαδα ειμαι κι εγω κατοχος του 4Χ και οι εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες!

Το τηλ ειναι απο αγορα ΤV (το πηρα σε πολυ κλαη τιμη απο φιλο) και εχει την V10h επανω.

Θ ηθελα να μαθω ποιο navi εχετε στο τηλ μιας και το sygic που προσπαθησα να εγκαταστισω απο γνωστο σιτε δεν λειτουργει στο 4Χ ενω το

navigon λειτουργει μια χαρα.

Καποιο σιτε με screensaver εχετε να μου προτεινετε το οποιο να ειναι καπως αξιολογο ωστε να μην χανετε και πολυ η ποιοτητηα της αναλυσης;

Απο θηκες προστασιας υπαρχει καποια που να ξεχωριζει απο αυτες τις κινεζικες στο ebay;

 

Προφανως φιλε προσπαθεις να περασεις την εκδοση 12.1.3 αν θυμαμαι καλα και ουτε σε εμενα παιζει.Κατα τα αλλα μια χαρα λειτουργει η 11.2.6 την οποια κραταω μεχρι στιγμης.Τι εννοεις screensaver ; Μηπως για φοντο μιλας ;

 

Εγω με κινεζικη θηκη μια χαρα καλυμενος ειμαι και οπως εχω αναφερει και πιο παλια εχω και αλλη μια με καπακι μαυρη που διατιθεμαι να χαρισω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως το Sygic συνεχίζει την προσφορά 1+1 οπότε αν βρεις ένα φίλο μπορείτε να το πάρετε με 15 ευρώ ο καθένας( ο ένας κατεβάζει το κανονικό με 30 ευρώ και ο άλλος το voucher edition δωρεάν ). Μια χαρά λειτουργεί αγορασμένο:)

 

Το γνωριζω αυτο απλα ολοι οι φιλοι μου το εχουνε ειδη και δεν ειμαι διατεθειμενος να δωσω 30 ευρω αυτες τις εποχες (δεν περισευουνε) , απλα μιας και το ειχα συνηθισει το sygic ηθελα να ρωτησω αν δουλευει σε καποιον , διαφορετικα μια χαρα ειναι και το navigon :X

Link to comment
Share on other sites

Προφανως φιλε προσπαθεις να περασεις την εκδοση 12.1.3 αν θυμαμαι καλα και ουτε σε εμενα παιζει.Κατα τα αλλα μια χαρα λειτουργει η 11.2.6 την οποια κραταω μεχρι στιγμης.Τι εννοεις screensaver ; Μηπως για φοντο μιλας ;

 

Εγω με κινεζικη θηκη μια χαρα καλυμενος ειμαι και οπως εχω αναφερει και πιο παλια εχω και αλλη μια με καπακι μαυρη που διατιθεμαι να χαρισω.

 

ΜΑλλον η 12.1.3 πρεπει να ειναι, την 11.2.6 που μπορω να τη βρω; αν εχεις καποιο λινκ να τη κατεβασω ........ π.μ.

screenprotector ηθελα να γραψω :) (ζελατινα προστασιας) :lol:

 

Κριμα που εισαι Αθηνα να μου εδινες αυτη με το καπακι που λες.......

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου εμαιλ με πμ να σου στο στειλω το sygic.Αν νομιζεις οτι αξιζει μπορω να τα στειλω με ελτα κουριερ με τα εξοδα μονο δικα σου. :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο θηκη επελεξα αυτην http://www.ebay.co.uk/itm/BROWN-PULL-TAB-LEATHER-POUCH-CASE-SKIN-COVER-FOR-LG-OPTIMUS-4X-HD-P880-/400329425904?

Με χαλαει να βαζω καπακια θηκες και να χαλαω την ομορφια της συσκευης.

 

Καλη φαινεται , την εχεις καιρο; Ρωταω επειδη ειναι απο δερματινι και αν ειναι καλης ποιοτητος ή εχει αρχισει να ξεφτιζει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη σε μπλε και σκεφτομαι να παρω αλλη μια σε ασπρο.Βεβαια την πηρα 1,36 και οχι 6,90.

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=35074

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/query/110953451184/item

Αυτη πηρα μολις....

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παίδες άλλαξα στρατόπεδο μετά από περιπου 3 χρόνια. Έγινα ένας windows phone user, δεν ξέρω για πόσο ακομα θα τ'αντεξω αλλά ως τώρα το λειτουργικό είναι smooth αν και το 7.5 έχει ελλείψεις. Το 4x το αποχωριστικα προς το πάρον αλλά ξέρω ότι είναι ότι καλύτερο δούλεψα σε android. Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικό μου θα'ναι χεχεχ. Θα τα λέμε παίδες!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως με την ενημερωση σε jb , δε θα αργησεις να το ξαναπαρεις.

 

Θελω αν μπορει καποιος να μου στειλει το αρχειο odex του com.android.browser στο leolipop@gmail.com

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. 24-12-2012 αγορασα μια Smart TV με δώρο το 4Χ.

Το τηλέφωνο είναι πάρα πάρα πολύ γρήγορο, ανοίγουν τα πάντα ακαριαία και φοράει την LG-P880-V10h-NOV-19-2012.

Είχε μία ταινία ασφαλείας εξωτερικά και μέσα καλυμμένο με τα αυτοκόλλητα γύρω από το τηλέφωνο και μπροστά στην οθόνη όλα απείραχτα. το έχω συνδέσει με PC και windows 7 και δεν παρατήρησα καποιο πρόβλημα. έχω φορτώσει καμμιά 40ρια εφαρμογές αλλά ακόμη τρέχει όπως την πρώτη μέρα.

Επίσης έχω βάλει πρόγραμμα gps το mireo via gps που είχα παλαιότερα από το πλαίσιο και τρέχει άψογα.

 

Θα ήθελα κάποια ζευγάρι ακουστικά με χειριστήρια για τα τραγουδια εμπρός-πίσω και αυξομέιωσης ήχου. υπάρχει κάποιο για το συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θες να το κανεις αποκλειστικα απο τα ακουστικα ; Γιατι γινεται απο το τηλεφωνο αυτο με τα κουμπια της εντασης.
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω ότι γίνεται από το τηλέφωνο. τα θέλω απλά για να μη το κρατάω στα χέρια μου συνέχεια. μπορώ να το έχω στην τσέπη μου και να το χειρίζομαι από τα χειριστήρια των ακουστικών. Αν κάποιος εχει κατι αντίστοιχο ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου επειδη καμια φορα παρατηρω ακραιες διακυμανσεις στην καταναλωση του τηλεφωνου θα δοκιμασω την διαδικασια και συνιστω να το κανετε και εσεις που και που.

 

Run down your device’s battery until it turns itself off

Turn it back on and wait for it to turn off again; this may be straight away of after a few minutes

Remove the battery for at least 20 seconds

Replace the battery and charge until full and then for at least another hour – while the device is off

Delete you batterystats.bin file using one of 3 methods (requires root): Terminal Emulator – type su then press enter, next type ‘rm /data/system/batterystats.bin’ (without quotes). Using a Battery Calibration App (from market) – there are many choices available, they just delete your batterystats.bin file. In market, search for battery calibration. Make sure to read review and provided info in case of device incompatibilities. Manually – if for any reason the previous two methods didn’t work you may want to try deleting the file manually. Using a file manager with root access (such as Root Explorer) navigate to ‘data/system/batterystats.bin’. Delete ‘batterystats.bin’

Your device will now creates itself a new batterystats.bin file with a correct 100% battery reading.

Run down the battery until it turns itself off

Turn on the device and charge for at least 8 hours

Unplug the device, turn off and charge for another hour

Unplug the device, turn on and wait for 2 minutes

Turn off and charge for another hour

Use the device as normal!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως με την ενημερωση σε jb , δε θα αργησεις να το ξαναπαρεις.

 

Θελω αν μπορει καποιος να μου στειλει το αρχειο odex του com.android.browser στο leolipop@gmail.com

 

Πες μου που θα το βρω, για να στο ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχτές εγκατέστησα μια εφαρμογή την "Folder Organizer Lite" η οποία μου ξέσκισε αργότερα ( στην αρχή δούλευε σωστά ) τον default laucher της LG με αποτέλεσμα να πατάω το κουμπί menu και να μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να τρέξει ο launcher.Έκανα restarts, έβγαλα-έβαλα μπαταρία, τίποτα.Πριν τρελαθώ εγκατέστησα τον Nova Prime Launcher* και δουλεύω το κινητό με αυτόν.Ο default συνεχίζει να μην μπαίνει.Αυτό που θέλω να ξέρω τώρα είναι αν γίνεται να απενεργοποιήσω ( η αφαίρεση λογικά θα γίνεται μόνο με root και δεν θέλω να κάνω ) τον default launcher γιατί μου είναι πλέον άχρηστος και δεν χρειάζεται να τρέχει η διεργασία του στο background.Αν μπορώ να τον απενεργοποιήσω ποια είναι η διεργασία που τον τρέχει?

 

*ταχύτατος και τρομερά παραμετροποιήσιμος.Mε αφήνει να βάζω περισσότερα εικονίδια στο dock,με αφήνει να δημιουργώ καρτέλες στο menu ώστε να έχω ομαδοποιημένες τις εφαρμογές,με αφήνει να βάζω widgets ή εφαρμογές σε όλο τον χώρο και να μην έχω κενό πάνων πάνω,έχει όμορφα transition effects και άλλα πολλά.Κυρίως όμως με ενθουσίασε η ταχύτητά του όταν πρωτοανοίγω το menu γιατί ο παλιός default launcher το σκεφτόταν έστω και λιγάκι.:)

Link to comment
Share on other sites

Και θα το αφησεις ετσι το τηλ με τον στοκ χαλασμενο ας πουμε; Θες να στον στειλω : Νομιζω ειναι το LGhome αν θες να τον σβησεις.

 

Τον nova απο ipmart ; Εγω κατεβασα το 3g manager πριν απο λιγο και εδω και 2 μερες το antutu cpu manager και το ρυθμιζω να εχει διαφορα προφιλ πχ οταν φορτιζει .

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό δεν θέλω,να τον έχω από πίσω χαλασμένο.Αν μου τον στείλεις πως θα τον περάσω στο κινητό?Με απλό πέρασμα και εγκατάσταση?:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ και δεν θέλω να μπω σε διαδικασία να κάνω.Δεν γίνεται αλλιώς ε?:) Φοβάμαι να απενεργοποιήσω το LGHome που είπες ( δεν σε είδα πολύ σίγουρο :p ) μήπως και γίνει καμιά στραβή.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν εισαι ρουτ δεν μπορεις να κανεις κατι.Ουτε να τον παγωσεις ,ουτε να τον αφαιρεσεις.Επισης δυσκολο να χαλασε ,για τον ιδιο λογο.

 

Κατι ασχετο.Περασα στο τηλ το ,fifa 2012.To παιχνιδι τα σπαει.Δεν κολλαει πουθενα και ειναι πιο ευκολο στο χειρισμο απο οτι περιμενα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν χάλασε αλλά έγινε ακριβώς αυτό που αναφέρεται σε ξένο forum :

 

http://forums.androidcentral.com/sprint-optimus-s/46913-help-application-launcher-process-com-android-launcher-has-stopped-unexpectedly.html

 

Θα μπω στις διεργασίες να δω αν τρέχει η διαδικασία "process com.android.launcher"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...