Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλο μας το πλαισιο αγαπαει τους πελατες και τους κανει δωρα smartphone....

Ποιος ξερει τι σοι ποιοτητα ειναι και για ποιον λογο δινονται σαν δωρα.....:lol:

 

Βρε παιδια δεν εχουν τιποτα τα 4Χ που δινει δωρο το Πλαισιο με τη τηλεοραση, τετοιο ξαναπηρα κι εγω απο αγγελια, απλα η Αντιπροσωπεια της LG ειδε οτι δεν πολυ πουλιουνται και τα δινει δωρο μαζι με τη τηλεοραση για να βγαλει εστω κερδος απο εκει. Απλα για να μη της μεινουν το κανει, μην τα βλεπετε ολα πονηρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντι να τα δινει δωρα (ετσι και αλλιως οι tv της εχουν μεγαλη περαση) ας τα πουλουσε εστω και σε τιμη skroytz απο το 0 κερδος που θα ειχε δινοντας το σαν δωρο μαζι με τηνβ τηλεοραση παλι θα ηταν απειρως καλυτερα ;)
Φιλε μου ειναι και καποια πραγματα που εχουν να κανουν με μαρκετινγκ και που ισως δεν σκεφτεσαι. Δεν μπορει να απαξιωσει σε τοσο χαμηλη τιμη ενα σχετικα καινουριο προιον τοσο γρηγορα γιατι κανει αλλο κακο που γυριζει μπουμεραγκ στα προιοντα της ;) Δεν θα σου πω εγω ακριβως το πως, σκεψου το μονος σου
Link to comment
Share on other sites

Leolipop και λοιποί φίλοι. Κάντε υπομονή ως τις 7/1 που επιστρέφω από το χωριο να κανονίσουμε για καφέ και να γνωριστούμε. Αποφάσισα να το κάνω ροοτ σήμερα και να βγάλω τα bloatware της LG.

Έχουμε καμία λίστα με το ΤΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ?? Βρήκα έτοιμο script στο XDA. Όλα κομπλέ

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες βρηκες το script εννοεις για να κανεις root η για να βγαλεις αυτα που δεν χρειαζονται ; Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι στιγμης το τηλ τρεχει αριστα.Θα γραψω εδω τι εχω αφησει μεσα ωστε να συγκρινει ο καθενας και να αφαιρεσει αναλογα τις προτιμησεις του Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Και τα τελευταια.

 

Εχω αφαιρεσει οτι εχει να κανει με lg pc suite , update και backup της συσκευης.Σημερα αφαιρεσα και τον chrome επειδη εβαλα dolphin και παει 3 φορες πιο γρηγορα.Φυσικα οπως καταλαβαινετε και εχω πει σε αρκετα παιδια εδω , οτι εχει android εικονιδιο (εκτος απο αυτα που λειπουν ηδη απο εμενα) ειναι συστηματος και καλο θα ειναι να μην τα πειραζουμε.Επισης εχω μερικα που μπορει μερικοι απο εσας να μην χριεαζεστε οπως το nfc tag η το youtube , ημερολογιο , αριθμομηχανη , ακομα και το πληκτρολογιο που μπορειτε στη θεση τους να βρειτε καλυτερα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτιμαει να τα χαριζει (εκει να δεις απαξιωση) παρα να λεει οτι δινει μια πολυ καλη συσκευη σε πολυ καλη τιμη (αυτο ειναι marketing ;)) εν σχεση με τους ανταγωνιστες της που υπερκοστολογουν συσκευες...για σκεψου εσυ τωρα...!
Για να λες τα χαριζει παλι δεν καταλαβες. Να σε βοηθησω λοιπον, με δωρο το κινητο μαζι με τη τηλεοραση θα υπαρχουν περισσοτερες αγορες στη Tv οποτε αυτο παει αυτοματα και σε μεγαλυτερο κερδος. Απλα νομιζω οτι μιλαω
Link to comment
Share on other sites

οτι δεν βλεπω στην λιστα σου σημαινει οτι μπορω αφοβα να το σβησω χωρις να κανω ζημια στο λειτουργικο της συσκευης?

 

Nαι οπως ειπα ολα παιζουν καλα .Ποτε FC , ποτε reboot ποτε lag.

Link to comment
Share on other sites

Δε σας περναει απο το μυαλο οτι μπορει μια tv να εχει απο μονη της 200€ λιγοτερα και οχι τα ιδια λεφτα μαζι με το τηλ;

Δεν υπαρχει κατι πιο συνηθησμενο στην ελληνικη αγορα απο το να παιρνεις "δωρεαν" κατι με κατι αλλο και αυτο το αλλο να ειναι 30-50 % πιο φτηνο χωρις το "δωρο".

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου λοιπον με καθε αγορα samsung tv να δινοταν και ενα s3 ή note 2....

οχι φιλε μου....χαρισμα ειναι και καταντια για ενα πολυ καλο τηλ που ξεπεσε να δινεται μαζι με τηλεοραση για να φευγει απο τα χερια της lg πρωτιστως και του εμπορα δευτερυοντως....

Οχι. Καταντια θα ηταν να εκανε αυτο που λες εσυ, και να το εδινε 300 ευρω. Δεν μπορεις να καταλαβεις τι ζημια θα επεφερε στο ονομα LG κατι τετοιο σε σχεση με τους ανταγωνιστες . Ειμαι σιγουρος οτι καποιοι αλλοι με καταλαβαινουν τι λεω
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι απιθανο τη tv των 1000€ + 4x να εχει χωρις 4X καποια αλλη στιγμη πριν η μετα απο αυτη την προσφορα 750 ας πουμε ; Μηπως ειχε 750 και μαζι με το τηλ ανατιμηθηκε στα 1000 ;
Link to comment
Share on other sites

το δινει με συγκεκριμενες tv απο 1000αρικο και πανω αλλα και παλι το θεωρω ξεφτιλα....
Σκεψου τι ξεφτιλα οπως λες εσυ, θα ηταν λοιπον να το κοστολογει λιανικη στα καταστηματα 300 ευρω. Τα αλλα μοντελα τα φθηνοτερα, ποσο θα επρεπε να τα κοστολογει ? Δεν μπορεις να καταλαβεις τα αυτονοητα φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαστε σε αλλο μηκος κυματος να πω κατι τελευταιο και να σταματησω εδω...

για μενα καταντια περα απο αυτο που κανει η LG στο πλαισιο, ειναι οταν βγαζει το τηλ και ξαφνικα ανακαλυπτει οτι δεν μπορει να κοντραρει τους ανταγωνιστες (???) αγνωστο γιατι το νομιζει αυτο - και τρεχει πανικλοβλητη να βγαλει το optimus G!

που και παλι θα ανακαλυψει οτι παλι δεν εκανε κατι σωστα και θα τρεχει να βγαλει το optimus G2! και παει λεγοντας....

εν ολιγις....βγαζει πολυ καλες συσκευες αλλα δεν την καιει να τα υποστηριξει και για αυτο καταφευγει σε τετοιους ειδους τακτικες...δωρα κ.τ.λ κ.τ.λ

Τουλαχιστον δεν εδωσα στο πλαισιο 600 ευρω να το αγορασω....

αυτα ειναι αγαπητε φιλε τα αυτονοητα και αν κανω καποιο λαθος ας μας πουν και αλλα μελη εδω τις αποψεις τους!!!

Φιλε μου εντελως φιλικα χωρις να θελω να σε θιξω αλλα το μαρκετινγκ σε εταιριες τετοιας κλασης στηριζεται σε καποιες ουσιωδης αρχες :) Τελος το offtopic απο μενα
Link to comment
Share on other sites

Κουραστηκα λιγακι απο ολη αυτη την αναφορα , απο τις ζελατινες μεχρι την πολιτικη προωθησης προιοντων LG :p.

Ειλικρινα πιστευω οτι αν καποιος δεν εχει δει το θεμα απο προχτες θα χαθει λιγακι,

Link to comment
Share on other sites

Το σκριπτ για αφαίρεση το βρήκα εδώ. Σβήνει αυτόματα αρκετές από τις εφαρμογές που ανέφερε ο leolipop...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1871858

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ειδα βγαζει ολα τα μη αναγκαια για το λειτουργικο και σε αφηνει να περασει ο καθενας οτι θελει.Αλλα στην ουσια δεν αφηνει και τιποτα ,μονο τηλεφωνο , μηνυματα και ρυθμισεις που λεει ο λογος...
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ειδα βγαζει ολα τα μη αναγκαια για το λειτουργικο και σε αφηνει να περασει ο καθενας οτι θελει.Αλλα στην ουσια δεν αφηνει και τιποτα ,μονο τηλεφωνο , μηνυματα και ρυθμισεις που λεει ο λογος...

 

Εγώ έτρεξα το version 2 και όσα είχε σχολιασμενα τα άφησα. Έβγαλε αρκετά άλλα άφησε και μερικά. Θέλω να δω τι θα γίνει με τη μπαταρία γιατί ως τώρα το 80% της μπαταρίας του τρώει το σύστημα Android

Link to comment
Share on other sites

Παντα ετσι ειναι και εμενα και αναλογως την χρηση περναει απο πανω το τηλεφωνο.Παντως οσο πιο πολλες εφαρμογες εχεις μεσα , τοσο πιο μεγαλη και η λιστα του συστηματος οποτε ισως και λιγη καταναλωση παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπουκωσει το θεμα με ασχετα ποστ οποιος θελει κατι τετοιο ας μου στειλει ενα pm οποτε να δουμε ποσσες συμμοτες θα μαζευτουν και μετα απο αυτες να αποφασιστει μερα , ωρα και τοποθεσια.

 

Να μαζευτειτε όλοι εξω απο τα κεντρικα της lg και να απαιτησετε jb 4.2.1!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα και εσυ να φανουμε πολλοι :p

 

Με πολυ βαρεμαρα και σημερα καθομαι και διαβαζω στο xda μηπως εχουμε κατι νεο γενικα και ειδα οτι καποιος προσπαθει να κανει Import την οθονη κλειδωματος απο το Optimus G που οσο και να μην ειναι τοσο διαφορετικη αλλο τοσο ειναι εφετζιδικη.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GWb0uBjiFVk

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χροναι πολλα και καλη χρονια και παντα με υγεια!

Εδω και μια εβδομαδα ειμαι κι εγω κατοχος του 4Χ και οι εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες!

Το τηλ ειναι απο αγορα ΤV (το πηρα σε πολυ καλη τιμη απο φιλο) και εχει την V10h επανω.

Θ ηθελα να μαθω ποιο navi εχετε στο τηλ μιας και το sygic που προσπαθησα να εγκαταστισω απο γνωστο σιτε δεν λειτουργει στο 4Χ ενω το

navigon λειτουργει μια χαρα.

Καποιο σιτε με screensaver εχετε να μου προτεινετε το οποιο να ειναι καπως αξιολογο ωστε να μην χανετε και πολυ η ποιοτητηα της αναλυσης;

Απο θηκες προστασιας υπαρχει καποια που να ξεχωριζει απο αυτες τις κινεζικες στο ebay;

Edited by dimi70
Link to comment
Share on other sites

Θ ηθελα να μαθω ποιο navi εχετε στο τηλ μιας και το sygic που προσπαθησα να εγκαταστισω απο γνωστο σιτε δεν λειτουργει στο 4Χ ενω το navigon λειτουργει μια χαρα.

 

Πάντως το Sygic συνεχίζει την προσφορά 1+1 οπότε αν βρεις ένα φίλο μπορείτε να το πάρετε με 15 ευρώ ο καθένας( ο ένας κατεβάζει το κανονικό με 30 ευρώ και ο άλλος το voucher edition δωρεάν ). Μια χαρά λειτουργεί αγορασμένο:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...