Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις είδα πως βγήκε νέο Firmware για το ACE 2 με κωδικό: I8160XXNF2.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35701

 

Αν κάποιος ξέρει που μπορούμε να βρούμε τα changelogs ας κάνει ένα post.

 

Καλημέρα, changelogs δυστυχώς η Samsung δεν δίνει. Πάντως δεν θα σου σύστηνα να το βάλεις διότι είναι *Orange* και λογικά θα έχει πολύ bloatware, χωρίς ουσιαστικές αλλαγές από την NB1....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! Χρησιμοποιώ την CM11 του Rox που βγήκε στις 7 Ιουνίου και εδω και 3 μήνες που την δουλευω δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα περα απο κατι freeze κ επανεκκινησεις του κινητου αραια και που. Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει δοκιμασει καποια απο τις πιο νεες εκδοσεις που εβγαλε και αν ναι ποια ειναι πιο σταθερη απο αυτη που εχω. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με χαρά αναφέρω οτι διορθώθηκε το πρόβλημα με το youtube κλπ. Η τελευταία εκδοση που έδωσε ο rox έχει και πολύ καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. 3 Οκτωβρίου η εκδοση. Νομιζω ανέλαβε ο ace2nutzer τη σκυτάλη, ελπίζω να τα πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες την τελευταια εκδοση?? Ρωταω γιατι διαβασα οτι κρασαρουν καποιες εφαρμογες της Google..
Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα τη τελευταια,βεβαια το χω για δευτερο και ωρα ανάγκης. Παντως το εστησα,δουλεψαν ολα ρολοι και το αφησα στην ακρη.Κανενα 2ωρακι που ασχοληθηκα μαζι του,ολα τελεια.Πηρε τ'απανω του.
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες την τελευταια εκδοση?? Ρωταω γιατι διαβασα οτι κρασαρουν καποιες εφαρμογες της Google..

Ποιες; να δοκιμασω αν τις έχω και σου λέω.

 

Απο χτες δουλεύει μια χαρά. 4ωρες+ οθόνη μέχρι κάτω απο 10% φόρτιση, συνδεδεμενο σε wifi με συνεχές χαζεμα ίντερνετ, μαζί με 30 λεπτα ομιλίας περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά απο 2 χρόνια χρήσης καθυστερεί κατά την πληκτρολόγηση, κοινώς δεν γράφει αλλα περιμένεις να περάσουν 10'' ή 20'' ανάλογα και αν θέλει τότε θα γράψει. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος? Υπάρχει λύση εκτός απο το να καθαρίζω τη μνήμη συνέχεια η επανεκκίνηση?

Υ.γ Δεν έχω περάσει τη νέα έκδοση λογισμικού, ούτε root έχω κάνει γιατι δεν ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της CM 20140726 το κινητό σερνόταν τόσο ώστε είχα αρχίσει να ψάχνω για καινούριο. Τελικά πέρασα την 20140807 και πετάει.... χωρίς ούτε wipe data ούτε τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της CM 20140726 το κινητό σερνόταν τόσο ώστε είχα αρχίσει να ψάχνω για καινούριο. Τελικά πέρασα την 20140807 και πετάει.... χωρίς ούτε wipe data ούτε τίποτα άλλο

 

Ποια είναι αυτή η έκδοση και πως την περνάμε?

Link to comment
Share on other sites

Ποιες; να δοκιμασω αν τις έχω και σου λέω.

 

Απο χτες δουλεύει μια χαρά. 4ωρες+ οθόνη μέχρι κάτω απο 10% φόρτιση, συνδεδεμενο σε wifi με συνεχές χαζεμα ίντερνετ, μαζί με 30 λεπτα ομιλίας περίπου.

Το call log δουλεύει σε σένα; Εγώ την πέρασα με όλα τα wipes κανονικά και δεν μου κρατάει τις κλήσεις και έχω και τα αλλά bugs που αναφέρονται στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Άστα...

Είδα οτι δεν δουλεύει, μέρες μετά! Είδα και τα ποστακια στο xda που επιβεβαίωναν το πρόβλημα. Οπότε πήγα πίσω στην 26/7, μετά κρασαρε συνεχώς, δοκιμασα την έκδοση του ace2nutzer και επίσης πολλά crashes σε αρχεία συστήματος... Wipe τα πάντα, τα ιδια... Και πάλι 26/7 και ποοοοοσο σιχαινομαι αυτό το ξαναστησιμο από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ο rox είπε οτι θα βγάλει ανανεωμένη εκδοση με διορθωμένα καποια bugs.. Για να δουμε..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διόρθωσα το call-log με τη βοήθεια του flashable zip που έβγαλαν στο xda και κρατάω την 3/10, τα υπόλοιπα θεματάκια που έχει δεν με πολυαπασχολούν :)
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ο rox είπε οτι θα βγάλει ανανεωμένη εκδοση με διορθωμένα καποια bugs.. Για να δουμε..

Ο Rox δεν έχει πιά το τηλέφωνο, οπότε διατηρώ μιά επιφύλαξη... Πως θα δοκιμάσει τι έφτιαξε; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εβαλα την full rom του παρακάτω συνδέσμου

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-ace/ace-2-develop/rom-builds-teamcanjicas-cm11-sources-t2903324/post55991408#post55991408

 

ειναι κατα κάποιο τρόπο μια απο τις συνέχειες της δουλειάς του ROX.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι πάει πολύ καλά, επεισης δουλευει και το youtube κανονικά

Οποιος θελει την δοκιμάζει

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

O popmensa και ο ace2nutzer τελικά θα φτιάχνει ο καθ'ενας τη δική του έκδοση;

 

Ωφου και αυτός ο χριστιανός... Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν ακούγεται το τηλέφωνο και έχει σβήσει όλα τα ringtones (το έγραφε κιόλας αλλά δεν το πρόσεξα)! Έπρεπε να θυμηθώ να κρατήσω τα παλιά... Τεσπα, θα αντιγράψω από άλλη συσκευή τους ήχους να τελειώνουμε. Γρήγορη φαίνεται, να δούμε και διαχείριση ενέργειας πως τα πάει. Δεν έβαλα την full γιατί οι εφαρμογές δεν με νοιάζουν (νομίζω δεν χρησιμοποιούσα καμμία).

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

O popmensa και ο ace2nutzer τελικά θα φτιάχνει ο καθ'ενας τη δική του έκδοση;

 

Ωφου και αυτός ο χριστιανός... Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν ακούγεται το τηλέφωνο και έχει σβήσει όλα τα ringtones (το έγραφε κιόλας αλλά δεν το πρόσεξα)! Έπρεπε να θυμηθώ να κρατήσω τα παλιά... Τεσπα, θα αντιγράψω από άλλη συσκευή τους ήχους να τελειώνουμε. Γρήγορη φαίνεται, να δούμε και διαχείριση ενέργειας πως τα πάει.

 

Ο χριστιανος :) βγάζει δυο εκδόσεις, μια light στην οποια έχει σβύσει διάφορα πραγματα και είναι αυτή που κατέβασες εσύ και μια ROX like όπως την ονομασε και είναι αυτή που έχω βάλει εγώ.

Για δες το καλύτερα

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Το είδα :)

Αλλά επειδή θα ανανεώνει πιο συχνά την "απογυμνωμένη" έκδοση, είπα να περάσω αυτήν. Φαντάζομαι και πιο ελαφριά σε μνήμη και εσωτερικό χώρο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις ROM του popmensa.

Χτες περασα την stripped 13/10 κ μου προκαλεσε soft brick.Αναγκαστηκα να ξαναφλασαρω την official jellybean XXMG2 με ODIN κ να αρχισω το στησιμο ξανα απο την αρχη.

Μεγαλη φρικη!Σημερα χωρις κινητο αποκοπτεσαι απο τον πολιτισμο!Χεχε.

το παθημα μου εγινε μαθημα!

προσωπικα επεστρεψα στην cm 10.2 του ROX που ειναι σουπερ σταθερη!Την χρησιμοποιω 9 μηνες σερι χωρις κανενα απολυτως προβλημα.Ουτε reboots ουτε κολληματα ουτε τπτ!

Σιγουρα θα στρωσει το πραμα με τον καιρο ,αλλα θελει υπομονη κ feedback απο αλλους!

Link to comment
Share on other sites

Το memory leak που αναφέρεται στο xda σχετικά με τη 10.2 δεν δημιουργεί προβλήματα; Σκέφτομαι κι εγώ να γυρίσω στη 10.2 λόγω σταθερότητας, αλλά το ψιλοσκέφτομαι :)
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις ROM του popmensa.

Χτες περασα την stripped 13/10 κ μου προκαλεσε soft brick.Αναγκαστηκα να ξαναφλασαρω την official jellybean XXMG2 με ODIN κ να αρχισω το στησιμο ξανα απο την αρχη.

Μεγαλη φρικη!Σημερα χωρις κινητο αποκοπτεσαι απο τον πολιτισμο!Χεχε.

το παθημα μου εγινε μαθημα!

προσωπικα επεστρεψα στην cm 10.2 του ROX που ειναι σουπερ σταθερη!Την χρησιμοποιω 9 μηνες σερι χωρις κανενα απολυτως προβλημα.Ουτε reboots ουτε κολληματα ουτε τπτ!

Σιγουρα θα στρωσει το πραμα με τον καιρο ,αλλα θελει υπομονη κ feedback απο αλλους!

 

Εγώ με την φουλ εκδοση 10/10 ειμαι μια χαρά

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Το memory leak που αναφέρεται στο xda σχετικά με τη 10.2 δεν δημιουργεί προβλήματα; Σκέφτομαι κι εγώ να γυρίσω στη 10.2 λόγω σταθερότητας, αλλά το ψιλοσκέφτομαι :)

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω την εκδοση για το NFC στις 28/2/14 κ εχω σταθερα ελευθερα 100 με 140 MB RAM τρεχοντας στο Background Viber-Facebook-Facebook messenger-Outlook mail-NILS-Greenify!

 

Εχω διαβασει για το memory leak αλλα δεν το ειχα ποτε!

Βεβαια περναω παντα με wipe σε ολα(και system partition).

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στις ROM του popmensa.

Χτες περασα την stripped 13/10 κ μου προκαλεσε soft brick.Αναγκαστηκα να ξαναφλασαρω την official jellybean XXMG2 με ODIN κ να αρχισω το στησιμο ξανα απο την αρχη.

 

Την πάτησα έτσι με την τελευταία CM11 του Rox που ήταν σούπερ:X να μην πω τίποτα χειρότερο...

 

Η 13 αποσύρθηκε αμέσως γιατί είχε θέματα. Έβαλα την 14 του pop και είναι μιά χαρά. Έχει και ανεβασμένα στο play store τα CM tools που είναι όλα αυτά που δεν έχει ο pop στην rom του για όποιον θέλει και αυτά και την πιο γρήγορα ανανεούμενη rom.

 

 

προσθήκη:

Stripped: cm-11-20141013-UNOFFICIAL-codinap.zip - 190.32 MB, cm-11-20141013-UNOFFICIAL-codina.zip - 189.76 MB

 

CAUSES SEMI-BRICK (Odin helps).

CM sources updates, Kernel updates (see sources)

NovaThor Settings included again (also in striped version)

Το έγραφε ο άτιμος... :)

Link to comment
Share on other sites

Σε 2.3.6 πρόβλημα με λοκαρισμα του gps. Μπορεί να είναι κάτι άλλο εκτός από το αυτονόητο του να είναι η κεραία ? Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...