Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς τα ίδια ψάχνω και εγώ...... Σήμερα καλοβλεπα το ΖΤΕ το V....έχετε δει χαρακτηριστικά και τιμή? Πετάει....

 

Αυτό δεν είναι που δεν έχει φλας;

 

Τέλος πάντων, για το ον τόπικ θέμα μας, το ace2, σήμερα έφαγε ένα κόλλημα και έχασε το σήμα κινητής. Έφτιαξε με μιά επανεκκίνηση. Θα δων αν ξαναγίνει, μήπως είναι bug της νέας CM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα

 

κάτι εχω διαγράψει σε 2.3.6 και δεν μπορώ να εχω ήχο κλήσης το τραγούδι που του επιλέγω. σε κάθε επανεκκίνηση έχει απόεπιλεγεί.

 

λύση.?

κατεβασε file manager

και στον ηχο κλησης επελεξε να διαλεξεις μεσω file manager ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βλέπω για κάνα s4 mini ή s3 το καλοκαίρι,

 

439euro το Note3 - Kyrille.....

350euro το S4

 

με 90 διαφορα αξιζει το Note3

για εκει οδευω αν ολα πανε καλα σε 1 μηνα!

 

σκεψου το kyrille

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι που δεν έχει φλας;

 

Τέλος πάντων, για το ον τόπικ θέμα μας, το ace2, σήμερα έφαγε ένα κόλλημα και έχασε το σήμα κινητής. Έφτιαξε με μιά επανεκκίνηση. Θα δων αν ξαναγίνει, μήπως είναι bug της νέας CM.

Ειχα αναλογο θεμα μια φορα με την 10.1 και λυθηκε με επανεκκινηση. Ημουν εξω και ειχα ακομα ενεργοποιημενο το wifi ενω ενεργοποιησα και τα δεδομενα. Δεν ξερω αν παιζει ρολο ο συνδιασμος, επειδη οταν ανοιγω το ενα κλεινω το αλλο, αλλα το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Kανε αντιγραφη τον ηχο κλησης που θες μεσα στον φακελο system/media/audio/ringtones αλλαξε και τα δικαιωματα στο αρχειο για σιγουρια, κανε επανεκκινηση και μετα επελεξε κανονικα τον ηχο κλησης σου.
Link to comment
Share on other sites

Kανε αντιγραφη τον ηχο κλησης που θες μεσα στον φακελο system/media/audio/ringtones αλλαξε και τα δικαιωματα στο αρχειο για σιγουρια, κανε επανεκκινηση και μετα επελεξε κανονικα τον ηχο κλησης σου.

 

αυτή την στιγμή ο mp3 ήχος βρίσκεται στο sdcard media audio ringtones.

χρησιμοποίησα το file manager που μου προτάθηκε ήδη.

έκανα λοιπόν αντιγραφή από τον φάκελο αλλά με το που μπαίνω στον system η επιλογή επικόλληση εξαφανίζεται. το ίδιο συμβαίνει και μέσα στον φάκελο με τους ήχους. οπότε δεν με αφήνει να τον επικόλλησω εκεί.

τέλος παρατήρησα πως οι ήχοι εκεί είναι σε ogg μορφή. παίζει ρόλο που προσπαθώ να αντιγράψω mp3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ασχετη ερωτηση. Η μπροστινη καμερα τραβαει βιντεο? Παντως σε ενα φιλο που εχει το i8160p δεν τραβαει βιντεο παρα μονο φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ασχετη ερωτηση. Η μπροστινη καμερα τραβαει βιντεο? Παντως σε ενα φιλο που εχει το i8160p δεν τραβαει βιντεο παρα μονο φωτο.

 

Εγω που το δοκιμασα τώρα με CyanogenMod 11, τραβάει.

Link to comment
Share on other sites

Απλά για το μοντελο P περνάς διαφορετική έκδοση της CM, που έχει βγει ειδικά για το P. Αλλά υπάρχει μόνο σε CM10.2 και CM11 (Download: http://d-h.st/users/TeamCanjica/?fld_id=29956#files)

 

Δηλαδη αν περασω την 10.1 που δεν ειναι για μοντελα Ρ θα εχω θεμα??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν περασω την 10.1 που δεν ειναι για μοντελα Ρ θα εχω θεμα??

 

Νομίζω δε θα έχεις σήμα, και θα πρέπει να αντιγράψεις 2-3 αρχεία από την στοκ JB στην CM για να δουλέψει. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να περάσεις την 10.1. Πέρνα την 10.2 που είναι καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη.

Link to comment
Share on other sites

kyrillos καμια ιδεα γιατι με την cm 10.1 μου εχει κλεισει 3 φορες το βραδυ το κινητο;

 

Από μπαταρία? Γιατί δεν δοκιμάζεις την 10.2?

Link to comment
Share on other sites

Οχι μπαταρια ειχε 80% απλα μου εκλεισε. ξαναγυρισα τον governor σε ondemand απο interactive μηπως εφταιγε αυτο.

Η 10.2 μου φαινεται πιο βαρια, εχει χειροτερο gps και στο titanium δεν μπορει να μου διαγραψει τις εφαρμογες συστηματος. Επισης με την τελευταια εκδοση ειχα μαυρη οθονη οταν προσπαθουσα να ξεκλειδωσω την συσκευη, το εχουν και αλλοι οπως ειδα, αλλα και δεν εμφανιζει το cwm αλλα και εκει εχω μαυρη οθονη. Ισως να υπηρχαν και αλλα προβληματα αλλα αυτα τα θυμαμαι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να φύγω από cm 10.2 να πάω σε 11?? Μήπως να περιμένω λίγο γιατί χρησιμοποιώ συχνα GPS? Πρέπει να κάνω και wipe data? Κυριλλε??
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να φύγω από cm 10.2 να πάω σε 11?? Μήπως να περιμένω λίγο γιατί χρησιμοποιώ συχνα GPS? Πρέπει να κάνω και wipe data? Κυριλλε??

 

Δεν χρειάζεται wipe data. Το GPS δουλεύει αλλά περίμενε μέχρι να φτιαχτεί και το A-GPS και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Kyrille....μια ερωτηση για το SpiritFM Unlocked.

Χρειαζεται προσβαση superuser?Το κατεβασα κ το εγκατεστησα κ ζητουσε superuser.Αρνηθηκα προσβαση κ δεν δουλευε.Εβγαζε μηνυμα

"FM Radio not found"

Επισης στην λιστα εφαρμογων εμφανιζοταν ως "Radio FM".Μηπως κατεβασα κανενα malware?

Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα με την 10.1 το τηλεφωνο εχει απενεργοποιηθει απο μονο του 4 φορες το βραδυ ενω 2 φορες εμεινε χωρις σημα και το θεμα λυθηκε μονο με επανεκκινηση.

Καμια ιδεα; Για το πρωτο απενεργοποιησα το purging για την μνημη μηπως εφταιγε αυτο που το ειχα τσεκαρισμενο αν και αμφιβαλω.

Link to comment
Share on other sites

Εως τωρα με την 10.1 το τηλεφωνο εχει απενεργοποιηθει απο μονο του 4 φορες το βραδυ ενω 2 φορες εμεινε χωρις σημα και το θεμα λυθηκε μονο με επανεκκινηση.

Καμια ιδεα; Για το πρωτο απενεργοποιησα το purging για την μνημη μηπως εφταιγε αυτο που το ειχα τσεκαρισμενο αν και αμφιβαλω.

 

Βαλε 10.2.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οπως ξαναειπα με την 10.2 περα απο το οτι το κινητο μου φανηκε αρκετα πιο βαρυ ειχα μαυρη οθονη οταν ξεκλειδωνα το κινητο, ειχα μαυρη οθονη στο cwm, ενω το titanium δεν μπορουσε να απεγκαταστησει τις εφαρμογες συστηματος (με την τελευταια του εκδοση, δεν ξερω αν βγηκε καποια αλλη απο τοτε), ενω δεν ξερω και κατα ποσο ειναι το ιδιο καλο το gps.

Για αυτο και ρωταω αν υπαρχει λυση για την 10.1 αλλιως να επιστρεψω σε επισημη ρομ

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παμε απο cm 10.2 στην cm 11 του New Macław?

θα δουμε καλυτερες επιδοσεις,καλυτερη αντοχη στην μπαταρια;

και γενικα οχι κολληματα?

(παντως και στην 10.2 δεν εχω κολληματα..)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ακομα κραταω το ace II

ειμαι με την 11 απο teamcanjica και ολα λειτουργουν....

 

εννοειτε πολυ καλυτερα απο maclaw!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας θεμα με το viber?

Τελευταια αρχισε να μου εμφανιζει τα εξης προβληματα :

1)Χαμηλη ενταση στο ακουστικο κατα την κληση(πρεπει να πατησω vol- και μετα vol+ για να διορθωθει).

Δεν χρησιμοποιω την CM11 που ειχε το γνωστο προβλημα με το low incall bug ,αλλα την τελευταια εκδοση CM 10.2 TeamCanjica.

2)Οποτε απανταω σε εισερχομενη κληση viber αυτοματα ενεργοποιειται το μεγαφωνο της συσκευης κ δεν μου δινεται η δυνατοτητα να το απενεργοποιησω και να επιστρεψω στο ακουστικο.Η επιλογη ειναι γκριζαρισμενη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας θεμα με το viber?

Τελευταια αρχισε να μου εμφανιζει τα εξης προβληματα :

1)Χαμηλη ενταση στο ακουστικο κατα την κληση(πρεπει να πατησω vol- και μετα vol+ για να διορθωθει).

Δεν χρησιμοποιω την CM11 που ειχε το γνωστο προβλημα με το low incall bug ,αλλα την τελευταια εκδοση CM 10.2 TeamCanjica.

2)Οποτε απανταω σε εισερχομενη κληση viber αυτοματα ενεργοποιειται το μεγαφωνο της συσκευης κ δεν μου δινεται η δυνατοτητα να το απενεργοποιησω και να επιστρεψω στο ακουστικο.Η επιλογη ειναι γκριζαρισμενη!

 

Μια απ τα ίδια στην cm 10.2.....και γω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...