Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί δε βάζεις αλλο office. ..οπως το Kingston που είναι free και multilanguage. .απο το μάρκετ? ??

 

Για να είμαι ειλικρινής το έβαλα. Κατέβασα το αντίγραφο του λογαριασμού της πιστωτικής και δεν το έδειχνε ολόκληρο, εκτός και αν δεν κάνω κάτι εγώ καλά.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια

σκεφτομαι να παρω το galaxy ace 2 εαν το βρω βεβαια και ηθελα να ρωτησω για την διαρκεια μπαταριας.

με πολυ νορμαλ χρηση και χωρις καθολου εφαρμοφες να τρεχουν ποσο κραταει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

σκεφτομαι να παρω το galaxy ace 2 εαν το βρω βεβαια και ηθελα να ρωτησω για την διαρκεια μπαταριας.

με πολυ νορμαλ χρηση και χωρις καθολου εφαρμοφες να τρεχουν ποσο κραταει?

 

Κάποιες εφαρμογες θα τρέχουν ....νορμαλ χρήση και χωρίς ίντερνετ. ..τουλάχιστον 3 μέρες. ...μπορεί και 4

Link to comment
Share on other sites

To πηρα της γυναικας μου απ το πλαισιο.

Τα ελληνικα δεν εχουν παρει αναβαθμισει σε jelly bean?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα στην ελλαδα δεν εχει ερθει..

παιδια μια βοηθεια..εχω τον launcher apex,υπαρχει δυνατοτητα δημιουργιας φακελων μεσα στο μενου;

διοτι ψαχνω να φτιαξω φακελο που θελω και δεν βγαζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα στην ελλαδα δεν εχει ερθει..

παιδια μια βοηθεια..εχω τον launcher apex,υπαρχει δυνατοτητα δημιουργιας φακελων μεσα στο μενου;

διοτι ψαχνω να φτιαξω φακελο που θελω και δεν βγαζω ακρη

 

Βάλε nova καλυτερος. ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με...ειμαι σε download mode kai μου κανει συνεχεια fail...

 

η οθονη του κινητου λεει downloading ...do not turn off target!!

 

βαζω κανονικα την mb4 se pda κλπ και κανει fail...εβαλα την mf1 ξανα τα ιδια...τι κανω τωρα..το κινητο συνεχιζει να δειχνει αυτο

 

 

downloading ...do not turn off target!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εκλεισα κανονικα...και ολα οκ...απλα θελω να μου πειτε τι βαζω και που στο pda...csc για MB4...μιας και οτι εκανα μου εβγαζε fail...παρολο που μου εβλεπε κανονικα το κινητο το odin(γινοταν μπλε το κουτακι)τα αρχεια που βαζω μεσα σε τι καταληξη τελειωνουν????

το εχω κανει factory reset και wipe data

...

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδες αποκτησα το ace 2 και ηθελα να ρωτησω πιες εφαρμογες δεν χρειαζονται για να ελαφρυνω λιγο το συστημα?
Link to comment
Share on other sites

για να δειτε σας στελνω και φωτο ..μια που προσπαθω να περασω την ΜΒ4 και μια MF1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2355425 διαδικασία για την mf1...

 

παιδες αποκτησα το ace 2 και ηθελα να ρωτησω πιες εφαρμογες δεν χρειαζονται για να ελαφρυνω λιγο το συστημα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2254515 ορίστε και οι αχρηστες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ της jb...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2254515 ορίστε και οι αχρηστες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ της jb...

 

μαλλον εχω την Gingerbread γιατι δεν το εχω αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2355425 διαδικασία για την mf1...

 

φιλε μου μετα απο αυτο δεν ανοιγει καθολου...τι κανω?εμεινα χωρις κινητο?μονο στην αρχη το μοντελο δειχνει και μετα δειχνει ελαχιστα φωτισμενη οθονη..αλλα μαυρη

 

ειχα GB και εκανα την διαδικασια που ειπες SIMON...τωρα δεν μπορει να ανοιξει σε καμια λειτουργια...μονο φορτιση κανει τπτ αλλο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1071970 πηγα εκει και το εσωσα βαζοντας παλι την εκδοση GB.XXLL2

Σας ζάλισα σήμερα αλλά μπορεί να βρεθει καποιος για να το κανω απο GB σε JB????

Προσπαθώ να περάσω το MB4 και το MF1 αλλά αν δειτε τις φωτο που εχω ανεβασει βγαζει συνεχεια FAIL. Ποια ειναι η ακριβης διαδικασια??? Σε τι καταληξη τελειωνουν τα αρχεια μιαw και το GB.XXLL.TAR.MD5 πέρασε κανονικά ενώ για παράδειγμα η MB4 καταλήγει σε .TAR, αν δείτε από φωτο????

Το γεγονός ότι το κινητό μου είναι (COS) cosmote το επηρεάζει????

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, και πάλι συγγνώμη

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μετα απο αυτο δεν ανοιγει καθολου...τι κανω?εμεινα χωρις κινητο?μονο στην αρχη το μοντελο δειχνει και μετα δειχνει ελαχιστα φωτισμενη οθονη..αλλα μαυρη

 

ειχα GB και εκανα την διαδικασια που ειπες SIMON...τωρα δεν μπορει να ανοιξει σε καμια λειτουργια...μονο φορτιση κανει τπτ αλλο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1071970 πηγα εκει και το εσωσα βαζοντας παλι την εκδοση GB.XXLL2

Σας ζάλισα σήμερα αλλά μπορεί να βρεθει καποιος για να το κανω απο GB σε JB????

Προσπαθώ να περάσω το MB4 και το MF1 αλλά αν δειτε τις φωτο που εχω ανεβασει βγαζει συνεχεια FAIL. Ποια ειναι η ακριβης διαδικασια??? Σε τι καταληξη τελειωνουν τα αρχεια μιαw και το GB.XXLL.TAR.MD5 πέρασε κανονικά ενώ για παράδειγμα η MB4 καταλήγει σε .TAR, αν δείτε από φωτο????

Το γεγονός ότι το κινητό μου είναι (COS) cosmote το επηρεάζει????

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, και πάλι συγγνώμη

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139448 δοκιμασε τη διαδικασια για mb4. ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω επειδή βαρέθηκα να μπαίνω κάθε μέρα και να ψάχνω εάν βγήκε αναβάθμιση ... εάν βγει που δεν το βλέπω, έρχεται καμιά ειδοποίηση στο τηλ. ή μόνο εάν το συνδέσεις με kies ? Και όλο αυτό είναι τόσο γέλιο το να έχει βγει σε 3 χώρες και στις άλλες να μην έχει βγει ακόμα ... μόνο για αυτό η apple είναι πιο μπροστά !!!
Link to comment
Share on other sites

Στο xda βρήκα το παρακάτω για το μέγεθος της μνήμης αλλά αφορά φλασάρισμα μέσω odin και όχι kies, δεν ξέρω αν βοηθάει στην περίπτωσή σου

 

Odin:

 

MB2/MB4+pit + MC8 + MF1=

(MB2/MB4+pit + MF1)= 624mb ram

 

GB + MC8 or MF1 (no partition) = 550mb ram

 

GB + MC8 or MF1 (with partition) = 482mb ram.

 

Εγω τωρα απο gb πηγα κατευθειαν σε jb μεσω kies και εχω 482 ram. Οποτε εχω την mf1 (το λεει και στις ρυθμισεις). Επειδη ομως εχει ψιλοκολληματα και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι φταει η χαμηλη ραμ (διοτι ακολουθησα τα βηματα ractory reset+wipe data πριν και μετα την αναβαθμιση), σκεφτομαι να περασω μεσω odin τις προηγουμενες εκδοσεις και μετα την mf1. Ομως:

α)τι σημαινει το pit (MB2/MB4+pit + MF1);

β)Λογικα με αυτη τη διαδικασια για οποιαδηποτε ενημερωση λογισμικου απο εδω και περα θα χρησημοποιω odin και οχι kies ή θα μου βγαζει και στο kies νεες ενημερωσεις;

γ)Θα πρεπει να ξεκινησω απο gb παλι και να περναω μια μια τις νεες εκδοσεις ή να περασω κατευθειαν την mb2/mb4 και μετα τις υπολοιπες;

δ)Για καθε νεα εκδοση που θα εγκαθιστω μεχρι να φτασω στην mf1 θα πρεπει να κανω factory reset+wipe data;

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

αν αγοράσω το Ace2 με nfc (Ι8160P) παραεισαγωγή, δεν θα πάρω Jelly Bean?

 

Θα παρεις σε αλλες χώρες εχει βγει ηδη...στην Ελλάδα λιγο αναμονή αλλιώς odin...και βάζεις. .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχω ζαλισει αυτες τις μερες..τελικα με κοπους και βασανα περασα τη jb mf1 624 mb ram. Βασικα επειδη εχω στην δουλεια ad hoc δικτυο για να μπαινουμε ιντερνετ ..και επειδη h jb δεν βλεπει αυτα τα δικτυα τι μπορω να κανω.?? Kyrillos στη rom σου δινεται αυτη η δυνατοτητα???αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει με οσο πιο απλες οδηγιες...το δικτυο αυτο δεν εχει password..

 

Thnxxx

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . λίγο την βοήθεια σας . ήθελα να αλλάξω λίγο το κινητό και το λέω να βάλω ένα launcher. πχ το Smart Launcher . αξίζει ? η θα κολλάει η συσκευή και θα καταναλώνει πολύ μπαταρία ? γενικά αυτά τα launcher αξίζουν η κάνουν ποιο αργή την συσκευή ? ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . λίγο την βοήθεια σας . ήθελα να αλλάξω λίγο το κινητό και το λέω να βάλω ένα launcher. πχ το Smart Launcher . αξίζει ? η θα κολλάει η συσκευή και θα καταναλώνει πολύ μπαταρία ? γενικά αυτά τα launcher αξίζουν η κάνουν ποιο αργή την συσκευή ? ευχαριστώ

 

Δοκιμασε nova launcher. ..δούλευει καλα σε jelly bean. ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επιτέλους βλέπω ότι βγαίνουν κάπως μαζικά εκδόσεις JB για το τηλέφωνο μας! Μέχρι στιγμής κατά Ασία μεριά.

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I8160

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...