Jump to content

[ROM] Cyanogenmod 9: Ice Cream Sandwitch


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ουσιαστικα η Nova απο τον owain προερχεται, απλα εχει προσθεσει επιπλεον πραγματα/πειραγματα ο hei,

λογικα του owain ειναι πιο καθαρη αρα φανταζομαι θα εχει μονο τα γνωστα bugs των cm,

αν εχει καποιο αλλο Bug του owain θα το εχει και η Nova, συν ισως καποια επιπλεον λογο του πειραγματος,

εγω εχω την 19-35 με τον RC1r, γιατι ο RC2 ητανε λιγο τα ζωα μου αργα. ειμαι υπερευχαριστημενος και οσο προχωρανε τα builds γινεται ακομα καλυτερη.

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 21-39 του HEI,που οπως ειπε κι οφιλος πανω,δεν ειναι δικια του,αλλα στηριζεται στον owain.

Επειδη την εχω βαλει απο την αρχη του hei,δεν την αλλαζω γτ την βελτιωνει συνεχως και ακουει τα προβληματα που του γραφουν και τα ενσωματωνει.εχει πολυ καλη υποστηριξη.

 

zarras εσυ ποια απο τις 2 εχεις δηλαδη?? η nova καθε μερα το βραδυ θελω φορτισμα..

 

Στα ποσα εχεις την cpu?και τι ββ/ριλ?εμενα με τον V20L,Italy εχει φτιαξει αρκετα η καταναλωση,με ανοοιχτο 3g συνεχεια.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

19-35 εχω με RC1r kernel, οσο για την μπαταρια ναι, εχει μεγαλη καταναλωση, αλλά ουτως η αλλος ειμαι σχεδον παντα διπλα απο ενα πισι οποτε το φορτιζω και ειμαι οκ. οπως ειπε και ο νυχτεριδας, ο hei κανει καλη δουλεια και ανανεωνει συχνα, και οποιο bug βρεθει αντιμετωπιζεται απο τα feedbacks των χρηστων. BB/ril 725 εχω, και ο cpu οταν ειναι screen-off το κινητο ειναι 200-600Mhz και οταν ειναι ανοιτχο 600-1200Mhz (pimp mycpu)
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει πολλα προβληματα η nova τελικα..μετα απο καθε update κατι παντα σταματαει να τρεχει και αναγκαζομαι να κανω data factory reset..παω στην απλη του οwain να δω τι παιζει...καλη χρυση η nova αλλα εχει πολλα bugs ειλικρινα...
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει πολλα προβληματα η nova τελικα..μετα απο καθε update κατι παντα σταματαει να τρεχει και αναγκαζομαι να κανω data factory reset..παω στην απλη του οwain να δω τι παιζει...καλη χρυση η nova αλλα εχει πολλα bugs ειλικρινα...

 

Εγω παντως φιλε εχω να κανω restart(για λογο κολληματος)4 μερες και εχω περασμενα ολα τα update.Μηπως δεν εχεις κανει full-wipe?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει batman..αλλα οταν περνουσα τα update δεν εκανα wipe καθε φορα...αλλωστε ειναι κ λιγο βαρετο..παντως μιλαμε για τρελα κολληματα..μετα το boot logo εβγαζε μηνηματα του τυπου το android.google.com σταματησε να τρεχει κατι τετοιους ειδους και ξανα boot και παει λεγοντας..τωρα εχω του οwain αλλα με τον μαμα κερνελ και με go launcher και παει πολυ καλα..
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει batman..αλλα οταν περνουσα τα update δεν εκανα wipe καθε φορα...αλλωστε ειναι κ λιγο βαρετο..παντως μιλαμε για τρελα κολληματα..μετα το boot logo εβγαζε μηνηματα του τυπου το android.google.com σταματησε να τρεχει κατι τετοιους ειδους και ξανα boot και παει λεγοντας..τωρα εχω του οwain αλλα με τον μαμα κερνελ και με go launcher και παει πολυ καλα..

 

ουτε εγω κανω συνεχεια full wipe,εννοειται αυτο,μια φορα στην αρχη που την πρωτοπερασα.To μηνυμα αυτο μου το εβγαζε με την stock gingerbread που ειχα,κ μου λυθηκε κανοντας update στους χαρτες με το appbrain,καθοτι το playstore δεν μου την εβγαζε.Κ μαλιστα αν θυμαμαι καλα,την εσβησα τελειως και την ξαναπερασα.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια,οποιος ενδιαφερεται βγηκε το απογευμα το τελευταιο update στην ρομ του hei,με update στα εικονιδια της γοογλε σε ICS και διαφορες διορθωσεις.Οσοι δεν εχουν το update me,το εχουν ενσωματωμενο τα τελευταια update,αλλιως ας το κατεβασουν και ας βαλουν τις διευθυνσης που χρειαζονται για να βρισκει μονο του update σε ROM,Mod και kernel.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,οποιος ενδιαφερεται βγηκε το απογευμα το τελευταιο update στην ρομ του hei,με update στα εικονιδια της γοογλε σε ICS και διαφορες διορθωσεις.Οσοι δεν εχουν το update me,το εχουν ενσωματωμενο τα τελευταια update,αλλιως ας το κατεβασουν και ας βαλουν τις διευθυνσης που χρειαζονται για να βρισκει μονο του update σε ROM,Mod και kernel.

To update me που αναφέρεις είναι εφαρμογή για διάφορες ROM ή αφορά τη συγκεκριμένη μόνο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To update me που αναφέρεις είναι εφαρμογή για διάφορες ROM ή αφορά τη συγκεκριμένη μόνο;

 

θα σε γελασω,επειδη δουλευει με την διευθυνση ιντερνετ που προερχεται η ρομ,θεωρω οτι θα κανει με οποιαδηποτε το υποστηριζει.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

θα σε γελασω,επειδη δουλευει με την διευθυνση ιντερνετ που προερχεται η ρομ,θεωρω οτι θα κανει με οποιαδηποτε το υποστηριζει.

Ευχαριστώ.

Έχω να βάλω ICS πάνω από μήνα. Βολεύτηκα με την V20Q.

Σκέφτομαι όμως να κρατήσω ένα Nandroid Backup και να δοκιμάσω και πάλι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Έχω να βάλω ICS πάνω από μήνα. Βολεύτηκα με την V20Q.

Σκέφτομαι όμως να κρατήσω ένα Nandroid Backup και να δοκιμάσω και πάλι.

 

εφοσον δν σε πειραζει να θυσιασεις βιντεο κ ραδιο,κ να παρεις ταχυτητα,εδω ειμαστε οτι θες...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω από που ρυθμίζεις την εναλλαγή γλώσσας. Καμιά βοήθεια ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω από που ρυθμίζεις την εναλλαγή γλώσσας. Καμιά βοήθεια ?

 

Ρυθμισεις/γλωσσα κ εισαγωγη/γλωσσα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπες στο xda κ δες του owain κ του hei κ του mrxxhyde(δεν την συστηνω για την ωρα).Εχει αναλυτικες οδηγιες τοσο για το περασμα,οσο κ για τα bugs.Μεσα εχει κ τα gappsαλλη τα εχχει ενσωματωμενα,αλλη σε ξεχωριστο αρχειο
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την nova hd rebuild v1.0.3 και εχω τα εξης προβληματα

 

1) δεν βλεπει το pc το τηλ δεν βρισκει τον usb driver

2) δεν παιζει το titanium backup

 

ξερει καποιος τι κανουμε το μεγαλυτερο θεμα ειναι οτι αφου δεν το βλεπει το pc δεν μπορω να περασω τις επαφες

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την nova hd rebuild v1.0.3 και εχω τα εξης προβληματα

 

1) δεν βλεπει το pc το τηλ δεν βρισκει τον usb driver

2) δεν παιζει το titanium backup

 

ξερει καποιος τι κανουμε το μεγαλυτερο θεμα ειναι οτι αφου δεν το βλεπει το pc δεν μπορω να περασω τις επαφες

 

Εμενα το βλεπει κανονικα κ το τιτανιουμ δουλευει μια χαρα.Εκανες φουλ wipe?κατι δεν εχει περαστει καλα,για ξαναπερνα την.τις επαφες τις συγχρονιζω με το gmail,οποτε δεν χρειαζεσαι pc.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

θα την ξαναπερασω αλλα για τις επαφες δεν ειμαι σιγουρος αν τις τις εχω στο gmail αλλα παλι γιατι να μην βρισκει τους drivers με αυτην την rom \

 

σε ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

θα την ξαναπερασω αλλα για τις επαφες δεν ειμαι σιγουρος αν τις τις εχω στο gmail αλλα παλι γιατι να μην βρισκει τους drivers με αυτην την rom \

 

σε ευχαριστω για την απαντηση

 

Λογικο αυτο που λες,εμενα ολα αυτα που λες,μου λειτουργουν ολοσωστα,για αυτο λεω μπας κ κατι δεν περαστηκε σωστα

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

την περασα ξανα το titanium επαιξε αλλα δεν το εβλεπε αγορασμενο αν και το εχω οπως και και το cmw απο εκει και περα αρχισε να κανει κολληματα και καποια στιγμη δεν εβλεπε και το δυκτιο ( vodafon ) οποτε γυρισα στην cm7 του τομασεκ

 

καποια αλλη στιγμη θα δοκιμασω παλι

Link to comment
Share on other sites

batman-13 μπορεις να ριξεις ενα λινκ απο xda να βρω αυτες που εχεις προτεινει γιατι οσο εψαξα δεν μπορεσα να τις βρω

εκτος και αν ειναι ιδιες με την nova hd

Link to comment
Share on other sites

batman-13 μπορεις να ριξεις ενα λινκ απο xda να βρω αυτες που εχεις προτεινει γιατι οσο εψαξα δεν μπορεσα να τις βρω

εκτος και αν ειναι ιδιες με την nova hd

 

Πας στο xda εκει που λεει lg optimus 2x development.O hei εχει αυτη που λεει nova hd rebuild.O owain αυτη που λεει cm9,domination,taking cyanogen to next level,του xxmrhyde ειναι μαζι με αυτων.Σορρυ,αλλα απο το κινητο με tapatalk δεν μπορω να κανω copy paste..Εμενα παντως κανενα απο αυτα δεν μου εκανε,2 μηνες τωρα που την φοραω συνεχομενα.Δοκιμασε του owain.Η τωρινη του hei δεν μοιαζει με του owain,παλια ηταν σχεδον ιδιες.τωρα ο καθενας πηρε αλλον δρομο,ο μεν πιο βατο,ο δε πιο πειραγμενο

 

Edit:τα εκανα copy τελικα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1517301

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683454

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1560773

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...