Jump to content

[ROM] Cyanogenmod 9: Ice Cream Sandwitch


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι απο χθές το βραδυ με την 1η δοκιμαστικη ICS ROM

Πολύ καλη παρα την προειδοποίηση του developer για διάφορα bugs. Μόνο η κάμερα μου τα χαλάει.

 

Για περισσότερα διαβάστε κατευθείαν τη σελίδα του στο Google+. https://plus.google.com/115049428938715274412/posts/ATGZo3fPvwS

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειδα ics και χαρηκα, ειπα θα περασω κι εγω σε custom rom.

 

ομως διαβαζω πολλα προβληματα στο αντιστοιχο φορουμ και το φρεναρα. χωρις bt και καλη διαχειριση μπαταριας δεν εχει καποιο νοημα να την βαλω.

 

μια σταθερη 4.0 χωρις βασικες ελειψεις πιθανον θα αργησει να βγει

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μην έχουμε κ μεγάλο παράπονο. Καλά είναι δεδομένου ότι ακόμα η LG δεν έχει βγάλει το "δικο της ICS για optimus 2x"

Προσωπικά έμεινα αρκετά ικανοποιημένος με το στάδιο ου βρίσκεται

Η κάμερα δεν δουλεύει σωστά λόγω έλλειψης drivers

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι super με τα γνωστά προβλήματα κάμερα που τραβάει στα 5mpxls και Hardware accelaration

αλλά είναι πολύ γρήγορη!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι super με τα γνωστά προβλήματα κάμερα που τραβάει στα 5mpxls και Hardware accelaration

αλλά είναι πολύ γρήγορη!

+1: πολύ γρήγορη! :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι δεν κανει encoding & decoding, αυτο πρακτικα δε σημαινει οτι δεν μπορει να τραβηξει video (encoding) και επισης οτι δεν μπορει να αναπαραγει video (decoding) ? Για το μπλε δοντι δε με νοιαζει αλλωστε εν ετη 2011 δε νομιζω οτι το χρησιμοποιουν και πολυ.

ααα και κατι ακομα, η λειτουργια Mass storage λειτουργει κανονικα σε εσας με το ics?

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Με το videocam illusion τραβάει μια χαρά βίντεο στα 720x576 pixels ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι δεν κανει encoding & decoding, αυτο πρακτικα δε σημαινει οτι δεν μπορει να τραβηξει video (encoding) και επισης οτι δεν μπορει να αναπαραγει video (decoding) ? Για το μπλε δοντι δε με νοιαζει αλλωστε εν ετη 2011 δε νομιζω οτι το χρησιμοποιουν και πολυ.

ααα και κατι ακομα, η λειτουργια Mass storage λειτουργει κανονικα σε εσας με το ics?

 

εγω μονο με μπλε δοντι μιλαω, ειτε το 2011 ειτε το 2012!

Link to comment
Share on other sites

@ manos the greek, η αναπαραγωγη βιντεο ειναι οκ? αν θες να δεις την internal&external card απο το pc? (απο οτι διαβασα το mass storage δεν..)

@ dimzan, οντως ειναι αρκετοι με BT handsfree/carkit κτλπ... το ειχα ξεχασει εντελως

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

@ manos the greek, η αναπαραγωγη βιντεο ειναι οκ? αν θες να δεις την internal&external card απο το pc? (απο οτι διαβασα το mass storage δεν..)

@ dimzan, οντως ειναι αρκετοι με BT handsfree/carkit κτλπ... το ειχα ξεχασει εντελως

 

 

Αναπαραγωγή με το videocam illusion

Για να δεις το βλέπει μια χαρά σε MTP πρότυπο κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα

Αυτή η rom είναι super:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Edit, Το videocam Illusion νομιζω ειναι για εγγραφη οχι για αναπαραγωγη οπως λες,

για αναπαραγωγη εβαλα το ΜοboPlayer και δουλευει αψογα (μαλιστα παιζει και ....στερεο, χρησιμοποιόντας το ηχειο στο ακουστικο και το ηχειο που βρισκεται κατω διπλα απο το usb :))) )

Εβαλα την nova hd plus, και ολος περιεργος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα εως τωρα παραμονο ενα ελαχιστο flickering και αυτο εγινε μια φορα για ...1nsec

Edited by zarras1
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Edit, Το videocam Illusion νομιζω ειναι για εγγραφη οχι για αναπαραγωγη οπως λες,

για αναπαραγωγη εβαλα το ΜοboPlayer και δουλευει αψογα (μαλιστα παιζει και ....στερεο, χρησιμοποιόντας το ηχειο στο ακουστικο και το ηχειο που βρισκεται κατω διπλα απο το usb :))) )

Εβαλα την nova hd plus, και ολος περιεργος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα εως τωρα παραμονο ενα ελαχιστο flickering και αυτο εγινε μια φορα για ...1nsec

 

Εγγραφή εννοούσα σωστός, πολύ καλή η Nova!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Edit, Το videocam Illusion νομιζω ειναι για εγγραφη οχι για αναπαραγωγη οπως λες,

για αναπαραγωγη εβαλα το ΜοboPlayer και δουλευει αψογα (μαλιστα παιζει και ....στερεο, χρησιμοποιόντας το ηχειο στο ακουστικο και το ηχειο που βρισκεται κατω διπλα απο το usb :))) )

Εβαλα την nova hd plus, και ολος περιεργος δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα εως τωρα παραμονο ενα ελαχιστο flickering και αυτο εγινε μια φορα για ...1nsec

 

Της οποιας την εγκατασταση πως εκανες ; Με wipe κτλ απο CWM ; Αλλαξες και baseband οπως γραφουν ;

Link to comment
Share on other sites

Της οποιας την εγκατασταση πως εκανες ; Με wipe κτλ απο CWM ; Αλλαξες και baseband οπως γραφουν ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492 Nightly γαμάει παιδιά,

κατεβάζεις rom manager και ανοίγεις το zip με αυτό.

Αν έρχεσαι από άλλη 2.3 rom full wipe αν έχεις βάλει άλλη 4.0 απλά wipe dalvik & cache.

Baseband δεν χρειάζεται να αλλάξεις μπορείς να κατεβάσεις το get ril και βάζεις για καλύτερη μπαταρία.

It is recommended to use 0725 Baseband w/ v10d 0725 RIL to get the best battery life.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492 Nightly γαμάει παιδιά,

κατεβάζεις rom manager και ανοίγεις το zip με αυτό.

Αν έρχεσαι από άλλη 2.3 rom full wipe αν έχεις βάλει άλλη 4.0 απλά wipe dalvik & cache.

Baseband δεν χρειάζεται να αλλάξεις μπορείς να κατεβάσεις το get ril και βάζεις για καλύτερη μπαταρία.

It is recommended to use 0725 Baseband w/ v10d 0725 RIL to get the best battery life.

Από ότι διάβασα πολλοί την περάσανε πάνω από την CM7 χωρίς full wipe και δεν είχανε πρόβλημα. Γλιτώνεις χρόνο για το σετάρισμα και αξίζει η δοκιμή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εγω που την περασα με full wipe απο CM7 μου κανει κατι κουλα ωρες ωρες οπως π.χ με flash player, η κρασαρει ο nova launcher κλπ παρολο που εκανα κ ξανα εγκατασταση απ την αρχη...! δε ξερω γιατι...!
Link to comment
Share on other sites

εγω που την περασα με full wipe απο CM7 μου κανει κατι κουλα ωρες ωρες οπως π.χ με flash player, η κρασαρει ο nova launcher κλπ παρολο που εκανα κ ξανα εγκατασταση απ την αρχη...! δε ξερω γιατι...!

Γιατί είναι alpha έκδοση και είναι ακόμα μακριά απο το να χαρακτηριστεί σταθερή.

Αν θέλεις σταθερότητα μένεις σε gingerbread.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ε καλα σιγουρα απλα αναφερω τι μου συμβαινει...επισης με τον dolphin broswer οταν κανει rotation σε καποιο site συνηθως κολλαει και με πεταει εξω..!
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία και μια ερώτηση.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι όσοι κάνουν custom rom μέσα στις διάφορες εφαρμογές που βγάζουν από μέσα, βγάζουν και το Polaris Office το οποίο είναι μια πολύ καλή εφαρμογή γραφείου ευκολόχρηστη και δωρεάν μιας και είναι ενσωματωμένη στις stock rom.

Η ερώτηση μου είναι εάν ξέρει κανείς πως μπορώ να τo βάλω σε CM7 ή CM9 μιας και μέσω Titanium backup ναι μεν το επαναφέρει αλλά δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία και μια ερώτηση.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι όσοι κάνουν custom rom μέσα στις διάφορες εφαρμογές που βγάζουν από μέσα, βγάζουν και το Polaris Office το οποίο είναι μια πολύ καλή εφαρμογή γραφείου ευκολόχρηστη και δωρεάν μιας και είναι ενσωματωμένη στις stock rom.

Η ερώτηση μου είναι εάν ξέρει κανείς πως μπορώ να τo βάλω σε CM7 ή CM9 μιας και μέσω Titanium backup ναι μεν το επαναφέρει αλλά δεν δουλεύει.

 

Το cm δεν ειναι μια πειραγμενει στοκ ρομ. Ειναι μια ρομ φτιαγμενη απο την αρχη. Δεν τιθετε θεμα να το βγαλουν γιατι δεν υπηρξε ποτε στο cm αφου εγινε απο το 0. Επισης δεν μπορουν και να το βαλουν γιατι τιθονται νομικα θεματα μετα. Οποτε η βαζεις κατι αλλο η βρισκεις το ιδιο απο καποιον τριτο dev

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[CM9][ROM][MAR09] Nova HD Plus RC8-17 | Highly Customizable | ICS 4.0.3

 

την εχει δοκιμασει κανεις? μπορει να μεινει σαν βασικη ROM η εχει πολλες ελλειψεις ακομη? :confused:

Link to comment
Share on other sites

@Nicolas D, μονο το radio δεν παιζει και επισης τα live wallpapers τα περισσοτερα κανουν flickering,κατα τ'αλλα παιζουν ολα, επισης ο hei εχει ενσωματωσει και τον Ironkrnl στην εκδοση που αναφερεις, σε πολλους ομως δεν παιζει σωστα, αν θες τη γνωμη μου αν πας σε αυτη τη ρομ μεινε με τον Stock kernel (το διαλεγεις κατα το install)
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...